DM-920

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM-920

Příspěvek od grund »

mě se zdá obraz DM920 stejnej jako na Vusolo4K na LG oled , lidi píšou ,že maj obraz lepší ,
ale podle mě to záleží na TV podle toho co zvolili za kvalitu (cenu)
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

..skúšam nastaviť DO na vypnutie TV. V podstate tam nieje čo neurobiť dobre..., ale akosi bez úspechu. TV je zapnutá, na DO kombinácia OK+TV, zadám kód 777.... niečo sa akože udeje..., TV sa vypne, potrvdím OK. Nechal som to aj trochu oddýchnuť.., ale cez tlačítko TV na DO sa telka nezapne. Telka panasonic.., na VU ovládači sa zadávali 4 kódy.., tu chce iba 3. Myslíte, že to pôjde ?

-A-
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: DM-920

Příspěvek od efendy55 »

ak ti to pomôže tak na DM-520 + tv-Panasonic plazma aj led-tv samsung bez problémov..... :smoke:
Všetko 4K
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: DM-920

Příspěvek od palov63 »

Efendy, nepamatuješ si, co za kody jsi zadával na panasonic plazmu? Dik
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
jonek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 19.březen 2006 - 12:00

Re: DM-920

Příspěvek od jonek »

skus 2153
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: DM-920

Příspěvek od palov63 »

Nejlepší řešení je learning function, naučit dálkové povely, TV+ok na 3 sek, potom 888, zadat tlač. na dreamboxu, co chci naučit, stlačit povel na původním DO /DO 3cm od sebe/ a ukončit TV tlač. Funguje to spolehlivě
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: DM-920

Příspěvek od pele1 »

už vyšiel aj Merlin pre dm 920 http://debfeed4.merlin.xyz/oe_2.5/deb/images/
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

re:palov63

ďakujem za tip..., s 888 to je super.., dal na doň aj pár príkazov z DO na dom. kino. Takže box + tv +kino na jednom ovládači. To sa mi celkom páči.

Našiel som peknú apku...enigma2-plugin-systemplugins-ledmanager.. ale skosi tieto ipk súbory neinštaluje. Skúšam momentálne OpenPli6.1.., našiel som aj deb knižnicu, ale tú sa mi tal nedarí naištalovať. Možno to nieje dobrý nápad.., ale tá apka má dobré predipozície na použitie :) :) ... hodila by sa.

-A-
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

... ledmanager frčíí, takže už nič. Večer pekne tma... :)

-A-
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

Viete ma navigovať kde by mohla byť chyba ?
Pár dní používam dreamelite a mám nejaký problém u klienta. Server používa oscam a jedneho klient cccam. Na oboch boxom som si zvykol používať plugin-glasssysutil pre prácu s CAM/SRV. Zdielanie funguje. Problém je vtedy keď reštartnem server. Na serveri naskočí všetko v poriadku, ale na klientovi obraz stojí. Divne sa správa keď prvý krát zvolím reštartovať, píše hlášku "Cccam230 sa nenaštartoval. Skontrolujte konfiguračbé súbory, alebo atribúty". Keď zvolím reštartovanie na druhý krát, cccam sa spustí a naskočí obraz aj zvuk.
V tom správcovi CAM/SVR na pravej strane sú aj povolenia na reštart a autokontrolu.., s tým som sa tiež hral. Aj na serveri aj u klienta. V tom správcovi mám server nastavený ako SRV-oscam 11398 a v klinetovi CAM cccam230. Mám používať niečo iné, jednoduchšie alebo treba hľadať chybu v configoch ?


Ďakujem za rady..., pekný večer.

-A-
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM-920

Příspěvek od grund »

asi nejsi sám zkus stáhnout jinej cccam
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

Aj to ma napadlo.., vymenil som úlohy. Server je klient a klient server. A funguje v poriadku. Ďakujem za radu.
Našiel som inú vec..., ktorej nerozumiem. Vydím iba dva tunery A a B.. aj to keď nahrávam na A.., iné stanice nejdú..., nieto ešte ostatných 6. Neviem či nejaká kvalita obrazu dreamelite stojí za povšimnutie. ??? Či to len na 920 ? Na openpli to išlo.., ale tam zase kvalita signálu bola 5% :) :)...., po ikončení nahrávania neskočil obraz.., a signál ukazovalo 0%.

-A-
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: DM-920

Příspěvek od palov63 »

Promin, neber to ve zlým, ale ve Tvých příspěvcích je hodně nejasností, napsal bych, že až přímo guláš. Několik věcí v guláši: dm920 neumí cccam, /proč nepoužíváš zaručenou kombinaci oscam-oscam?/ image openPLI není ofiko pro dm920, jak to tam mohlo /a co vlastně?/ fungovat, sice jsem ho našel pro dm920, ale řekl bych, že je to upravovaný image a neofiko. S těmi tunermi taky nevím, cos myslel těmi dalšími 6, Ty máš FBC? pak je tam kvalita obrazu, kvalita signálu, nahrávání a neskočil obraz, já už se v tom ztrácím. Pokud můžu poradit, popiš podrobně svůj problém, co máš za vybavení, image, jak to máš zapojené a pak se uvidí. Možná v tom mám guláš jenom já a ostatním je to jasné.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
ctse
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 29.duben 2009 - 22:50
Bydliště: Sereď

Re: DM-920

Příspěvek od ctse »

Poprosím o radu.
Ak niekto používa Newenigma2, ako sa do nej dá nainštalovať archivczsk? Mne po nainštalovaní subsupport už po reštarte box nenabehne.
oscam na : ASUS N66U, BananaPi, DM920, VU+Solo4K, VU+Duo, Vu+Zero, Samsung UE40H6470
Toroidal T-55 4w_0,8w_4,8e_9e_13e_19,2e_23,5e(UniCable)_28,2e
Uživatelský avatar
1801
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 01.listopad 2007 - 15:30
satelitni prijimac: DM 920

Re: DM-920

Příspěvek od 1801 »

Opravu lze provest zadanim prikazu pres telnet "opkg update && opkg install python-json". Pak lze DM spustit bez nejmensich problemu.
Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C
1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black MultiConnect
1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra
relé Spaun SUR 211 F, TV Sony Bravia KDL-48W605B
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

re:palov63
Máte pravdu.., písal som to dosť nejasne a pokúsim sa to teda napraviť. Bolo to asi úvanou, alebo niečím tekutým :) :), teraz neviem.

1. ohľadom cccam-u.
Keď som naištaloval images od dreamelite.., nevedel som nikde v jeho ponuke nájsť možnosť nainštalovať cccam. Tak som usúdil, že ho prestali podporovať. Samozrejme neskôr som ho na nete našiel.
Na odpoveď prečo nepoužívam kombináciu oscam-oscam.., ani neviem. S týmito pojmami sa stretávam len krátko, takže keď sa mi niečo v tomto smere podarí, som veľmi rád. Postupne si to skúšam. Keď poviem, že v decembri mi k životu stačil scam360.., len aby mi išla karta. V januári som skúsil cccam, a teraz sa mi podarilo rozbehať domáce zdielanie. Ako tak na to teraz z odstupom 3 dní pozerám :) , tak server aj klient používa oscam.., s tým, že na klienta do /etc kopírujem cccam.cfg. Tu priznávam, že mám v tom asi hokej, to sa časom utriedi. Je to kombínácia čítania a skúšania.

2. nevedel som openpli nieje ofic pre dm.., mal som dojem, že ten "tým" stavia images pre akýkoľvek box... Proste skúšam, ktorý čo dokáže.

Teraz podstanú záležitosť.
Vybavenie.
dm920 1x duo DVB-S2x FBC, aktuálne na dreamelite, skin metrix. Parabola s motorom, s jedovýstupovým LNB konve., vedené cez jeden koax na box. Hodnota SRN pri nejakej stanici je napr 95%.
V tomto images od dreamelite mám možnosť nastaviť iba tuner A1 aj tuner A2. Obidva sú nastavané ako motor. Tuner B sa nedá.., to je pochopiteľné, lebo nieje zapojený. Už aj tu by som očakával., že keď nahrávam jeden program, môžem pritom pozerať aj programy z iného tranpondéru. Pritom sa všade píše, že jeden vstup obslúži 4 tunery. Ale vyzerá to tak, že nejde.

Pri skúmaní openpli, boli možnosti zdefinovať už na začiatku 8 tunerov. Vedel som, že na testovanie budú stačiť zadefinovať dva. Tu skúšanie dopadlo tak, že program sa nahrával a popritom som mohol pozerať akýkoľvek iný program. Tu bol ale iný problém. Pri staniciach mi zobrazovalo hodnotu SRN 5%. Keď som dal možnosť ukončiť nahrávanie, už obraz a zvuk nenabehol.., ďalej to nejdem rozpisovať :)

S tejto rozpravy o by som chcel od niekoho odpoveď. Funguje niekomu FBC na DM920 pri jednokábloovm pripojení ? O unicable LNB viem., dúfal som, že sa kúpe vyhnem.

Dúfam som to popísal o čosi jasnejšie, myšlienky lietajú hlavou.

Ďakujem za záujem, pekný večer.

-A-
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 580
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: DM-920

Příspěvek od Warder »

ctse píše:Poprosím o radu.
Ak niekto používa Newenigma2, ako sa do nej dá nainštalovať archivczsk? Mne po nainštalovaní subsupport už po reštarte box nenabehne.
Teraz som do jednej 920ky vrazil Newnigmu a Archiv aj zo subsupport nema ziaden problem. :wink:
------------------
Nosce te ipsum.
ctse
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 29.duben 2009 - 22:50
Bydliště: Sereď

Re: DM-920

Příspěvek od ctse »

Ak by ťa to neotravovalo napísať, akým spôsobom si postupoval?
oscam na : ASUS N66U, BananaPi, DM920, VU+Solo4K, VU+Duo, Vu+Zero, Samsung UE40H6470
Toroidal T-55 4w_0,8w_4,8e_9e_13e_19,2e_23,5e(UniCable)_28,2e
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 580
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: DM-920

Příspěvek od Warder »

ctse píše:Ak by ťa to neotravovalo napísať, akým spôsobom si postupoval?
Nic specialne, ziadny telnet ale vyuzil som len to co mi Newnigma ponukla.
Nakopiroval som enigma2-plugin-extensions-subssupport_OE2.5_1.5.6-r0.2_all do /tmp a na instalaciu som pouzil plugin FileBrowser ktory ma Newnigma ponuke pod modryn tlacidlom. Po instalacii som spravil reboot a to iste som zopakoval s archivczsk_1.0-20171205.deb.
sub1.jpg
sub.jpg
sub2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
------------------
Nosce te ipsum.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM-920

Příspěvek od grund »

S tejto rozpravy o by som chcel od niekoho odpoveď. Funguje niekomu FBC na DM920 pri jednokábloovm pripojení ? O unicable LNB viem., dúfal som, že sa kúpe vyhnem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pokud máš zapojenej jeden kabel , vždy jenom co navolíš (H/H H/L V/H V/L) a nebo druhej kabel
a nebo tu další možnost co uvádíš pro jeden kabel unicable, jinak to vše funguje
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“