Fast channel change (FCC) - řešení?

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
jan@zimacek.com
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 12.červenec 2012 - 9:51

Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od jan@zimacek.com »

Ahoj, funguje někumu korektně fast channel change? Mám image VTi 11.0.1 1201-61-22 a OScam 1.20 rev: 11377 a při cca třetím nebo čtvrtém přepnutí mi vypadne obraz.

Díky
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od chocholousek »

FCC v poslednim VTI funguje spolehlive a bez vetsich problemu, uvedene potize bych rek ze jsou zpusobeny nejaky plaginem treti strany, nebo mozna i spatne nastavenym oscamem s hodne dovtranym nastavenim.

FCC je dobre vyzkouset a posleze vypnout, protoze dan na tuto ptakovinu je priliz vysoka nato aby mohl VU fungovat takto neustale, a to co tim ziskas je hodne malo.
siem
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 16.červenec 2007 - 7:26

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od siem »

Vieš mi prosím povedať, prečo by som nemal dlhodobo využívať túto funkciu?
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od chocholousek »

S podstaty funkce FCC, proc by melo VU neustale dekodovat na pozadi nekolik programu (ve vychozim 5, nastavit lze vice i mene) jen proto aby si pri prepnuti programu mel prodlevu nikoliv ~1 vterinu ale jen 0.1, a to jeste VU odhaduje kam asi tak prepnes, pokud se netrefi a ty prepnes jinam prodleva je stejne standardni ~1 vterina. Z meho pohledu je to ptakovina ktera prinasi mnohem mene nez kolik polkne pri sve funkci, a tedy je pro bezne uziti nevhodna.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od akva »

jan@zimacek.com - i když myšlenka FCC podle mne není špatná, v posledním VTI pracuje již korektně. Z vlastních zkušeností ti však doporučuji tuto funkci vypnout. I bez FCC Vu+ ultimo 4k pracuje velmi dobře, přepínání programů je okamžité, včetně nahrávání několika programů najednou i při sledování
libovolného programu (při zapojení všech dostupných tunerů).
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
siem
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 16.červenec 2007 - 7:26

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od siem »

Všetko som mal OK, až kým som nezačal používať dve karty v čítačkách. Potom sa mi pri vypnutom FCC viditeľne spomalilo prepínanie kanálov. Práve preto som si ho zapol. Dá sa to ošetriť nejako ináč, Môže byť chyba v nejakom nastavení?
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od chocholousek »

ano chyba je v nastaveni oscamu kdy ten dlouho vybira mezi kartamy a to zpusobuje prodlevu i nekolik vterin, procti si tu oddeleni oscamu a oprav si nastaveni a pojedes jako by si mel jednu kartu.
kjuro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 12.září 2009 - 20:43

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od kjuro »

Mam VU+ Ultimo pripojené dvomi káblami na LNB. Pri prepínaní programov mi nenaladil programy s tunera A ale iba z B. Keď som vypol FCC tak mi to fungovalo. Mám najnovšie VTI image 11.0.2.
VU+ Ultimo 4K, 2TB HDD, VTI 11.0.2
rtep27
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.prosinec 2012 - 18:56
satelitni prijimac: VU+ Ultimo

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od rtep27 »

já mám v souvislosti s FCC jinou zkušenost. Pakliže mám zapnutý FCC nejde mi obraz na USB DVB-T2 MSI tuneru,ale jen zvuk.Po vypnutí to běží jak má?
Jinak jak jste psali,vyzkoušet a vypnout.
Petr
Dino4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.únor 2007 - 10:30

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od Dino4 »

Dobry den chci se optat jestli ma nekdo zkusenost solo4K OpenAtv 6.1 z FCC nemuzu jej najit jako plugin nema nekdo ke stazeni FFC jako addons dekuji ...
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od chocholousek »

Myslim ze v OpenATV velmi dobre vedi proc FCC v jejich images neni, procti si tu jake ma ATV problemy s pip a FBC a opustis tento napad. FCC je svazano s drivery, takze FCC to spravne jen pokud jsou v image ty spravne dryvery.
Dino4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.únor 2007 - 10:30

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od Dino4 »

chocholousek píše:Myslim ze v OpenATV velmi dobre vedi proc FCC v jejich images neni, procti si tu jake ma ATV problemy s pip a FBC a opustis tento napad. FCC je svazano s drivery, takze FCC to spravne jen pokud jsou v image ty spravne dryvery.
Dekuju za odpoved jaky images by jsi doporucil na FCC a nebo kde se daji sehnat drivers ..
dekuju za odpoved
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od chocholousek »

VTI nebo BH tam FCC jaks taks jede, drivery nemen pokud pri problemech velmi dobre nevis jak s toho ven, mysleno je to opacne podiv se jake jsou drivery a pouzij fcc ktere je snimi uverejneno v jinem image.
Dino4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.únor 2007 - 10:30

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od Dino4 »

chocholousek píše:VTI nebo BH tam FCC jaks taks jede, drivery nemen pokud pri problemech velmi dobre nevis jak s toho ven, mysleno je to opacne podiv se jake jsou drivery a pouzij fcc ktere je snimi uverejneno v jinem image.
Diky ,ale jaks taks je asi neco ze to neni uple dobre ..nic mene treba se obevy nekde funkcni images popripade plugin , ktery to nahradi myslim si ze je to skoda urcite by to bylo zajimave pro nas uzivatele ...este jednou dekuju za odpoved .
Qdi950
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25.červen 2008 - 17:01

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od Qdi950 »

Zaujímavé to je len keď to nejde dobre načo to je ja mám ultimo4k a vti 13 musel som to vypnúť lebo mi mrzol stále box
Qdi950
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25.červen 2008 - 17:01

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od Qdi950 »

chocholousek píše:S podstaty funkce FCC, proc by melo VU neustale dekodovat na pozadi nekolik programu (ve vychozim 5, nastavit lze vice i mene) jen proto aby si pri prepnuti programu mel prodlevu nikoliv ~1 vterinu ale jen 0.1, a to jeste VU odhaduje kam asi tak prepnes, pokud se netrefi a ty prepnes jinam prodleva je stejne standardni ~1 vterina. Z meho pohledu je to ptakovina ktera prinasi mnohem mene nez kolik polkne pri sve funkci, a tedy je pro bezne uziti nevhodna.
Úplne súhlasím je to zbytočne
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od emilsat »

Proč si myslíš že je to zbytočne ? Já s tím problém nemám .
Mužeš skoušet na freeTV a následně payTV jak se to chová .

Jak píše : mistr chocholousek
ano chyba je v nastaveni oscamu kdy ten dlouho vybira mezi kartamy a to zpusobuje prodlevu i nekolik vterin, procti si tu oddeleni oscamu a oprav si nastaveni a pojedes jako by si mel jednu kartu.

ps: Já jsem na oscam blbí tak jsem si nechal poradit proto s tím problém nemam .
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Qdi950
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25.červen 2008 - 17:01

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od Qdi950 »

Čo stým má oscam preboha oscam je jedno koľko tv dekodujes a ešte jedna Veča načo mám zaťažovať cpu rám atď l
Qdi950
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25.červen 2008 - 17:01

Re: Fast channel change (FCC) - řešení?

Příspěvek od Qdi950 »

A keď máš rusaka je ti to úplne zbytočne tak tiež ci modul a keď máš sk nk tak ti to bude tiež na prd keď dostaneš uniblock
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“