pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

Ahojte, mam problem s Ci modulmi ......ak pouzivam iba jeden (Skylink ) vsetko slape, ak ale zasuniem aj druhy (Skylink registrivany v CZ ) tak ten slovensky vypadne a naopak.. Mam staru kartu Skylink v module Smith a Cesky Skylink v neotion CI+ v moduleCaid mam nastaveny 0x624. poslednu verziu VTi ... neviem co s tym... predpokladam ze VTI image nedokaze fungovat s dvoma CI sucasne :))

update : rozchodil som citacku s oscamom kde som dal Staru Skylink SK kartu... v takomto rezime to funguje. t.j. Cesky Skylink v CI slote ( neotion ci+) a Skylink SK v citacke s Oscamom... Moj ciel je alby fungovali Oba CI sloty bez citaciek a oscamu... Riesil tento problem niekto ? pozeral som par threadov vonku a tento problem ma viac ludi...popripade ak niekomu funguje s akym image ..a akym typom dekoderu..

Dakujem
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od pele1 »

mal si zostať u toho technisatu načo je dobré kupovať linux a potom tam dať 2 rovnaké CAM a podpora CI+ je u týchto boxov len neoficiálna
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

Lebo som chcel slusny obraz :) A Stroj ktory ma dve CI co je dnes docela
velky problem..Par rokov dozadu som sa v tych satakoch sparal, ale uz nemam cas to tunovat :) preto som myslel ze toto bude dobra volba :unknown: Ten Technisat ide ale je to neohrabane co sa tyka medii , EPG, nema to fastscan atd atd.. viem ho zobrat na chatu..Tak myslel som ze CI slapat budu uplme bez problemov, mal som SD IPbox aj DB a tam to nebol nikdy problem..pravda bolo to este Crypto a nie Irdeto ...
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od dlhe_pole »

alesjunek píše:Lebo som chcel slusny obraz :) A Stroj ktory ma dve CI co je dnes docela
velky problem..Par rokov dozadu som sa v tych satakoch sparal, ale uz nemam cas to tunovat :) preto som myslel ze toto bude dobra volba :unknown: Ten Technisat ide ale je to neohrabane co sa tyka medii , EPG, nema to fastscan atd atd.. viem ho zobrat na chatu..Tak myslel som ze CI slapat budu uplme bez problemov, mal som SD IPbox aj DB a tam to nebol nikdy problem..pravda bolo to este Crypto a nie Irdeto ...
este raz a pomaly.. ako ti pisal pele1 ziaden linux stroj nema uplnu podporu rozhrania CI+, bars by ich tam bolo aj 10. to ze ti to niekedy bezalo bez problemov s crypto je vec druha - pretoze vtedy smit moduly a smartdtv neboli ci+ ale len ci..

BTW: jakoze co ti vadi na pouziti oscamu ? ci ty myslis jakoze cez ci modul mas peknejsi obraz ako pri dekodovani cez oscam ? .. mna picne !!

oooch boze... naozaj sme vsetci tvoji alebo len podaktori ? ](*,)
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

Nevadi mi na oscame nic, o obraz nejde, to si si do ust vlozil ty, nerob tu zo mna tupca. ale ked zaplatim za takyto crap tolko penazi ocakavam , ze to bude fungovat..Lebo mam mozno dalsi dom kde chcem instalovat dve karty koli Nove a Prime a na nich oscam nepobezi lebo su irdeto 0001, chcem skylink ...takze Alebo porad alebo nemudruj... meditujes tu ale nic k teme...Vidim ze sa tu nic nezmenilo, mudrovanie ale skutek utek...honit ego si treba inde a nie tu mlady muz...
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od pele1 »

skutek utek :D pred kúpou boxu si treba naštudovať k čomu je určený a u skylinku kto nezaváhal má celu ponuku na 1 karte a nerieši dva moduly v jednom boxe
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od dlhe_pole »

alesjunek píše:Nevadi mi na oscame nic, o obraz nejde, to si si do ust vlozil ty, nerob tu zo mna tupca.
asik si zabudol co si napisal v prvom prispevku

Kód: Vybrat vše

update : rozchodil som citacku s oscamom kde som dal Staru Skylink SK kartu... v takomto rezime to funguje.  t.j. Cesky Skylink v CI slote ( neotion ci+) a Skylink SK v citacke s Oscamom... Moj ciel je alby fungovali Oba CI sloty bez citaciek a oscamu... Riesil tento problem niekto ? pozeral som par threadov vonku a tento problem ma viac ludi...popripade ak niekomu funguje s akym image ..a akym typom dekoderu..

takze budto si dementny alebo plati to co som napisal ja

ale ked zaplatim za takyto crap tolko penazi ocakavam , ze to bude fungovat..
a kupil si ho vari tu na ab-fore ked tu vyplakavas ?
Lebo mam mozno dalsi dom kde chcem instalovat dve karty koli Nove a Prime a na nich oscam nepobezi lebo su irdeto 0001, chcem skylink ...
takze z kujebacka sa nam vyklul razom montaznicek.. typujem ze robis silnoprud v nejakom baraku a domaci ta poziadal uz aj o sat rozvod ze vsim vsudy a ty si samozrejme videl vidinu dalsieho zarobku tak si sa na to dal a terazky tu vyplakavas
takze Alebo porad alebo nemudruj... meditujes tu ale nic k teme...Vidim ze sa tu nic nezmenilo, mudrovanie ale skutek utek...honit ego si treba inde a nie tu mlady muz...
a preco by som mal poradit ? berem na teba rodinne pridavky alebo socialne davky vari ?
moulo studuj a uc sa !! pecene holuby nikomu nepadaju do huby
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

Nikde som sa nedocital , ze nejde Ci+ , lebo normalne mi fici ked je jednA , nikde som sa nedocital ze nefunguje v kombinacii s inym dekoderom, ze nejdu dve atd... vsade citam oslavne clanky na tento box ...
Nikde necitam o kombinacii Cz a Skylinku...v CI ... moje dovody nie su podstatne...Tiez neskumam preco si niekdo kupi Peugeot alebo Renault... Este nieco k teme ? lebo keby bolo keby ... mudrlanti...riesime mna alebo VU+ Crap ? “Linuxakov” co nainstaluju image na stb a cez vi zedituju nejaky konfig v binde alebo mysql poznam tisice...Riesite mna a nie problem .. to ako naozaj ? 10 rokov dozadu sa tu normalne dalo nieco vyriesit..dnes sa tu hejtuje, skuma, mudruje... Takze este raz... tema je problem 2x CI na vu+
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od EnoSat »

alesjunek píše:Nikde som sa nedocital , ze nejde Ci+ , lebo normalne mi fici ked je jednA , nikde som sa nedocital ze nefunguje v kombinacii s inym dekoderom, ze nejdu dve atd... vsade citam oslavne clanky na tento box ...
Nikde necitam o kombinacii Cz a Skylinku...v CI ... moje dovody nie su podstatne...Tiez neskumam preco si niekdo kupi Peugeot alebo Renault... Este nieco k teme ? lebo keby bolo keby ... mudrlanti...riesime mna alebo VU+ Crap ? “Linuxakov” co nainstaluju image na stb a cez vi zedituju nejaky konfig v binde alebo mysql poznam tisice...Riesite mna a nie problem .. to ako naozaj ? 10 rokov dozadu sa tu normalne dalo nieco vyriesit..dnes sa tu hejtuje, skuma, mudruje... Takze este raz... tema je problem 2x CI na vu+
tu to ani neporiesis , obrat sa priamo na vyrobcu alebo vu-forum
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

No vidis :) Aj to je rada :) Dakujem ...
CZ Skylink je Irdeto 01
Sk Skylink je ICE 01
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od efendy55 »

hm.... pokial nemám karty M7 ale len ice alebo irdeto pre skylink tak by som to osobne riešil ako tu už bolo spomenuté oscamom..... :good: a CAM-mu pokial je taká možnosť by som sa určite zdaleka vyhol .. [-X s CAM-modulom to máš ako s lotériou .... ](*,) tento problém je známi nie len u VU+ ale aj u iných značkách satelit.... a to už pekne dlho :cry: stačí si prečítať na nete je toho viac než dosť a niektorý predajcovia aj o tom vedia a ked im povieš pred kúpov že tam chceš strčiť 2xCAM na jedného providra tak ťa na to upozornia aspon ja som sa stým stretol osobne .... :D
iné ti asi nezostáva len kontaktovať priamo napr. AB-Com ..... ale ked to ani VU+ nedokázalo do dnešného dna poriešiť tak neviem ... neviem .... #-o možno si prvý ktorý chce takúto kombináciu rešiť cez CAM-y .... :o
Všetko 4K
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

V citack to bezi, resp. Jednu mam v CI smith Ci+ CZ skylinka druha je v citacke s oscamom. to je ta SK..!Inak nikde som sa nic podobne nedocital :)
Mam kartu od rodiny z CZ , koli Nove , Mne osobne nevadi bezat to cez citacku, skor koli inym clenom rodiny, ak nahodou nieco poserkaju aby to blbovzdorne a nemusel som im vysvetlovat , ze maju instalovat OScam ... remote je tiez komplikovane... takze to je jediny dovod...
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 572
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od Warder »

alesjunek píše:Ahojte, mam problem s Ci modulmi ......ak pouzivam iba jeden (Skylink ) vsetko slape, ak ale zasuniem aj druhy (Skylink registrivany v CZ ) tak ten slovensky vypadne a naopak.. Mam staru kartu Skylink v module Smith a Cesky Skylink v neotion CI+ v moduleCaid mam nastaveny 0x624. poslednu verziu VTi ... neviem co s tym... predpokladam ze VTI image nedokaze fungovat s dvoma CI sucasne :))
Dakujem
Skus sa pozriet na nieco ako Deltacam TWIN, mozno to by mohla byt tvoja cesta.
------------------
Nosce te ipsum.
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

Dik :) to bude na dlhsie :) ako tak kukam.. :)
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od dlhe_pole »

Warder píše: Skus sa pozriet na nieco ako Deltacam TWIN, mozno to by mohla byt tvoja cesta.
a mozna tiez neni.. unicitacky na baze conax embeded sa v linux stojoch hryzu a naviac olmak sice pise:

Kód: Vybrat vše

CAM Deltacam TWIN- univesální modul , vhodný i pro karty Skylink ICE, IRDETO a freesat by UPC - dvě čtečky ISO a SIM 
ale uz irdeto nerozdeluje na uniblock a bez uniblock.. a prave tie prve tam isto nepojdu .. podpora na tento cam modul zakapala uz davno, ale to uz som sa moc rozkecal a tomu blavakovi ze šošonova moc poradil .. :D
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od dlhe_pole »

ci modul s oscamom ti tiez bude mrznut :D
alesjunek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 07.říjen 2018 - 15:14

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od alesjunek »

No zatial to ide... uvidime dokedy... :unknown: p
Šalamon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.květen 2009 - 13:16

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od Šalamon »

Funguje to, ale musíš zadať ktorý program dekóduje ktorá karta. Podrobnejšie:
Ak sú oba CI sloty obsadené CA modulmi a v nich sú karty toho istého poskytovateľa s rôznymi súbormi programov (prípad slovenskej a českej karty Skylink), je pre správne dekódovanie jednotlivých kanálov potrebné priradiť CI sloty k jednotlivým programom. Nemožno zadať iba CAId alebo poskytovateľa služieb (pretože títo sú pre oba CI sloty rovnaké a systém by nevedel jednoznačne určiť, na ktorý CI slot sa má obrátiť). Pre oba CI sloty je preto potrebné zadať zoznam všetkých programov, ktoré nimi majú byť dekódované. Pri takomto nastavení systém spoľahlivo určí správny CI slot, v ktorom je karta dekódujúca príslušný program. Dekódovanie sledovaných programov (a ich prepínanie) je takto bezproblémové.
Problém je pri dekódovaní nahrávok, ktoré boli zaznamenané v kódovanom stave. Tu systém pravdepodobne používa iný algoritmus výberu CI slotu na dekódovanie nahrávky než je tomu pri samotnom prepínaní programov. Systém pravdepodobne iba skontroluje CAId nahratého programu a hľadá, ktorý slot má toto CAId priradené. Pokiaľ takýto slot nenájde (a v tomto prípade ho nájsť nemôže), použije na dekódovanie kartu z horného (druhého; ci1) slotu. Pokiaľ však program, z ktorého bola nahrávka urobená má byť správne dekódovaný kartou z dolného (prvého; ci0) slotu, je výsledok dekódovania nepoužiteľný.
Šalamon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.květen 2009 - 13:16

Re: pouzitie 2xCI s VU+ Ultimo 4k nefunguje

Příspěvek od Šalamon »

Šalamon píše:Funguje to, ale musíš zadať ktorý program dekóduje ktorá karta. Podrobnejšie:
Ak sú oba CI sloty obsadené CA modulmi a v nich sú karty toho istého poskytovateľa s rôznymi súbormi programov (prípad slovenskej a českej karty Skylink), je pre správne dekódovanie jednotlivých kanálov potrebné priradiť CI sloty k jednotlivým programom. Nemožno zadať iba CAId alebo poskytovateľa služieb (pretože títo sú pre oba CI sloty rovnaké a systém by nevedel jednoznačne určiť, na ktorý CI slot sa má obrátiť). Pre oba CI sloty je preto potrebné zadať zoznam všetkých programov, ktoré nimi majú byť dekódované. Pri takomto nastavení systém spoľahlivo určí správny CI slot, v ktorom je karta dekódujúca príslušný program. Dekódovanie sledovaných programov (a ich prepínanie) je takto bezproblémové.
Problém je pri dekódovaní nahrávok, ktoré boli zaznamenané v kódovanom stave. Tu systém pravdepodobne používa iný algoritmus výberu CI slotu na dekódovanie nahrávky než je tomu pri samotnom prepínaní programov. Systém pravdepodobne iba skontroluje CAId nahratého programu a hľadá, ktorý slot má toto CAId priradené. Pokiaľ takýto slot nenájde (a v tomto prípade ho nájsť nemôže), použije na dekódovanie kartu z horného (druhého; ci1) slotu. Pokiaľ však program, z ktorého bola nahrávka urobená má byť správne dekódovaný kartou z dolného (prvého; ci0) slotu, je výsledok dekódovania nepoužiteľný.
Update 13.12.2018
Vyššie uvedené bolo odskúšané na image VTI verzia 13. 1.12.2018 bol vydaný image VTI 14.0.1, v ktorom je problém dekódovania nahrávok úspešne vyriešený.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“