Test

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
qwer4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 13.září 2007 - 0:24

Test

Příspěvek od qwer4 »

Dnes som skusil streamovat 4 programy do PC a zvladol to. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Test

Příspěvek od 11chloe »

No možná můžeš otestovat i další co zvládne. Stream více HD kanálů na gigabit lance by asi neměl být problém. Jak to vypadá s transkódovaným streamem. Zvládá jeden nebo dva kanály transkódovat ? A kombinace s klasickým streamem ?
Pak by mě zajímalo přehrávání multimedií. I když tyhle boxy umí 4K HEVC tak je to hlavně o podpoře ze strany výrobce a odladěnosti softu.
Můžeš otestovat nějaké ty videa z http://jell.yfish.us/ ?
Vím že to není multimediální přehrávač, ale v podstatě mě jen zajímá co to v tuhle chvíli dokáže nabídnout.
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Test

Příspěvek od Jijirka »

Tak jsem otestoval videa na Jellyfish. Testoval jsem rovnou od těch nejnáročnějších.
Snad nevadí že je testováno na přijímači VU+ Ultimo4K s přehrávačem EMC, image OpenATV 6.0.

Výsledek:
1/ UHD - video s kodekem HEVC přehrává vše až do rychlosti 400mbps. Ale při přenosové rychlosti nad 100-120 mě ty videa přišly tak nějak zpomalené (pomalejší) - jinak obraz OK. Žádné artefakty ani jiné problémy.
Použitelnost tedy někam do rychlosti 100-120mbps.

2/ UHD - video s kodekem h264 nepřehraje vůbec.

3/ HD - videa s kodekem H264 i HEVC s nejvyššími přenosovými rychlostmi 100 a 110mbps jsou plně funkční. Předpokládám že jsou stejně funkční i videa s nižší rychlostí (netestováno).

U některých videí přehrávač EMC zobrazí a u jiných nezobrazí informace o rozlišení a fps.
Schválně jak na tom jsou ostatní přijímače VU+ 4K?
Naposledy upravil(a) Jijirka dne 16.duben 2017 - 10:02, celkem upraveno 1 x.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Test

Příspěvek od 11chloe »

Díky za test. V podstatě je to test zaměřený na bitrate , takže důležitá je plynulost přehrávání. Zpomalení nebo cukání už neztíhá cpu.
Můžeš případně testovat i tady http://kodi.wiki/view/Samples
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Test

Příspěvek od Foolproof »

:D
Jako 4k by měl umět třeba streamovat 4K z YT, protože VP9 neumí dokonce ani z disku, tak jsem musel koupit zgarba s Androidem v ceně paklu cigaret, přes který jsem přehrál LibreELEC, no a ono to funguje, satelit mám ve standby a sleduji ho přes PVR Enigma.
Na té Kodi stránce u těch vzorků jsou i různé zvuky a je třeba posoudit, jak to fičí jako passtrough. (Třeba Atmos)
Mít stroj na 4k a poslouchat chrchlající zvuk přes TV je přinejmenším divné.... :cry:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Test

Příspěvek od emilsat »

Sleduji tvé příspěvky ohledně zvuku a taky jsem si pročet něco na TV-Freak .
Ten samy problém řeším já , tak zvažují :
http://www.lg.com/uk/blu-ray-dvd-players/lg-UP970
http://sony.centercz.cz/cz/e-shop/12149 ... -span.html

Co na ty říkáš ? ( nekoukej na cenu )
Dík ....
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Test

Příspěvek od Foolproof »

Cena mě nikdy nevzrušovala, což dokazuje, že jsem si koupil VU Solo 4K s diskem a DVBT2 tunerem za 15 litrů, Dune BDPrime stála taky strašně moc. To první mě zklamalo, to druhé technicky i morálně zastaralo.

Pokud máš hodně BluRay, je možno uvažovat, jinak bych do toho nešel. Já mám vypalovačku BluRay i v šachtě v PC a když tak to přehrávám od tam, stála asi 1600.
Sony nebude mít neoficiální podporu, bohužel a nevšiml jsem si, že by to umělo HEVC nebo VP9, z popisu ani z fotek nevyplývá, jestli to umí i po síti a jesli musí být receiver HDCP compliant, atd.
LG je jediná, která umí všechny systemy HDR, ale myslím, že mají nějaký vlastní operační system, nevím.

Toto není můj šálek kávy.

Na TVFreaku začíná Vivid.sk sdílet svoje poznatky s krabičkou, mrkni se, dá se to koupit za 90 dolarů, když tak to vyhodíš.

Já jsem investoval více (3400) je to 8 jádro 3 giga operační paměti, zapomenout na Android, to je ještě větší sračka než Enigma, z karty se nabootuje do LibreELEC a to je jiný svět.
1. Funguje Kodi, na takového manažera MMC když si zvykneš, nechce se ti něco jiného.
2. Přehraje to naprosto všechno, zvuky passtrough, po síti i na USB hubu.
3. S PVR Enigma se na tom dívám na satelit, ten stačí být pouze ve standby režimu, moje se na tabletu dívá na cokoliv jiného, taky přes PVR.
4. Umí to dash MPEG, takže jedou přímo 4k videa v adaptivním formátu např. z YT, stream, žádný transkoding.
5. Umí to 10 bit HEVC, HDR, 4K, VP9, vzorně přepíná FPS, když to dáš na monitor umí i přesně 23,967 (na TV 24)
6. Umí HDMI CEC
7. Má to gigovou síť, umí i IPTV

Za ty prachy zlaté, ve spojení s tunery v satelitu vekmi slušné MMC, ale pozor, je to jak s Linuxem, chce to být trochu kutil.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“