Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

Warder píše:
Radovan111 píše:Takže ale někde je závada:
Takze este raz a naposledy sa posnazim vam dat malu napovedu.
Nedostatok miesta vam to hlasi. :wink:
:poklona:
Normálně mě tykejte všichni :) :) :)
tak pokud by jste mě to prozradili tak by to bylo moc jednoduché-

tak hlásí málo paměti- tak je buď plná vnitřní flash pamět
nebo je to špatně moutnuté, nebo nevím- tak špatně nějak nastavené někde- je tu strašně moc možností

že mě to ani neukáže připojený HDD ani USB flešku :x :x
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Steiner »

Málo miesta na novej DM 920 s 8GB Flash ? no niečo je tu divné :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

Steiner píše:Málo miesta na novej DM 920 s 8GB Flash ? no niečo je tu divné :)
Já jsem si právě myslel, tož jaké dělo si mám ještě místo toho DM 920 koupit aby to všecko pobralo co chci???? :wink: :wink: :wink:
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od liquere »

Skus povodny skin a vsetky pokusy odisntalovat co si skusal.Restart a skontrolovat ci tam nezostalo visiet nieco .... ano za normalnych okolnosti nema co byt plne, teda v boxe. :lol:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

liquere píše:Skus povodny skin a vsetky pokusy odisntalovat co si skusal.Restart a skontrolovat ci tam nezostalo visiet nieco .... ano za normalnych okolnosti nema co byt plne, teda v boxe. :lol:
Dám tovární nastavení a uvidím, odpojím flešku ze zadu aj vysmičím HDD ven potvoru a uvidím, co s tím jinak s potvorou :) :)

Ale mám strach abych tam zase ten skin HD Glass 16 dostal, já jsem ho tam nainstaloval přes USB flešku a instalovat lokální balíčky :cry: a to nainstalovalo hned
Naposledy upravil(a) Radovan111 dne 16.leden 2018 - 19:38, celkem upraveno 1 x.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 573
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Warder »

Steiner píše:Málo miesta na novej DM 920 s 8GB Flash ? no niečo je tu divné :)
Ved si pozri obrazky co im to hlasi. Kto vie co tam mladenci vsetko narvali a ake harakiri spachali. :wink:
To IM a VY mam na mysli Radovan111 a rudich.
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od 9000peter »

Radovan111 píše:
Steiner píše:Málo miesta na novej DM 920 s 8GB Flash ? no niečo je tu divné :)
Já jsem si právě myslel, tož jaké dělo si mám ještě místo toho DM 920 koupit aby to všecko pobralo co chci???? :wink: :wink: :wink:
Radovan nepobral to octagon nechce to pobrat ani DM čím to asi je... :unknown:
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od efendy55 »

a preto som mu tu písal že by som to osobne riešil ,,kompletkou" jedine config a setting ak tak by som poslal do boxu .... :good: a už vonkoncom by som si nerobil zálohu toho skurveného image čo tam natrepal so všetkým možným ..... [-o< a neprenášal by som žiadne nastavenia , lebo je to len otázka času kedy mu to zachrčí ..... radovane .... ešte raz a pomaly čítaj ..... #-o urob si komplet flesh image a všetko základné si nastav v boxe nainštaluj oscam pošli config cez ftp a setting do boxu . urob si zálohu boxu komplet , stiahni si ju do pc a ked to všetko zmákneš tak až potom sa hraj so skinom a inými blbosťami , lebo sa stoho asi zblázniš :o ja som ťa varoval že OE-2.5 je už iný level ,ale dá sa to naučiť ,len treba sa vedieť orientovať v konkrétnom image . :good: v tom je celá sranda ..... :Yahoo!: lebo tu to nefunguje tak ako si bol zvyknutý na image Open.... :ROFL:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

Promiň jak nepobral to Octagon?- já jsem nenapsal že byl jako špatný

, to že mě nenaladil ty nízké SR tak to tím Octagonem nebylo

, Dreambox to taky nenaladil mě,

je to z 99% myslím si já tím konvertorem a blbým nastavením paraboly a to budu muset na to někoho sehnat to už tu řeším vlastně od začátku ale už trochu aby mě to tu dal dohromady- to potřebuje konvertor z velice citlivým oscilátorem pokud to dobře píšu a to já nemám

, a potřebuju někoho kdo by mě takový pořádný citlivý konvertor nabídnul doporučil a hlavně namontoval,a komu by i na té montáži i záleželo a mohl bych se na něho i v budoucnu obrátit, kdyby mě to nefungovalo třeba ten motor, měl by zájem mě pomoci poradit, kdybych chtěl třeba i něco specifičtějšího to si sám neudělám, větší parabolu a motor - takže tak

- já Octagon nehaním
prostě jsem si ho vyměnil za Dreambox DM 920

firma mě to nabídla protože sami chudáci nevěděli všechno na co jsem se jich ptal, ale oni to tak asi chudáci dělají, protože ten Dreambox- nechci se hádal, ale taky byl vrácen zákazníkem asi, smrděl kouřem jak sviňa sice krásný estetický stav bez škrábance, i folie na displeji byla, kdybych tam měl škrábaneček tak bych to nepřežil, ale taky ho někdo zkoušel a vrátil, ale to je jedno- to já jim nedokážu.

a to že s ním zatím si netykám tak prostě neumím, to přiznávám, ale základ mě funguje, a to by normálnímu uživateli i stačilo , no tak se to třeba za rok za dva naučím

, já si vážím vašich rad, :poklona: :poklona: :thankyou:

když tu nějaký obrázek dám tak snad si s něj vezme někdo něco vezme, kdo potřebuje a chce se to taky naučit - každý jednou začínal.

Však já se netajím že to neumím, umím celkem dobře Amiko, umím vyrobit picony ale toto neumím no,

tak děkuju Vám všem za rady, :poklona: :poklona:

a myslím že nejsem sám kdo to neumí no, a mě nejde o to jenom jako jak někdo má příjmač že ho zapojí a funguje, ale já si s tím i hraju- takže tak
Naposledy upravil(a) Radovan111 dne 16.leden 2018 - 20:14, celkem upraveno 2 x.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

efendy55 píše:a preto som mu tu písal že by som to osobne riešil ,,kompletkou" jedine config a setting ak tak by som poslal do boxu .... :good: a už vonkoncom by som si nerobil zálohu toho skurveného image čo tam natrepal so všetkým možným ..... [-o< a neprenášal by som žiadne nastavenia , lebo je to len otázka času kedy mu to zachrčí ..... radovane .... ešte raz a pomaly čítaj ..... #-o urob si komplet flesh image a všetko základné si nastav v boxe nainštaluj oscam pošli config cez ftp a setting do boxu . urob si zálohu boxu komplet , stiahni si ju do pc a ked to všetko zmákneš tak až potom sa hraj so skinom a inými blbosťami , lebo sa stoho asi zblázniš :o ja som ťa varoval že OE-2.5 je už iný level ,ale dá sa to naučiť ,len treba sa vedieť orientovať v konkrétnom image . :good: v tom je celá sranda ..... :Yahoo!: lebo tu to nefunguje tak ako si bol zvyknutý na image Open.... :ROFL:
Jasně, :poklona: :poklona: však mě o nic nejde, když to zdechne zdechne, já to možu nastavovat aj rok, já to mám na hraní, když chcu tak zapojím Amiko, vždyť o nic nejde.
K tomu skinu já jsem zvyklý na HD Glass a zdá se mě pěkný, vždy ho používám aj u Amika, tak proto jsem začal skinem :roll: :roll: :roll:
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

Takže abych to shrnul takže závěr nejde mě nainstalovat HD Glass 17 z důvodu plné paměti?

dpkg -i /tmp/*.deb
tento příkaz přes telnet je správný? mezery, všechno je v pořádku?

žádné:
dpkg -i /tmp/enigma2-skin-fullhdglass17_2.13_all.deb

tento příkaz je neplatný?
Naposledy upravil(a) Radovan111 dne 16.leden 2018 - 21:21, celkem upraveno 1 x.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Steiner »

Warder píše:
Steiner píše:Málo miesta na novej DM 920 s 8GB Flash ? no niečo je tu divné :)
Ved si pozri obrazky co im to hlasi. Kto vie co tam mladenci vsetko narvali a ake harakiri spachali. :wink:
To IM a VY mam na mysli Radovan111 a rudich.
Ale 8GB preboha? to by tam museli rvať dva dni v kuse :D
Inak v HDGlass je určite aj chyba niekde, keď som dal sťahovať čierne picon tak mi tiež vypísalo "príliš málo miesta", tak som stiahol z Chocholouškovko Googledrivu, narval čo bolo treba a vybavené, neriešil som po fórach. :D
Mám taký pocit že toho miesta je tam až toľko že až z toho Shamanova procedúra a funkcia zostala zaskočená. :lol:
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

Tak určitě tam budou chybky, kdybych chtěl tak tam Shamann na svém foru píše že když se narazí na chyby tak je hlásit, já to nebudu dělat, otravovat, nejsem si jistý, neumím to tak to musí zkušení odborníci řešit, já jsem malý pán, myslím si že to tím místem asi nebude, to je jedno- to nevadí, nejde nejde, vždyť o nic nejde
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

Radovan111 píše:Tak určitě tam budou chybky, kdybych chtěl tak tam Shamann na svém foru píše že když se narazí na chyby tak je hlásit, já to nebudu dělat, otravovat, nejsem si jistý, neumím to tak to musí zkušení odborníci řešit, já jsem malý pán, myslím si že to tím místem asi nebude, to je jedno- to nevadí, nejde nejde, vždyť o nic nejde
. Chocholouškovi jsem dávno posílal setting aby dodělal picony, protože taky všechny nejsou, a pokud nejsou tak si je zlouhavým procesem vyrobím- to nic, to je v pohodě
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

Steiner píše:
Warder píše:
Steiner píše:Málo miesta na novej DM 920 s 8GB Flash ? no niečo je tu divné :)
Ved si pozri obrazky co im to hlasi. Kto vie co tam mladenci vsetko narvali a ake harakiri spachali. :wink:
To IM a VY mam na mysli Radovan111 a rudich.
Ale 8GB preboha? to by tam museli rvať dva dni v kuse :D
Inak v HDGlass je určite aj chyba niekde, keď som dal sťahovať čierne picon tak mi tiež vypísalo "príliš málo miesta", tak som stiahol z Chocholouškovko Googledrivu, narval čo bolo treba a vybavené, neriešil som po fórach. :D
Mám taký pocit že toho miesta je tam až toľko že až z toho Shamanova procedúra a funkcia zostala zaskočená. :lol:

Myslím si že tou pamětí to nebude- však to zobrazuje Ram free 742.2MB pokud tomu dobře rozumím-?? né viz obr
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od pele1 »

ten skin je OK možno je len problém u teba možno v DM 920 v DM 7080 inštalácia bez problémov
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od Radovan111 »

pele1 píše:ten skin je OK možno je len problém u teba možno v DM 920 v DM 7080 inštalácia bez problémov
Tož to ani nestraš- myslíš že je tak zralý ten box vyhodit do hnoja??? je tam záruka dva roky ale třeba je ten box fakt špatný- sotva jsem ho připojil tak se sekal, teď už to nedělá, ale tak určitě ho někdo používal nějakou dobu- protože jak jsem ho vybalil tak smrděl kouřem na celou místnost-já nekouřím takže ho určitě někdo zkoušel :( :( :(

mě tam totiž ani pluginy nejdou instalovat- když zvolím moduly
dostupné moduly na webu....
vyberu třeba VLc Player- příklad- zatrhnu dám žlutě- detaily, pak zadám zeleným instalovat
tak to sviňa nenainstaluje- obr- s tím jsem se u Amika nesetkal
a to tak všechny- to mna taky tak štve, ale tak to bude asi chyba ve mě
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Radovan111 dne 16.leden 2018 - 21:11, celkem upraveno 1 x.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od pele1 »

daj si ta čiste image a neinštaluj tam zbytočnosti
nejde pretože to tam máš plné kto vie čo tam všetko máš daj tam čisté image
Naposledy upravil(a) pele1 dne 16.leden 2018 - 21:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od EnoSat »

Radovan111 píše:
Steiner píše:
Warder píše: Ved si pozri obrazky co im to hlasi. Kto vie co tam mladenci vsetko narvali a ake harakiri spachali. :wink:
To IM a VY mam na mysli Radovan111 a rudich.
Ale 8GB preboha? to by tam museli rvať dva dni v kuse :D
Inak v HDGlass je určite aj chyba niekde, keď som dal sťahovať čierne picon tak mi tiež vypísalo "príliš málo miesta", tak som stiahol z Chocholouškovko Googledrivu, narval čo bolo treba a vybavené, neriešil som po fórach. :D
Mám taký pocit že toho miesta je tam až toľko že až z toho Shamanova procedúra a funkcia zostala zaskočená. :lol:

Myslím si že tou pamětí to nebude- však to zobrazuje Ram free 742.2MB pokud tomu dobře rozumím-?? né viz obr
skontroluj si v debugu, nie v skine

Kód: Vybrat vše

[    0.000000] Kernel command line: bmem=640M@384M bmem=384M@2048M console=ttyS0,1000000 root=/dev/mmcblk0p2 rootwait rootfstype=ext4 coherent_pool=2M
[    0.000000] PID hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
[    0.000000] Dentry cache hash table entries: 32768 (order: 5, 131072 bytes)
[    0.000000] Inode-cache hash table entries: 16384 (order: 4, 65536 bytes)
[    0.000000] Memory: 1006912K/2097152K available (6114K kernel code, 214K rwdata, 1588K rodata, 244K init, 208K bss, 1073856K reserved, 16384K cma-reserved, 786428K highmem)
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Dreambox DM 920 UHD- základní nastavení

Příspěvek od rudich »

Warder píše:
Steiner píše:Málo miesta na novej DM 920 s 8GB Flash ? no niečo je tu divné :)
Ved si pozri obrazky co im to hlasi. Kto vie co tam mladenci vsetko narvali a ake harakiri spachali. :wink:
To IM a VY mam na mysli Radovan111 a rudich.
@warder si ty len s prepáčením kojot
pozri si celé vlakno a potom tu niekoho posudzuj.
Xtrend,Gigablue,Dm900
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“