AB752 + AB600 + 2 karty skylink ICE (SK a CZ region)

Diskusia a download pre AB Cryptobox 700HD, 750HD, 752HD Combo DVB-T2/S2/C

Moderátor: Duce

Odpovědět
matat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 19.listopad 2016 - 20:01

AB752 + AB600 + 2 karty skylink ICE (SK a CZ region)

Příspěvek od matat »

Rád by som doma rozbehal túto konfiguráciu (2 x AB, v každom jedna karta + vzájomný share), ale nie som si istý, či to bude spoľahlivé.
Ak to má niekto podobne, budem rád za info a skúsenosť.

Teraz mám kartu skylink ICE SK región v AB752 (tj je serverom) a cez CCCAM zdieľam do AB600 (je teda klientom). Chodí to spoľahlivo.
A chcel by som kúpiť druhú kartu ICE a v nej dať CZ región. Kartu by som dal do AB600 a tak by obidva stroje boli servermi aj klientmi a na oboch by tak boli obidva regióny. Len mám obavu, či to bude dobre fungovať, keďže sa v týchto boxoch nedá nastaviť, ktorú stanicu čím dekódovať.

Vopred ďakujem za reakcie.
jmurin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 18.únor 2007 - 11:43

Re: AB752 + AB600 + 2 karty skylink ICE (SK a CZ region)

Příspěvek od jmurin »

Ešte nedávno by to išlo v pohode. Otázka dnes stojí na tom, či ICE kartu po prechode programov na Irdeto vôbec nazdieľaš.
jajo4546
Odborník
Odborník
Příspěvky: 347
Registrován: 14.duben 2011 - 20:09
satelitni prijimac: DM7080HD

Re: AB752 + AB600 + 2 karty skylink ICE (SK a CZ region)

Příspěvek od jajo4546 »

ICE je predsa irdeto čili nevidím problem
matat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 19.listopad 2016 - 20:01

Re: AB752 + AB600 + 2 karty skylink ICE (SK a CZ region)

Příspěvek od matat »

S irdetom naozaj nie je problém. Zvláda to aj layer 2b, tj na obidvoch strojoch ide šlágr premium aj canal+ domo.
Ďakujem za odpovede, je potešujúce, že by to malo ísť.
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: AB752 + AB600 + 2 karty skylink ICE (SK a CZ region)

Příspěvek od MarekMM »

matat píše:Rád by som doma rozbehal túto konfiguráciu (2 x AB, v každom jedna karta + vzájomný share), ale nie som si istý, či to bude spoľahlivé.
Ak to má niekto podobne, budem rád za info a skúsenosť.

Teraz mám kartu skylink ICE SK región v AB752 (tj je serverom) a cez CCCAM zdieľam do AB600 (je teda klientom). Chodí to spoľahlivo.
A chcel by som kúpiť druhú kartu ICE a v nej dať CZ región. Kartu by som dal do AB600 a tak by obidva stroje boli servermi aj klientmi a na oboch by tak boli obidva regióny. Len mám obavu, či to bude dobre fungovať, keďže sa v týchto boxoch nedá nastaviť, ktorú stanicu čím dekódovať.

Vopred ďakujem za reakcie.
matat píše:S irdetom naozaj nie je problém. Zvláda to aj layer 2b, tj na obidvoch strojoch ide šlágr premium aj canal+ domo.
Ďakujem za odpovede, je potešujúce, že by to malo ísť.
Nie že by to malo fungovať ale to funguje domáce zdielanie nieje problém.

Image

1_klik_sem_kuk_tam

2_klik_sem_kuk_tam

3_klik_sem_kuk_tam

Image
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
matat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 19.listopad 2016 - 20:01

Re: AB752 + AB600 + 2 karty skylink ICE (SK a CZ region)

Příspěvek od matat »

MarekMM,

ten prvý obrázok je naozaj to, čo ma zaujíma. Ja som si tvoje návody čítal, aj v minulosti, ale tento obrázok mi ušiel.
Na tom príspevku mi trochu odviedlo pozornosť to, že k hlavičke "Malé vylepšenie" je popis použitia switchu, čo je už spomenuté hore. Takže to som nevnímal ako vylepšenie. Keby tam bolo napísané, že tým vylepšením je použitie dvoch serverov v sieti, tak to by mi oči pritiahlo.
Každopádne vďaka za zrozumiteľný návod a obrázky.

Ako to vyzerá v tej dvojserverovej sieti s dobou prepínania staníc? Neprepínajú sa niektoré stanice výrazne dlhšie, ako iné?
Domnievam sa totiž, že cryptobox funguje tak, že najprv skúša dekódovať stanicu na karte, ktorú má v sebe. Keď po nejakej chvíli zistí, že karta nedekóduju, tak ide na share. A tento postup by mohol spôsobiť aj 5 sek. dobu prepnutia. Čo je už dosť dlho.
Bolo by fajn, keby sa cryptobox dokázal poučiť a zapamätať si, ktorá stanica sa ktorým spôsobom dekódovala. Ale toto asi ani linuxy nevedia. Predpokladám.
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 700HD, 750HD, 752HD Combo DVB-T2/S2/C“