4K@60Hz

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
BuffaloCZ
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 08.leden 2011 - 19:50

4K@60Hz

Příspěvek od BuffaloCZ »

Zdravím, rozjel někdo 4K na DM900UHD na 60Hz ? Podle specifikace má DM HDMI v2.0, takže by to měl dávat, ale v různýh distrech (primárně používám oozoon) můžu maximálně nastavit 2160p@30Hz. Krmím tím 55XE9005 a když nastavím UHD@30Hz mám z toho horší pocit než při upscalingu z FHD@60Hz. Ještě bych se zeptal na nějaký skin v UHD, resp. mi přijde divný, že žádný UHD skin neexistuje.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: 4K@60Hz

Příspěvek od VTronik »

A ty používáš jako zdrojový signál něco se snímkováním 30 snímků za sekundu, že to nastavuješ??? V tom je podle mne to, že se ti obraz nelíbí.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
purko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.duben 2009 - 12:05

Re: 4K@60Hz

Příspěvek od purko »

Ja mam tak , a som spokojny:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W
BuffaloCZ
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 08.leden 2011 - 19:50

Re: 4K@60Hz

Příspěvek od BuffaloCZ »

Díky za odezvu, už jsem na to přišel. Problém je v kvalitě upscalingu, SONY ho má o poznání lepší než DM. Když DM nakrmím signálem z UHD promo kanálu na Astře, nebo nějakým filmem v UHD, tak je to OK. Každopádně tedy zůstává otázka, jeslti existuje distro které umí z DM dostat UHD@60, když to má podle specifikace zvládat (tu možnost "multi" chápu tak, že se elektronika domluví jestli 25 nebo 30) a jak je to s těmi UHD skiny, existují nějaké pro DM ?
Uživatelský avatar
purko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.duben 2009 - 12:05

Re: 4K@60Hz

Příspěvek od purko »

Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: 4K@60Hz

Příspěvek od VTronik »

BuffaloCZ píše:Díky za odezvu, už jsem na to přišel. Problém je v kvalitě upscalingu, SONY ho má o poznání lepší než DM. Když DM nakrmím signálem z UHD promo kanálu na Astře, nebo nějakým filmem v UHD, tak je to OK. Každopádně tedy zůstává otázka, jeslti existuje distro které umí z DM dostat UHD@60, když to má podle specifikace zvládat (tu možnost "multi" chápu tak, že se elektronika domluví jestli 25 nebo 30) a jak je to s těmi UHD skiny, existují nějaké pro DM ?
Pořád nerozumím tomu proč to chceš za každou cenu hnát na vysoký snímkový kmitočet. Rozlišuj, že upscaling má pro tvé účely dvě roviny:
1) Upscaling v rozlišení
2) Změna snímkové frekvence

Pokud budeš mít u změny snímkování necelistvý násobek mezi vstupní a výstupní (např. 25 na 60), bude to vždy problematické a závislé na způsobu a kvalitě zpracování. Výsledkem potom může být právě buď snížení ostrosti nebo nepravidelnosti v pohyblivém obraze. Nastavení na multi je v tomto případě asi nejvhodnější řešení.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“