Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

baran
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 14.leden 2020 - 13:01

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od baran »

Ja som ti napisal par pismenok o enigme aby som ukojil tvoju tuzbu vedenia, ze preco jedno distro nieco ma a druhe nie.
A k tvojej skusenosti s OpenATV. Tak zrovna toto distro je po stranke "vnutorneho clenenia a spracovania" pekna zlatanina. V tvojej reci to snad aj u teba v Trencine znamena, ze to je pekny zlepenec. Alebo inak, zvonka HOJ a vo vnutri HNOJ. :D
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od dvbtshop »

baran píše:Ja som ti napisal par pismenok o enigme aby som ukojil tvoju tuzbu vedenia, ze preco jedno distro nieco ma a druhe nie.
A k tvojej skusenosti s OpenATV. Tak zrovna toto distro je po stranke "vnutorneho clenenia a spracovania" pekna zlatanina. V tvojej reci to snad aj u teba v Trencine znamena, ze to je pekny zlepenec. Alebo inak, zvonka HOJ a vo vnutri HNOJ. :D
Je to možné. Pak je ale velká škoda, že Newnigma2, která je sice možná uvnitř HOJ, je zvenku HNOJ, a je to dlouhodobé. Používám Newnigma2 na různých Dreamboxech (počínaje DM7025, přes DM8000 a teď DM920) už asi 12 let, funkčně dobrý, ale to UI/UX děs a hrůza. Jsem šťastný, že OpenATV pro jiné enigmácké receivery je funkčně v pohodě a všude kromě DM ho dávám. Fakt škoda.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od Or-Horo »

Netvrdím, že DM9xx není dobrý přijímač sám o sobě. Ale pořizovat si něco tak drahého a nemít to připojené k LAN nebo k internetu je jako pořídit si auto co udělá z nuly na sto za 3 sekundy a pak ho mít v garáži na špalkách bez pneumatik a jen ho leštit jelenicovou hadrou.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od dvbtshop »

Or-Horo píše:Netvrdím, že DM9xx není dobrý přijímač sám o sobě. Ale pořizovat si něco tak drahého a nemít to připojené k LAN nebo k internetu je jako pořídit si auto co udělá z nuly na sto za 3 sekundy a pak ho mít v garáži na špalkách bez pneumatik a jen ho leštit jelenicovou hadrou.
Jsou tací, co potřebují prostě "jenom" spolehlivý značkový vícetunerový PVR. A není jich zase tak málo. Moc jiných alternativ než DM nebo VU+ pak není, bez Enigmy už prakticky vůbec nic.

A opět nemůžu nezmínit to UI. Proč nemůže mít Newnigma2 UI na takové urovni jako OpenATV. Je to opravdu škoda. Dával bych (aspoň těmto lidem) OpenATV i na DM (na VU+ ho dávám), ale bohužel není nad OE 2.5 (aspoň pokud vím), takže technicky asi fakt vychází pořád nejlíp ta Newnigma2. Koukám, že než čekat na zlepšení UI u Newnigma2, to se možná dřív dočkám upgradu OpenATV na OE 2.5. Už aby to bylo. :wink:
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od pele1 »

o upgradu OpenATV na OE 2.5 môžeš len snívať :D DM nie je ich prioritný box, bez podpory DM pre ATV
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od dvbtshop »

pele1 píše:o upgradu OpenATV na OE 2.5 môžeš len snívať :D DM nie je ich prioritný box, bez podpory DM pre ATV
To je možné. Škoda. I proto poslední dobou dodávám hlavně VU+.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od Or-Horo »

Jsou tací, co potřebují prostě "jenom" spolehlivý značkový vícetunerový PVR. A není jich zase tak málo. Moc jiných alternativ než DM nebo VU+ pak není, bez Enigmy už prakticky vůbec nic.
Já bych řekl, že je to dáno spíše neznalostí. Existuje tolik výrobců a typů přijímačů, že člověk by musel být pánbůh, aby to všechno znal. Nicméně můžu směle tvrdit, že jsem viděl už před lety přijímač, který nejel vůbec na Enigmě 2 a měl prakticky velmi podobné uživatelské prostředí a byl velmi spolehlivý (je to tak 10 let, na značku už si nevzpomínám). Bylo to v době, kdy kraloval DM800 PVR, a kdy ještě nebyly všechny ty Youtube apod., ale nějaké pluginy tam byly, daly se tam údajně nahrávat i skiny (neměl jsem možnost testovat). Samozřejmě, výběr byl velmi omezený, ale jak jsi psal, některým lidem stačí spolehlivý značkový přijímač a internetové pluginy nepotřebují. Umělo to tehdy i ručně vkládat kódy na staré Digi, takže šlo "zadarmo".

Mimochodem, předevčírem jsem objevil (Ameriku :D ). U mého image VTI jde v hlavním menu "VTI" pod řádkem Seznam programů zapnout možnost mazat kanály všude. Tak je to tedy spíše otázkou image a jeho možností, než samotné E2. Věřím, že i u DM9xx by to mělo jít někde zapnout. Já to nikdy nepotřeboval, mazal jsem přes DreamEdit, ale ta možnost tu je :)
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od dvbtshop »

Or-Horo píše: Já bych řekl, že je to dáno spíše neznalostí. Existuje tolik výrobců a typů přijímačů, že člověk by musel být pánbůh, aby to všechno znal. Nicméně můžu směle tvrdit, že jsem viděl už před lety přijímač, který nejel vůbec na Enigmě 2 a měl prakticky velmi podobné uživatelské prostředí a byl velmi spolehlivý (je to tak 10 let, na značku už si nevzpomínám). Bylo to v době, kdy kraloval DM800 PVR, a kdy ještě nebyly všechny ty Youtube apod., ale nějaké pluginy tam byly, daly se tam údajně nahrávat i skiny (neměl jsem možnost testovat). Samozřejmě, výběr byl velmi omezený, ale jak jsi psal, některým lidem stačí spolehlivý značkový přijímač a internetové pluginy nepotřebují. Umělo to tehdy i ručně vkládat kódy na staré Digi, takže šlo "zadarmo".

Mimochodem, předevčírem jsem objevil (Ameriku :D ). U mého image VTI jde v hlavním menu "VTI" pod řádkem Seznam programů zapnout možnost mazat kanály všude. Tak je to tedy spíše otázkou image a jeho možností, než samotné E2. Věřím, že i u DM9xx by to mělo jít někde zapnout. Já to nikdy nepotřeboval, mazal jsem přes DreamEdit, ale ta možnost tu je :)
Ano, před 10 lety ještě kvalitní PVR bez E2 na trhu byly. Dneska už nejsou.
A souhlasím, určitě to není obecně problém E2, protože třeba v tom OpenATV možnost mazat položky v menu hlavního seznamu je. Newnigma2 je prostě takový techničtější, uživatelsky ne úplně přívětivý, image. Díky za upozornění na VTI. Možná i v Newnigma2 to někde zapnout jde, jen nevím kde. To byl vlastně asi hlavní motiv proč jsem se ptal. Doufal jsem, že někdo ví.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 244
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od gchevalier »

@dvbtshop
tvoja poziadavka je irelevantna, to ze to v OE2 image ide robit cez menu, alebo celkovo cez lamedb, neznamena ze sa to tak ma robit. Normalny postup je - zo zdrojovych dat (po naskenovani) si upravovat programy v uzivatelskych buketoch. Takze zakaznika treba naucit/dat mu navod, ako preskenovat sat. pozicie a ako pracovat s uzivatelskymi buketmi. Popripade ho naucit pouzivat rodicovsky zamok. Ak je to jedina cesta - tak pouzit image OE2, vela ludii tvrdi ze image postavene na OE2.5 su tie spravne, ale pravda je ze v niektorych veciach maju vyhody a v niektorych so oproti Open image 100 rokov za opicami. ale to je volba vyrobcu Dream Multimedia. Okrem ineho ak si kupis Dreambox od predajcu - sponzora fora - tak tam je OpenATV - asi vedia preco to robia.
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od dvbtshop »

gchevalier píše:@dvbtshop
tvoja poziadavka je irelevantna, to ze to v OE2 image ide robit cez menu, alebo celkovo cez lamedb, neznamena ze sa to tak ma robit. Normalny postup je - zo zdrojovych dat (po naskenovani) si upravovat programy v uzivatelskych buketoch. Takze zakaznika treba naucit/dat mu navod, ako preskenovat sat. pozicie a ako pracovat s uzivatelskymi buketmi. Popripade ho naucit pouzivat rodicovsky zamok. Ak je to jedina cesta - tak pouzit image OE2, vela ludii tvrdi ze image postavene na OE2.5 su tie spravne, ale pravda je ze v niektorych veciach maju vyhody a v niektorych so oproti Open image 100 rokov za opicami. ale to je volba vyrobcu Dream Multimedia. Okrem ineho ak si kupis Dreambox od predajcu - sponzora fora - tak tam je OpenATV - asi vedia preco to robia.
Bouquets samozřejmě zákazníci používají. Jde o jinou věc, a to duplicity, hlavně pak kanály v DVB-T2. V tom hlavním menu se pořád motají kanály, které už nevysílají nebo jsou přechodné. Uznejte, že pokud má každý kanál 3 až 5 duplicit, je to otravné a hlavně časově náročné najít mezi nimi ty kanály, které do buketů přihodit a které ne.
Díky za info ohledně OpenATV. Když jsem OpenATV na DM900 naposledy zkoušel (to je asi rok zpět), bylo to opravdu naprosto nepoužitelné. Snad už je to dneska lepší. Zkusím.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Jak smazat kanály z hlavního seznamu?

Příspěvek od pele1 »

sponzor nepredáva len dream v ostatných boxoch je len 2.0 asi nie je čas trápiť sa z 2.5
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“