OCTAGON SF 8008 4K UHD

Odpovědět
Vlastimilek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 17.březen 2009 - 22:02
satelitni prijimac: VU+ UNO 4KSE,
Bydliště: Valachian Kingdom

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Vlastimilek »

mobiX - když zadáš do prohlížeče IP adresu boxu , tak na levé straně je položka OSCam Webinterface ( pokud OScam běží).
miranek180
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 19.leden 2014 - 20:57

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od miranek180 »

Prosím poradí mi někdo jak zprovoznit sit abych viděl filmy z disku? složku s filmy mám na sdílenou vidím složku v octagonu v prohlížeči připojení vidim sdilenou složku na levo HDD je modra zeměkoule ale na pravo položka cifs a odškrtávatko je bílé...A asi má být zelené..nevím a v prohližeči vidím jen prazdný adresář zkoušel jsem měnit (připojit přes všechny položky , ale nic ..u ostatních položek je načka HDD přešktlá červené jen AUTOFS je ta značka zeměkoule zelená....Tak nevím kde je chyba Děkuji za pomoc
Přílohy
octagon.jpg
miky1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 08.září 2010 - 21:34

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od miky1 »

Zdravim,Prosím o radu.Stáhnul jsem také aktualizace,našel v Pluginech systemplugin hdmi-cec stáhl,musím ještě někde instalovat?Nikde nemohu najít to hdmi-cec.Děkuji.
mobiX
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 03.září 2015 - 7:51

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od mobiX »

Vlastimilek píše:mobiX - když zadáš do prohlížeče IP adresu boxu , tak na levé straně je položka OSCam Webinterface ( pokud OScam běží).
Díky zaradu, tak zjištění, že web rozhraní oscamu je http://192.168.0.116:83
:thankyou:
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Vlastimilek

Příspěvek od rosta69 »

Právě tak to mám nastavené poslední položku Ano a nepomohlo :( jen zapíná a nevypíná.
Vlastimilek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 17.březen 2009 - 22:02
satelitni prijimac: VU+ UNO 4KSE,
Bydliště: Valachian Kingdom

Re: Vlastimilek

Příspěvek od Vlastimilek »

rosta69 píše:Právě tak to mám nastavené poslední položku Ano a nepomohlo :( jen zapíná a nevypíná.
Rosta69 - podívej se do nastavení HDMI-CEC do TV.Já mám Samsunga a je tam položka :umožnit vypnutí TV´´
Uživatelský avatar
Vagi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 14.srpen 2007 - 17:49
satelitni prijimac: OCTAGON SF8008

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Vagi »

miky1 píše:Zdravim,Prosím o radu.Stáhnul jsem také aktualizace,našel v Pluginech systemplugin hdmi-cec stáhl,musím ještě někde instalovat?Nikde nemohu najít to hdmi-cec.Děkuji.
Nainstaluješ, restartuješ box a potom bys měl mít v nastavení, video nově položku hdmi-cec (za předpokladu nainstalování poslední verze image)
OCTAGON SF8008 4K UHD + Gibertini 100 AL + Inverto Black Ultra + Digipower SG-2100 (85°E - 45°W)
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od VTronik »

Potvrzuji funkčnost pluginu HDMI-CEC v OpenATV 6.2. Aktuálně to mám připojené k TV Panasonic, zapínání (včetně nastavení vstupu na TV) a vypínání TV bez problému, funkční i použití ovladače TV pro základní funkce receiveru (vyvolání nabídky programů, EPG, přepínání programů).
V menu receiveru je nastavení HDMI-CEC (nezobrazuje se samostatně v pluginech) pod Nastavení - Systém - HDMI-CEC.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od hrotik »

VTronik píše:Potvrzuji funkčnost pluginu HDMI-CEC v OpenATV 6.2. Aktuálně to mám připojené k TV Panasonic, zapínání (včetně nastavení vstupu na TV) a vypínání TV bez problému, funkční i použití ovladače TV pro základní funkce receiveru (vyvolání nabídky programů, EPG, přepínání programů).
V menu receiveru je nastavení HDMI-CEC (nezobrazuje se samostatně v pluginech) pod Nastavení - Systém - HDMI-CEC.
Ano, byl jsi rychlejší přesně tak to šlape. Nehledat v pluginech ale v: menu-nastavení -systém - hdmi cec. Překlad není kompletní ale dá se to.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
miky1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 08.září 2010 - 21:34

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od miky1 »

Vagi píše:
miky1 píše:Zdravim,Prosím o radu.Stáhnul jsem také aktualizace,našel v Pluginech systemplugin hdmi-cec stáhl,musím ještě někde instalovat?Nikde nemohu najít to hdmi-cec.Děkuji.
Nainstaluješ, restartuješ box a potom bys měl mít v nastavení, video nově položku hdmi-cec (za předpokladu nainstalování poslední verze image)
Díky moc!Nemohl jsem najít to nastavení.Potvrzuji funkčnost na plazmě Panasonic,zapíná i vypíná.
Ještě mám jeden dotaz.Jak máte nastavený výstup do TV ze satelitu.Zdá se mi že pokud měním rozlišení moc se nemění kvalita výstupu,je ještě něajká možnost zlepšení?Mám nastaveno po mnoha zkouškách 720P typ hdr dolby ostattní auto.Moc dík.
Uživatelský avatar
Vagi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 14.srpen 2007 - 17:49
satelitni prijimac: OCTAGON SF8008

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Vagi »

Dotaz na uživatele onoho "slavného" KODI. Trošku jsem se na něj zaměřil a hraju si s ním. Vše tak nějak funguje, ovšem většina streamů mírně zasekává. :(
Je to v nastavení, nebo je to bohužel "vlastnost" přehrávání v podobných krabičkách?
Používám poslední aktuální image OpenHDF a KODI (Stream Cinema) v aktuální verzi.
OCTAGON SF8008 4K UHD + Gibertini 100 AL + Inverto Black Ultra + Digipower SG-2100 (85°E - 45°W)
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od forsajd »

@Vagi je to tak ako to popisujes su mierne sekanie, aj som pisal na octagon fore, ze to nejde dobre, vraj nech im poslem na com mi to seka, ale nie som sam co im to uz pisal, ale zaujimave je, ze ked pustis, priklad jellyfish-240-mbps-4k-uhd-h265 ten prehra plynulo, ale pustis hoc jaky mkv film, ten uz blbne
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
miranek180
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 19.leden 2014 - 20:57

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od miranek180 »

Ano s Kodi... stejný problém taky se neustále obraz mírně seká... Je to ale viditelně nepříjemný. Tam mě DLNA zase aspoň funguje. Ale zas ten obraz na prd... :( zkoušel někdo ten provoz síťe a souborů v síti ? Mě to furt nejde....
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

aký provoz v síti ??? #-o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od VTronik »

miranek180 píše:Ano s Kodi... stejný problém taky se neustále obraz mírně seká... Je to ale viditelně nepříjemný. Tam mě DLNA zase aspoň funguje. Ale zas ten obraz na prd... :( zkoušel někdo ten provoz síťe a souborů v síti ? Mě to furt nejde....
Přehrávání v síti funguje zcela normálně. Když mám nahrávku na svém VUDuo2, tak ji zcela bez problémů a plynule přehrávám na Octagonu. Zrovna tak přehrávám soubory z NAS. KODI vůbec na nic nepotřebuji. Připojení do sítě mám kabelem. Wifi nepoužívám.
A funguje to i obráceně, když mám nahrávku na USB disku, který je připojený k Octagonu, přehraji to bez potíží na VU (samozřejmě ne s kodekem HEVC z DVB-T2).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

tak tak... :good: u mna tiež všetky HDD v sieti v bazmekoch bez jediného problému .... :Yahoo!: Kodi tiež nepoužívam .... :o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od forsajd »

Ja mam vo vu+ uno se4k vti image,a kodi mam preto, ze tam idu forced titulky a v archiv czsk ich nezobrazi, a keby to archiv czsk dokazl zobrzit, ani ja kodi nepotrebujem
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

hm... nezobrazí archív cz ??? #-o nikdy síce nepozerám žiadny flim s titulkami , ale skúsil som tak cvične v stream cinema Pohledy s Londyna a titulky fungujú ... :D
Všetko 4K
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od forsajd »

Daj si film Velká čínská zeď a či ti zobrazí archív czsk forced titulky, nemyslím titulky pre cely film, len forced a to KODI v image VTi vie zobraziť, titulky pre cely film ma vôbec nezaujímajú to nepozerám, ale stane sa, ako pri filme Velká čínská zeď, ktorý je nadabovaný v češtine a začnú hovoriť madarinčinou a už forced titulky potrebuješ, bez nich cely film, stráca zmysel. Je spusta filmov i seriálov, čo forced titulky potrebujú. Titulky pre cely film sa dá stiahnuť archíve czsk, ale je to otravne, keď je film na dabovaný v našom jazyku. Sú pasáže, keď začnú hovoriť iným jazykom a forced titulky sú nutnosťou.
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
miranek180
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 19.leden 2014 - 20:57

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od miranek180 »

VTronik píše:
miranek180 píše:Ano s Kodi... stejný problém taky se neustále obraz mírně seká... Je to ale viditelně nepříjemný. Tam mě DLNA zase aspoň funguje. Ale zas ten obraz na prd... :( zkoušel někdo ten provoz síťe a souborů v síti ? Mě to furt nejde....
Přehrávání v síti funguje zcela normálně. Když mám nahrávku na svém VUDuo2, tak ji zcela bez problémů a plynule přehrávám na Octagonu. Zrovna tak přehrávám soubory z NAS. KODI vůbec na nic nepotřebuji. Připojení do sítě mám kabelem. Wifi nepoužívám.
A funguje to i obráceně, když mám nahrávku na USB disku, který je připojený k Octagonu, přehraji to bez potíží na VU (samozřejmě ne s kodekem HEVC z DVB-T2).
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“