DM-900

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM-900

Příspěvek od grund »

budeš muset do školy, hlava je přepínána H. nebo V. a ještě Nízké pásmo a nebo Vysoké pásmo
pokud je to klasický konvertor a to ještě nemluvíme o DiseQ-C , takže pokud se trefíš na kombinace
tak nahráváš třeba 16 programů pokud to zvládne cam , HDD atd.
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: DM-900

Příspěvek od palov63 »

Nechci zakládat nové téma, tak se ptám tady. Nahrávám ted z HBO-čka film a nejde mi v záznamu přepnout audio stopa z cz na eng. V živém vysílání problém není, tam to jde bez problémů, v záznamu už to nejde. Přitom na starém mips vučku to šlo. Kde může být problém, v nastaveních? Používám EMC. Pokud to už tady někdo řešil, tak se omlouvám, dik za rady
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Mám image GP4, FBC tuner, 1 konvertor 23,5 so štyrmi vývodmi, dva prívodné káble (bez disequ)

Dnes mi pri nahrávaní vypísalo nasledovné "Ladenie zlyhalo"
Nahrával som z PrimaCooL, pozeral Markízu a ako som prepol na JOJ, tak mi vypísalo tú hlášku. Prepol som späť na Markízu - nič, prepol som na nahrávaný program - nič. Pozrel som nastavenie tunerov - všetko OK. Fungovalo len zopár kanálov, napr. STV1, STV2 (polarizácia V).
To čo nefungovalo, je na polarizácii "H".
Mám to očakávať, že je to bežné, alebo mám niečo zle nastavené?
Uživatelský avatar
maku
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 19.listopad 2007 - 23:07
satelitni prijimac: Dreambox DM900
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-900

Příspěvek od maku »

Muze byt chyba primo v LNB zkus jiny
maku ®

Dreambox DM900 Ultra HD 4K - Experimental / GP4
DM800HDse (oryginal) - BA ...... E2 .....
SHOWBOX VITAMIN 5000 HD E2 ......
AZBOX Premium HD ... Enigma2......
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Na DM7080 mi to nerobí - tam mám tri obyč. tunery.
Tak si myslím že v LNB by problém byť nemal.
Môžem sa mýliť, nie som v tom odborník.
Len nemám doma zrovna druhý LNB.
Uživatelský avatar
maku
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 19.listopad 2007 - 23:07
satelitni prijimac: Dreambox DM900
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-900

Příspěvek od maku »

Sem mel podobny problem doma na DM800SE vse ok druhy box vypaky obrazu, treti box taky vypadky, menil jsem koaxy a furt stejne az po vymene LNB vse OK. zkus prehodit koaxy na LNB jesli to nebude delat na druhem boxu jak jo vymen LNB.
maku ®

Dreambox DM900 Ultra HD 4K - Experimental / GP4
DM800HDse (oryginal) - BA ...... E2 .....
SHOWBOX VITAMIN 5000 HD E2 ......
AZBOX Premium HD ... Enigma2......
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Veď to sú koaxy z DM7080. Ale mám natiahnuté tri koaxy, tak ich skúsim ešte medzi sebou pomeniť, lebo do DM920 mi stačia dva.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM-900

Příspěvek od grund »

běžný to není,buď vypadává dekódování , ale spíš špatně přepíná tuner , zkus originál IMG
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Jarolobo píše:Mám image GP4, FBC tuner, 1 konvertor 23,5 so štyrmi vývodmi, dva prívodné káble (bez disequ)

Dnes mi pri nahrávaní vypísalo nasledovné "Ladenie zlyhalo"
Nahrával som z PrimaCooL, pozeral Markízu a ako som prepol na JOJ, tak mi vypísalo tú hlášku. Prepol som späť na Markízu - nič, prepol som na nahrávaný program - nič. Pozrel som nastavenie tunerov - všetko OK. Fungovalo len zopár kanálov, napr. STV1, STV2 (polarizácia V).
To čo nefungovalo, je na polarizácii "H".
Mám to očakávať, že je to bežné, alebo mám niečo zle nastavené?
Tak to vzdávam. Pár krát som preinštaloval DM a s tým prepínaním polarizácie som sa nevysporiadal, vždy mi to sekne.
Vyhodím FBC tuner a kúpim 2 kusy tunerov Dreambox DVB-S2X MultiStream DUAL.

Potrebujem tri funkčné tunery - môžem to takto vymeniť, bude mi to korektne fungovať?
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-900

Příspěvek od georg11 »

Co tam teď máš za tuner konkretně ?
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Teraz tam mám DVB-S2 FBC Twin Tuner čo som kúpil s DM920UHD.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-900

Příspěvek od georg11 »

Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

presne ten
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-900

Příspěvek od georg11 »

Má dva fyzické a 6 virtuálních tunerů. /8 demodulátorů/Domnívám se že pokud to máš dobře nastavené a máš do každého tuneru samostatný přívod,tak by jsi měl možnost nahrávat z obou polarit najednou bez problémů
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: DM-900

Příspěvek od VTronik »

Jarolobo píše:
Jarolobo píše:Mám image GP4, FBC tuner, 1 konvertor 23,5 so štyrmi vývodmi, dva prívodné káble (bez disequ)

Dnes mi pri nahrávaní vypísalo nasledovné "Ladenie zlyhalo"
Nahrával som z PrimaCooL, pozeral Markízu a ako som prepol na JOJ, tak mi vypísalo tú hlášku. Prepol som späť na Markízu - nič, prepol som na nahrávaný program - nič. Pozrel som nastavenie tunerov - všetko OK. Fungovalo len zopár kanálov, napr. STV1, STV2 (polarizácia V).
To čo nefungovalo, je na polarizácii "H".
Mám to očakávať, že je to bežné, alebo mám niečo zle nastavené?
Tak to vzdávam. Pár krát som preinštaloval DM a s tým prepínaním polarizácie som sa nevysporiadal, vždy mi to sekne.
Vyhodím FBC tuner a kúpim 2 kusy tunerov Dreambox DVB-S2X MultiStream DUAL.

Potrebujem tri funkčné tunery - môžem to takto vymeniť, bude mi to korektne fungovať?
Co myslíš pod pojmem "tři funkční tunery"? Vnímej rozdíl mezi fyzickým tunerem a za ním postavenou sadou demodulátorů. Fyzický tuner naladí ve spolupráci s LNB pásmo (horní, dolní) a polarizaci (V nebo H). Vzniknou tak čtyři možnosti. Takže demodulátory za tunerem mohou demodulovat pouze to, co tuner naladí, jednu z těch čtyř možností. V ní je potom sada transpondérů družice. Zjednodušil jsem to, ale snad to pro pochopení principu postačí.
Plyne z toho, že pro úplně nezávislý příjem tří kanálů (odkudkoliv bez závislostí) potřebuješ tři kabely od LNB a tři fyzické tunery.
Pokud ti nefunguje ladění (viz výše) jen na stanicích Skylinku mezi sebou, máš něco blbě nastaveného nebo nefunguje něco jiného (výstup LNB například).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Má dva fyzické a 6 virtuálních tunerů. /8 demodulátorů/Domnívám se že pokud to máš dobře nastavené a máš do každého tuneru samostatný přívod,tak by jsi měl možnost nahrávat z obou polarit najednou bez problémů
FBC tuner som mal nastavený nasledovne:
A1 / 23,5
A2 / 23,5
Na parabole LNB so štyrmi vývodmi, z toho som dva samostatné prívody dal do FBC.
A aj tak cez toto nastavenie sa nahrávanie chovalo tak ako som popísal.
Co myslíš pod pojmem "tři funkční tunery"?
Tým som myslel ako si napísal ty - potrebujem 3 fyzické tunery a dúfam že toto sú dva fyzické tunery https://www.tvdigitalne.cz/dreambox-dvb ... tuner.html preto keď kúpim 2 kusy, mal by som mať štyri fyzické tunery. Dobre si to myslím alebo nie?
Od LNB mi teraz idú teraz 3 káble, ale už mam kúpené nové, staré 8 ročné vyhodím a privediem rovno 4 samostatné káble.
Pokud ti nefunguje ladění (viz výše) jen na stanicích Skylinku mezi sebou, máš něco blbě nastaveného nebo nefunguje něco jiného (výstup LNB například).
LNB aj káble sú OK, lebo na druhom DM7080HD všetko funguje ako má (ale ten má 3 fyzické tunery - nie FBC TWIN). Jediné čo môže byť zle nastavené je už len FBC tuner samotný alebo mnou neznáme nastavenie, ale keď nefunguje vyššie uvedené nastavenie tak potom aké nastavenie to má byť, keď mám LNB len na 23,5?
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: DM-900

Příspěvek od pele1 »

Jarolobo píše:
Jarolobo píše:Mám image GP4, FBC tuner, 1 konvertor 23,5 so štyrmi vývodmi, dva prívodné káble (bez disequ)

Dnes mi pri nahrávaní vypísalo nasledovné "Ladenie zlyhalo"
Nahrával som z PrimaCooL, pozeral Markízu a ako som prepol na JOJ, tak mi vypísalo tú hlášku. Prepol som späť na Markízu - nič, prepol som na nahrávaný program - nič. Pozrel som nastavenie tunerov - všetko OK. Fungovalo len zopár kanálov, napr. STV1, STV2 (polarizácia V).
To čo nefungovalo, je na polarizácii "H".
Mám to očakávať, že je to bežné, alebo mám niečo zle nastavené?
Tak to vzdávam. Pár krát som preinštaloval DM a s tým prepínaním polarizácie som sa nevysporiadal, vždy mi to sekne.
Vyhodím FBC tuner a kúpim 2 kusy tunerov Dreambox DVB-S2X MultiStream DUAL.

Potrebujem tri funkčné tunery - môžem to takto vymeniť, bude mi to korektne fungovať?
Keď potrebuješ 3 tunery stačí ti kúpiť jeden a môžeš sa vrátiť k ATV.Tuner tam ide OK mám ho tiež.
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Tak som mal konečne čas a hodil som do DM920UHD 2 kusy "DVB-S2X Dreambox tuner Multistream DUAL".
Mám k nim pripojené tri koaxy z LNB.
Skúsil som rôzne kombinácie a nefungujú korektne.
Ako by ste ich nastavili, aby korektne fungovali?

EDIT:
Tak som pri pripájaní koaxov urobil chybu a omylom som na druhý "B" tuner pripojil koax na LNB2, preto mi to dobre nefungovalo. Teraz som ho napojil na LNB1 a druhý prázdny vstup na "B" tunery som prepojil slučkou a fungujú (zatiaľ).
Aktuálna konfigurácia (ak sa dá lepšie nakonfigurovať, príjmem všetky rad - ďakujem).
tuner.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM-900

Příspěvek od grund »

pokud tam máš vlastně 4 tunery z toho tři zapojené tak bych nastavil každej tuner zvlášť na 23°
a ten 4tvrtej bych k nějakému přiřadil
Jarolobo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 02.červen 2010 - 12:33

Re: DM-900

Příspěvek od Jarolobo »

Môžem aj to vyskúšať, malo by to byť prakticky to isté - možno stabilnejšie, čo ja viem.
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“