Propojení 2 sat reciver + 1 anténa s rotorem

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Propojení 2 sat reciver + 1 anténa s rotorem

Příspěvek od salora »

20200421_084559[1].jpg
Zdravím pány odborníky na které bych se chtěl obrátit s technickým dotazem,mám tu na chatě 2 sat antény jednu 85cm s rotorem SG2100 druhou malou od technisatu s LNB monoblokem /23E+19E/ kterou bych chtěl sundat s ohledem na to že při nepřízní počasí nestíhá u některých TP a kostičkuje tak mě napadla myšlenka tuto menší anténu zcela odmontovat a pořešit to pouze tou jednou s tím rotorem a 85 cm anténou která je vyhovující,používám jinak 2 DMka 1x DM900 + 1xDM800se v druhém pokoji,ano pokud bych ji měl fixní /na pevno/ pak by stačilo vyměnit LNB singl za twin s použitím stávajících koax. kabelů od obou dosavadních antén ale to u motoru bohužel použít nejde poněvadž signál prochází jen jedním kabelem přes DiSEgC motor ,uvažuji o použití splittru před motorem ale nevím /nemám zkušenost/ co by to dělalo právě s tím motorem kombinaci těch dvou tunerů v každém přijímači když bych střídavě používal ten či onen přijímač,podotýkám že nechci a ani to nejde v daném případě u použití splitteru aby byli oba přijímače používané současně ale vždy jen jeden.
Pomocí smyčky které oba DMka mají to vylučuji protože to má dle dřívějších zkušeností v jiném zapojení dost značný útlum na druhém receivru a navíc by myslím museli být zapnuté oba přijímače současně takže to co by bylo naladěno na prvním přijímači by šlo i na druhém takže díky této závislosti naprd.
Dále se tu vybízí možnost kombinace s tzv. UNICABLE /Multiswitsch/ který dokonce mám spolu s příslušným QUAD LNB od PH který jsem kdysi používal ovšem tehdy jen s jedním analog. přijímačem a docela zbytečně protože ten multiswitch umožnuje připojení až 4 úživatelů /4 receivrů/ a nezávisle na sobě což by se tím víc mohlo nyní hodit .Jediným problém vidím s samotném nastavení meny tuneru ma DM se kterým v tomto ohledu nemám jakokoliv zkušenost a po pravdě mě to množství zadávanch dat pro SCR /Unicable/JESS/ což mě nic moc neříká od tohoto způsobu použití dost odrazuje ,navíc tam typ LNB /philips/ ale ani toho mého již postaršího Multischwitsche není uvedeno ,možná pak je možnost uživatelsky definovaného. tomto přiznám se dost tápu a uvítal bych nějaké rady a doporučení ve formě linků ,you tube apod. jak to konfigurovat a co vše zadat.
Trochu jinak přiznám se zapomínám jít s dobou v oblasti především HW ,takže pokud tu má někdo lepší řešení ,hlavně jednodušší pak ho uvítám.
Přílohy
20200421_093843[1].jpg
Naposledy upravil(a) salora dne 21.duben 2020 - 14:03, celkem upraveno 1 x.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Propojení 2 sat reciver + 1 anténa s rotorem

Příspěvek od grund »

no nejjednodušší by bylo rozbočit to před motorem a používat vždy jeden přijímač.A nebo
dvojitá hlava a jedním přijímačem natáčet a druhej kabel přímo do přijímače , potom z jedné družice může každej přijímač hrát co chce.Záleží na tom co chceš v jeden okamžik poslouchat
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Propojení 2 sat reciver + 1 anténa s rotorem

Příspěvek od salora »

Ano děkuji za první příspěvek ,no právě mě před chvíli během serfu na googlu inspirovalo toto relé :
https://www.hofisat.cz/komponenty-spaun ... 1-wsg.html
které by se muselo /mohlo ?/ zapojt před vstup rotoru a bud by přicházelo napětí pro V/H z jednoho receivru a pak komunikovalo s tím jedním vstupem singl LNB ale to jen za předpokladu rozumí se že by byl zapnutý pouze jeden receiver což mi vyhovuje .
Otázkou je jak (čím) to relé řídit tak aby to relé seplo pouze ten přijímač který právě zapnu ,to si ale pak myslím že by snad mohl ještě jednodušším způsoběm pořešit ten obyčejný malý splitter zapojený rovněž před vstupem rotoru.
Ta druhá uváděná možnost by nebyla plnohodnotná pro příjem na 2 receivrech jelikož ano jeden receiver připojen k rotoru by to splnoval ale druhý nikoliv jellikož by byl závisl na předchozí pozici toho prvního přijímače protože by se nedal řídit rotor a šla by na něm jen družice naposledy natočená tím prvním přijímačem.
Odpovědět

Zpět na „LNB konvertory“