Jaký "lepší" media přehrávač

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Zrušeno
Naposledy upravil(a) Pišta Hufnágl dne 21.březen 2018 - 17:54, celkem upraveno 1 x.
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Hmm, :( tak jsem z toho poněkud zklamaný. Dneska nepřehraji ani jedno video plynule. Všechno se to seká, případně to jede jak kdyby to mělo 5-10 fps. Na to, že to má být jeden z nejvýkonnějších zařízení svého typu zvládající 4k zatím nic moc. Jako settopbox je OK, ale jako přehrávač zatím nepoužitelný.

P.S. Tak to je síla. Nahodil jsem ofiko DM image stabil, bez konfiguračního průvodce, jen namontoval síťový disk a pustil video ve full hd a seká se to jak prase. Tak to nevím co s tím teda.

2 P.S. Tak vypadá že problém se sekáním vyřešen. Zapojil jsem DM ne přes router jak byl nyní, tedy 100Mbps do sítě, ale rovnou do 1Gbps switche a jede to dobře. Sice nevím proč, páč 100Mbps by mělo bohatě stačit (na monitoru NASu byl odchozí provoz cca 2Mbps) ale dejme tomu. Tak ještě ty nekompatibilní typy. :)
Pišta Hufnágl
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 04.březen 2018 - 16:51
satelitni prijimac: Dreambox DM900+Merlin

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

\:D/ Bingo. Je to teda boj, ale jde to :Yahoo!:

Všechny problematické videa jsem musel přemuxovat do mkv a jede to.

Tak snad vše už OK.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Jaký "lepší" media přehrávač

Příspěvek od Mila_s »

Pišta Hufnágl píše:Ještě mám jeden problém a to s vlastními videi. Mám nějaké starší záznamy z foťáku Sony a ty ni nejdou přehrát. Jedná se o formát MPEG-PS 640x480, 30 fps.

Dají se do Dreamboxu doinstalovat nějaké kodeky pro různé formáty souborů?

Videa co mám pořízené novější foťáke v mts to přehraje, stejně tak videa z telefonu v mp4.
Navrhuji, abys do seznamu svých uvažovaných přehrávačů zařadil VLC media player. Zvládá obrovskou spoustu formátů, hodně nastavitelný, stabilní. Na různých fórech ho hodně vychvalují.
Časem také zkus nastudovat DLNA (Plex).
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“