Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
eraser17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 02.červenec 2008 - 22:00

Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od eraser17 »

Neviete mi poradiť ako prepnem vo VTI aby keď stlačím OK tak my vybehne tabulka s programamy a nie info bar? Ja viem , že je to na šípkach hore dole, ale neviem si na to zvyknut.
AB IPBox PRISMCUBE RUBY,HD-BOX 7119, HD-BOX 7110,
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od Foolproof »

Nastavení EPG, lze vybrat, co se má zobrazovat, např. popis, multiEPG atd. nebo je zmatek v nastavení multiqucibutton, asi.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
miked

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od miked »

eraser17 píše:Neviete mi poradiť ako prepnem vo VTI aby keď stlačím OK tak my vybehne tabulka s programamy a nie info bar? Ja viem , že je to na šípkach hore dole, ale neviem si na to zvyknut.
Uz si to asi nasiel. Ale plati to, co som ti napisal pred mesiacom do ineho tvojho dotazu, a sice ze nepozname detajly a je velmi tazke ti potom poradit ! Napriklad aky pouzivas image Enigmy2 a hlavne aj ktory SKIN pouzivas ! Nastavenie sa moze dost odlisovat v tomto ohlade.

Ja to riesim pod OpenATV-5.3 alebo OpenPLi-4 tak, ze prejdem na vyber programov stlacenim tlacidla kurzoru na DO - sipka nadol alebo nahor a potom stlacim na DO tlacidlo MENU. Tym sa dostanem do konfiguracie "vyberu programov" a tu uz si mozem najst a nasledne zmenit funkciu tlacidla "OK". Cize budto sa mi ukaze "infobar" alebo sa mi ukaze "vyber programov".

Apropo pod image OpenATV 5.3 sa to da najst normalne aj v konfiguracii cez MENU a je tam bohuzial momentalne pouzity zly preklad SK jazyka:

msgstr "Výber programov nastavenie"
.....ale spravne by to malo byt:
msgstr "Výber programov - nastavenie"
mihu84
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 03.leden 2014 - 15:18

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od mihu84 »

eraser17, presne preto mam na tomto vucku Openpli 4.0. Tiez som zvyknuty cez OK otvarat zoznam kanalov. V openpli som si tak nastavil to otvaranie cez OK, sipka hore a dole mi prepina kanaly, dalej + a - CH mi prepina kanaly. a este sa da nastavit, ze po sltaceni OK otvoris zoznam kanalov, prejdes na nejaky, stlacis OK a neaktivuje sa ti hned kanal, ale sledujes ho len v tom malom okne, takto si popozeram, co kde ide a zase potvrdim OK. Keby toto bolo v Blackhole, tak ho pouzivam, pretoze v Blackhole zase rychlo prepina kanaly, toto jedien mi v Openpli chyba.
Vu+ Uno 4k, Skylink 23.5, Motor Stab HH90, Parabola 90cm
miked

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od miked »

mihu84 píše:eraser17, presne preto mam na tomto vucku Openpli 4.0. Tiez som zvyknuty cez OK otvarat zoznam kanalov. V openpli som si tak nastavil to otvaranie cez OK, sipka hore a dole mi prepina kanaly, dalej + a - CH mi prepina kanaly. a este sa da nastavit, ze po sltaceni OK otvoris zoznam kanalov, prejdes na nejaky, stlacis OK a neaktivuje sa ti hned kanal, ale sledujes ho len v tom malom okne, takto si popozeram, co kde ide a zase potvrdim OK. Keby toto bolo v Blackhole, tak ho pouzivam, pretoze v Blackhole zase rychlo prepina kanaly, toto jedien mi v Openpli chyba.
Nie, nechyba to, da sa to pokial viem nastavovat aj v OpenPLi-4 (nechce sa mi to ist hned teraz odskusat sorry ha ha).

V najhorsiom pripade si mozes do OpenPLi-4 doinstalovat MetrixHD skin a potom uz v nom na sto percent mozes menit OK funkciu tlacidla na DO, pretoze som si to tak nastavil a pouzivam to tak :). Niesom si akurat isty tym, ze ci sa to da aj v originalnom skine, ktory je po nainstalovani defaultne v OpenPLi-4.
mihu84
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 03.leden 2014 - 15:18

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od mihu84 »

miked, zle si ma pochopil, ja pisem, ze prave preto, ze vo VTI aniv BH to nieje, vratil som sa k Openpli, pretoze tam som si to krasne vedel nastavit a som nato zvyknuty :)
Vu+ Uno 4k, Skylink 23.5, Motor Stab HH90, Parabola 90cm
miked

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od miked »

-aha, sorry, no tak ale potom napis, ze "v BlackHole image to nieje" :) a nie ze "vo VTI to nieje" :P

-ale vlastne tento problem je uz i v samotnom dotaze... tyka sa zrejme povodneho image vo VTI zariadeniach... ten zial ja nepoznam, takze poradit neviem a moja odpoved tym padom straca na vyzname... skor ma udivuje, ze si dakto nenahodi nieco pouzivanejsie ako napr. OpenPLi4 alebo OpenATV5.3 (uz sa testuje aj 6.0)... ja napriklad ani neviem co som mal vo svojom Formuler F3 pri jeho dodani :D rovno siel "pod skalpel" :) proste rovno som na USB klucik hodil OpenATV 5.3 najnovsi a rovno som flashoval :) ani neviem co v nom bolo... nepamatam sa... raz som to aj zistoval myslim, ze co pouzivaju za image vo Formuler F3... uz sa ale nepamatam... mozno je to nejaky OpenPLi ktory tam pouzivaju akoze "original"
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od furko »

menu,vti,setup-buttons

alebo cez plugins multiquickbutton
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mihu84
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 03.leden 2014 - 15:18

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od mihu84 »

miked, ja som uz testoval aj openpli 5.0, no je este unoficial a odkedy je opravena 4 verzia, som na nej :) ale cakam na 5tku

furko a toto sa neda nastavit aj v BH?
Vu+ Uno 4k, Skylink 23.5, Motor Stab HH90, Parabola 90cm
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Výber programov pomocou tlačítka OK (VTI Image)

Příspěvek od furko »

Cez ten plugin áno ale treba ho nainštalovať.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“