Kvalita příjmu DVB-T/T2

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od dvbtshop »

Nemám DM920 dlouho, ale jsem poměrně dost zklamaný z příjmu DVB-T/T2. Původně jsem měl naladěné jen DVB-T2. Když jsem na některých stanicích z DVB-T2 zaznamenal zadrhávání v obrazu i zvuku, naladil jsem je ještě z DVB-T (ručně, kanál lokálního vysílače) a bylo to ještě horší. Doslova jeden výpadek za druhým! Předtím jsem na té samé TV zásuvce 10 let v pohodě provozoval DM8000 a nepamatuju si, že by byl na terestriálu za celou tu dobu někdy nějaký problém s výpadky (aspoň jsem si jich nikdy subjektivně nevšiml).
Jaké máte zkušenosti? Opravdu je DM9x0 o tolik horší, co se týče kvality DVB-T/T2 tunerů? A prosím nepište, že jde o satelitní přijímač a terestriál vás nezajímá (na to se neptám) ;-) Díky.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od grund »

jakej tam máš IMG ? enigma 2 či 2.5
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od georg11 »

dvbtshop píše:Nemám DM920 dlouho, ale jsem poměrně dost zklamaný z příjmu DVB-T/T2. Původně jsem měl naladěné jen DVB-T2. Když jsem na některých stanicích z DVB-T2 zaznamenal zadrhávání v obrazu i zvuku, naladil jsem je ještě z DVB-T (ručně, kanál lokálního vysílače) a bylo to ještě horší. Doslova jeden výpadek za druhým! Předtím jsem na té samé TV zásuvce 10 let v pohodě provozoval DM8000 a nepamatuju si, že by byl na terestriálu za celou tu dobu někdy nějaký problém s výpadky (aspoň jsem si jich nikdy subjektivně nevšiml).
Jaké máte zkušenosti? Opravdu je DM9x0 o tolik horší, co se týče kvality DVB-T/T2 tunerů? A prosím nepište, že jde o satelitní přijímač a terestriál vás nezajímá (na to se neptám) ;-) Díky.
Já ten problém z dvb-t/t2 nepozoruji, ale mám asi jiný tuner
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od dvbtshop »

grund píše:jakej tam máš IMG ? enigma 2 či 2.5
Aktuálně tam mám newnigma2 (OE 2.5).
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
mastek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.prosinec 2016 - 6:29

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od mastek »

DM 920, Triple tuner Si2166D, vše v pořádku. Jak SAT, tak také DVB-T a DVB-T2. Image používám pouze OE 2.5
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od mmiriboy »

A nemôže byť opak pravdou?
T.j. prebudený/príp.iným "spôsobom zdegradovaný" signál na vstupe do DVB-T/T2 tunera?
Vyskúšal by som ten tvoj stb zapojiť na inú anténu, hlavne takú v pasívnom prevedení!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od dvbtshop »

mmiriboy píše:A nemôže byť opak pravdou?
T.j. prebudený/príp.iným "spôsobom zdegradovaný" signál na vstupe do DVB-T/T2 tunera?
Vyskúšal by som ten tvoj stb zapojiť na inú anténu, hlavne takú v pasívnom prevedení!
Jak opak pravdou? I kdyby byl signál jakýmkoli "spôsobom zdegradovaný", což samozřejmě nevylučuji, nic to nemění na tom, že tento zdegradovaný signál DM8000 (a nejen on) zpracuje úplně normálně, zatímco DM920 nikoli.
Btw. na optimálním signálu funguje každý set-top-box. Za příjmově nadprůměrné považuji jen ty, které se vyrovnají s různými parametry (chybami) signálu. Trochu bych čekal, že DM920 k takovým bude patřit. Proto zjišťuji jestli je to normální stav a zda budu muset "optimalizovat" signál nebo vyměnit receiver (terestriál je pro nás klíčový).
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od mmiriboy »

dvbtshop píše:
mmiriboy píše:A nemôže byť opak pravdou?
T.j. prebudený/príp.iným "spôsobom zdegradovaný" signál na vstupe do DVB-T/T2 tunera?
Vyskúšal by som ten tvoj stb zapojiť na inú anténu, hlavne takú v pasívnom prevedení!
Jak opak pravdou? I kdyby byl signál jakýmkoli "spôsobom zdegradovaný", což samozřejmě nevylučuji, nic to nemění na tom, že tento zdegradovaný signál DM8000 (a nejen on) zpracuje úplně normálně, zatímco DM920 nikoli.
Btw. na optimálním signálu funguje každý set-top-box. Za příjmově nadprůměrné považuji jen ty, které se vyrovnají s různými parametry (chybami) signálu. Trochu bych čekal, že DM920 k takovým bude patřit. Proto zjišťuji jestli je to normální stav a zda budu muset "optimalizovat" signál nebo vyměnit receiver (terestriál je pro nás klíčový).
No veď preto som ti navrhol, aby si ten stb odskúšal na klasickej pasívnej anténe pripojenej napriamo, namiesto anténneho rozvodu v baráku - a keďže predpokladám, že budeš aspoň v dosahu toho lokálneho vysielača, čo si spomenul a takto podľa výsledku môžeš lepšie zhodnotiť/lokalizovať príčinu chyby.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od palov63 »

Dvb-t2 je trochu náročnější na signál, ale opravdu nikdo nebude vědět, co tam máš za problém. Signál může být a asi i je něčím rušen. To, že Ti to jelo deset let na dm8000 je bezpředmětné. Postav oba stroje vedle sebe ted a můžeš srovnávat, samozřejmě že jenom dvb-t. Mně dvb-t/t2 šlape bez problémů, neřekl bych, že triple tuner je na terestriál špatný, nebo "slabý", chytám vysílač přes 100km, protože mám bližší vysílače stíněné terénními překážkami a přibližovací trasou letadel. Hledej chybu někde jinde, ne ve dm920, že to máš hlavně na dvb-t vůbec nekomentuji.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od w.o.l.f. »

Asi tak nějak setkávám se docela běžne s tím, že někdo tvrdí dvb-t mi šlo a dvb-t2 se seká nebo ho nechytím.
Rozdíl je především ve vnitřní modulaci dvb-t2 (256 QAM) a ochranném intervalu, který je u našeho dvb-t2 v současnosti nastaven na 1/8. Laicky to lze vysvětlit i tak, že je třeba precizněji nastavit (dosměrovat) anténu (zejména za použití měřáku s impulsní odezvou). Pak už zbývá jen osekat ten bordel ve vzduchu od užitečného signálu a správně jej dopravit po nějak smysluplně udělaném rozvodu k jednotlivým přijímačům.
Prostě je třeba udělat "vstupní" diagnostiku, podobně jako u aut, aby bylo hned od počátku jasné, zda se v dané lokalitě bude dát dvb-t2 přijímat a potom zda se vyplatí jej v baráku zpracovat a rozvést. Nezřídka se stane, že náklady na zřízení dvb-t2 se budou vracet hodně dlouho,
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od grund »

mám příjem na DM920 T2 bez problému signál sice z vlastní antény , ale silně degradovaný
rozboky do 3 míst , ale přesto si myslím , že by to mělo makat (radil bych pokud to jde odzkoušet na kus drátu , či nějakou náhradní anténu pokud je signál možno zachytit , předpoklad chyba
tuneru.
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od dvbtshop »

Díky za fundované rady ohledně DVB-T2, ale zdaleka nejde jen o DVB-T2. Stačí si ten příspěvek přečíst ještě jednou. Pro lenochy cituji: "... naladil jsem je ještě z DVB-T (ručně, kanál lokálního vysílače) a bylo to ještě horší." Takže je to přesně naopak. DVB-T2 jde líp než DVB-T, ale pořád ještě hůř než DVB-T na tom samém kabelu, když byl na jeho druhém konci DM8000 ;-)

P.S. Chlapci, prosím, neřeště můj signál ani můj domácí rozvod :-). Zajímá mě jen to jestli někdo máte s DM920 podobný problém (že potřebuje kvalitnější signál než jiné přijímače). Pochopte, dodávám přijímače zákazníkům, kteří taky často (nebo spíš většinou) nemají ideální signál a fakt nemám zájem o zbytečné problémy tohoto typu. Rozumím, že je z technického hlediska lepší to řešit na straně signálu, ale to je v reálu mission impossible, to nelze nikdy zajistit. A pokud existují přijímače, které i neideální signál zpracují bezproblémově (a v případě "mého" signálu to byly téměř všechny, které jsem kdy testoval, čili řádově třicítka různých DVB-T/T2 boxů), logicky nechci zákazníkům nabízet ty "problémové" (budou to totiž nejen jejich, ale i moje problémy) ;-). Díky.
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od chocholousek »

Nevdavno jsem mel doma VU DUO 4k, a T2 mi nefungovalo vubec a take mne tu nekteri obvinovali ze mam spatnou kvalitu signalu, a to jak v kabelovce tak doma pres antenu (je bez zesilovace jen antena a kabel). A ted k podstate veci, mozna mam spatny nebo ruseny signal, ale vez ze DM 920 mi doma fungovala uplne vyborne. Pokud si prodejce zkus vymenit tuner, za mne je DM 920 v DVB-T/ T2 uplne bez problemu.
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od dvbtshop »

chocholousek píše:Nevdavno jsem mel doma VU DUO 4k, a T2 mi nefungovalo vubec a take mne tu nekteri obvinovali ze mam spatnou kvalitu signalu, a to jak v kabelovce tak doma pres antenu (je bez zesilovace jen antena a kabel). A ted k podstate veci, mozna mam spatny nebo ruseny signal, ale vez ze DM 920 mi doma fungovala uplne vyborne. Pokud si prodejce zkus vymenit tuner, za mne je DM 920 v DVB-T/ T2 uplne bez problemu.
Mně teda na našem signálu VU+ DUO 4K fungoval v pohodě, ale tam jsou zase jiné problémy (hlavně s tím zvukem, to tu nechci řešit, to se řeší jinde ...).
Mně skoro přijde, že to snad ani tunery ani signálem není. Já tam mám totiž celkem 3 T/T2 tunery (jeden DUAL T a jeden TRIPLE Combo modul) a vázne to na všech. Teoreticky to může dělat i disk (třeba produkovat nějaké specifické rušení) anebo problém jiné části hardware toho konkrétního kusu, čert ví ... Na delší analýzu/pokusy jsem bohužel zatím neměl čas, ale asi mi nic jiného nezbyde. Každopádně díky i za tyhle (kladné) zkušenosti. :good:
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
1801
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 01.listopad 2007 - 15:30
satelitni prijimac: DM 920

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od 1801 »

U mě taky u DM 920, Triple tuner, image DMM Stable OE 2.5 vše v pořádku, jak SAT, tak také DVB-T a DVB-T2. Já bych zkusil image DMM Stable OE 2.5.
Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C
1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black MultiConnect
1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra
relé Spaun SUR 211 F, TV Sony Bravia KDL-48W605B
Uživatelský avatar
amater3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 24.březen 2006 - 14:40

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od amater3 »

dvbtshop v mém případě kdy sestava parabol a antén je stejná a pouze DM8000 je nahrazený DM920 UHD 1xDVB-S2 FBC - 1xDVBC/ T2 Dual tuner jsem žádnou změnu k horšímu nezaznamenal. :)
ex DM5620,DM7000,DM8000
Nyní DM920+2xSG2100+1xLNB Quad+1xLNB
nedlix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 24.leden 2019 - 18:30

Re: Kvalita příjmu DVB-T/T2

Příspěvek od nedlix »

Mám úplně stejný problém na DM900 Tripple tuner. Signál je z domovního rozvodu (jsme v ďolíku). DVB-T2 jde špatně a DVB-T ještě hůř. Přitom všechny ostatní zařízení (TV, DVD recorder) na tom samém drátu jdou naprosto perfektně. Mám Dreambox OS: 4.3.1r 28
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“