Aký image používate?

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

hass
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.listopad 2010 - 0:06

Aký image používate?

Příspěvek od hass »

Nazdar aký image používate na tomto boxe?Čo je najspolahlivejšie podla vas?
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Aký image používate?

Příspěvek od dlhe_pole »

hass píše:Nazdar aký image používate na tomto boxe?Čo je najspolahlivejšie podla vas?
robis prieskum pre nejaku agenturu a či čo ? kua sak jak ho mas doma daj si tam jedno image, potestuj ak nevyhovuje daj si ine atd atd.. sto ludi sto chuti... ale v pripade jak si satelitne jelito a linux je pre teba spanielska dedina ostan si pri abshitoboxe .. sak ten je best ... teda spon v kradnuti ecm :P
hass
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.listopad 2010 - 0:06

Re: Aký image používate?

Příspěvek od hass »

Islo skor o to aby pouzivatelia dali nejake vlastne skusenosti.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Aký image používate?

Příspěvek od dlhe_pole »

hass píše:Islo skor o to aby pouzivatelia dali nejake vlastne skusenosti.
a akoze co pomozu skusenosti ked si to nebudes vediet sam nastavit, hmm ? velakrat sa stava ze oscam z image je zastaraly, uzivatel si ho preplacne novy a ten mu nejde len preto ze si to nevie spustit v konzole a zistit napriklad ze novy oscam vyzaduje nove libraries, to iste sa moze stat u archivu sk/cz .. a na zaklade takychto skusenosti ol satelitnych analfabetov ty sa chces rozhodovat aky image tam das ? no dakujem pekne... Kludne si tam daj hocijaky, kazdopadne nikdy tam nervi skin hdglass lebo si tym padom dodrbes aj to co predtym chodilo a razantne sa ti spomalia reakcie na DO
hass
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.listopad 2010 - 0:06

Re: Aký image používate?

Příspěvek od hass »

Dik za radu
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Aký image používate?

Příspěvek od akva »

zkoušel jsem zatím všechny možné image, které na Vu+ ultimo 4k doposud vyšly, včetně OpenDroid 6.0. atd. Nelze zatím úplně přesně uvést, který na tomto boxu pracuje nejlépe, protože zatím vývojové týmy na doladění asi usilovně pracují. Při testování mě vždy na každém něco vadilo, co nefunguje, tu korektně archivy cz/sk, tu problémy se sítí atd. Aby vše makalo jak má a podle mých představ, jsem se nedopracoval zatím v žádném image. Používám nyní delší dobu image VTI 11.0.1, které zatím nejvíce vyhovuje mým potřebám a dobře v něm maká i oscam. Na rozdíl od dlhe-pole, který nemůže HDGlasu16 přijít na jméno, všude před ním varuje, jsem si tento skin velmi oblíbil a mám ho též na VU+ ultimo 4k. Nic mě to nebourá, vše funguje super a i přepínání obrazu a reakce DO je okamžitá. Myslím, že tento skin je již v současné době obstojně vyladěn. Na některých image je zkoušeno i Kodi 17, ale ještě žádné nepracovalo podle mých představ. Asi musím ještě počkat na lepší odladění.
Naposledy upravil(a) akva dne 07.březen 2017 - 9:41, celkem upraveno 1 x.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Aký image používate?

Příspěvek od dlhe_pole »

akva píše: tu problémy se sítí a používání DCC atd.
to je presne to o com som pisal ... co je to DCC .. myslis dreambox control center - zakazkovo napisany soft na prve typy dreamboxov ? tak kua preco ho susas na nejakom korejskom vúúovi ? . sak hadam ked kupis prevodovku do bavoraka nedrnes ju do felinky, ci ?

pokial chces kvalitny ftp,scp,sftp soft nauc sa pouzivat winscp tam to mas vsetko a garantujem ze vsetko bude slapat ako ma, pretoze protokol je dany.. to ze ti dcc nachuja detektlo enigmu ve vúúúúovi neni chybou image !!
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Aký image používate?

Příspěvek od akva »

ale no tak, proč ta arogance v tvých příspěvcích, kde jsi vzal, že to neumím? Když o tom nepíši, to neznamená, že to neumím, nebo že to nepoužívám
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Aký image používate?

Příspěvek od dlhe_pole »

akva píše:ale no tak, proč ta arogance v tvých příspěvcích, kde jsi vzal, že to neumím? Když o tom nepíši, to neznamená, že to neumím, nebo že to nepoužívám
to neni arogancia ale vytocenie do vyvrtky !! ako mozes sudit image podla toho ci ti ide DCC, alebo nejake archivy, alebo podla skinu, hmm ? Je to satelitny box, nie multimedialne centrum, to ze to vie aj nieco z multimedialna neznaci ze je to jeho priorita, ale len nadstavba. osobne si myslim, a mnohi znali veci mi urcite daju za pravdu, ze hlavny ukazovatel je stabilita - cize ziadne zelene restarty, dalej funkcnost vsetkych tunerov, napriklad take openpli malo problem s usb-turbo tunerom, vti-cko zase postrada language priority plugin velmi potrebny napriklad na freesate.. atd atd
takze pouzivajme veci na to na co su ... kliniec je tiez prioritne urceny zatlct do dreva a nie sparat sa s nim v uchu - sice aj to by slo, ale potom sa netreba cudovat ze z nicoho nic ostane ticho :D
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Aký image používate?

Příspěvek od petersk »

akva: považovať za "dobrú" vlastnosť spoluprácu image s DCC a so skinom je trošku nič v zlom ale amatérske. Veď obyčajné TC cez ftp protokol spolupracuje s hociakým image a nehovoriac a winscp. A o putty ani nehovorím. A čo sa týka hdglass skinu aj ja mám také skúsenosti ako dlhe_pole. Skús ho odinštalovať a môžeš inštalovať image odznova a myslím si, že úlohou skinu nie je zmeniť základné nastavenia image. Každý trepe kodi do boxov a dá sa to aj inak spraviť. A v konečnom dôsledku je to satelitný box ak si to všimneš, problémy nastanú vždy ak do toho sa chce natrepať niečo, čo tam nepatrí.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Aký image používate?

Příspěvek od Ali4e »

Sice nie v Ultime 4K, ale v Solo 4K pouzivam OpenVix so skinom Magic FHD. Image je rychly, skin je jednoduchy, nie je preplacany ako glass... Oproti napr. VTI nie je treba podporu titulkov riesit cez pluginy.
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Aký image používate?

Příspěvek od Foolproof »

dlhe_pole píše: Je to satelitny box, nie multimedialne centrum, to ze to vie aj nieco z multimedialna neznaci ze je to jeho priorita, ale len nadstavba. osobne si myslim, a mnohi znali veci mi urcite daju za pravdu, ze hlavny ukazovatel je stabilita - cize ziadne zelene restarty, :D
Nedá mi to, abych nereagoval.

Nikdy jsem neměl jediný "zelený" restart, mně to ztuhne a restart je černý :D Od srpna asi 1000 x tedy 3 denně. Musím říci, že pokud do toho nerýpu, samo od sebe se to neklekne.
Ale pokud bych nepovažoval za samozřejmé, že za cenu za kterou se to prodává, nebudou považovány multimediální funkce pouze za nadstavbu, za kterou mám být snad i vděčný, tak bych si to přece nekoupil. Funkce, které umí i klíčemka v ceně paklu cigaret, by snad opěvovaný Linux mohl utáhnout alespoň amatersky.
A ty restarty, to je právě výsledek zoufalých pokusů o zprovoznění věcí trochu navíc , proto byl vždycky Dreambox jakousi ikonou mezi STB, protože system byl ohybatelný a dokázal něco navíc.

Ultimo by navíc měla být vlajková loď značky VU+ a podle toho, co čtu na světových forech, tak je jenom na půl žerdi a navíc přemrštěná cena vzhledem k tomu, co to umí, odrazuje "normální" uživatele, protože dnes už se předpokládá zcela automaticky, že to bude umět tu zpochybňovanou multimediální nadstavbu.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
rtep27
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.prosinec 2012 - 18:56
satelitni prijimac: VU+ Ultimo

Re: Aký image používate?

Příspěvek od rtep27 »

Používám druhý měsíc Vti včetně všech aktualizací a vše absolutně bez problémů.Nekupoval jsem Ultimo jen jako satelitní přijímač,ale právě jako multimediální centrum.Staré Duo už nestíhalo vůbec nic.
Za mě používám mimo základních funkcí tyto nadstavbové pluginy které fungují:
CamoFS(připojené 3 kamery v domácím okruhu se záznamem alarmu)
CZSK archiv
CSFD-databáze filmů
Foreca-počasí
DLNA Browser(z mobilu tahá fotky a videa,odpadlo komplikované kopírování )
PictureCenter FS(prohlíží rychle fotky i v síti(PC,tablet,mobil) )
WebradioFS skvělý přehrávač internetových rádii s možnosti záznamu(krásně naporcuje skladby a pojmenuje při záznamu,stačí jen nakopírovat do mp3 přehrávače)
Youtube které svižně reaguje
Oscam 11233(Skylink karta)
Bluetooth( bez kabelů mám propojené sluchátka nebo externí repro soustavu)
Velmi využívaná funkce celou rodinou a to je streamování s převodem tj.každý z rodiny si pouští u sebe(tablet,mobil,PC) co chce aniž by to mělo vliv na to co zrovna běží na hlavní TV)
HD Glass.

V šuplíku se mi válel jeden starý USB tuner DVB-T2 od MSI ,strčil jsem ho, připojil anténu a je tam další tuner :-) (pakliže je ale zapnuté FCC, tak USB tuner nefunguje?)

takže za mě VTi, zkoušel jsem originál(to neumí nic) Open Pli a Black Hole, ale pro uživatele nejpřívětivější je jednoznačně Vti.
Zelenou smrt v běžném provozu neznám,pouze když se v tom hrabu a experimentuji.
Petr
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Aký image používate?

Příspěvek od Foolproof »

Jo bezva, skoro všeho toho jsi mohl dosáhnout s krabičkou za pár korun.

Např.

Podle tebe je YouTube svižné, ale nevšiml jsi si, že nepřehráváš na stroji 4k formát určený pro mobily ? Vu totiž neumí "dash" mpeg formát, takže nic. Zkus si nainstalovat IPTV player, který kromě YT umí dalších asi 100 podobných a ten ti dá vybrat, 2160p prostě domů nedostaneš. Zkus si to nahrát, no formát VP9 a Ogg zvuk, což je dnes hrot z YT prostě nepřehraješ, musíš dolů na 1080p, to není pro stroj 4k moc vizitka.

Czsk archiv, fajn můžeš zkusit ze StreamCinema 2Bobule jako vzorek, jestli ti to pojede budeš mít štěstí, většině to jede akorát v Kodi, protože autor asi nepokračuje.

Zvuk přes BT, s tím nemám zkušenosti, ale dost povhybuji, že to přenese vícekanálový zvuk v HD kvalitě, ono takové DTS HDMA 7.1 má tok asi jako dřívější divx video ( s nadsázkou)

HdGlass je fajn, ale dosud není myslím plně funkční FHD verze, tedy jedeš jenom 720p, stroj je 4k myslím.

WebRadio je určitě fajn, ale kolik stanic tam jede alespoň v 320 kbitech, aby se ta MP3 dala poslouhat jinde, než v přehrávači pro děcka ?

Atd. - Je to 4k zdůrazňuji, dalo by se dlouho pokračovat.

Poznatky uvedené výše pocházejí ze Solo 4K, možná jsem mimo a Ultimo to umí.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
rtep27
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.prosinec 2012 - 18:56
satelitni prijimac: VU+ Ultimo

Re: Aký image používate?

Příspěvek od rtep27 »

o 4K mi šlo až v poslední řadě,nic zatím pořádně nevysílá,ale v budoucnu kdo ví?
320 rádia jaký je rozdíl v mp3 vůči 192?Stejně to nepoznáš.
Vícekanál jede optikou
Pro mě bylo důležité železo...svižná reakce,velká flash
Petr
Uživatelský avatar
slovaky22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 25.únor 2011 - 22:27
satelitni prijimac: Ultimo 4K

Re: Aký image používate?

Příspěvek od slovaky22 »

Ahojte..
Ja používam Black hole...
Super image.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Uživatelský avatar
jedutam
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.srpen 2011 - 0:07
satelitni prijimac: Vu+ ultimo 4k
Bydliště: Praha

Re: Aký image používate?

Příspěvek od jedutam »

V současnosti je asi nejdál VTI .. což je smutné .. aktualizace vychází jak šafránu a většinou, jen aby se neřeklo že nic nedělají .. Na druhou stranu je to i vhodný image pro začátečníky.. (i když jsem poprvé hledal nastavení "hodinu" protože je to rozházené všude možně .. je to jen napatlanice na originál image .. tak co umí vti, tak je v nastavení vti a co je z originál je v normálním nastavení .. ) shrnutím VTI si může hrát i opice .. vše máte hotové.. dokonce i Oscam a zvládne to i člověk co nezná Linux terminál. stačí jen upravit settings a už jedete ..

Já preferují OpenATV .. na tomto image se pracuje a navíc jsou jejich aktualizace víc než za měsíc přidání setingu do pluginu jako u VTI ..
Nicméně vychází z původního image (ovladače a asi i kernel .. ) shrnutím tento image není zatím odladěný (beta) .. přidání funkcí chce trošku znalostí ..takže není pro začátečníky .. nedostatkem je že z nějakého důvodu mi šel max 1080i .. takže šel zatím k ledu .. ale čekám a pak půjde VTI okamžitě do popelnice :D

Blackhole a pod .. mne nějak neoslovil nikdy

Edit: openATV už funguje perfektně takže VTI navždy sbohem ! ..
Naposledy upravil(a) jedutam dne 19.březen 2017 - 16:07, celkem upraveno 1 x.
Vu+ Ultimo 4K - openATV , Xtrend ET 9500 - openATV, IP box 9900 -/ PC -Linux Mint

Když bych chtěl od recieveru jen satelit a chtěl vše funkční po instalaci, tak nebudu vyhazovat peníze za linuxový, kde je možné cokoliv a omezení je jen hloupost uživatele
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Aký image používate?

Příspěvek od Foolproof »

rtep27 píše:o 4K mi šlo až v poslední řadě,nic zatím pořádně nevysílá,ale v budoucnu kdo ví?
320 rádia jaký je rozdíl v mp3 vůči 192?Stejně to nepoznáš.
Vícekanál jede optikou
Pro mě bylo důležité železo...svižná reakce,velká flash
4K sice nevysílá, ale je mraky videí, které už dnes lze z netu streamovat a např. z YT si nevrzneš a to ani s nahrávkou.....
Kodi maximálka 720p na 4K stroji ? Podle mě nic moc.

:D
Ono poslouchat MP3 na mobilu je opravdu jedno, dnes ale na netu najdeš cokoliv ve FLAC,či APE atp. a pokud máš alespoň trochu aparaturu, tak to opravdu poznáš. Chce to "trochu" zesílit.....Kdys byl napsledy na živém koncertu ?

Vícekanál jde sice po optice, ale TrueHD nebo HDMA nebo Atmos, ani omylem. :book: Ono lze i doma si udělat kino a pokud pozveš přátele, za ty peníze co ušetříš na vstupném se všichni krásně ožerete. 8)

Myslím, že tento thread je o images, fleš je pro všechny stejná, "svižnost" s takovým procesorem je snad samozřejmost, když to stejné fungovalo na 50x horším železe.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Aký image používate?

Příspěvek od akva »

dnes na http://satkurier.pl/news/157991/vu-ulti ... _page_id=3, vyšel odborný a kvalitní výsledek testu k Vu+ ultimo 4k. Zde se potvrzují některé problémy, na které jsem upozorňoval, třeba na problémy sítě v některých image a za které jsem byl některými odborníky zdejšího fóra kritizován, včetně nějakého amatérizmu a podobně. Prostě se mě nepodařilo při testování různých image jakýmkoli způsobem zprovoznit sít a po té se všemi možnými prostředky
(včetně WinSCP), k síti připojit. Nyní už můžou být některé problémy odstraněny, ale myslím si, že je třeba si to pro objektivnost přečíst. Určitě zase od některých odborníků, jak jinak zde, sklidím kritiku, ale je mě to úplně jedno.
V testu je též uvedeno jakési subjektivní pořadí pro Vu+ Ultimo 4K (leden 2017): (zkráceně)
1. VTi 11.0.1 (nejlepší, v podstatě vše funguje)
2. Blackhole 3.0.3 (také žádné zjevné problémy)
3. OpenBH 0,6 (postaven na bázi org.soft., funguje)
4. OpenPLi 5 (pouze neoficiální verze, vyžaduje podporu, zbytek se zdá, že funguje),
5. ruDREAM 5 (služba vyžaduje neobvyklé návyky, např. vstup možné do hlavního menu po delším podržením tlačítka MENU, běží krátký pop-up menu, nedostatek přístupu)
6. OpenATV 6 (verze z vuplus-images.co.uk), silně ovlivněné z čisté OpenATV, přesto nouzové problémy s konfigurací sítě, s možností výběru 4K, displej nefunguje, nestabilní tunery) - některé věci jsou již odstraněny
7. PBnigma VX 6.0 (podobné problémy, síť nepřipojí vůbec, po opravě současných problémů to může být zajímavé software)
Samozřejmě vývoj image jde stále dopředu,takže některé závady jak jsem uvedl výše,mohli být již odstraněny.
Povzbudivá zpráva, uvedená v testu je, že pravděpodobně bude v budoucnu možnost dokoupit tuner pro DVB-S2x, vše ale záleží jak se rozhodne výrobce Vu+ o podpoře DVB-S2x. Výrobce při uvedení na trh se rozhodoval mezi tunery FCC nebo DVB S2x. Do základní verze se však rozhodl dát tuner FCC.
Toto píši jenom jako informaci pro majitele Vu+ultima4k, pokud si již test sami nepřečetli předemnou.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
jedutam
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.srpen 2011 - 0:07
satelitni prijimac: Vu+ ultimo 4k
Bydliště: Praha

Re: Aký image používate?

Příspěvek od jedutam »

test z ledna ..( je starší než byla doba od vydání Ultima v té době) od té doby je vše úplně jinak a jinde.. v současnosti mohu mluvit za OpenAtv .. a výše zmíněný​ image jsem měl .. byl to ovšem neveřejný afla... Který byl pouze pro vývojáře nikoliv na používání ... Takže problémy zde uvedené jsou maličko outdate a offtopic.. za ostatní ostatní image mluvit moc nemohu, ale věřím že všechny opensource a založené na OE Ali. Budou taky ok. to by ovšem pan kvalitní polský odborník měl vědět ...
Vu+ Ultimo 4K - openATV , Xtrend ET 9500 - openATV, IP box 9900 -/ PC -Linux Mint

Když bych chtěl od recieveru jen satelit a chtěl vše funkční po instalaci, tak nebudu vyhazovat peníze za linuxový, kde je možné cokoliv a omezení je jen hloupost uživatele
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“