Jaký "lepší" media přehrávač

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Řeším nyní použití dm900 coby náhrady za můj původní media přehrávač Dune HD. V něm byla naprosto úžasná nadstavba Zappiti viz screenshoty. Snažím se něco podobného najít i pro nový kousek a zatím celkem bez úspěchu. Co se tomu krapet blíží je EMC, ale to je velmi nestabilní a pokaždé při pokusu o načtení informací od filmu padne do zelené. navíc to neumí načíst detaily o souboru. Umělo to zpracovat i seriály. Doporučíte někdo něco? Nechce se mi věřit, že v otevřeném prostředí není něco stabilního a funkčního.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pepik71
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 26.únor 2008 - 22:38
satelitni prijimac: Dm 900/Xtrend ET9500/et 10000

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pepik71 »

CO Kodi?
XTREND 10000 XTREND ET9500 DM900UHD DVB-S2 FBC Twin Tuner / Sony KD-65AF8 oled / UK
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Abych řekl pravdu, tak KODI jsem zatím nezkoušel. Jen jsem zahlédl v diskuzích něco o nedodělání pro Enigmu, tak nevím. Jdu ho někde pohledat.
Uživatelský avatar
maros30
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 08.duben 2006 - 17:47

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od maros30 »

KODI na DM900-ke ide v pohode, vid konkurenčne forum, uživatel DURINOV
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od pele1 »

vyskúšaj plugin Video DB
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od minestra »

Jestli Ti nevadí větší instalace, tak IPTVPlayer :D
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od 9000peter »

Pišta Hufnágl píše:Řeším nyní použití dm900 coby náhrady za můj původní media přehrávač Dune HD. V něm byla naprosto úžasná nadstavba Zappiti viz screenshoty. Snažím se něco podobného najít i pro nový kousek a zatím celkem bez úspěchu. Co se tomu krapet blíží je EMC, ale to je velmi nestabilní a pokaždé při pokusu o načtení informací od filmu padne do zelené. navíc to neumí načíst detaily o souboru. Umělo to zpracovat i seriály. Doporučíte někdo něco? Nechce se mi věřit, že v otevřeném prostředí není něco stabilního a funkčního.
Nezabúdaj na to načo slúži hlavne satelitný prijímač!!! To že si mal nejaké multimediálny prehrávač bolo síce pekné ale prečo ten prehrávač nezvládol dvbs/s2 príjem čo... Kua od stb by ste už chceli aby to bola kompletka za dara...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Tak jednak box není zadara, ale bratru za 9kkč, druhak nemám ho na satelit, ale na DVB-T a kdyby měl sloužit jen jako set-top-box, tak je to dost drahá hračka. Pro mě je to multimediální centrum a tak ho potřebuji nastavit. Nějaké tipy jsem získal, teď se jimi zaobírám. Bohužel nic není tak jednoduché - instalace-používání. Takže laboruji, snad se podaří k mé spokojenosti něco nastavit.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od 9000peter »

Tak keď je to pre Teba multimediálne centrum tak laboruj..
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
roman.sperka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 44
Registrován: 01.březen 2018 - 18:27
satelitni prijimac: Dreambox DM 920UHD

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od roman.sperka »

9000peter píše:Tak keď je to pre Teba multimediálne centrum tak laboruj..
Tiež ťažko laborujem :-)
Dreambox DM 920 UHD, 1 x Triple Multistream (DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C)
Dream OS: 4.3.1r25-2018-02-10, Image: Experimental 2018-01-31, Gemini-version: 0.87-r95, OScam 1.20, HDGlass17 FullHD 2.16
Monoblok Astra 19,2+23,5
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od EnoSat »

Pišta Hufnágl píše:Tak jednak box není zadara, ale bratru za 9kkč, druhak nemám ho na satelit, ale na DVB-T a kdyby měl sloužit jen jako set-top-box, tak je to dost drahá hračka. Pro mě je to multimediální centrum a tak ho potřebuji nastavit. Nějaké tipy jsem získal, teď se jimi zaobírám. Bohužel nic není tak jednoduché - instalace-používání. Takže laboruji, snad se podaří k mé spokojenosti něco nastavit.
nebolo teda jednoduchsie dokupit k Dune DVBT tuner ?
Obrázek
alebo inovovat rovno box
Obrázek
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
maros30
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 08.duben 2006 - 17:47

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od maros30 »

Pišta Hufnágl píše:Tak jednak box není zadara, ale bratru za 9kkč, druhak nemám ho na satelit, ale na DVB-T a kdyby měl sloužit jen jako set-top-box, tak je to dost drahá hračka. Pro mě je to multimediální centrum a tak ho potřebuji nastavit. Nějaké tipy jsem získal, teď se jimi zaobírám. Bohužel nic není tak jednoduché - instalace-používání. Takže laboruji, snad se podaří k mé spokojenosti něco nastavit.

načo si potom kupoval dreambox ked to chceš ako multimedialne centrum, to si si mohol za 50€ kupiť multimedialne centrum, dream zvladne aj ked nie uplne 100%-ne aj to čo chceš ty, len doladenie ešte potrva
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Výměna byla nutná kvůli přechodu na DVB-T2, což neumí moje televize. Dune DVB-T2 přijímač na USB nevím jestli existuje, v každém případě nebude dual, což už jsem měl jako podmínku. Vzhledem k tomu, že to celé musí být user-friendly kvůli rodině, chci to mít vyřešené jedním zařízením. Proto jsem začal uvažovat o linux zařízení, proto nakonec padla volba na DM.

Jinak pro ty co to řeší jako já - pokračuji mílovými kroky vpřed, testuji, laboruji, mažu a zase nahrávám. Zatím plugin, který vypadá, že splňuje to co potřebuji bude VideoDB. Až odladím, napíši report :-)
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Tak abych poreferoval jak jsem to vyřešil. Na základě podnětů připadaly v úvahu tyto pluginy

Kodi - to jsem vůbec nerozběhal, navíc by to byl asi kanon na vrabce
EMC - nestabilní, vzhledově průměrné, chybí volba automatického skenu adresáře atd.
AMS - už ani nevím
VideoBD

Jednoznačním výtězem je VideoDB a to z následujících důvodu.

1. Graficky velmi povedené
2. Automatické načtení informací o videiích z celého adresáře
3. Desktop verze aplikace pro editaci a úpravu záznamů. Zálohování databáze a stažených posterů a wallpaperů, možnost přidat nerozeznané filmy.
4. Umí samostatně filmy a TV seriály
5. U filmů dělá dokonce kolekce z pokračování (Star Wars 1....7) pod jednou ikonou a následnou volbou dílu
6. Stabilní, nepadá.

Níže screeny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Ještě mám jeden problém a to s vlastními videi. Mám nějaké starší záznamy z foťáku Sony a ty ni nejdou přehrát. Jedná se o formát MPEG-PS 640x480, 30 fps.

Dají se do Dreamboxu doinstalovat nějaké kodeky pro různé formáty souborů?

Videa co mám pořízené novější foťáke v mts to přehraje, stejně tak videa z telefonu v mp4.
Uživatelský avatar
roman.sperka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 44
Registrován: 01.březen 2018 - 18:27
satelitni prijimac: Dreambox DM 920UHD

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od roman.sperka »

Pišta Hufnágl píše:Tak abych poreferoval jak jsem to vyřešil. Na základě podnětů připadaly v úvahu tyto pluginy

Kodi - to jsem vůbec nerozběhal, navíc by to byl asi kanon na vrabce
EMC - nestabilní, vzhledově průměrné, chybí volba automatického skenu adresáře atd.
AMS - už ani nevím
VideoBD

Jednoznačním výtězem je VideoDB a to z následujících důvodu.

1. Graficky velmi povedené
2. Automatické načtení informací o videiích z celého adresáře
3. Desktop verze aplikace pro editaci a úpravu záznamů. Zálohování databáze a stažených posterů a wallpaperů, možnost přidat nerozeznané filmy.
4. Umí samostatně filmy a TV seriály
5. U filmů dělá dokonce kolekce z pokračování (Star Wars 1....7) pod jednou ikonou a následnou volbou dílu
6. Stabilní, nepadá.

Níže screeny.
Daj prosím odkaz na inštalačku pluginu.
Dreambox DM 920 UHD, 1 x Triple Multistream (DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C)
Dream OS: 4.3.1r25-2018-02-10, Image: Experimental 2018-01-31, Gemini-version: 0.87-r95, OScam 1.20, HDGlass17 FullHD 2.16
Monoblok Astra 19,2+23,5
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

http://debfeed4.merlin.xyz/oe_2.5/deb/merlin4-plugins/

dva soubory - videodb a covercollection. Ale 100% to chodí jen na merlin image. Neprve jsem to testoval na originální s FHD Glass17, ale to padalo to zelené. Nyní mám Merlin OS a Nuke-FHD a spokojenost.
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od minestra »

Pišta Hufnágl píše:Ještě mám jeden problém a to s vlastními videi. Mám nějaké starší záznamy z foťáku Sony a ty ni nejdou přehrát. Jedná se o formát MPEG-PS 640x480, 30 fps.
To co píšeš nestačí: použij Mediainfo či podobný nástroj ke zjištění av kodeku, nebo pošli vzorek k testu.
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Posílám mediainfo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od minestra »

Je to opravdu velmi starý mpeg1... už tu nic nemám, abych to zkusil na svém boxu. Datový tok je slušný, něco tam asi vidět bude. Když někam kousek odřízneš, pošleš (uschovna, uloz.to...) dá se o tom pobavit. :D
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“