DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
hakizu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 03.říjen 2008 - 21:17

DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od hakizu »

Vie niekto prosim vas ci je znamy problem s tunerom BCM45308X a hladanim/prehravanim niektorych frekvencii.
Mam OpenATV 6.1.0 (2018-06-17)
Verzia jadra / Dátum ovládačov: 3.14 / 20180425

Nejde mi napr Astra 23,5°E 12 090 V 2/3 29 900 DVB-S2 / 8PSK Pilot Off a niektore ine
Oscam ani necukne, ziadna poziadavka ani EPG nenacita pritom signal ukazuje perfektny, aj pri hladani satelitov v nastaveniach prijimaca signal locknuty/vyborny a nic nenajde. To iste pri zadani rucne zadanych parametrov na danej frekv.. Signal super ale nic nenajde??
Diky, uz neviem co s tym moze byt.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od chocholousek »

Vyzkousej to takto:
1 - Vloz uplne novy a bezchybny satellites.xml a proved restart DM.
2 - Dej vyheldat manualne, prolad celou druzici komplet ale nezapomen predtim dat na ano "smazat pred prohledanim" nebo jak je to tam.

nekdy "to" nevyhleda nic pak zmen tuner a ten druhy pozor nekdy je tuner pouzit i kdyz by nemel.
hakizu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 03.říjen 2008 - 21:17

Re: DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od hakizu »

Diky, skusil som, no nepomohlo. Nahral som posledny PLI a vsetko frci ako ma. Inak este taka prosbicka ak mozem, neviem presne ako je to s tymto tunerom, preco tam mam ABCDEFGH k dispozicii? V originalnom image som mal len 2 tunery. No nieco to ma spolocne s tym, ze tento tuner podporuje napr nahravanie az z 8 transponderov sucasne? Ako to nastavit, ked mam Motor a twin LNB? Zatial mam nastaveny len Tuner A - motor USALS a tuner B - rovnako ako A. V OpenATV som mal moznost pre tuner B - druhy kabel motorizovaneho LNB, ale v tomto image to nie je. Dakujem za pomoc.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od chocholousek »

Ano kazdy FBC tuner ma ctyri demodulatory a tedy se tvari jako ctyri tunery mas-li dva dohromady tedy osum A az H. Nektere skiny umi zobrazit kolik a jake tunery jsou prave pouzivany, neni v tom pak zmatek pokud je to treba vubec vedet.
PLI moc nemam rad, pri testech melo PLI prave velky problem s FBC a tudis neproslo vyberem. Vrele doporucuji pro DM 9X0 pouzit vyhradne image s OE 2.5, a to s mnoha duvodu jeden za vsechny, drivery jsou vyvijeny vlastne jen pro OE 2.5.
hakizu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 03.říjen 2008 - 21:17

Re: DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od hakizu »

Dakujem pekne, mas nejaky konkretny OE2.5 image, ktory by si mi odporucil skusit ako prvy? Flashuje sa to rovnako ako klasicke starsie images prosim ta? Box mam len zopar dni, naladenu len 23,5E a spojazdeny oscam na skylink kartu, viac som sa s nim nehral takze image nemam problem vymenit :)
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od chocholousek »

1 - Original DMM jednoznacne je nej, mnozi vsak nektere veci postradaji coz byva pro nezkusene problem.
2 - Oozoon je blizko DMM a asi dobra volba pro mene zkusene, dlouho jsem jej nezkousel.
3 - NewNigma2 obasahuje vse nekdy zbytecne mnoho, proste nekdy je mene vice.
4 - Merlin nejblize originalu DMM, osobne vsak nekteri clenove teamu jsou tezce prasteni do hlavy, nevim jak ted ale byly doby kdy odstranoval sw bez varovani a bezmoznosti s tim neco rozumneho udelat, panove meli seznam sw a plaginu ktere do "jejich" image nesmel, tak hodne POZOR. Image samotne je vsak na urovni.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od grund »

já používám momentálně newnigma a pokud máš možnost doplnit příjem na druhý tuner,tak to udělej
hakizu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 03.říjen 2008 - 21:17

Re: DM900 BCM45308X tuner, problem s vyhladavynim niektorych stanic

Příspěvek od hakizu »

Dakujem vam za rady, vyskusam :)
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“