VU+ULTIMO 4 k

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od RAMSES »

VU+ULTIMO 4 k

Čo poviete na tohoto krásavca ? V Nemecku ho už maju v predaji..

Vu+ Ultimo 4K je nová highendová vlajková loď od Vu+. Prijímač prichádza so 4" displejom TFT, možnosťou inštalácie 2,5" alebo 3,5" HDD a tromi slotmi na inštaláciu Plug and Play tunerov, z toho 2 vo verzii FBC (Full Band Capture). V najvyššej konfigurácii tak môžete mať k dispozícii až 6 tunerov, pričom môže ísť o DVB-S/S2, ako aj kombinované DVB-T/T2/C. Prijímač navyše umožní pripojenie k IPTV, takže nenájdete nič, čo by ste nemohli prijímať. Vďaka zabudovanému enkodéru H.265/HEVC sú všetky Ultra HD prijímače pripravené aj na vysielanie v najnovšom štandarde DVB-T2. Vo výbave sú ďalej 2 sloty CI, 2 čítačky kariet, 2 porty HDMI 2.0 (vstup/výstup), 3 porty USB, z toho 2 vo verzii 3.0, gigabitový eternet a optický S/PDIF. O pohon sa v tomto prípade stará vysokovýkonný 4-jadrový procesor s frekvenciou 1,5 GHz, 3 GB RAM a 4 GB eMMC flash. Softvérové možnosti rovnako ako pri predchádzajúcom modeli vychádzajú z použitého OS Enigma 2.

http://www.satboerse24.de/satelliten-un ... -core.html
ULtimo4k.jpg
VUUL4kZad.jpg
vu_+_ultimo_4k_datenblatt.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od forsajd »

No ja som za to ze ešte nie je v predaji ma sa tak stat až okolo 20.11 http://www.seh1.de/tv-empfaenger/receiv ... -uhd?c=903
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Jijirka »

A k čemu mi např. bude možnost mít až 3 duální FBC tunery (24 satelitních tunerů včetně těch virtuálních) když OSCAM nerozkóduje více než 7-8 programů současně?

Plánují s tím snad soudruzi VU+ něco dělat?
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od makatch »

Jijirka píše:A k čemu mi např. bude možnost mít až 3 duální FBC tunery (24 satelitních tunerů včetně těch virtuálních) když OSCAM nerozkóduje více než 7-8 programů současně?

Plánují s tím snad soudruzi VU+ něco dělat?
A to si kde počul že oscam rozkoduje len max. 7-8 programov naraz ? Si videl na vlastné oči?
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Jijirka »

Mám Vu+ SOLO 4K a prostě víc programů najednou to nezvládne.
Můžu jich sice současně nahrávat třeba 10-15 a možná i více, ale pokud překročíte určitý počet kódovaných programů tak se sice nahrávka uloží na disk ale nerozkóduje. A o nějakém dodatečném překódování jsem zatím neslyšel.

Proto větší počet tunerů nemá smysl. Snad jen nahrávat nekódované programy..... ](*,)

Jinak na parabole se o tom psalo při recenzi Vu+ SOLO 4K
Odkaz
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od liquere »

Ty kokso ja mam problem niekedy nieco najst na pozeranie a vy ste schopny naraz nahravat aj 10 veci
? Kua a co? ;)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Jijirka »

Nahrávám si většinu seriálů, některé mají i stovky dílů. To se pak více tunerů hodí.

Jen je škoda toho omezení.
Problém nastane když automaticky nastavené časovače v mém přijímači nastaví nahrávání více (než 7) programů a já pak zjistím, že některé programy nelze pustit protože jsou kodované! To by mě čert vzal.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od dreteam »

no, a take nieco ako tlacitko menu na nahravke a "spustit offline dekodovanie" nefunguje ..?
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
KamilZ
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 18.únor 2011 - 7:06

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od KamilZ »

Ono zase mnoho lidí nemá tolik svodů, aby využilo více jak 2 tunery. Já mám 2x DVB-S + DVB-T/T2.
Určitě se najdou lidé, co využijí 4x DVB-S, ale moc jich nebude.

Další otázka je, jak ještě dlouho nám vydrží ne "M7" karty fungující s CAM :(. Jak pozoruji, tak trend je jednoznačný na M7 / Viaccess. Co myslíte, přežijí ještě ICE karty tuto novou generaci VU+, než morálně zastará?
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od 11chloe »

Jijirka píše:Nahrávám si většinu seriálů, některé mají i stovky dílů. To se pak více tunerů hodí.

Jen je škoda toho omezení.
Problém nastane když automaticky nastavené časovače v mém přijímači nastaví nahrávání více (než 7) programů a já pak zjistím, že některé programy nelze pustit protože jsou kodované! To by mě čert vzal.
I když nenahrávám , tak i mě zajímalo to omezení oscamu. Jediné co jsem našel je, že dvbapi má nastaveno omezení na 16 kanálů, ale i to se dá změnit kompilací upravené binárky. Zkusil jsem si nahrávat na et4000 z jednoho transpondéru a dostal jsem se na 7 kódovaných kanálů. V logu oscamu to při více už psalo chybu. Napadlo mě že to nemusí být vůbec oscamem, ale spíš ovladačema. Zajímavé je že u et4000 najdu v /dev/dvb/adapter0/ demux0 - demux6. To odpovídá 7 kanálům. Pokud se ale podívám do vu+ zero, tak tam je pouze demux0 - demux4. To by odpovídalo na drivery s tím že et4000 je na tom lépe. Zatím jsem ale vu+ zero netestoval.
To co píše dreteam nabízí alternativu, kdy je možné nahrávat v enigmě kódované kanály a dekódovat je "offline" později. I to jsem otestoval a dostal se na 9 kanálů.
Od et4000 se slabým procesorem bych ani víc nečekal, ale trochu mě překvapuje že vícetunerové boxy maj omezení jen na 7 kódovaných kanálů.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od dreteam »

sice sme uz mimo topic,

ale tu sa pise http://wiki.openpli.org/comparison

ci box podporuje delayed decoding (offline), a pocet demuxerov (vu+ solo 4k 14 demuxerov)
vyzera ze Vu boxy nepodporuju delayed (offline) decoding, Xtrendy ano,
Ale ked Solo 4K ma 14 demuxerov tak to by mal byt max. pocet nahravanych a dekodovanych programov - v tom pripade by to obmedzenie mohlo pochadzat z konkretnej verzie Oscamu
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od 11chloe »

Zajímavé. Pak by mohl někdo otestovat například vu+ ultimo jestli zvládne nahrávat 9 kódovaných kanálů najednou. Tím by se potvrdilo omezení oscamu.
bobox
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.leden 2011 - 21:24
satelitni prijimac: VU+ uno, ultimo, zero

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od bobox »

Oscamon to určite nie je, videl som, v linux pc, online dekódovať celý S..L... :good:
Ultimo, Uno, DM7000
Ice
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 02.říjen 2007 - 0:58

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Ice »

hodně mě tento box zajímá a těším se na něj, jakmile bude u nás k mání tak vyzkouším. snad bude do vánoc.
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od forsajd »

11chloe píše:Zajímavé. Pak by mohl někdo otestovat například vu+ ultimo jestli zvládne nahrávat 9 kódovaných kanálů najednou. Tím by se potvrdilo omezení oscamu.
mal som ho doma jednemu znamemu som ho spojazdnil a skusal som nahravat a max dekodoval oscam z roznych tpd tusim 6 alebo 7 stanic ale asi 7 nie som si isty 8 to urcite nebolo ale osobne by som ho nechcel jedina vyhoda je prave ze to ma ten fbc tuner inak to ma vela nedostatkov ked to porovnam z mojim mutantom51 tak by som nemenil
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od dreteam »

otazka je ci sa to sprava rovnako, pokial lokalny oscam cita kartu v sat prijimaci, alebo ma nastavenu linku na nejaky oscam v pc serveri (bez dvbapi)

pocet demux-erov v /dev/dvb/adapter0 (x) by mal urcit kolko max programov sa da nahravat (popripade dekodovat)
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od forsajd »

ja som tam mal kartu ktorá dekóduje programy uhradené len servisným poplatkom a tiež v oscme server povolene CS a nahrával som súčasne STV1 HD/Markiza HD/JOJ HD/CT1 HD/ Prima HD/ Nova HD/HBO HD/ a už ma viac nepustilo čierny obraz

a to je asi tak všetko na tomto prijímači pozitívne škoda že zatial aj iní výrobcovia nedávajú už FBC tuner
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od Pastoman »

@Forsajd ty si mal doma akože Vu+ultimo 4k keď nie je ešte ani v predaji!?
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od forsajd »

28.12 pondelok rano priamo z ab komu som ho objedal a na druhy den v utorok som ho mal doma

šľak ho pobil až teraz som si uvedomil že je tu téma o ultime 4k a nie o une 4k sorry :)
Naposledy upravil(a) forsajd dne 06.prosinec 2016 - 14:00, celkem upraveno 2 x.
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
dudo123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 10.srpen 2010 - 17:20

Re: VU+ULTIMO 4 k

Příspěvek od dudo123 »

Boha ja som mesiac pozadu
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“