Vu+ultimo 4k

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

efendy55 píše:kúrňa ... mám zase absťak ... ](*,) :o chcel som kúpiť to DUO4K #-o ale asi som nečakane urobil dobre ..... :good: ako tak čítam tak je to naozaj zatial katastrofa .... [-o< :cry: ale veríme VU+ ..... :poklona:
vyzera to tak ze sa to velmi nesnazia opravit,uz od septembra je to tak,ze mi to vymazava tv stanice
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od liquere »

dedojozef píše: programlistenupdater-bol v openatv-aj som ho odinstaloval a vyladil astru 4A na 4.8 vychodne a spravilo to to iste,napisalo (n/a) v oblubenych a v priecinku stanice ani nie su tie stanice a ked na (n/a) prepnem,tak sa odrazu objavia aj v priecinku stanice ale aj v oblubenych a z nayvom aky maju mat,ale taky e-channelizer,alebo dreamboxedit ich nedokaze nacitat aj po tom ako sa objavia -ked na ne prepnem
Skus novu instalaciu, hned odisntalovat ten plugin a vymazat zoznam kanalov, co tam pripadne bude po instalacii.A az potom vsetko naskenovat znovu.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

skusil som aj to a robi to ten hnusny shit openatv stale a pri akejkolvek zmene v settingu-ladenie,prelozenie stanic,vymena skinu si vymaze kvantum stanic a napise (n/a) ale taky black hole to nerobi a ani vti
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 15.duben 2022 - 14:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od EnoSat »

a preco musis mat v boxe prave openatv ?
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od marci70 »

Ja mam OpenATV 6.3 na Ultime 4k. Po nahodeni akehokolvek Image nahodim svoj upraveny setting a slape. Mam na tom motor. Skenoval som aj 4,8 Astru restartol a to co tu popisujete som nepostrehol. Aj skiny som prepinal . Tak neviem v com je chyba. Pouzivam Dreambox Edit. Pravidelne aktualizujem image. A 6.3 pouzivam co som ju nasiel na nete. Vyhovuje mi, ale to je kazdeho vec
Obrázek
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od liquere »

Pouzivas aktualny editor na setting?Naozaj uz neviem co tam mozes mat....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od efendy55 »

skontroluj si seting v boxe ... či ti sedí so skutočnosťou ako sa to vysiela na satelite hlavne FEC ... :D ináč už tiež neviem v čom má problém ked len na tejto družici mu to blbne ... :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od emilsat »

Pokud ty děla pouze přepsat seting tak skus použít dcc 2.96
( taky si kladu otázku jako EnoSat )
Hezké svátky všem . :poklona:
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

marci70 píše:Ja mam OpenATV 6.3 na Ultime 4k. Po nahodeni akehokolvek Image nahodim svoj upraveny setting a slape. Mam na tom motor. Skenoval som aj 4,8 Astru restartol a to co tu popisujete som nepostrehol. Aj skiny som prepinal . Tak neviem v com je chyba. Pouzivam Dreambox Edit. Pravidelne aktualizujem image. A 6.3 pouzivam co som ju nasiel na nete. Vyhovuje mi, ale to je kazdeho vec
Uz som premyslal o tom kedy to zacalo,ked som si kupil do boxu tuner dvb s2x a nechal tam aj ten povodny a pri konfiguracii mi ukazuje oba tuneri,ja si vyberiem iba jeden ten dvb-s2x a ostatne necham nenakonfigurovane a ci tam si nevyzaduju nejake ine nastavenie image open ako napriklad image vti alebo black hole-lebo tam nemam problem z ladenim a setting drzi aj moj a aj original od vyrobcu image a len v open image blbnu
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

EnoSat píše:a preco musis mat v boxe prave openatv ?
Openatv ma vsetko co potrebujem mat v boxe,lebo vti je fajn,len nevie ladit dvb-s2x na druzici eutelsat 33E a nevie v rucnom ladeni prehodit po jednotlivych frekvenciach ako openatv,musis ich iba rucne pisat vo vti a pravdaze niekedy primrzne cely soft a to nehovorim este o camoch-kde si nevies pozriet nikde oscam info-co openatv ma a black hole je zas ina kapitola-tam nejde zvuky v IPTV a ani nemaju snahu to opravit a ani oscam info nefunguje dobre a skiny-iba same na jedno kopyto a ine ani tam nedas a preto open image su najlepsie,ci uz openatv alebo pre obycajny vu+ultimo openpli -mam odskusane
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

efendy55 píše:skontroluj si seting v boxe ... či ti sedí so skutočnosťou ako sa to vysiela na satelite hlavne FEC ... :D ináč už tiež neviem v čom má problém ked len na tejto družici mu to blbne ... :poklona:
Myslis ze v original settingu co po instalacii image su zle FEC? som skor nakloneni uz k tej konfiguracii tunerov,zrejme image open vadi ze tam mam dva tuneri-teda aspon myslim
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

emilsat píše:Pokud ty děla pouze přepsat seting tak skus použít dcc 2.96
( taky si kladu otázku jako EnoSat )
Hezké svátky všem . :poklona:
s tym dcc 2.96 nemam ziadne skusenosti a neviem s tym velmi robit -teda aspon nie so settingom
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od EnoSat »

a openpli tiez prepisuje ? sice ten mi neladi (konkretne SDG) 16APSK ale to je mozno len vstupnym dielom , nemusi to byt problem image
a nepouzivam editory , kazdy kapanek prepise lamedb , naladim , skopirujem userbouquet a hotovo
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od efendy55 »

dedojozef píše:Myslis ze v original settingu co po instalacii image su zle FEC? som skor nakloneni uz k tej konfiguracii tunerov,zrejme image open vadi ze tam mam dva tuneri-teda aspon myslim
blbosť ... :o v SOLO4K mám 3-ks sat. tunerov + TurboT2 a žiadny problém ani v openatv... :good: ale 4-ku družicu nemám ...
prepni na program ktorý ti nejde na tej 4-ke daj si informácie o stanici / stlač na D.O. žlté tlačítko /multiplex a porovnaj si parametre v tvojom boxe a na nete či ti všetko sedí . alebo zadaj ručne jeden problémový TP napíš všetky údaje správne so skutočnosťou a musí to ísť .... jedine že ba si nemal signál na tej družici .... ešte vtom môže byť problém ...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 15.duben 2022 - 14:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Všetko 4K
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

EnoSat píše:a openpli tiez prepisuje ? sice ten mi neladi (konkretne SDG) 16APSK ale to je mozno len vstupnym dielom , nemusi to byt problem image
a nepouzivam editory , kazdy kapanek prepise lamedb , naladim , skopirujem userbouquet a hotovo
jasne,vyskusal som aj openpli,openvix,open black hole,a vsetky co zacinaju open to robia a vzdy si nakonfigurujem iba tuner A pri nastaveni tunera a pri image black hole a vti nevymazava stanice ale pri image open vymaze a preto som rozmyslal ze si necham v boxe iba tuner dvb s2x a dvb s2 povodny dam von,mozno to prekaza a vadi image-sotwarom open
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

efendy55 píše:blbosť ... :o v SOLO4K mám 3-ks sat. tunerov + TurboT2 a žiadny problém ani v openatv... :good: ale 4-ku družicu nemám ...
prepni na program ktorý ti nejde na tej 4-ke daj si informácie o stanici / stlač na D.O. žlté tlačítko /multiplex a porovnaj si parametre v tvojom boxe a na nete či ti všetko sedí . alebo zadaj ručne jeden problémový TP napíš všetky údaje správne so skutočnosťou a musí to ísť .... jedine že ba si nemal signál na tej družici .... ešte vtom môže byť problém ...
nie je v tom problem-skusal som aj to kontrolovat,keby mi frekvencia alebo fec nesedelo,tak by mi nenabehli ked na ne prepnem-myslim na (n/a) a ako si si urcite vsimol,ono mi to vymze na viacerych druziciach a nie iba na astre 4a,iba pri preladeni astry 4a mi to pekne premaze viacero druzic
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 15.duben 2022 - 14:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

a ako mas nakonfigurovane tunery?mas iba jeden nakonfigurovany ze?mohol by si dat foto ako mas nakonfigurovane tunery dvb-s2x a dvb-s2 ak mas oba nastavene
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 15.duben 2022 - 14:39, celkem upraveno 2 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od efendy55 »

používam všetky ... #-o takže samozrejme všetky mám nastavené a ku každému zvlášť kabel s multiprepínača .. :good:
stačí jeden tuner scenovať .... a na tom setingu fungujú potom všetky tunery bez problémov ... ešte nikdy v živote som neskenoval v žiadnom boxe všetky DVBS2 -tunery zvlášť .. :D to by som sa asi zbláznil pri mojej zostave ... :o
Všetko 4K
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od dedojozef »

efendy55 píše:používam všetky ... #-o takže samozrejme všetky mám nastavené a ku každému zvlášť kabel s multiprepínača .. :good:
stačí jeden tuner scenovať .... a na tom setingu fungujú potom všetky tunery bez problémov ... ešte nikdy v živote som neskenoval v žiadnom boxe všetky DVBS2 -tunery zvlášť .. :D to by som sa asi zbláznil pri mojej zostave ... :o
presne to aj tak robim,ladim iba jeden tuner,takze v tom preoblem nie je,takze neviem v com je problem-preco vsetky open vymazavaju niektore stanice na niektorych frekvenciach?v com moze byt problem?
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od EnoSat »

porovnaj lamedb po preskenovani s lamedb co ti vytvorilo po naskenovani
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“