Začátečnická pomoc

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

adam_vent
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.březen 2016 - 11:13

Začátečnická pomoc

Příspěvek od adam_vent »

Ahoj,
koupil jsem si VU+ Ultimo 4K, linux poměrně znám. Ale Linuxový přijímač je pro mě novinka, a mám takový problém: Dnes se mi tam objevila 2krát v menu YouTube TV a také další pluginy, a když dám HbbTV tak se celý přijímač sekne.

Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím? Já už jsem bezradný :book:

Děkuji předem za rychlou odpověď.
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 678
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od furko »

Vymeň image
adam_vent
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.březen 2016 - 11:13

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od adam_vent »

Jo, to jsem plánoval. Je tam úplně první image pro něj. Ale zajímal by mě způsob jak zamezím tomu aby se to opakovalo (aby se mi tam sami neinstalovali pluginy)? Díky

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk
adam_vent
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.březen 2016 - 11:13

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od adam_vent »

Tak nový image tam je, jen bych rád věděl jak zabráním té samovolné instalaci pluginů? A dále, mám tam i tuner
Vu+ Tuner DVB-T2/T/C a naladil mi u UPC všechny programy dvakrát. Nevíte proč? A zatím poslední věc, pro vlastní pikony si stačí naschromáždit loga stanic v svg a on si je načte? Vím že se to tu řešilo ale nenašel jsem pro VU+ jednoznačnou odpověď.

Děkuji předem
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od forsajd »

samovolne sa nic nenaistaluje jedine ze uz tam boli dane tvorcom image a nedal si skenovat aj cez fastcan alebo nieco podobne vtedy vytvara duplicitu
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
adam_vent
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.březen 2016 - 11:13

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od adam_vent »

To chápu, ale stále nevím k čemu mi je dobré že mám každou stanici dvakrát? :) K těm pikonám, ty si schromáždím exportem do svg (umí linuxové settopboxy svg?). Ale jak přiřadím jednotlivé pikony ke stanicím? Tady jsem četl že to údajně jde v dreamboxedit, jenomže tam se mi načtou jen stanice ze satelitního vysílání. Já potřebuji udělat pikony pro kabelové vysílání DVB-C od UPC. A pak je dám zde ke stažení pro ostatní.

Děkuji předem :)
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od Foolproof »

Pícony si stáhni od Chocholouška (jsou vynikající) a nakopíruj je do receiveru.
Každý kanál má svůj ident a picony se jmenují stejně, jako ten ident, akorát mají příponu png (formát, která má i alfa kanál, takže mohou být transparentní). Po restartu Enigmy si to přiřadí picony automaticky a kdyby to pro UPC nefungovalo, tak Picon manager.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od chocholousek »

adam_vent píše:Já potřebuji udělat pikony pro kabelové vysílání DVB-C od UPC.
Poskytni svuj setting s UPC kablem, a vse ostatni udela Chocholousek za tebe, ke stazeni budou tam kde jsou i ostatni...
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od EnoSat »

adam_vent píše:To chápu, ale stále nevím k čemu mi je dobré že mám každou stanici dvakrát?
pretoze si dal preladit vsetky zoznamy
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
adam_vent
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.březen 2016 - 11:13

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od adam_vent »

chocholousek píše:
adam_vent píše:Já potřebuji udělat pikony pro kabelové vysílání DVB-C od UPC.
Poskytni svuj setting s UPC kablem, a vse ostatni udela Chocholousek za tebe, ke stazeni budou tam kde jsou i ostatni...
Rád bych, ale nevím jak? Jak ho mohu z stb dostat? Díky
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od chocholousek »

napriklad DreamBoxEdit-em vytvor na PC adresar ten v DBE nastav pro ulozeni settingu a v DBE dej stahnout s STB, zabal jako zip a zde vloz do prizpevku jako prilohu.
dbe.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adam_vent
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.březen 2016 - 11:13

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od adam_vent »

To jsem zkoušel ještě před Vaší radou, ale nějak se mi nedaří. Test spojení je vždy ok a test loginu také. Tak nevím...
CHYBA-dreamboxedit.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od chocholousek »

je tam log tam najdes co je spatne na obrazku je toho malo, jen hadam ze si nastavil satelitni primac ale mel si nastavit enigma2 setting
Snap38.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adam_vent
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 08.březen 2016 - 11:13

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od adam_vent »

Tak už jsem se s tím popral :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od chocholousek »

Ano ale zase si se neco naucil... :good:

Proberu se tim a vysledek vlozim na www neco dam i zde, to jeste napisu. Uz bezi toto tydeni aktualizace, nechci ji prerusit, takze prvni kabelozni picon asi zitra!
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od chocholousek »

Prosim ty co maji UPC kabel a pouzivaji take pristroj s enigma2 at skontroluji prilohu jedna se o balik 100x60 cerne picony pro UPC.


etit:

priloha s piocnama pro dvb-c upc odstranena, nadale jen na g-drive, ale uz pro vsechny druhy picon.
kotekv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 02.září 2010 - 19:18

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od kotekv »

Dobrý den, mám nový VU+ Ultimo 4k a mám problém se sítí LAN, po kabelu. Týden mi běžel přenos z PC 1000Mbps a teď jen 100Mbps, svítí na přístroji u konektoru zelená. Na PC svítí pořád oranžová, tedy 1Gbps. Na přenos používám Total Commander. Nejsem si vědom, že jsem něco udělal blbě při ladění. Zkouším všechno možné, znova ladit síť, Zkoušel jsem vyřadit i switch, přímo to napojit z routeru, ale pořád svítí zelená, ne oranžová.

Ještě bych měl dotaz, jak zprovoznit HDMI IN. Díky za jakoukoliv radu. Vašek
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od decik »

kotekv píše:Dobrý den, mám nový VU+ Ultimo 4k a mám problém se sítí LAN, po kabelu. Týden mi běžel přenos z PC 1000Mbps a teď jen 100Mbps, svítí na přístroji u konektoru zelená. Na PC svítí pořád oranžová, tedy 1Gbps. Na přenos používám Total Commander. Nejsem si vědom, že jsem něco udělal blbě při ladění. Zkouším všechno možné, znova ladit síť, Zkoušel jsem vyřadit i switch, přímo to napojit z routeru, ale pořád svítí zelená, ne oranžová.

Ještě bych měl dotaz, jak zprovoznit HDMI IN. Díky za jakoukoliv radu. Vašek
Pokud je propojení "napřímo, zkusit vyměnit lan kabel ( možná vada kabelu, koncovky...)
kotekv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 02.září 2010 - 19:18

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od kotekv »

decik píše:
kotekv píše:Dobrý den, mám nový VU+ Ultimo 4k a mám problém se sítí LAN, po kabelu. Týden mi běžel přenos z PC 1000Mbps a teď jen 100Mbps, svítí na přístroji u konektoru zelená. Na PC svítí pořád oranžová, tedy 1Gbps. Na přenos používám Total Commander. Nejsem si vědom, že jsem něco udělal blbě při ladění. Zkouším všechno možné, znova ladit síť, Zkoušel jsem vyřadit i switch, přímo to napojit z routeru, ale pořád svítí zelená, ne oranžová.

Ještě bych měl dotaz, jak zprovoznit HDMI IN. Díky za jakoukoliv radu. Vašek
Pokud je propojení "napřímo, zkusit vyměnit lan kabel ( možná vada kabelu, koncovky...)

Kabelem to není, to jsem taky zkoušel...
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Začátečnická pomoc

Příspěvek od decik »

kotekv píše:
decik píše:
kotekv píše:Dobrý den, mám nový VU+ Ultimo 4k a mám problém se sítí LAN, po kabelu. Týden mi běžel přenos z PC 1000Mbps a teď jen 100Mbps, svítí na přístroji u konektoru zelená. Na PC svítí pořád oranžová, tedy 1Gbps. Na přenos používám Total Commander. Nejsem si vědom, že jsem něco udělal blbě při ladění. Zkouším všechno možné, znova ladit síť, Zkoušel jsem vyřadit i switch, přímo to napojit z routeru, ale pořád svítí zelená, ne oranžová.

Ještě bych měl dotaz, jak zprovoznit HDMI IN. Díky za jakoukoliv radu. Vašek
Pokud je propojení "napřímo, zkusit vyměnit lan kabel ( možná vada kabelu, koncovky...)

Kabelem to není, to jsem taky zkoušel...
Router by měl detekovat rychlost automaticky... Ovladače VU? Změna image?
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“