Skusenosti + PKT HYPERION

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
georgi1990
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 19.listopad 2010 - 11:57

Skusenosti + PKT HYPERION

Příspěvek od georgi1990 »

Mozno ma vopred niektory uzivatelia budu chciet zakopat pod zem, no predsa len pridam nejaky svoj poznatok a zakladnu instralaciu pkt hyperion image pre toto zelezo
Ako prve stroj som kupoval z abcomu koncom januara prisiel z nejakym original "experimental" image ktory neladil automaticky dokazal ladit len manual. Tuner mne fungoval z pohladu zo zadu prijimacu prvy z lava TUNER A a druhy z lava ako TUNER B moze sa hodit pri prvotnej skuske. Samozrejme softwarovu citacku nerozchodite
Ako druhe skusal som vela image (VTI, VIX, BHOLE)no vela z nich blblo prepinanie prog. bud siel obraz a zvuk nie pripadne opacne/ Prvdepodobne funkcia rychleho prepinania tuneru pripadne novy typ tuneru pripadne sa mi image proste napacil. Urcitre by sa to dalo vyriesit ale mne sa najviac osvedcil PKT HYPERION nakolko momentalne ozeliem veci typu kodi v defaulte archiv cz/sk pre e2 tu funguje v aj v zaklade ale s rucnym update pluginov. Upload firmware je tu

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!3kr2RhoVGCZT/uno4k-git-19791-pkt-3544-all-zip
UPDATE
1. naformatovat usb fat-om nahrat priecinok vuplus do root-u
2. usb som daval do portu spredu zlava
3. vypnut box a o5 zapnut vypinacom vzadu
4. LED v predu by mala blikat na sposob "dychania v nokii" plynule stmievat a plynule zvysovat intenzitu
5. Po cca 5 min LED zacne led blikat 0, 1 (zap,vyp) flash skoncil, ak nie pomohlol sposob cim starsie usb tym lepsie
6. Vypneme prijimac vzadu nezabudne vybrat usb
7. Prijimac by mal bootnut z uvodom do pkt hyperion
8. Uvodne nastravenie. . . .
9. Ja som dohraval svoje sattellites.xml cez ftp (root, pkteam) do /etc/tuxbox/ v default je tam len 19E a 13 E

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!hneTdIkJ6Yjo/satellites-xml
10. Scan druzic a pod
11. Nahranie oscamu cez ftp (root, pkteam) do /var/emu nezabudneme dat opravnenie min na 755
12. Configy oscamu v default su vo /var/keys , karta zo zadu cipom dolu
13. Reboot oscamu cez blue panel
Zatial vsetko takto narychlo
1*dm 800, 2*ipbox9900, 1*ipbox55, 1*octagon1008
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Skusenosti + PKT HYPERION

Příspěvek od forsajd »

georgi1990 píše: Mozno ma vopred niektory uzivatelia budu chciet zakopat pod zem,

a prečo by to niekto robil vieš koľko ľudí tu napíše zbytočnosti :poklona:
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
georgi1990
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 19.listopad 2010 - 11:57

Re: Skusenosti + PKT HYPERION

Příspěvek od georgi1990 »

forsajd píše:georgi1990 píše: Mozno ma vopred niektory uzivatelia budu chciet zakopat pod zem,

a prečo by to niekto robil vieš koľko ľudí tu napíše zbytočnosti :poklona:
Viem ze su to pre mnohych ludi zbytocnosti, na fore je sa da najst vsetko z toho napisane v roznych temach. Ale ked to pomoze niekomu len nakopnut tak je ucel splneny :oops: Nikdy pred tym som nevlastnil VU ale zatial max spokojnost. Je to rozdiel voci deduskovi dm800 ktory mimochodom stale vali az na repas kondov na tuneri. \:D/ Dufam ze VU pojde v spolahlivosti minimalne tak isto, klop klop.
1*dm 800, 2*ipbox9900, 1*ipbox55, 1*octagon1008
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Skusenosti + PKT HYPERION

Příspěvek od Foolproof »

Lze v Kodi nastavit výstup větší než 1280x720 ?
Lze nasatvit průchod zvuku i pro Dolby Digital+, Dolby Digital TrueHD a DTS HDMA vše samozřejmě 7.1
Funguje pod tím Dreamplex ?
Fungují FHD skiny např. Kraven, včetně úpav skinů např pro YAMP.
Jaká je tam úroveň OpenSSL ( z důvodu instalace FFMpeg pro IPTVPlayer)
Funguje HDMI CEC ?
Lze pomocí PlayerCoreFactory.xml nasatvit player v Kodi ?
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
mihu84
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 03.leden 2014 - 15:18

Re: Skusenosti + PKT HYPERION

Příspěvek od mihu84 »

georgi1990 super tema :good:
Ja som oskusal na uno 4k Blackhole, ale tam mi nefunguje archivczsk a urcite nastavenia DO tam niesu, take ako som zvyknuty z Openpli. Preto som presiel spat na Openpli 5.0, no tam zase extra dlho trva prepinanie kanalov.

Ake to je v Hyperione? ja som hyperiona pouzival 3 roky na Amiko aliene 2 :)
Vu+ Uno 4k, Skylink 23.5, Motor Stab HH90, Parabola 90cm
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“