Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním motora.

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním motora.

Příspěvek od Smrecok »

Vie mi niekto poradiť, kto riešil tento špeci problém..??? :shock:
Mam Dreambox Dm 920 s Dual DVB S2 / SX2 FBC tunerom.
Používam motorizovanú parabolickú anténu. Momentálne mam pripojený len jeden kábel s LNB.
Mám problém potiahnuť dva káble, od antény do dreamboxu.
No rád by som využil oba tunery v prijímači a aj jeho virtuálne, aspoň tie na čo sú pripojené k tuneru B . Preto uvažujem o použití unicable LNB.
Konkrétne o tomto...LNB Unicable II Inverto 24 kanálov.
Ale potrebujem vyriešiť pripojenie oboch tunerov k dreamboxu a ich nastavenie.
Lebo dreambox nemá možnosť v nastavení tunerov, prepojiť vnútornou slučkou tunery dokopy ako je to u VU+.
Dá sa vyriešiť za pomoci splittera - rozbočovača. Rozbočovač FVSC 2PL 5-2500 Mhz má ho napr Ellano.
Rozmýšľam nad takýmto nastavením...

Tuner A viem dať len ako USALS ovládanie pre motor, čiže ďalšie virtuálne tunery co k dispozícii tuner A nepôjdu.
Keď že sa nedá naraz nastaviť aj USALS a aj UNICABLE a priradenie kanálov k virtuálnym LNB.

Na Tunery B by som nastavil UNICABLE a priradil aj jednotlivé kanály k virtuálnym tunerom B.

A nastavil pevne družicu Astra 23,5E mal by som teda k dispozícii Tuner A bez virtuálnych tunerov, ale išiel by motor.
No a Tuner B a jeho virt. tunery by boli len pre Astru 23,5E Skylink.

Jedna sa mi hlavne o to, aby som mohol jeden program pozerať a ďalší nahrávať. Alebo pozerať cez TV a ďalší člen rodiny, mohol kuk cez stream v pc tie čo by chcel.
Myslíte si že, by to takto fungovalo??? Alebo máte iný nápad???

Ďakujem za každý dobrý nápad a radu.. :thankyou:
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od palov63 »

Bez toho, abys natáhnul druhý kabel to asi nepůjde, ten druhý kabel přece nemusíš tahat stejnou cestou /husím krkem/, ze střechy na půdu projdeš určitě a pak hledat způsob, jak to protáhnout do pokoje, nebo jít venkovní cestou třeba po fasádě a přes okno dovnitř. Máš ještě trochu guláš s virtuálními lnb, žádné nejsou. Je jenom jedno a signál jde do tuneru, který chytá V nebo H polarizaci a podle toho chytáš tyto frekvence na celé družici. Na to, aby jsi obsadil i V, i H, teda obě polarizace, potřebuješ právě ten druhý tuner. Samozřejmě jsem to zjednodušil, pokud se pletu, tak mě prosím někdo opravte. Unicable má obyčejně min. dva vývody, jeden universal-můžeš použít pro řízení motoru, druhý inicable-pro napojení více tunerů, pouze ale družice, kde zaparkoval motor již zmíněným universal výstupem z lnb. Bud oželet natáčení a mít unicable pro 4 tunery na jedné družici po jednom kabelu, anebo oželet napojení druhého tuneru a mít natáčení, nebo jebačkovské řešení s přepínáním někde na půdě. Přepneš-přešrobuješ universal výstup na unicable výstup, když se Ti to bude hodit.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

Uz to mam vyriesene \:D/
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
huvo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 17.srpen 2011 - 15:25

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od huvo »

Smrecok píše:Uz to mam vyriesene \:D/
Prečo nepíšeš ako.
Milan
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

huvo píše:
Smrecok píše:Uz to mam vyriesene \:D/
Prečo nepíšeš ako.
Milan
Nik sa na to nepytal, mne tiez poradil jeden chalanisko tu z foza.
Tiez riesil taky isty problem...ale zaklad je pouzit unicable LNB.
Potom, je to uz len vec nastavení v tunera.
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od palov63 »

Napiš, jak to máš vyřešený, docela mě to zajímá a může to pomoct dalším.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

Konečne som sa dostal k tomu.
Mám to zapojene takto cez LNB: INVERTO UNICABLE II - IDLU-32UL40-UNBOO-OPP jedným káblom cez motor Motec SG-2100 dole ku dreamboxu a následne cez rozbočovač FVSC 2PL 5-2500 MHz pripojene na tuner LNB1 - A1 a LNB2 - A2. Ďalej je to už len o nastavení. Pre tuner A1 v položke Usable SCRs sa pridelia 4 frekvencie. A pre tuner A2 tak isto ďalšie 4 frekvencie.
Tým pádom môžete jeden program pozerať a ďalších 7 nahrávať, či streamovať do pc a mobilu.
Prikladám prílohy zo zapojením a nastavením :good:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od mjozef »

jedna otazka
polarizacie idu obidve naraz?
Dik
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

mjozef píše:jedna otazka
polarizacie idu obidve naraz?
Dik
Áno, nie je problém, idú obe polarizácie naraz. :D
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od mjozef »

super
dik
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

mjozef píše:super
dik
neni zač, rado sa stalo :poklona:
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od palov63 »

Když jsem se to snažil zapojit doma na starší typ unicable lnb /s universal výstupem/ ve Tvé konfiguraci, tak mi to v menu vůbec nenabízelo možnost usals. Musel jsem až zadat diseqC mod 1.2, až pak vyskočilo usals. Ale to už bys nezapojil takhle jenom přes rozbočovač. Hlavně že Ti to funguje a my se něco naučili, díky za info.
Naposledy upravil(a) palov63 dne 22.listopad 2018 - 5:19, celkem upraveno 1 x.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

palov63 píše:Když jsem se to snažil zapojit doma na starší typ unicable lnb /s universal výstupem/, tak mi to v menu vůbec nenabízelo možnost usals. Musel jsem až zadat diseqC mod 1.2, až pak vyskočilo usals. Ale to už bys nezapojil takhle jenom přes rozbočovač. Hlavně že Ti to funguje a my se něco naučili, díky za info.
Veď aj ja som rád, že to funguje cez jeden kábel a ten rozbočovač. Aj keď som mal obavu, či som nevyhodil zbytočné peniaze.
Tak tiež rád pomôžem a podelím sa o informácie. Veď na to je toto fórum, aby sme sa navzájom učili a pomáhali si predsa. :good:
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
Uživatelský avatar
1801
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 01.listopad 2007 - 15:30
satelitni prijimac: DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od 1801 »

když to tady čtu, tak bych se chtěl zeptat, zda mi to bude taky tak fungovat když bych rozbočil mojí satelitní sestavu viz screen příloha? akorát že bych to zapojil do Dreamboxu DM 920 1x Triple MultiStream DVB S2X/DVB T2/DVB C?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C
1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black MultiConnect
1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra
relé Spaun SUR 211 F, TV Sony Bravia KDL-48W605B
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

1801 píše:když to tady čtu, tak bych se chtěl zeptat, zda mi to bude taky tak fungovat když bych rozbočil mojí satelitní sestavu viz screen příloha? akorát že bych to zapojil do Dreamboxu DM 920 1x Triple MultiStream DVB S2X/DVB T2/DVB C?
Tak toto je už iná káva. Netuším či to pôjde. S týmto veru skúsenosť nemám. Ale keď zas keď si našiel taku schému zapojenia, tak asi to už niekto skúšal a išlo mu to.To chce asi ozaj len vyskúšať...či kuk ešte niekde na nete.Najlepšie tam, odkiaľ to máš.Možno Ti tu niekto poradí.... :wink:
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
Uživatelský avatar
1801
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 01.listopad 2007 - 15:30
satelitni prijimac: DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od 1801 »

tohle zapojení satelitní sestavy už používám cca 15 let, prvně na DB 7000S pak na DB 800HD a teďka na DM 920, měl jsem to vždy zapojený jen na jeden LNB1 - A1, jak je to na tom schématu co jsem sem dal před tím, nastavený v DM 920 to mám viz příloha. Ale uvažuji to rozbočit do LNB1 - A1 a do LNB2 - A2, jestli to bude mít vůbec ňáký význam proti tomu když to mám jen v LNB1 - A1? Asi to zkusím, ale nevím který rozbočovač přesně koupit? Ten FVSC 2PL 5-2500 MHz v ČR nenacházím v prodeji? Bude stačit třeba tento FC-2SPLT?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C
1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black MultiConnect
1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra
relé Spaun SUR 211 F, TV Sony Bravia KDL-48W605B
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

1801 píše:tohle zapojení satelitní sestavy už používám cca 15 let, prvně na DB 7000S pak na DB 800HD a teďka na DM 920, měl jsem to vždy zapojený jen na jeden LNB1 - A1, jak je to na tom schématu co jsem sem dal před tím, nastavený v DM 920 to mám viz příloha. Ale uvažuji to rozbočit do LNB1 - A1 a do LNB2 - A2, jestli to bude mít vůbec ňáký význam proti tomu když to mám jen v LNB1 - A1? Asi to zkusím, ale nevím který rozbočovač přesně koupit? Ten FVSC 2PL 5-2500 MHzMHz v ČR nenacházím v prodeji? Bude stačit třeba tento FC-2SPLT?
No podla toho čo píšeš, tak budeš mat potom k dispozícii oba tunery A1 aj A2 . Tým pádom dva fyzické a 6 virtuálnych.
Čo sa týka toho rozbočovača, tak kľudne môžeš použiť ten čo si tu poslal - FVSC 2PL 5-2500 MHz
Ani ja som nepoužil origoš rozbočovač od Inverto. Mal by isť aj tento v pohode. Ten čo mam ja FVSC 2PL 5-2500 Mhz som kúpil v Ellane - https://satelity.ellano.sk/rozbocovac-f ... 37564.html
Daj potom vedieť či sa to podarilo rozbehať, prípadne ako máš nastavené tunery. Určite to aj iným pomôže :poklona:
Tak s chuťou do toho... :D
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od palov63 »

No dobře, ale v prvním případě Smrečok použil unicable lnb na "rozdvojení", v Tvém případě máš obyč sestavu a chceš ji "rozdvojit" jen tak na druhý tuner? Tak jednoduché to není, ale možná se pletu, v prvním případě jsem taky tvrdil, že to nepůjde a ejhle, ono mu to funguje. A pozor, triple tuner není FBC, tam jsou dva obyč sat tunery s dvb-t, jen pro upozornění. Nedalo mi to a zkoušel jsem na svém triplu nakonfigurovat systém od Smrečka. Nešli mi zadat 4 frekvence-kanály, vždy jenom jedna /SCR1-1210 atd./, image poslední dream-elite. Vysvětluji si to tím, že to není FBC a to je asi i důvod, proč mi to nešlo.
Naposledy upravil(a) palov63 dne 25.listopad 2018 - 12:33, celkem upraveno 1 x.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
Smrecok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 29.listopad 2007 - 20:16
satelitni prijimac: Dreambox DM 920

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od Smrecok »

palov63 píše:No dobře, ale v prvním případě Smrečok použil unicable lnb na "rozdvojení", v Tvém případě máš obyč sestavu a chceš ji "rozdvojit" jen tak na druhý tuner? Tak jednoduché to není, ale možná se pletu, v prvním případě jsem taky tvrdil, že to nepůjde a ejhle, ono mu to funguje. A pozor, triple tuner není FBC, tam jsou dva obyč sat tunery s dvb-t, jen pro upozornění. Nedalo mi to a zkoušel jsem na svém triplu nakonfigurovat systém od Smrečka. Nešli mi zadat 4 frekvence-kanály, vždy jenom jedna /SCR1-1210/, image poslední dream-elite. Vysvětluji si to tím, že to není FBC a to je asi i důvod, proč mi to nešlo.
Tak teraz je to už potom jasné. Že pokiaľ ten tvoj triple tuner nieje FBC a nemáš ani LNB unicable, tak nepôjde zadať ďalšie frekvencie!!! S tým veru nič neurobíš, jedine ak si kúpiš ešte ďalší tuner čo podporuje FBC. Teda pokiaľ chceš využívať aj virtuálne tunery. Alebo si vystačíš s tým čo máš. Ja tiež chcem dať do dreamboxu image dream-elite. Celkom sa mi pozdáva.
Ty si s ním ako spokojný? Ide tam doinštalovať 4GP panel?
Dreambox DM 920 UHD 4K - Dual DVB-S2/S2X FBC tuner + 1TB
HDD - gemini4-unstable-OE2.5+ GP4

Vu+ DUO TWIN PVR + 1TB HDD - OpenPli
Parabola Famaval AL 105cm + LNB Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO
+ Moteck DIGIPOWER SG2100A
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: Pripojenie a nastavenie DM920 - Dual DVB S2/SX2 FBC tunerom cez jeden kábel, za použitia LNB unicabe a ovládaním mot

Příspěvek od palov63 »

Triple není FBC určitě, ale unicable lnb používám, sice v diseqC přepínači, ale používám. Když jsem to zkoušel nasimulovat ve Tvé konfiguraci /samotného mě to zajímalo/, tak jsem ho samosebou zapojil na přímo, používám ale starší unicable /jenom 4 frekvence/, proto se mi neukázala konfigurace, kterou máš Ty. Takže pro ostatní pozor, použít unicable, co má Smrečok, pokud chcete zapojit FBC v plné konfiguraci. Dream-elite mi vyhovuje ještě víc, než origo unstable, jsem s tím velmi spokojený. S GP4 není problém. Sice ho mám zatím v BA /multiboot/ jako vedlejší, ale používám už jen ten. Jinak mě triple stačí, osobně nepotřebuji FBC.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“