Rozliseni VLC na VU+ Uno 4k

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Letus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 19.říjen 2010 - 16:36

Rozliseni VLC na VU+ Uno 4k

Příspěvek od Letus »

Ahoj,
mam zapujceny Uno 4k na odzkouseni, a narazil jsem na zajimavy problem, ktery verim ze urcite uz nekdo resil ... Mam 4k telku, takze logicky jsem zapnul v Vu+ (image VTI 11.0.1) maximalni rozliseni 2160p. Vse pari, az na VLC, ktere jsme byli zvykli pouzivat na starem dreamboxu - zduraznuji, jde mi o smer Z PC DO SAT, tedy na disku PC jsou umisteny soubory, ktere tam spusteny VLC server transkoduje a posila do VLC prehravace v satu. Nez bych ucil rodinu neco novyho, tak bych radsi vyresil, kde je problem, chapete asi :D
No a problem je, ze VLC na Unu spustim, server to najde, pripojim se, ukaze mi to slozky, pustim soubor, vse ok. Ale okno s filmem je titerny, zabira mi rekneme tak osminu cele plochy obrazovky, v levem hornim rohu! Chapu, ze to transkoduje do nizsiho rozliseni, resp. ze to rozliseni VLC nikdy nebude 4k, ale vzdy to bez ohledu na tuto skutecnost bezelo "full screen", v primerene kvalite pochopitelne.
Je nekde nejake nastaveni, ktere bych mohl pouzit, aby se to proste pri prehravani pres VLC preplo do dostupneho rozliseni, a pak zase zpatky, kdyz se chcem koukat na satelitni programy, aby to zas jelo ve 4k? Nebo delam neco spatne? Ve VLC toho k nastaveni moc neni a velikost okna se nezmeni ani pokud si tam nastavim transkodovani treba do 1900x1200 ci neceho podobneho. Nebo existuje jiny zpusob, jak si snadno (opravdu na urovni souboru, ne zadny plex, kodi atd) nalistovat pres slozky na vzdalenem pocitaci video soubor a pustit?
Diky
Uživatelský avatar
watsonn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 20.leden 2017 - 20:17
satelitni prijimac: Vu+ZERO4K,
Bydliště: TT
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozliseni VLC na VU+ Uno 4k

Příspěvek od watsonn »

jednoducho, ked si zakúpiš 4K", tak subory si dáš na Int. - ext. HDD, alebo USB a pozeráš...
2x Vu+ZERO4k - EGAMI 10.4, HITACHITV4k, SONYTV, HYUNDAITV, STAB HH-100.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Rozliseni VLC na VU+ Uno 4k

Příspěvek od Foolproof »

Trochu mi uniká, v jakém strašném paformátu máš ty filmy na PC, když potřebuješ transkodovat. Kromě VP9 myslím, že VU jakžtakž zvládně vše, myslím video, ne audio a sdílení je na úrovni.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Rozliseni VLC na VU+ Uno 4k

Příspěvek od Kasr »

A neni jednoduchsie na pc nastavit zdielanie zlozky, tu niekam moutnut a pozerat priamo cez mediaplayer?
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“