Openatv 6.1

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od liquere »

To sa ti asi neinstalovalo same, musis sam, da sa stiahnut aj u vyrobcu teda VU a je aj u ATV vo vlakne pre tvoj box ..... ale tam treba dodrzat presne postup podla navodu a nie je iste, ze to ma nieco s tvojim problemom, je to na tebe ......... :good:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od dedojozef »

georg11 píše:
dedojozef píše:
liquere píše:V januari bol nejaky novy bootloader pre ultimo 4K ten si aktualizoval ?
dakujem skusim s decembra roku 2017 nainstalovat a neviem ci som nainstalovall v aktualizaciach aj novy bootloader,ale samostatne som ziaden bootloader neinstaloval
S tím bootloadrem opatrně, instalace se nesmí přerušit
nainstaloval som openatv z decenbra 2017 a ide to vsetko dobre,ladi bez problemov,takze vsetky nove verzie open image maju tu istu chybu v sebe a vdaka vsetkym ktory mi tu realne chceli pomoct :thankyou: a ten bootloader som nasiel d 18 12 2017 pre vu+ultimo 4k,len neviem ci ho davat,ked asi je problem iba v image
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od liquere »

Tak potom 2 veci ......

1. Hned im napis kde to este ide a zhruba odkedy nie - ziadny zlozity text neprekladaj, len datum kedy ok a datum kedy uz nie :D
2. Teraz si rob pravidelne zalohy, kym to nepojde v novych img .........

PS: Ten booloader je januar 2018 uverejneny ale bude to ten co pises,pokial som dobre videl, ked chces stiahni si ho na pc aby bol po ruke, zatial kym vsetko ide neskusaj nic.Sleduj co napisu oni.

:good:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od dedojozef »

liquere píše:Tak potom 2 veci ......

1. Hned im napis kde to este ide a zhruba odkedy nie - ziadny zlozity text neprekladaj, len datum kedy ok a datum kedy uz nie :D
2. Teraz si rob pravidelne zalohy, kym to nepojde v novych img .........

PS: Ten booloader je januar 2018 uverejneny ale bude to ten co pises,pokial som dobre videl, ked chces stiahni si ho na pc aby bol po ruke, zatial kym vsetko ide neskusaj nic.Sleduj co napisu oni.

:good:
Dal som aj ten bootloader z januara 2018+vyskusal som aj openatv 6.2 z 1.1.2018 a ladi bez problemov vsetky druzice,az na to ze hocikedy pre prepinani IPTV napise fatal signal a vypne -to najnovsie verzie image nerobia uz,iba neladia vsetky druzice,iba tie co su uz predladene v settingu a to iste robia image -openpli, Satdream,HYPERION 6 A,openvix,openatv a vsetky open najnovsie okrem vti a blackhole-tie su bezproblemove co sa tyka ladenie a pravdaze vsetky stere verzie open ladia v pohode.

a stare verzie openatv je tazke najst,ak niekto vie kde su,mozte mi dat info,diky
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od liquere »

Oni maju nejake chyby co poslali vuckarom, teraz sa caka na fix, musis sledovat ich forum ........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od dedojozef »

liquere píše:Oni maju nejake chyby co poslali vuckarom, teraz sa caka na fix, musis sledovat ich forum ........
Som zvedavy kedy to vyriesia a dal som poslednu openatv 6.0 a snad tam nebudu chyby ziadne ked je to posledna verzia vydana minuly rok,je trosku pomalsia,hlavne pri IPTV
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od liquere »

IPTV musis brat ak pridanu hodnotu, to nie je primarna uloha boxu bud ide alebo nie, vela veci s tym suvisi .....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od dedojozef »

liquere píše:IPTV musis brat ak pridanu hodnotu, to nie je primarna uloha boxu bud ide alebo nie, vela veci s tym suvisi .....
ved volakedy ked som mal vu+ultimo tak neboli tam take problemy s image ako z 4k prijmacom.
Openpli frcal najlepsie na vu+ obycajnom a na 4k je to obycajny shit -mrzne pri klasickom hladani v menu a o IPTV ani nepisem radsej :) a hladal som niekde z februara openatv 6.1 ale 6.2 pre vu+ultimo 4k a na ziadnom fore som nic nenasiel a na ich oficialnej strenke je iba paar dni stara verzia
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od liquere »

Otazak este je ci ten plugin co pouzivas na IPTV je aj pre arm procaky, ak je len pre mips s tym img nic nema neviem ale to si musis zistit sam, kazdy to nepouziva ........
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od dedojozef »

liquere píše:Otazak este je ci ten plugin co pouzivas na IPTV je aj pre arm procaky, ak je len pre mips s tym img nic nema neviem ale to si musis zistit sam, kazdy to nepouziva ........
jasne ze arm,ved ine by mi ani nesli,teda ani som neskusal,ale to su rozdiely v starych verziach openatv a v novych
dedojozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: 19.únor 2007 - 19:25

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od dedojozef »

Uz to opravili,ladi to uz dobre v novej verzii openatv 6.1
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od vinov »

Je v Ultime mozne streamovat tv do LAN kdyz je ve standby rezimu? V soucasnosti takhle pouzivam starsi verzi OpenATV 5.3 na Alienu2 prijimaci a kdyz se ted pomalu rozhoupavam k porizeni Vu+ Ultimo prijimace, nevim jestli ho lze timhle zpusobem pouzivat. Vlastne nevim jestli je to zalezitost enigmy, nebo hardwaru, ze je mozne dat prijimac do standby rezimu a streamovat z nej do PC.

A mam jeste jeden dotaz tykajici se OpenATV enigmy, minuly rok jsem zkousel v Alienu2 OpenATV v6 a zjistil jsem, ze tam nejde nastavit prepinani programu v kanalovem menu tim zpusobem, ze se obraz ruznych kanalu ukazuje v te minitv a teprve po druhem kliknuti OK na vybrany kanal to menu zmizi a obraz se roztahne pres celou obrazovku. Z toho duvodu jsem se tenkrat vratil k OpenATV v5.3 kde to funguje. Zajimalo by me, jestli je to uz opravene v te 'setkove' verzi, jestli to tu nekdo pouziva v tomto nastaveni.

Pokud tomu rozumim, tak porizeni Ultimy by me natlacilo do OpenATV v6.x protoze v5.3 na Ultime nebezi?
Naposledy upravil(a) vinov dne 07.srpen 2018 - 11:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od efendy55 »

ked si to nastavíš v tom menu a dáš reštart E2 tak to funguje .... :smoke: :good:
Všetko 4K
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od vinov »

efendy55 píše:ked si to nastavíš v tom menu a dáš reštart E2 tak to funguje .... :smoke: :good:
Tak to je dobre, mozna to vyzkousim i na tom mem starem zeleze, kdyz nebudu liny. :-k

Ze tys to nemel zapnute a vyzkousel to jen pro me? Diky, treba se ti to i zalibi, z meho pohledu je to velice prakticka vec, nemuset se porad vracet do toho kanaloveho menu, jen aby se clovek podival co bezi jinde. Pouzivam to taky kdyz behem filmu nabehne komercni prestavka, abych treba prepnul na zpravodajsky kanal v te minitv a pak staci jen dat Exit a vratim se k tomu filmu automaticky i kdyz jsem mezitim v te minitv vystridal nekolik jinych kanalu.

To streamovani i ve standby rezimu je asi standardni pro vsechny prijimace, zrejme to jen vypina generovani HDMI signalu a jinak uvnitr krabice vse (enigma a tunery) stale bezi.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od efendy55 »

ja to nepoužívam ,ale funguje to po reštarte E2 . frčím na niečom inom ...... ako sh4 ...... a používam PIP a PAP pre prepínaní , 99% času pri telke pozerám dokumenty, cestovné , hystoria atd. .... :good: šport ,a všetko ostatné mi je šum a fuk .... sem tam nejaký film v tv alebo v archíve .... amiku práve skúšam opeanatv-6.2 a ide super ..... :Yahoo!: :good:
Všetko 4K
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od vinov »

Tour de France zavod je jako cestovny dokument, vidis mista kam kamery jinak nikdy neprijdou, z vrtulniku si muzes prohlizet hrady a zamky z ptaciho pohledu :good: jinak ja rad detektivky, kriminalky, ze sportu kolo, tenis a lyzovani, na fotbal, hokej me neuzije, asi taky nejsem typicky bednar [-X

Tu 6.2jku vyzkousim na mem starem zeleze, dik za tip :idea:
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Openatv 6.1

Příspěvek od 9000peter »

efendy55 píše:ja to nepoužívam ,ale funguje to po reštarte E2 . frčím na niečom inom ...... ako sh4 ...... a používam PIP a PAP pre prepínaní , 99% času pri telke pozerám dokumenty, cestovné , hystoria atd. .... :good: šport ,a všetko ostatné mi je šum a fuk .... sem tam nejaký film v tv alebo v archíve .... amiku práve skúšam opeanatv-6.2 a ide super ..... :Yahoo!: :good:
ATV 6.2 je už dobre vychytané ... len tak ďalej...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“