aký LNB radíte?

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od peter54 »

Rafi87 píše:noo, zas také drahé príjimače nepotrebujeme :D
v prvom rade skúsime ten konvertor vymeniť, a potom sa uvidí či bude lepší šum atd, a hlavne to zasekávnie,,
wdb setting má asi len openbox že? lebo otec dávnejšie dosť satelitov montoval, a každý má openboxy, a ked zmenia prekvenciu na nejaké stanice tak len príde vloží klúč, nahrá a hotovo,, len keby sme mali hoc jaký príjimač tak to by už nešlo tak lahko :D
Na enigma2, co je aj formuler f4 turbo je nahratie settingu este jednoduchsie - nahras ho po sieti. Cena - 100 eur za f4t nieje tak strasna a aj tak bude coskoro potrebne mat HEVC, preto o niecom co nema hevc by som uz ani neuvazoval. Ja som pred rokom kupil svoj prvy linux a ked som videl vyhody, tak som vymenil vsetko za linux. To sa neda porovnat.
Wdb nejaky proprietarny format openboxu, to nikto iny mat asi nebude. Linuxy maju vsetky rovnaky setting bez ohladu na znacku prijimaca.
Kontakt v profile cez www.
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

:D zo satelitu prejdeme na wifi? heh, no dobre, dám vám teda kresbu nášho domu a že ako mám wifi, kde je signál a kde už nie,,

peter54: tak my nepotrebujeme zatial drahé premakané príjmače, ja telku sledujem málo, a to len dokumentárne stanice ako discovery animal planet atd,, tu ide o to aby sa tie obrazy nezastavovali resp. neblbi,, a hlavne rodičom,
Přílohy
Bez názvu – kópia.jpg
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od VTronik »

Rafi87 píše:áno čt24 ide v pohode,, ALE ako som už písal v niektorom príspevku, že toto isté majú aj v rodine aj kamaráti od toho týpka čo ja, a im v pohode všetko ide, neseká neni čierny obraz atd, a dokonca bratranec má tuším len 60cm satelit, openboxy S3 mini HD,, takže nechápem, každému ide a u nás sú probl. a dokonca mám problémy aj s wifi, mám drahý troj anténový router, a silnál o tri izby je velmi slabý, tak už neviem či je u nás nejaká rádio aktivita alebo neviem :D
Podle toho co píšeš, je velmi pravděpodobné (téměř jisté), že výměnou LNB nic nezměníš a nepomůže to. Tvé problémy mohou být zapříčiněné zcela jinými skutečnostmi. Výpadky spojení na netu (nemusí se viditelně projevit na PC). Nebo také problémy s rozvodem 230V. Problémy při přepínání programů mohou být způsobené i zemní smyčkou přes rozvod 230V a při změně polarizace může mít přijímač problémy s laděním než se chytí.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od decik »

Rafi87 píše:...že toto isté majú aj v rodine aj kamaráti od toho týpka čo ja, a im v pohode všetko ide, neseká neni čierny obraz atd, a dokonca bratranec má tuším len 60cm satelit, openboxy S3 mini HD :D
Pak by neměl být problém vzít svůj box k rodině nebo kámošovi případně jejich box k sobě a vyzkoušet, jak se to bude chovat. :-)
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

teraz som dostal typ od toho týpka od ktorého máme tv, že nech skúsim amiko 8150 názory?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od mmiriboy »

Rafi87 píše:teraz som dostal typ od toho týpka od ktorého máme tv, že nech skúsim amiko 8150 názory?
:) :) :)
Ešte horšia voľba, než tie dve predtým!!!

K tej Wi-Fi:
Ja bývam tiež v RD a tiež mám podobne rozmiestnené izby. Riešenie je prosté, používam dva routre! V prvej a v poslednej izbe! A signál mám všade, aj na dvore. Mobil, či tablet sa automaticky pripojí na silnejšiu wi-fi! No problém!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

:D chalan hovoril, že idú spolahlivo heh, tak preto som sa tu najprv spýtal,, nám ako boxy by ani netrebalo, len skor dojsť na príčinu tých vád,, :cry:
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od mmiriboy »

Rafi87 píše::D chalan hovoril, že idú spolahlivo heh, tak preto som sa tu najprv spýtal,, nám ako boxy by ani netrebalo, len skor dojsť na príčinu tých vád,, :cry:
Netvrdím, že sú Amiká "až tak zlé", ale nieje to nič moc, tak ako Openbox!
Apropo! Spomenul si otca, že montoval Openboxy, nuž ale to bola iná doba! Technika ide míľovými krokmi dopredu a treba sa učiť nové a nové vecí, veď človek sa učí celý život. Či?
A kto sa nechce niečomu priučiť, dobre mu tak!
Inak na takýchto ľuďoch sa najlepšie zarába! :D
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

heh, amiko sme raz mali, pred 7-8 rokmi, to boli tie prvé ešte, a to je pravda že katastrofa,,
a jasné, ja to viem velmi dobre, že sú nové veci nové technologie, možno aj káble od satelitu k boxu sú novšie už,,
inak napadla ma taká drobnosť, na povale máme switch už asi 5 ročný, že by ten nestíhal?
a na nás sa určite nezarába :D nekupujeme veci každý týžden, napr čo nám nesedí tak ideme kúpiť nové,
ja 100x overujem preverujem a raz kupujem a tak aj otec,

čo sa týka montovania, tak otec bol antenár v 86 rokoch, no sem tam ho zavolali, v našej dedine ale aj v iných dosť satelitov namontoval, ale to dozadu pár rokov, a vtedy vždy všetko šlo, no možno máme problém len v nejakom blbom kábli atd, len ako to zistiť
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od peter54 »

Rafi87 píše:heh, amiko sme raz mali, pred 7-8 rokmi, to boli tie prvé ešte, a to je pravda že katastrofa,,
a jasné, ja to viem velmi dobre, že sú nové veci nové technologie, možno aj káble od satelitu k boxu sú novšie už,,
inak napadla ma taká drobnosť, na povale máme switch už asi 5 ročný, že by ten nestíhal?
a na nás sa určite nezarába :D nekupujeme veci každý týžden, napr čo nám nesedí tak ideme kúpiť nové,
ja 100x overujem preverujem a raz kupujem a tak aj otec,

čo sa týka montovania, tak otec bol antenár v 86 rokoch, no sem tam ho zavolali, v našej dedine ale aj v iných dosť satelitov namontoval, ale to dozadu pár rokov, a vtedy vždy všetko šlo, no možno máme problém len v nejakom blbom kábli atd, len ako to zistiť
Switch na povale by som nahradil novým a ak máš strop z dreva a nie železobetónu, skus dat wifi tam a uvidis. Najlepsie dat 2 access pointy a malo by to pomôcť. Wifi ti cez 60 cm stenu neprejde ani cez železobetónovu deku. 23 metrov a toľko stien bez nároku.
Ak sa to rozumne dá, prijimace by som pripojil káblom. Wifi je fajn pre mobil alebo tablet, menej pre satelit.
Kontakt v profile cez www.
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

takže boxy najlepšie cez lan kábel spojiť? ja som už uvažoval nad wifi, u bratranca sú cez USB wifi a pohoda, klúče som objednával ja z ebay, https://www.ebay.com/itm/RT7601-USB2-0- ... 2749.l2649
a mám ešte aj takéto
https://www.ebay.com/itm/Ralink-RT5370- ... 0012.m1985
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od decik »

Kbel je kabel. Pokud je v dosahu více sítí, může dojít k rušení (typicky v panelácích) a výpadku signálu.
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

my sme z dediny 8) sú tu wifi, ale nerušia, hlavne v dome, na dvore zopár chytiť, ale len vonku
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od mmiriboy »

Rafi87 píše:takže boxy najlepšie cez lan kábel spojiť? ja som už uvažoval nad wifi, u bratranca sú cez USB wifi a pohoda, klúče som objednával ja z ebay, https://www.ebay.com/itm/RT7601-USB2-0- ... 2749.l2649
a mám ešte aj takéto
https://www.ebay.com/itm/Ralink-RT5370- ... 0012.m1985
Aj túto kúpu si si 100x overil? :)
Myslím si, že nie!
U mňa, všetko, čo sa dá pripojiť na net káblom, tak je pripojené káblom! Je to istota!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od decik »

Rovněž mikrovlnné trouby, dětské chůvičky, přenašeče AV signálu apod. jsou zdroji rušení wifi.
Tyto problémy u kabelového spojení odpadají.
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

neoveril 100x, ale stojí to 2€, takže za nie je tu reč o stovkách eur,, a bratrancovi funguje od novembra bez problémov
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od mmiriboy »

Rafi87 píše: no možno máme problém len v nejakom blbom kábli atd, len ako to zistiť
A čo takto, premerať to? Hmm?
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od mmiriboy »

Rafi87 píše:neoveril 100x, ale stojí to 2€, takže za nie je tu reč o stovkách eur,, a bratrancovi funguje od novembra bez problémov
A aké má pokrytie wifi signálom ten tvoj bratranec a aké máš ty, hmm???
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Rafi87
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 23.leden 2010 - 13:55

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od Rafi87 »

bratranec má router d'link 2641 z telekomu, signál akurát do domu, vonku už nechytiť, a ja mám Asus DSL-AC68U ten už pokryje viacej,, no ale ked bratrancovi to isté ide s openboxami s3 mini hd cez wifi, a nám cez switch kábel rapluje, tak neviem,,
bratranec má net 5/2mb/s adsl,, ja mám 30/3mb/s vdsl2
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: aký LNB radíte?

Příspěvek od liquere »

A ktore pasmo pouzivas ?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „LNB konvertory“