dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
jjiirka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 17.duben 2007 - 6:44
satelitni prijimac: DM 920

dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Příspěvek od jjiirka »

Mám takový problém . Na mém DM 920 po tříletém bezproblémovém používání se něco asi porouchalo. Začalo se to projevovat tak že několikrát za večer se na cca 1 až 2 sekundy na televizoru objeví černá obrazovka bez zvuku pak opět vše naskočí a běží dál. TV je ok protože na pozemáku nebo na DVD se to neprojevuje. Myslel jsem si že by to mohl být vadný zdroj tak jsem vyzkoušel jiný ale bylo to stejné. Pro jistotu jsem chtěl změřit napětí v zásuvce a když jsem zasunul kontakty multimetru do zásuvky projevila se ta závada. Projevuje se to i když třeba zapnu hifi věž. Zkoušel jsem pomocí prodlužky i jiné zásuvky ale nic nepomohlo. Zapojil jsem to i přes UPS ale to bylo snad ještě horší. Ještě jsem pro jistotu utáhl všechny svorky v zásuvkách a taky nic. Mám ještě doma starou arivu tak jsem jí vyzkoušel a u ní se nic neprojevuje. Ještě jsem měnil HDMI kabel ale bez výsledku. Ještě se někdy stane že když zapnu z standby režimu na on tak nefunguje zvuk. Stačí jen vypnout a zapnout znovu a naběhne. Na problém se zvukem jsem se ptal nedávno v jedné diskuzi níže. Image tam mám Dreamelité už roka půl bez akltualizace a zkoušel jsem i starší ověřené zálohy. Už mi dochází nápady a zdá se mi že bude problém asi v hardweru. Neznáte někdo ověřený dobrý servis?
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Příspěvek od grund »

zkusil bych nové IMG , ne zálohu a jestli se nepřehřívá , no možná něco leze po síti
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Příspěvek od logan »

Skús ešte skontrolovať kábel a f-konektory na oboch koncoch. Mal som podobný problém a bolo to v prechodových odporoch...
jjiirka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 17.duben 2007 - 6:44
satelitni prijimac: DM 920

Re: dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Příspěvek od jjiirka »

Dnes jsem vyzkoušel uplně čisty IMG. Provoz bez internetu, bez HDD, bez oscamu a stále stejný problém. F konektorem to asi nebude protože používám dvě paraboly a dělá to u obou stejně. Má ještě někdo nějaký nápad?
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Příspěvek od peter54 »

Mne take vypadky posobil hdmi rozbocovac.
Problem moze byt v hdmi nastaveni. Pri zmenach rozlisenia a frekvencii to moze blbnut. Cim menej "auto" tym lepsie.
Hlavne zakazat automaticke rozlisenie a obnovovaciu frakvenciu nedat na multi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
Billy-sk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 245
Registrován: 28.červen 2008 - 10:06
satelitni prijimac: DM 920 UHD, VU+ Solo 2
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Příspěvek od Billy-sk »

Ano toto bude ono. Ja som toto pozapinal (na Multi) a mne to robi tiez. Doteraz som nevedel preco. Robi to len niekedy, ked je DM dlhsie vypnuty (teda ked je studeny) a zapnem ho. Tak po por sekundach cierna obrazovka a vypne zvuk a do sekundy to zase naskoci (niekedy to takto zablika 2x za sebou). Tiez mi to nerobilo, ale bavil som sa s HDMI-CEC a potom som este riesil aby sa TV prepla na UHD sama a odvtedy to robi. Blbe je ze nemozem vypnut UHD a Multi, lebo potom ked pustim nejaky film s UHD ktory ma HDR, tak by sa mi DM neprepol rezim HDR, ale fungoval by len brz HDR.
VU+ SOLO2 (2x DVB-S2) E2 VTI
Dreambox 920 UHD OE2.5 Meriln 4
Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W
Billy-sk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 245
Registrován: 28.červen 2008 - 10:06
satelitni prijimac: DM 920 UHD, VU+ Solo 2
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: dm 920 chvilkové přerušení obrazu a zvuku

Příspěvek od Billy-sk »

Ńo vypol som Multi, ale robi to dalej :(
VU+ SOLO2 (2x DVB-S2) E2 VTI
Dreambox 920 UHD OE2.5 Meriln 4
Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“