DM-920

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
Uživatelský avatar
1801
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 01.listopad 2007 - 15:30
satelitni prijimac: DM 920

Re: DM-920

Příspěvek od 1801 »

Andrej_BS píše: Teraz podstanú záležitosť.
Vybavenie.
dm920 1x duo DVB-S2x FBC, aktuálne na dreamelite, skin metrix. Parabola s motorom, s jedovýstupovým LNB konve., vedené cez jeden koax na box. Hodnota SRN pri nejakej stanici je napr 95%.
V tomto images od dreamelite mám možnosť nastaviť iba tuner A1 aj tuner A2. Obidva sú nastavané ako motor. Tuner B sa nedá.., to je pochopiteľné, lebo nieje zapojený. Už aj tu by som očakával., že keď nahrávam jeden program, môžem pritom pozerať aj programy z iného tranpondéru. Pritom sa všade píše, že jeden vstup obslúži 4 tunery. Ale vyzerá to tak, že nejde.
taky jsme s tím laborovat, i když mám jiný tuner, viz popis dole, nastav A2 viz příloha
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C
1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black MultiConnect
1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra
relé Spaun SUR 211 F, TV Sony Bravia KDL-48W605B
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

...práve toto. V nastavení tuneru sú iba tri ponuky...jednoduché, potom rozšírené a neaktívne. Pod menu jednoduché je možnosť motor, jeden, tónový impulz, DiseqC ABCD. A nič viac.
Možnosť prepojenie s tunerom A1 v tomto images nieje :)
Ostáva nakukať zahraničné linky...

-A-
Uživatelský avatar
Johann
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 02.září 2008 - 23:13
satelitni prijimac: DM 920 UHD 4K

Re: DM-920

Příspěvek od Johann »

pele1 píše:už vyšiel aj Merlin pre dm 920 http://debfeed4.merlin.xyz/oe_2.5/deb/images/
Nejen Merlin, ale i SatLodge-1.0i-DM920. 8)

http://webplus.sat-lodge.it/index.php?d ... dge%202.5/
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: DM-920

Příspěvek od Steiner »

Andrej_BS píše:...Možnosť prepojenie s tunerom A1 v tomto images nieje :)
Ostáva nakukať zahraničné linky... -A-
Johann píše:Nejen Merlin, ale i SatLodge-1.0i-DM920. 8)
Tých images je o chvíľu jak maku, ale nikto nenapíše čo v ktorom je lepšie alebo ide/nejde.
Reagujem na predchádzajúci problém s tunermi.
V Newnigma2 tunery v pohode.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-920

Příspěvek od georg11 »

Jak jsi s 920 spokojený ?
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: DM-920

Příspěvek od Steiner »

Ja veľmi, v živote som nič lepšie nemal.
Mal som a aj mám aj DM HD Se, DM HD Se V2 atď.
Okrem iných X (neznámy počet) Showboxov, HDboxov, AB-boxov atď. atď. čo mi prešlo cez ruky, ale to samozrejme ani nechcem porovnávať, to len aby bolo jasné že bol som aj na koči aj na voze - ale to sú samozrejme iné levely, pritom ich ešte známym odporúčam a zapájam. Čiže ak sused Janko chce dobrý box, tak mu dám AB-CB 650 alebo teraz už AB-CB 750, ak chcem ja dobrý box tak si kúpim DM920.
Ak sme v tom vyššom leveli tak platí prvá veta. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 575
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: DM-920

Příspěvek od Warder »

Steiner píše:Ja veľmi, v živote som nič lepšie nemal.
Mal som a aj mám aj DM HD Se, DM HD Se V2 atď.
Okrem iných X (neznámy počet) Showboxov, HDboxov, AB-boxov atď. atď. čo mi prešlo cez ruky, ale to samozrejme ani nechcem porovnávať, to len aby bolo jasné že bol som aj na koči aj na voze - ale to sú samozrejme iné levely, pritom ich ešte známym odporúčam a zapájam. Čiže ak sused Janko chce dobrý box, tak mu dám AB-CB 650 alebo teraz už AB-CB 750, ak chcem ja dobrý box tak si kúpim DM920.
Ak sme v tom vyššom leveli tak platí prvá veta. :D
Aky firmware si tam narval ? Dnes som sa chviku hral v jednom boxe s Newnigmou (OE 2.5) a nevidel som ani v repozitaroch napr. Fast Scan.
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: DM-920

Příspěvek od Steiner »

Však som písal že Newnigma2, ale priznám sa že FastScan v Linux boxe ma v živote ani hľadať nenapadlo, v takom AB-boxe áno, pre Janka. Ale neverím že vo vyššom leveli niekto používa FastScan , teda aspoň mňa to ani len nenapadlo také kacírstvo. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 575
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: DM-920

Příspěvek od Warder »

Steiner píše:Však som písal že Newnigma2, ale priznám sa že FastScan v Linux boxe ma v živote ani hľadať nenapadlo, v takom AB-boxe áno, pre Janka. Ale neverím že vo vyššom leveli niekto používa FastScan , teda aspoň mňa to ani len nenapadlo také kacírstvo. :D
Tak toto by si skusil vysvetlit niektoremu zakaznikovi, ti by ta hnali. :ROFL:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: DM-920

Příspěvek od decik »

:D No běžný zákazník nepůjde do 920-ky. :ROFL: Ta je stavěná pro satelitní fandy (fajnšmekry). :D :poklona: :D No no a vo vo vo tom to je... :D Každopádně souhlas s tím "kacířstvím" :good: :poklona:
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 575
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: DM-920

Příspěvek od Warder »

By si si cudoval aj ake individua si to kupuju. Niektory to tusim uz maju ako u telefonov, kazdy rok novy Samsung alebo Iphone za 1000€ aby boli IN. :D
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-920

Příspěvek od Timeshock »

By si si cudoval aj ake individua si to kupuju. Niektory to tusim uz maju ako u telefonov, kazdy rok novy
A za den skučí že jim nejde to či ono za rok se ještě u žádného přijímače nepodařilo vše vychytat ...........
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 575
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: DM-920

Příspěvek od Warder »

Timeshock píše:A za den skučí že jim nejde to či ono za rok se ještě u žádného přijímače nepodařilo vše vychytat ...........
Takym ani nejde o to co dany pristroj vie alebo nevie ale o ich ego. To mas ako u tzv. "laborantoch" co sa zas drzia hesla ze nic nieje nemozne ihned po dodani rozladit. :D
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: DM-920

Příspěvek od Steiner »

Však ale ego nech si zdvíhajú tým že sa s tým naučia robiť a nie používať fastscan.
Kúpia si formulu a dajú si namontovať obmedzovač do 50 km/h :shock:
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-920

Příspěvek od Timeshock »

:D To je v pohodě já zas neumím použít fastscan nikdy jsem ho nepoužil a nikdy nepotřeboval . Mne stačí si upravit settings .....
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 575
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: DM-920

Příspěvek od Warder »

Chlapci nie kazdy sa chce a vie hrat s vlastnym setingom a hlavne starsi ludia. Tu sa nejedna o jeden pristroj co vy mate doma a hrate sa snim. :wink:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: DM-920

Příspěvek od Steiner »

To je jasné, ale ja takých zásadne odhováram a dávam im AB-CBoxy a vybavené.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-920

Příspěvek od georg11 »

Jsem sice starší člověk, nicméně jsem se rozhodl koupit DM920 jen přemýšlím jakou tunerovou konfiguraci koupit. Vzpomínám na dobu kdy jsem takové "starosti" neměl. To byly časy :D
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: DM-920

Příspěvek od Steiner »

Však aj ja, preto som volil tú ktorú som volil, jediná ktorá má všetko a obsadený iba jeden tunerový slot, kdyby něco.
A v tej konfigurácii cena/výkon som zhodnotil že najlepšia. Záleží samozrejme ale aj od konkrétnych podmienok užívateľa. Preto to aj urobili ako urobili - a urobili veľmi dobre - že sa dá vybrať ozaj všetko na mieru.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-920

Příspěvek od georg11 »

Co tam máš za tuner, mohu li se zeptat ?
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“