Zmena Image

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Zmena Image

Příspěvek od 29kubko10 »

Ahojte som tu znova. Tak a teraz by som chcel sa opýtať, že je zložité zmeniť image ? Mám tam teraz Vti ale chcel by som zmeniť za Open ATV6, len jedna vec ma ku znepokojuje. A to je vo Vti, ktorý mám aj zálohovaný v mojom PC, mám už nastavený OSCAM a všetko ku tomu, popravde nerobil som to ja robil to jeden pán, takže neviem je niekde návod, že ako by som to sám potom nastavill v Open ATV6 ? Že kde všetko zapísať. Potom by som sa do toho isto pustil do zmeny image. Čo poviete ? Alebo pomôže mi niekto stým ? Ďakujem páni :thankyou:
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Zmena Image

Příspěvek od liquere »

Musis tu hladat vlakno openatv, je ich tu viac ale princip je rovnaky .... tam vsetko najdes .....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Zmena Image

Příspěvek od ctiforum »

Zmena je jednoducha. Flashnes novy IMG cez USB kluc. Akurat potom si treba preniest zoznam kanalov napr. cez dreamboxedit a ponastavovat settings.

U oscamu je ti najlepsie si stiahnut cez ftp config z VTI a pastnut ho rovno cez ftp do Openatv (samozrejme az po nainstalovani binarky/IPK).... alebo nainstalovat IPK z USB kluca

OpenATV: http://images.mynonpublic.com/openatv/6.1/
HDGLASS skin + picony: http://www.hdglass16.eu/
CSFD plugin: http://forum.tvplugins.cz/viewtopic.php?f=43&t=8

Picon folder v OPENATV je: /usr/share/enigma2/picon/ alebo /mnt/hdd/picon/ alebo /mnt/usb/picon/

pozor na standardne zapnute share rootfs v SAMBE !!!!
zmazte v /etc/samba/smb.conf celu sekciu [Root]
alebo zmente
[Root]
public = no
guest ok = no


Tu mas oscam pre OpenATV arm (web port:8888, konfiguraky su v /etc/tuxbox/config/oscam_atv/ ....tie si mozes potom prepisat tymi z VTI)
Je to original oscam z oscam.cc (akurat rozbaleny UPXom)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) ctiforum dne 13.září 2017 - 16:41, celkem upraveno 1 x.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Zmena Image

Příspěvek od 29kubko10 »

U oscamu je ti najlepsie si stiahnut cez ftp config z VTI a pastnut ho rovno cez ftp do Openatv (samozrejme az po nainstalovani binarky/IPK).... alebo nainstalovat IPK z USB kluca
Čo je binarky/IPK ? :D
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Zmena Image

Příspěvek od ctiforum »

29kubko10 píše:U oscamu je ti najlepsie si stiahnut cez ftp config z VTI a pastnut ho rovno cez ftp do Openatv (samozrejme az po nainstalovani binarky/IPK).... alebo nainstalovat IPK z USB kluca

Čo je binarky/IPK ? :D
IPK je instalacny balik (installation package). (ako oscam vyssie, nieco ako INSTALACNY BALIK vo windowse).
Binarka je v podstate hovorovo spustitelny subor.

To vyssie,co si citoval vysvetlim: Kedze sa asi v tomto novacik, tak kedze mas uz nakonfigurovany oscam, tak aby si sa netrapil s jeho konfiguraciou, je pre teba najlepsie "prekopirovat" nastavenia oscamu z VTI do OpenATV. Ale kedze adresare, kde su ulozene konfiguracie oscamu sa mozu lisit, tak preto si nakopirujes tvoje stare konfigy az po nainstalovani IPK, lebo instalaciou IPK sa standardne vytvoria nove "prazne" konfigy (mali by sa, ked je normalne urobeny IPK balicek) a tie vies najst...a prepisat tvojimi starymi)

Hadam som to vysvetlil pochoopitelne :D
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
29kubko10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 24.červenec 2017 - 0:26

Re: Zmena Image

Příspěvek od 29kubko10 »

Super zvládol som to. Nahodil som nový image, ale dáko som sa v tom nevyznal moc, tak som sa vrátil ku svojmu starému a nahodil odznova moju zálohu, ale už sa do toho dostávam. Parádička :thankyou:
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Zmena Image

Příspěvek od dr.eam »

zdravím , chcel sa opýtať či už mal niekto problém s nahraním img z USB.
Odkedy som tan nahral openatv6.2 , tak mi nechce , resp. neponúkne pri štarte možnosť flash img z usb, ale hned nabootuje.
Predtým mi vypísalo hlášku aby som stlačil tlačidlo PWR.
Ked chcem preflashovať tak jedine cez správcu systému.
Ale vtedy je zaujímavé že na LCD displeji ukáže logo starého img napr. openatv , ale nabootuje už nový img napr. BH.

Čím to môže byť?

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Zmena Image

Příspěvek od marci70 »

Skus nanovo naformatovat USB. Mne sa stalo ze som mal posahany USB kluc. A ci nemas este jeden
kluc v boxe . A podla toho co flashujes ci instalacku fungel alebo zalohu moze byt ze logo na uvod nezmeni.
Mam 6.2 ATV nahodenu ale uz som aj menil zo 6.2 na 6.1 a nebol problem. Dokonca aj vlastnu zalohu mi flashol z USB
Obrázek
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Zmena Image

Příspěvek od dr.eam »

marci70 píše:Skus nanovo naformatovat USB. Mne sa stalo ze som mal posahany USB kluc. A ci nemas este jeden
kluc v boxe . A podla toho co flashujes ci instalacku fungel alebo zalohu moze byt ze logo na uvod nezmeni.
Mam 6.2 ATV nahodenu ale uz som aj menil zo 6.2 na 6.1 a nebol problem. Dokonca aj vlastnu zalohu mi flashol z USB
Ono je problém v tom , že mne ani neponúkne hlášku aby som stalčil PWR, predtým ked som zapol box vypínačom a nemal som ani žiadny USB , tak tú hlášku vypísalo na lcd.

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Zmena Image

Příspěvek od marci70 »

tu hlasku neda ani mne. dam USB, zakryjem power a vzadu zapnem a flashujem
Obrázek
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Zmena Image

Příspěvek od dr.eam »

marci70 píše:tu hlasku neda ani mne. dam USB, zakryjem power a vzadu zapnem a flashujem

no tak neviem , mne to tak vôbec nereaguje, po zapnutí hned bootuje.
Nerobím to prvý krát, neviem čo sa udialo, či to je tým image open atv 6.2 .

nedá sa flashovať ešte nejak inak, ako napr. dreambox cez web ?

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Zmena Image

Příspěvek od decik »

Zkusit jinou flešku, případně naformátovat.
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Zmena Image

Příspěvek od dr.eam »

decik píše:Zkusit jinou flešku, případně naformátovat.
Tak záhada vyriešená.
na inom fore som sa dočítal , že nesmie byť v prijímači vložený iný USB klúč.
Ja som mal v zadu USB kde mám picony atd. , ked som ho vytiahol a zapol box , tak hned vypísalo hlášku o upgrade.

Inak je to pekná blbosť , aby som pri každom flashovaní vyberal zozadu druhý USb klúč.

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Uživatelský avatar
marci70
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 120
Registrován: 19.červenec 2008 - 6:43
Bydliště: rodinny barak

Re: Zmena Image

Příspěvek od marci70 »

Som ti pisal. A ci nemas este jeden kluc v boxe. V prvej mojej reakcii. Nemyslel som FAB kluc . :book:
Obrázek
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Zmena Image

Příspěvek od decik »

:D Vždy je třeba všechny usb vysunout. Psal, že neinstaloval sw poprvé, tak mě ani nenapadlo, že by je v boxu před instalací nechal. :D
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Zmena Image

Příspěvek od dr.eam »

decik píše::D Vždy je třeba všechny usb vysunout. Psal, že neinstaloval sw poprvé, tak mě ani nenapadlo, že by je v boxu před instalací nechal. :D
No skúšal som vo Vučku viacej img a vtedy som tam vzadu usb nemal, a po čase ked som išiel skúsiť iný img, , ani ma nenapadlo , že usb ktoré som tam medzičasom dal, bude robiť také problémy. :unknown:
aj keď je to podľa mňa vtákovina , aby sa to takto muselo riešiť :x

Škoda že sa nedá flashovať aj cez PC alebo rs232 ako napr. dreambox ...či?

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zmena Image

Příspěvek od efendy55 »

ved to máš pri každom boxe napísané ,,že pri inštalácii image nesmie byť žiadne iné usb vložené v boxe " a ked dodržíš postup a máš spravne usb-čko tak to ide na prvý šup .ak o tom nevieš tak pri fleshovaní image ak máš v dresároch súbor ,,noforce" a ked ho prepíšeš na ,,force" tak už nič nemusíš mačkať na boxe a to čudo začne krásne samo fleshovať image ...a máš po probléme .... :smoke: :good:
Všetko 4K
dr.eam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 09.únor 2009 - 20:55
Bydliště: Prievidza

Re: Zmena Image

Příspěvek od dr.eam »

efendy55 píše:ved to máš pri každom boxe napísané ,,že pri inštalácii image nesmie byť žiadne iné usb vložené v boxe " a ked dodržíš postup a máš spravne usb-čko tak to ide na prvý šup .ak o tom nevieš tak pri fleshovaní image ak máš v dresároch súbor ,,noforce" a ked ho prepíšeš na ,,force" tak už nič nemusíš mačkať na boxe a to čudo začne krásne samo fleshovať image ...a máš po probléme .... :smoke: :good:
No človek sa učí celý život :book: ,
VUčko mám stabilne asi iba mesiac, dovtedy len veľmi občas, väčšinou len dreambox a potom ostatné "krabice".
Preto ešte celkom nepoznám VUčkarske zákutia.
DM ked nechcelo flashovať cez LAN , tak cez rs232 išlo vždy. Nejaký USB som nikdy nemusel z neho vyťahovať.
Zaujímavé je , že ked mi nechcelo VUčko flashovať s USB, tak som ho flashol cez menu a správcu softw. , kde som sa preklikal až k img na tom USB a tak o išlo preinštalovať.
ALE zase neviem či to bolo práve tým, že som to robil touto cestou, tak pri preinštalovaní img ATV na BH , pri bootovaní uvodné logo bolo openatv a následné už BlackHole. Tak neviem čo to spôsobilo.

Ď.
Visiosat Big-Bisat 6x Lnb quad , VU+ Ultimo 4K 640GB ; DM 920UHD, 1TB HDD
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Zmena Image

Příspěvek od liquere »

V ATV je ta funkcia online flash, kde sa da vybrat potom ci ma stiahnut img od nich teda online, alebo pouzit img niekde lokalne z disku alebo usb, pripadne flashnut vlastnu zalohu ........ to ulahcuje uzivatelom zivot .......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Zmena Image

Příspěvek od minestra »

A funguje jim to výborně. Díky tomu mám k dispozici ATV6.0 + 6.1 + test 6.2 současně ;-)
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“