Začátečnická pomoc

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

kotekv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 02.září 2010 - 19:18

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od kotekv »

decik píše:
kotekv píše:
decik píše:
Pokud je propojení "napřímo, zkusit vyměnit lan kabel ( možná vada kabelu, koncovky...)

Kabelem to není, to jsem taky zkoušel...
Router by měl detekovat rychlost automaticky... Ovladače VU? Změna image?
No právě, mělo by to jít automaticky. Image mám VTI 11.0, a poslední aktualizaci. Jde o to, že to týden chodilo a pak včera při přenosu filmu z PC jsem zjistil, že to jde najednou pomalu. Ale proč? Mám obavu, aby nebyla špatná síťová karta ve VU. Ale to já sám asi nemůžu zjistit...
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od liquere »

urob si zalohu daj iny img a mozes aspon nieco vylucit.Ak nahodou bolu nove drivery-neviem ci boli vratit stare a zase nieco zistis. Hlavne ci to suvivi s poslednou aktualizaciou VTI alebo nie.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od 29kubko10 »

Ahojte spravil som si zálohu, tak nič nepokazím, keď ju nechám na disku v prijímači ? Alebo si mám dať ten súbor na disk do PC ?
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od liquere »

daj si ju aj na pc, ked zhavaruje box sa k tomu nemusis dostat ......... ked bude treba dat na fleshku
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od 29kubko10 »

Ináč a ja som chcel, aby mi to zálohovalo rovno na flash ale dalo to na usb. či sa to tak nedá ?
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od vinov »

Ohledne toho prvniho dotazu na picony a vubec praci se settingem muzu jen doporucit tento profesionalni program http://www.echannelizer.com/ Neznam nic lepsiho. Ted dokonce i v Cestine.

Staci jen mit nekde ty picony, zadat k nim cestu v PC (popripade je rucne priradit k patricnym kanalum) a nahrat do prijimace a bingo. Ten program se uz sam postara o 'jmeno' (to technicke krypto info) tech piconu.
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od 29kubko10 »

Ahojte, kde robím chybu ?

Kód: Vybrat vše

https://ibb.co/crPi1v
, po preinštalovani Windowsu, som si to robil od začiatku myslím spojenie PC a príjimača cez FTP. Popravde sem tam to ide a sem tam nie napojiť sa na to. A ďakujem za každú radu som začiatočník. Tak isto predtým mi jeden pán cez vzdialený prístup spravil disk cez tento počítač. Normálne som mal C a D disk a ku tomu pridal ešte disk napríklad Z a to bol disk hardisk príjimača, ako hľadám postup neviem ho nájsť, neviete mi pomôcť ? Tak to sú dve dlhšie otázky :thankyou:
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od akva »

- máš to špatně nakonfigurováno - hostitel dáš IP tvého boxu (ve tvaru např 192.168.1.105), jmémo uživatele - root , heslo kterým se přihlašuješ do boxu, přes TCMD to chodí dobře ( v rootu potom media-hdd)
- v TCMD to jde ještě - siť-připojit siťovou jednotku-třeba jednotka "U" , procházet -síť-VUULTIMO4K-Harddisk- a potom dále kam se chceš připojit, třeba recording -OK
- ve Win10 - tento počítač - vlevo najít síť- VUULTIMO4k-Harddisk
- jsou i jiné možnosti připojení k boxu jako např přes WinSCP , DCC-E2 atd.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od toprun »

29kubko10 píše:Ahojte, kde robím chybu ?

Kód: Vybrat vše

https://ibb.co/crPi1v
, po preinštalovani Windowsu, som si to robil od začiatku myslím spojenie PC a príjimača cez FTP. Popravde sem tam to ide a sem tam nie napojiť sa na to. A ďakujem za každú radu som začiatočník. Tak isto predtým mi jeden pán cez vzdialený prístup spravil disk cez tento počítač. Normálne som mal C a D disk a ku tomu pridal ešte disk napríklad Z a to bol disk hardisk príjimača, ako hľadám postup neviem ho nájsť, neviete mi pomôcť ? Tak to sú dve dlhšie otázky :thankyou:
http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=327926#p327926
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 621
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od Warder »

29kubko10 píše:Ahojte, kde robím chybu ?

Kód: Vybrat vše

https://ibb.co/crPi1v
, po preinštalovani Windowsu, som si to robil od začiatku myslím spojenie PC a príjimača cez FTP. Popravde sem tam to ide a sem tam nie napojiť sa na to. A ďakujem za každú radu som začiatočník. Tak isto predtým mi jeden pán cez vzdialený prístup spravil disk cez tento počítač. Normálne som mal C a D disk a ku tomu pridal ešte disk napríklad Z a to bol disk hardisk príjimača, ako hľadám postup neviem ho nájsť, neviete mi pomôcť ? Tak to sú dve dlhšie otázky :thankyou:
Skus si zapnut pasivny mod v spojeni.
ftp.jpg
:poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od 29kubko10 »

Zatiaľ to fuguje. Ďakujem.
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od 29kubko10 »

Mám takúto otázočku. Chodím do nočnej, kde si beriem notbook a mám priestor na pozeranie televízie, alebo filmov. Dá sa spraviť stream na diaľku aj keď nebudem v sieti ? Že budem 20 km mimo, ale budem pozerať TV v notbooku cez stream funguje to ?
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od VTronik »

Nerozumím otázce, co vlastně chceš? Nebudeš v síti a chceš koukat na streamované video? Ještě jednou si přečti co si napsal a uprav případně dotaz.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 621
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od Warder »

29kubko10 píše:Mám takúto otázočku. Chodím do nočnej, kde si beriem notbook a mám priestor na pozeranie televízie, alebo filmov. Dá sa spraviť stream na diaľku aj keď nebudem v sieti ? Že budem 20 km mimo, ale budem pozerať TV v notbooku cez stream funguje to ?
Ano urcite da ale neviem takto z hlavy ake porty (8001 ....) si budes musiet otvorit vo svojom routri. Snad sa najde niekto kto ti poradi.
:poklona:
Naposledy upravil(a) Warder dne 07.září 2017 - 14:35, celkem upraveno 1 x.
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od georg11 »

Co mu budou platné otevřené porty když nebude v síti jak píše ?
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od 29kubko10 »

Do routru sa nedostanem, lebo to ma zaheslované môj sprostredkovateľ internetu jedine, že by som si zaplatil 5 euro by som mal verejnú IP a vtedy by som sa do neho dostal. Takže najskôr, že či sa to dá ? A jedine vtedy by som si to zaplatil, ale ak nie sa mi to neoplatí.
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 621
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od Warder »

georg11 píše:Co mu budou platné otevřené porty když nebude v síti jak píše ?
[-X Nemudruj o veciach o ktorych nemas ani sajn ! Na svojom notebooku vonku si zada svoju IP a dany PORT a moze pozerat.
29kubko10 píše:Do routru sa nedostanem, lebo to ma zaheslované môj sprostredkovateľ internetu jedine, že by som si zaplatil 5 euro by som mal verejnú IP a vtedy by som sa do neho dostal. Takže najskôr, že či sa to dá ? A jedine vtedy by som si to zaplatil, ale ak nie sa mi to neoplatí.
Popros svojho ISP nech ti to nastavi.
ANO da sa to.

:poklona:
Naposledy upravil(a) Warder dne 07.září 2017 - 14:35, celkem upraveno 2 x.
------------------
Nosce te ipsum.
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od 29kubko10 »

Ďakujem ľudia veľmi mi pomáhate, lebo človek si myslí kúpi si Linux prijimac a haslo to, ale keď sa zacne v tom vrtat, tak si poviem nic neviem. Takze o co ho to mám poprosiť ? :thankyou:
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 621
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od Warder »

29kubko10 píše:Ďakujem ľudia veľmi mi pomáhate, lebo človek si myslí kúpi si Linux prijimac a haslo to, ale keď sa zacne v tom vrtat, tak si poviem nic neviem. Takze o co ho to mám poprosiť ? :thankyou:
O verejnu IP a aby ti v routri presmeroval port (myslim ze to je 8001) na vnutornu IP tvojho satelitu.
:poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1665
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od georg11 »

Warder píše:
georg11 píše:Co mu budou platné otevřené porty když nebude v síti jak píše ?
[-X Nemudruj o veciach o ktorych nemas ani sajn ! Na svojom notebooku vonku si zada svoju IP a dany PORT a moze pozerat.



:poklona:
Když nebudu připojenej tak můžu zadávat co chci
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“