Vu+ ultimo 4k

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
marianst
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.březen 2011 - 17:55

Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od marianst »

Ahojte. Ake mate skúsenosti s velkostou harddisku do ultima. Chcel by som 8TB a neviem ci je schopny tak velky disk ultimo prijat. Alebo poradte od akeho vyrobcu a aky velky. Ďakujem
Uživatelský avatar
slovaky22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 25.únor 2011 - 22:27
satelitni prijimac: Ultimo 4K

Re: RE: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od slovaky22 »

marianst píše:Ahojte. Ake mate skúsenosti s velkostou harddisku do ultima. Chcel by som 8TB a neviem ci je schopny tak velky disk ultimo prijat. Alebo poradte od akeho vyrobcu a aky velky. Ďakujem
Ahoj..
Osobne mam len 2t.
Ale môj kamarát má 8tb a je to v pohode.
On ma WD. A ja tiež neviem aký typ ale co ma zelená farba.
Tak prajem pekný deň.



Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od forsajd »

marianst

ak ho mountnes ako hlavny disc tak ti mountne max 2TB viac nie ostatok nebude pristupny ale ak ho pripojis len ako extrerny cez usb3 tak ho budes mat cely mam to odskusane na 6TB disku a mozes aj don nahravat ked si to nastavis
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od marci70 »

Ja som mal v mojom na test 4TB a pripojil som ho bez problemov. OpenATV image. Mam NAS tak mam len na nahravanie ssd v boxe. Ostatne mam mino.
Wokna 7even na PC mountli iba 2GB. Desina uz nasla 4GB vacsi disk som este doma nemal.
Obrázek
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od forsajd »

pripojit ho nie je problem ale ci ti ho pripoji aj ako celok tak to nemyslim
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od Ali4e »

Ultimo 4K + OpenPli 6.2 pripojí 8TB HDD (WD Red) s celkovou dostupnou kapacitou ako jeden disk
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od forsajd »

tak rok do zadu to nemalo podporu mozna to upravili v novsich verziach nemam uz ultimo 4k predal som to tak to uz nemam na com otestovat
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
perycko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 28.listopad 2015 - 8:40

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od perycko »

Hoj, chtěl bych koupit Tuner pro VU+ MTSIF DVB-T2 Duál do ultima 4k , bude mi fungovat v image VTI 14 , nebo musím koupit jiný typ tuneru popř. který.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od akva »

- do Vu+ ultima 4k doporučuji koupit Vu+ Tuner DVB-T2/T/C duální, který dáš do třetího slotu, který je v ultimu pro tento tuner přizpůsoben.Tento tuner je pro DVB T2 plně funkční.
- ve VTI 14 ti bude fungovat na 100%
- tunerem VU+ MTSIF DVB-T2 Duál, si zbytečně zaplníš slot 2, do kterého můžeš dát do budoucna třeba druhý tuner dvb S2, nebo dvb S2x
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Markuss
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 21.říjen 2016 - 21:40
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K a VU+ DUO2

Re: Vu+ ultimo 4k

Příspěvek od Markuss »

Ahoj na VU+ Ultimo 4K som mi 4TB nefunguje vôbec. Viď môj probém, ktorý riešim:
Po tom, čo pripojím na VU+ Ultimo 4K VTI 15.0.0 (v minulosti aj VTI 14.0.6) cez USB externý hdd (4TB, ntfs), tak pri zapnutí VU+ vidím iba úvodné logo a STB je „zacyklený“ a nič sa nedeje. Po tom, čo tento hdd odpojím (natvrdo z USB počas štartu), VU+ Ultimo sa v pohode naštartuje. Ak hdd pripojím počas činnosti VU+ Ultimo, STB ho v pohode spozná, a pracuje s ním (predtým som urobil, samozrejme, mount). Ak VU+ Ultimo “uspím” a následne ho “zobudím”, hdd v pohode VU+ Ultimo pozná a funguje. Musím teda STB iba uspávať a následne zobúdzať a toto nechcem, chcem ho plnohodnotne vypnúť.
Na tomto STB mám zároveň interne pripojený 3TB hdd (ext4). Rovnaká situácia je aj po fyzickom odpojení interne pripojeného 3TB hdd (ext4). Taktiež sa VU+ Ultimo nenaštartuje, ak mám pripojený iba externe cez USB hdd 4TB ntfs, takže odpojenie interného hdd tomuto nepomohlo. Čo pomohlo, je, že som externý hdd 4TB ntfs prehormátoval cez VU+ Ultimo na formát ext4, STB ho už požná hneď pri štarte, keď STB zapínam, nezamrzne, ALE: hdd 4TB ext4 potom neviem fyzicky pripojiť cez USB k PC (format ext4 mi PC nespozná), aby som tam mohol nakopírovať hromadu filmov a seriálov rýchlejšie, než zadaním v prehliadači IP-čky VU+ Ultimo. Tento rovnaký externý hdd 4TB s formátom NTFS ak pripojím takisto ako externý 4TB ntfs k VU+ Duo2, tak so štartom nemám žiadny problém. Ešte jedna dôležitá poznámka: k VU+ Ultimo som externe pripojil iný hdd tentokrát 2TB ntfs a s týmto hdd si VU+ Ultimo už pri štarte rozumelo. S iným 4TB ntfs som VU+ Ultimo netestoval, nakoľko v mojom inventári ďalší 4TB HDD nemám. Je môj predpoklad správny, že VU+ Ultimo 4K si nerozumie s hdd ntfs 4TB. Stretli ste sa, prosím, niekto s takýmto problémom? Ďakujem za odpovede / pomoc.
VU+ ULTIMO 4K (1x FBC Dual DVB-S2X, 1xVU+ Tuner MTSIF Dual DVB-T2) E2 VTI 15.0.0, 3TB ext
VU+ DUO 2 (1x DVB-S2, 1x DVB-C/T/T2) E2 VTI 15.0.0, 4TB ntfs
19.2E, 23.5E
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“