Nastavenie FBC tuneru

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od Jarolobo »

Ahojte.
V DM920UHD mám FBC tuner, image openATV 6.1.
Z konvertoru (viď. foto) vytiahnuté káble do Dreamboxu.
IMG_2151.JPG
IMG_2153.JPG
A tuner mám nastavený nasledovne.
screenshot 1.jpg
screenshot 2.jpg
screenshot 3.jpg
No aj tak mi nahrávanie a prepínanie nefunguje tak ako by malo.
Napríklad, pustím nahrávanie z TV JOJ a všetky ostatné kanály ostanú vyčiernené (ako neprístupne na pozeranie a nahrávanie).
Ale keď prepnem na Markízu, tak pozerať môžem a ak chcem dať nahrávať, tak mi vypíše "Konflikt čsaovačov". Keď sa vrátim späť na JOJ (ktorá sa nahráva), tak po cca 2 sekundách obraz zamrzne - pomôže len reštart.
Mám vôbec správne nastavený tuner?
nahravanie JOJ.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
maku
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 19.listopad 2007 - 23:07
satelitni prijimac: Dreambox DM900
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od maku »

Ten treti kabel mas kde dany jak mas v DM 2 tunery?
maku ®

Dreambox DM900 Ultra HD 4K - Experimental / GP4
DM800HDse (oryginal) - BA ...... E2 .....
SHOWBOX VITAMIN 5000 HD E2 ......
AZBOX Premium HD ... Enigma2......
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od pele1 »

takto isto sa to chová aj v openpli vyzerá to že tieto image nevedia rozlíšiť ten twin tuner daj si tam niečo s OE 2.5 tam je to OK
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od georg11 »

Dej si tam OE2.5
Edit pele1 byl rychlejší :D
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od Jarolobo »

maku píše:Ten treti kabel mas kde dany jak mas v DM 2 tunery?
Vedľa mám položený DN7080HD a tam som mal tie tri káble. Hneď ako ku mojej spokojnosti rozchodím DM920UHD tak starý odložím do skrine.
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od Jarolobo »

pele1 píše:takto isto sa to chová aj v openpli vyzerá to že tieto image nevedia rozlíšiť ten twin tuner daj si tam niečo s OE 2.5 tam je to OK
A čo niečo s OE2,5, čo by si odporúčal?
Ja som zvyknutý na openATV, potreboval by som toto rozchodiť, ale ak sa nepodarí, skúsim aj to čo odporučíš.
Uživatelský avatar
maku
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 19.listopad 2007 - 23:07
satelitni prijimac: Dreambox DM900
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od maku »

Dej tam experimental http://www.dreamboxupdate.com klidne unstable a budes met klid
maku ®

Dreambox DM900 Ultra HD 4K - Experimental / GP4
DM800HDse (oryginal) - BA ...... E2 .....
SHOWBOX VITAMIN 5000 HD E2 ......
AZBOX Premium HD ... Enigma2......
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od pele1 »

v atv to nerozchodíš na ich fore je otázka na tuto tému bez odpovede alebo z radou ako si dostal aj tu jediné riešenie je použiť ďalší tuner
na začiatok skús experimental, image s OE 2,5 je dosť stačí si len vybrať každému vyhovuje niečo iné
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od Jarolobo »

No čo páni, zatiaľ sa nikomu nepodarilo rozchodiť FBC tuner v openATV?
Nemá niekto nové poznatky?
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od georg11 »

Jarolobo píše:No čo páni, zatiaľ sa nikomu nepodarilo rozchodiť FBC tuner v openATV?
Nemá niekto nové poznatky?
Mě ne ale nijak mě to netíží
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
barinek007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 23.leden 2017 - 23:52

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od barinek007 »

Otazkou jest proc Ferrari vubec zkouset na polni ceste? Vzdy to nekde zadrhne. Ferrari je urcene na dlouhe, siroke cesty a pokud mozno bez vymolu a hrbu. Jestli by nebylo lepsi si koupit traktor na takove cesty?
Uživatelský avatar
maku
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 19.listopad 2007 - 23:07
satelitni prijimac: Dreambox DM900
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od maku »

Jarolobo píše:No čo páni, zatiaľ sa nikomu nepodarilo rozchodiť FBC tuner v openATV?
Nemá niekto nové poznatky?
Proc zrovna trvas na openATV?
maku ®

Dreambox DM900 Ultra HD 4K - Experimental / GP4
DM800HDse (oryginal) - BA ...... E2 .....
SHOWBOX VITAMIN 5000 HD E2 ......
AZBOX Premium HD ... Enigma2......
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od Jarolobo »

Proc zrovna trvas na openATV?
Vyskúšal som experimental a nejak sa mi nedarí poriadne naviazať kontakt cez Total comander do DM, problém som mal aj so záznamovými cestami na SSD. Aj nastavovanie komplet celého DM cez web je omnoho prehľadnejšie na openATV, ľahko prepnem napr. farbu tituliek, atď...

A tak všeobecne, príde mi jednoduchší pre menej zdatnejších, už som si za tie roky naň tak zvykol, že s každým iným image mám problém pri inštalovaní a nastavovaní.
Keby ste mal niekto skompletovaný iný dobrý image a vedel ho poskytnúť (samozrejme bez emulátora, ten si nahodím svoj), bol by som vďačný, alebo ma aspoň nasmeroval na nejaké fulky image (určite existujú podobné stránky), ktoré už niekto používa a má doinštalované potrebné pluginy.

Nemám problém doinštalovať si csfd, archívy, skiny, epg, nahodiť svoj seting, problém mi najčastejšie vyskočí pri záznamových cestách a pri bežnom inštalovaní emulátora. Na openATV som už presne vedel kroky, vyhovoval mi a preto som nemal potrebu testovať iné image.
A nie, nehľadám poľnú cestu pre ferarri ako bolo spomenuté, hľadám (pre mňa) cestu ľahšieho odporu.
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od pele1 »

na čo je potom dobré kupovať DM na ATV stačí aj lacnejší box a podpora DM je smerovaná na ich OE 2,5 enigmu
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od efendy55 »

pele1 zdielam tvoj názor pre DM ..... :good: open image je super =D> o tom potom ,ale tiež preferujem na DM OE-2.5 ...... :smoke: predsa je to už iná liga v týchto boxoch .... :Yahoo!:
Všetko 4K
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od Jarolobo »

pele1 píše:na čo je potom dobré kupovať DM na ATV stačí aj lacnejší box a podpora DM je smerovaná na ich OE 2,5 enigmu
DM920UHD som nekupoval prioritne pre enigmu 2,5, ale preto, že cena v porovnaní s inými nie je už tak markantná a hlavne mi veľmi sedí ich diaľkový ovládač. Ale nemyslím si že musíme riešiť prečo drahý DM a nie niečo lacnejšie, potrebujem skôr pomôcť.
Mám tam teraz nahodený experimental, skúšal som FBC tuner a pekne tam funguje. Ale aj tak by som sa vrátil na openATV.
Vraj to už na openATV fore riešia, alebo riešili (že nefunguje FBC tuner), ale nenašiel som kde, chcel som si to tam odsledovať.
A teda ešte k image - okrem experimental by ste čo odporučili (aby sa dal dobre nastavovať cez web a nie len cez DO)?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od efendy55 »

https://www.opena.tv/dreambox-dm920/398 ... enatv.html
málo si hladal .... [-X tu to máš jasne napísané ..... ](*,)
Všetko 4K
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od pele1 »

Jarolobo píše:
pele1 píše:na čo je potom dobré kupovať DM na ATV stačí aj lacnejší box a podpora DM je smerovaná na ich OE 2,5 enigmu
DM920UHD som nekupoval prioritne pre enigmu 2,5, ale preto, že cena v porovnaní s inými nie je už tak markantná a hlavne mi veľmi sedí ich diaľkový ovládač. Ale nemyslím si že musíme riešiť prečo drahý DM a nie niečo lacnejšie, potrebujem skôr pomôcť.
Mám tam teraz nahodený experimental, skúšal som FBC tuner a pekne tam funguje. Ale aj tak by som sa vrátil na openATV.
Vraj to už na openATV fore riešia, alebo riešili (že nefunguje FBC tuner), ale nenašiel som kde, chcel som si to tam odsledovať.
A teda ešte k image - okrem experimental by ste čo odporučili (aby sa dal dobre nastavovať cez web a nie len cez DO)?
-tak toto nechápem (aby sa dal dobre nastavovať cez web a nie len cez DO) čo sa nastavuje cez DO
-a teraz k tým image všetky OE 2,5 image majú základ z experimentalu a rovnako je to aj open image tie sú postavené na openpli takže keď fbc nefunguje v ATV nepôjde v žiadnom OE 2,0 image pretože iné ako open image v OE 2,0 pre DM nie je
-OE 2,5 ktoré by som doporučil mne vyhovuje Merlin
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od Jarolobo »

toto nastavenie som myslel cez web, pri experimental také možnosti nie sú, tu môžeš nastaviť prakticky všetko
openweb.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Nastavenie FBC tuneru

Příspěvek od pele1 »

je to tam tiež len trošku inej podobe čo je v pluginoch možeš nastavať ale takéto veci nie sú u mňa priorita ja dávam prednosť rýchlosti a stabilite a tá je v OE 2,5 lepšia
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“