Přehrávání 4k médií

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
milsyr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 22.květen 2008 - 21:34

Přehrávání 4k médií

Příspěvek od milsyr »

Uno 4k jsem koupil nejen k satelitního příjmu, ale především jako multimediální centrum k přehrávání filmů z 4k kamery. Nyní zjišťuji, že ani VTI z 30.11 ani OpenAVT z 2.12. neumí testovací klipy v kodeku AVC přehrát. Stáhnul jsem si několik democlipů 4k z netu a ani u nich jsem nebyl úspěšný (přítom jakákoliv televize 4k s těmito klipy nemá žídné problémy).Podle parametrů přístroje by tedy měl přehrát minimálně 4k v kodeku H265/HEVC, ale i toto stažené video z netu mi to nepřehraje. Je to dáno už možnostmi procesoru nebo mě něco chybí dointalovat k dekodování běžných 4k videí? Díky
VU+Uno4K, VU+Uno, VU+Solo2, VU+Duo2, NAS-Synology, WD-Cloud
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od Ali4e »

Skus OpenVix, ked bude dostupne pre Uno 4K. S tymto image mam najlepsiu skusenost pri prehravani video suborov.
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
milsyr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 22.květen 2008 - 21:34

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od milsyr »

Nemůžu čekat půl roku na OpenVix. Mám týden na odzkoušení a případné vrácení. Navíc si podle zkušeností myslím, že toto bude věc HW a kodeků, které obsahuje základ image. Grafické odlišnosti nástavby, co se liší od jednotlivých skupin už nerozhoduje. Proto bych uvítal jakékoliv vysledky ostatních čerstvých majitelů tohoto přístroje a případně i porovnání výdledků přehrávání u stroji Uno 4k a Solo 4k.
VU+Uno4K, VU+Uno, VU+Solo2, VU+Duo2, NAS-Synology, WD-Cloud
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od liquere »

Jediny zmysel ma opytat sa tvorcov img, lebo oni maju prehlad kde je problem. Vu nejak hapruje poslednu dobu pri podpore niektorych img, tu sa pytas dost zbytocne si myslim .......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od emilsat »

ale především jako multimediální centrum k přehrávání filmů z 4k kamery.
tak na to zapomen

Než bude plná podpora pro uno4k tak pár měsicu to potrvá . Je tam VTi.11 NIC NOVÉHO . Ale s tím si mohl počitat !?
Za ty peníze jsi si mohl koupit něco od POPCORN HOUR nebo DUNE .
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
turbot
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 13.leden 2012 - 22:49

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od turbot »

Toto by aj mna zaujimalo. Takze cez openatv 5.3 ti nesli prehravat tie 4k klipy? Cez enhanced movie center ?
milsyr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 22.květen 2008 - 21:34

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od milsyr »

turbot píše:Toto by aj mna zaujimalo. Takze cez openatv 5.3 ti nesli prehravat tie 4k klipy? Cez enhanced movie center ?
Je jedno, jestli použiješ přehrávač v enigmě nebo EMC. Tatím žádný image nezvládne nic jiného než video v kodeku HEVC, ve kterém i přístroj nahrává. Takže můj názor, že je to věc HW. Pokud jsem převedl video z 4k kamery do HEVC, tak ho přehrá.
VU+Uno4K, VU+Uno, VU+Solo2, VU+Duo2, NAS-Synology, WD-Cloud
neeoo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 12.září 2009 - 17:09
satelitni prijimac: klon DM800 GP5.1 76A sim2.01

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od neeoo »

Caute vie sa uz ci to prehravanie je obmezene HW alebo SW ? U som chcel kupit aj za ucelom prehravania videii ci uz napr z NAS Synology alebo aj z USB. Plus taktiez na timeshifting a nahravanie som spetne chcel pouzit synology. Ako to teda vlastne je ?
klon DM800SE GP 3.2.4, 84B, sim2.10
klon DM800 GP 5.1, 76A, sim2.01
klon DM500 GP 4.6
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Přehrávání 4k médií

Příspěvek od Foolproof »

Pokud se týká kamerových formátů, vidím to černě. Především je potřeba video z kamery exportovat a třeba pomocí Media Info zjistit, co to je. I když je to 4k, tak to nic neznamená, protože bych věřil, že kamera má výstup s takovým I frame, aby to bylo střihatelné. Nelze očekávat, že by ze strany satelitistů byla pro něco takového podpora. Něco nesestříhaného z kamery je prostě polotovar, po editaci a uložení do distribučního formátu, to přehraje i Uno.

Tmeshift je na vysoké úrovni, vlastně když chceš tak na pozadí nahrává všecko.

NAS funguje na Samba sdílení naprosto bez problémů.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“