Kvalita obrazu VTI

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Fatalino
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 10.září 2007 - 22:35

Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od Fatalino »

Tak po dlhsom sledovani sa mi zda obraz cca rovnaky ako na dm800se.
v VTI toho treba dost ponastavavat aby bol obraz cca obraz rovnaky ako moj stary dm800se s OPENATV.
Aj tak ostrost sa mi vidi lepsia na dm800se.
Nahodim este do UNo4K openatv a porovnam...
Prijimac nad 200eur uz by mal mat dotiahnuty software od predaja a takisto aj obraz odladeny comu tak podla mna nie je,uvidime...
Uživatelský avatar
jano73
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 16.březen 2013 - 12:11
Bydliště: pod strechou

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od jano73 »

Ide hlavne čo pozeráš a na čom
Ešte jedna vec, neviem odkedy je VTI továrňa
Fatalino
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 10.září 2007 - 22:35

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od Fatalino »

VTI samozrejme ze nie tovarny software ale vychadza z neho,pridava len funkcie naviac...
cize velky rozdiel tam nebude.
Pozeram na tom istom TV co predtym tak to viem porovnat.
Mal som pred mesiacom XTREND ET10000 a tam bol obraz o triedu lepsi...bez nejakeho nastavovania TV alebo sat,takze asi tak.
Ocakaval som od toho o trochu viac...
alpacino1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.únor 2010 - 22:09
satelitni prijimac: VU+Duo 4K

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od alpacino1 »

Pravdu máš, je to obrazově o dost horší než moje duo2,mám tam VTI 11.01 mooooc jsem musel
nastavovat abych docílil podobného výsledku.Zobrazovač mám stejný sam.UHD 6872.Snad to vychytají jinak zkusím BH.Vcelku je to obrovské zklamání
1.nejde Youtube v UHD
2.nejde Kodi v UHD
3.USALS nefunguje korektně zatím.
4.Topí jak přímotop na to,že toho moc neumí.
Jinak vše ostatní Za 1 jak u jejich FHD stb.To přepínání programu je fakt pecka typuji tak max 0.2sek
u FHD programu s oscamem 11355.Nahrávání 7 prg na NAS taky 100%.Takže až na tu podivnou kvalitu obrazu což je asi nejpodstatnější je to OK.Za mně má prozatím hodnocení -3.
Duo 2,Zero,Uno 4K,Duo 4K
alpacino1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.únor 2010 - 22:09
satelitni prijimac: VU+Duo 4K

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od alpacino1 »

Jinak ještě bych dodal,že moje tv/Samsung uhd 6872/demo programy UHD z Astry 23,a 19
zvládá na 1.Určitě viditelně min o 30% líp jak UNO 4K.Tady je to nejvíc znatelné.To jen pro doplnění.
Duo 2,Zero,Uno 4K,Duo 4K
Uživatelský avatar
q39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 24.prosinec 2009 - 9:01
satelitni prijimac: VU+UNO 4K
Bydliště: Cadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od q39 »

Aj ja mam tv samsung 6872 aj vu uno4k. :D . U mne dobry :D
VU+UNO 4K - VTI 15.0.1 net optik 850/100, Offset parabola 80cm 19,2 - 23,5-13-9
i5 4460 16GB RAM HYPER X Radeon RX670-8GB WD Asus VS248H SSD 512Gb
Najlepsi na svete a druhy v okrese
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od Foolproof »

:D
Měl jsem starodávný Octagon 918 HD, vlastně se tam nic nedalo nastavovat, Solo 4k je můj první Linuxový stroj. Kromě toho, že uspokojí kutily nemá prakticky nic navíc......pro multimedia je to chudší a manželka žádnou změnu nepoznala.

Zápasil jsem taky např. s YT ve 4k, prakticky to nemůže jít, neumí "dash" mpeg. Toto umí správně zkompilovaný FFMPEG, na který přešli, ale používají starší OPenSSL, takže ve spolupráci s IPTV playerem se to hroutí. Autor mi napsal, že nemá čas kompilovat Ffmeg, pro každého zvlášť (na foru VTi) a měl by to řešit autor firmware. Tito mě slušně poslali do řiti, musel by kvůli tomu předělat milion věcí.

Osobně jsem to vzdal a koupil jsem si k tomu androidovou krabičku za zlomek ceny STB, to sice není zázrak, ale něco tam funguje, obraz je ovšem taky slabší.

V STB jsem dosáhl nejlepšího výsledku tak, že jsem vše nechal default a dozáhl nastavením TV.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od akva »

viděl jsem v provozu několik Vu+ solo 4k, jak s TV FHD, tak TV 4k a obraz byl vždy excelentní, ostrý, čistý, neuvěřitelná hloubka obrazu atd. Vždy je to jen o správném propojení, nastavení, včetně správného rozlišení v návaznosti na TV a seřízení obrazu právě pro sebe. A také velmi záleží na zobrazovači, který je k VU+ solo 4k připojen, minimálně FHD nebo UHD. Výrobce nepředpokládá, že bude 4k satelitní přijímač připojen ke staré šunce. Podle mne se ani obraz vůbec nedá srovnávat např. s uváděným Octagonem 918 HD. Ale vaši kritiku pánové respektuji, je to váš názor, ale jen jsem chtěl zde uvést, že já mám odlišné, zkušenosti s přijímači Vu+, včetně Vu+ sola2, Vu+ sola4k a Vu+ ultima 4k.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od emilsat »

Fatalino :
Tak po dlhsom sledovani sa mi zda obraz cca rovnaky ako na dm800se.

Mohl by ty oponovat ale nebudu protože máš částečně pravdu .
Měl jsem na skoušku UNO4k a žádný zázrak ohledné obrazu vůči DM800se. DM my připadal ostrejší i lepší barevní podaní .
Pokud budu porovnávat DM800se vůči solo4k/ultimo4k ten rozdíl je v obrazu znát . Ale není to katastrofa .
Skoušel jsem vu-zero na UHD i FHD to je humus !!! Zlata DM800se .
Ps: příjimače byli připojení přímo na TV LG 65UB980V druhy pokus : přijimače byly zapojení do PioneerVSX-1131 a následně do TV .
VŠE ZALEŽÍ JAK JE NASTAVENA TV .
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od Foolproof »

S Octagonem 918 HD lze srovnávat pouze na HD programech, jestli je Solo lepší o procenta, budiž.
Mám TV 165 cm, TX-P65VTW60, plasmu, krásně je vidět rozdíl, když na Solu pustím DVD a nechám upscalovat nebo když to nechám procházet nedotčené a dám upscaloavat až v TV. Rozdíl pozná naprosto každý. Nebo takový běžící text. Z DVBT na TV je o 30 % dokonalejší.

Podpora 4K u STB určeného pro 4K již byla zmíněna. Ze satelitu to jde, viděl jsem to ovšem jen na 1920x1080, ale kdo dá 15 litrů za přístroj, neočekává, že bude muset vynaložit další prostředky na to, aby se nemusel dívat na klipy z třeba z YT v 720p, stejně jako výstup z Kodi, které nezvládne ani Sosáč. Pro Enigmu je v Kodi jako druhý player nabízen DVDPlayer, ten jede z netu samozřejmě bez zvuku, na DVD prostě AAC formát není definován.

O to nejde, ale pokud si člověk dá práci a (nevím jak u ostaních image než VTi) sesmolí usilovně dotaz na podporu, tak se setká buď s ignorací nebo s odbytím s výrazně ješitným prvkem, na foru Kodi, to ani nemluvím. Tam autoři odpovídají hlavně na dotazy typu "blbě mi to bliká".......

Nejlepší byla odpověď na dotaz, kdy bude nějaké nové firmware, odpověděli, že není důvod do toho zasahovat, je to OK.
Crash logy k multimedálním souborům se mají posílat na jakýsi korejský server, tam asi sedí vývojáři, že se na to mrknou.....

Osobně jsem podle ceny očekával, že to bude přinejmenším zázrak :D , ale ty se vyskytují, jak je znímo jenom v pohádkách či pověstech. :poklona:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
alpacino1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.únor 2010 - 22:09
satelitni prijimac: VU+Duo 4K

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od alpacino1 »

Ještě,že jsem nekoupil Ultimo,protože jestli umí"neumí"to samé co uno tak by mi za ty prchy asi jeblo.
Chtěl jsem mít media pod jedním ovladačem a ani ve snu by mně nenapadlo,že to sat v roce 2017
za 7500kč nezvládne ani v FHD.Jsem mněl nalajnované jak mi pojedou moje videa ve 4k a Sosáč v Kodi.
Yuotube UHD už nebudu muset pouštět z TV a i ze satelitem bude vše pod jedním ovladačem.Takže zase nic a hromada ovladačů Zůstala.Jinak obraz se dá dobře "3" vyladit opravdu na TV.Ta ostrost a barvy jsou v defaultu
nižší než u Duo2.Stejně to není ono.Testoval jsem na sat. nahrávkách,které mi připadají obrazově nejlepší.Doufám,že hardware má na lepší obraz.
Duo 2,Zero,Uno 4K,Duo 4K
midr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 12.leden 2017 - 9:18

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od midr »

Mne sa osvedcili tieto nastavenia obrazu:

Parametre
  • Block Noise Reduction
    Mosquito Noise Reduction
    Digital Contour Remove
nastavit na 1 (default je nenastavene ale zda sa mi ze robi nejake zasahy do obrazu)

Parametre
  • Scaler vertical dejagging
    Smooth
nastavit na disabled

hodnotu
  • Scaler sharpness (ostrost skalovania)
nastavit na 13

a hodnotu
  • Sharpness
nastavit niekde medzi 20 az 60
VU+UNO 4K - OPENATV 6.2
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od Foolproof »

Proti gustu žádný dišputát, když jsem to koupil, tak jsem se s tím jebal mnoho hodin, než jsem zjistil, že tovární hodnoty dávají nejlepší výsledek. :book:

Mimochodem tu "ostrost" můžeš poznat leda když pojedeš z mobilu 320x240 a budeš to chtít na full, normální DVBS, tedy 720x576 je lépe nechat upscalovat na TV, teda pokud to není nějaký zgarb.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
midr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 12.leden 2017 - 9:18

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od midr »

Ano, kazdy mame iny vkus, ja som mal predtym Technisat a vadilo mi vyhladzovanie ksichtov, ktore sposobovali
  • Scaler vertical dejagging
    Smooth
nastavene default na enabled

Takisto som bol zvyknuty na vyssiu ostrost, kde rozdiel hlavne vnimam v HD rozliseni.
VU+UNO 4K - OPENATV 6.2
Uživatelský avatar
valto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 12.květen 2014 - 19:33

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od valto »

Zdravím chcem si kúpiť tento príjimač,momentálne mám Coolstream Trinity.Má Vu+ lepšiu kvalitu obrazu alebo sa zhorší?
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od Foolproof »

Kvalita koncového výsledku v multimediích je vždy přímo úměrná kvalitě nejslabšího článku v řetězci.

Je to přístroj pro 4k.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
ilcas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 30.listopad 2011 - 15:04

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od ilcas »

alpacino1 píše: 3.USALS nefunguje korektně zatím.
Ten motor mne také trápí. Neskutečné šachování, abych to roztočil, pak to jde půl dne a najednou, z ničeho nic, přestane točit.. A nemůžu vypozorovat souvislost proč... Nenašel jsi nějaké řešení? Po posledním update je to stejné.. Hledám pořád problém v nějakém nastavení, ale pokud je to přímo ve VTI a v BH to jede korektně, jasná volba.. Je to tak? Dík.
Uživatelský avatar
watsonn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 20.leden 2017 - 20:17
satelitni prijimac: Vu+ZERO4K,
Bydliště: TT
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od watsonn »

alpacino1 píše:Pravdu máš, je to obrazově o dost horší než moje duo2,mám tam VTI 11.01 mooooc jsem musel
nastavovat abych docílil podobného výsledku.Zobrazovač mám stejný sam.UHD 6872.Snad to vychytají jinak zkusím BH.Vcelku je to obrovské zklamání
1.nejde Youtube v UHD
2.nejde Kodi v UHD
3.USALS nefunguje korektně zatím.
4.Topí jak přímotop na to,že toho moc neumí.
Jinak vše ostatní Za 1 jak u jejich FHD stb.To přepínání programu je fakt pecka typuji tak max 0.2sek
u FHD programu s oscamem 11355.Nahrávání 7 prg na NAS taky 100%.Takže až na tu podivnou kvalitu obrazu což je asi nejpodstatnější je to OK.Za mně má prozatím hodnocení -3.
"USALS fachčí OK", chyba je niekde inde... :D
2x Vu+ZERO4k - EGAMI 10.4, HITACHITV4k, SONYTV, HYUNDAITV, STAB HH-100.
ilcas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 30.listopad 2011 - 15:04

Re: Kvalita obrazu VTI

Příspěvek od ilcas »

Díky za info.. Moc mne to tedy nepotěšilo..:-( Budu bádat dál..
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“