Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
globalist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.červen 2010 - 20:57

Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od globalist »

Zdravim,

dnes mi technik upgradol single monoblok na twin. Na tom singli som mal Astra 19.2E na Diseqc A, a
23.5E na Diseqc B a vsetko fungovalo.

Na novom to mam opacne (vraj tak je to spravne), a neviem uz naladit nic na 19.2E - pouzivam na ladenie DVBViewer. Technik tvrdi ze to pri montazi meral a chytal aj 19.2E a ze nevie teda pomoct.

Nenapada vas niekoho nieco? Diky!
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od peter54 »

Nastavenie a a b je dane vyrobcom.
Skusil si aj druhy vyvod. Prezraď znacku. Hybal monter s antenou? Nic nevyzradis a chc3s poradit. Ze si tomu monterovi zaplatil ked ti to neid.
Kontakt v profile cez www.
globalist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.červen 2010 - 20:57

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od globalist »

Predtym som mal Mascom MC M4 - S03. Cize na tych to vyrobca nastavuje opacne?
Teraz tam mam "LNB inverto Monoblock 4,3 Twin".
Druhy vyvod som skusil, teda prehodil som kable co idu do DBV-S karty, ak mas to na mysli. A nepomohlo. S antenou neviem ci hybal, nebol som pri tom. :(
Este som zatial neskusal ladit v inom softe, mozno je len nejak zblbnuty ten DVBViewer?
A k tomu plateniu, no pozri nejde tam teraz zopar Skylink programov. Na tej 19.2E nemam nic co by som pozeral, vsetko podstatne je na 23.5E. Len mi ide o princip, ze nechapem preco by to zrazu nemalo ladit... Som perfekcionista. :)
Diky za pochopenie. :)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.srpen 2021 - 22:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od hlustvisihak »

a nebyl ten technik jelito ???

pamatuješ si aspoň jak byl uchycen původní MB ??? Možná ho dal opačně ? ( když má opačně DiSEqC)
a chytneš proto Astru 28,2 ???? Nebo i otočil anténu a dojebal to definitivně ???

:roll:
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od decik »

:D Přesně tak... :D Pokud půjde naladit Astra 28,2, je monoblok uchycen za opačné hrdlo.
:D :ROFL: :good: Jinak platí tvrzení od hlustvisihak, že to "dojebal definitivně". :good: :ROFL: :D
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od Timeshock »

Som perfekcionista
Hmm tak to asi nejsi jinak by si stál tomu ťuntovy za prdeli a koukal co s tím tropí nebo by sis to aspoň přebral ve stavu funkčnosti .......
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
globalist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.červen 2010 - 20:57

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od globalist »

Hmm, to je akoze norma na tomto fore, za kazdu cenu sa snazit dojebat cloveka co potrebuje s niecim pomoct? Vsimol som si ze zakazdym ked sa na nieco pytam, najde sa minimalne jeden clovek ako ty co len prudi namiesto toho aby nieco konstruktivne navrhol.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.srpen 2021 - 22:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od Timeshock »

To bude asi tím že na blbou otázku blbá odpověď .Píšeš o sobě že si perfekcionista a přitom si ani nepřebereš odvedenou práci za kterou si zaplatil.Pak je tu druhá možnost a to si myslím je ta správná že sis to roz... sám nebo ten technik je nějaký kamarád od piva co někde dojí krávy nedovedu si představit že bych si pozval domů autorizovaného technika který by zvládl takovou banální věc takhle sprasit odešel domů a já po večerech sháněl na foru odpověď .Mimo to tě nikdo nejebe pár odpovědí už tu máš .Já jako prudíč bych hned zítra měl toho kdo to dělal doma zpět a ať to dá pořádku a vůbec bych si s tím nelámal hlavu .....
Ps. Jak se upgraduje monoblok LNB ??? :D
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od peter54 »

Mascomy maju b na vychod a a na zapad. Irdeto by to malo mat na 99% rovnako tak a ti teraz pozera priblizne na 28. Ten chlap to namontoval za nespravne hrdlo. Zato som sa pytal ci hybal antenou. A volat si na vymenu lnb za rovnake majstra s pristrojom, ktory necha roz...ý satelit. Povolit prehodit a dotiahnut srubky.
Viem pripad ze po vymene single lnb za monoblok technik vyhlasil amiko za pokazene. Pokazene amiko malo v settingu nastavene 1/4 coz so singlom funguje. Po vymene, nuz sa kupil novy shitstink prijimac a pokazene amiko maka na monobloku u mojho syna a netusi ze je pokazene.
Kontakt v profile cez www.
globalist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.červen 2010 - 20:57

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od globalist »

No asi to nebude take jednoduche. Skusal som nascanovat 28.2, diky za rady. Scan nasiel kanaly iba pri nastaveni Diseqc B/A, inak nie.
Podla tohto by mi to vsak malo najst kopec BBC kanalov:
http://en.kingofsat.net/freqs.php?&pos= ... ltre=Clear
Ale nenaslo mi to ziadne BBC. Vsetky kanaly co naslo su od providera BskyB (co ak spravne rozumiem je Sky Digital). Ak by bol ten druhy Diseqc skutocne nasmerovany na 28.2, nemalo by mi to najst aj tie BBC?
... inak dodatocne som si uvedomil ze asi by bolo lepsie keby to skutocne smerovalo na 28.2, kedze oproti 19.2 sa tam zda byt bohata ponuka FTA kanalov hlavne anglickych. Ale ani to mi zatial nejde ... :(
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.srpen 2021 - 22:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od decik »

Tak na příjem BBC kanálů bych zrovna z pozice 28,2 nespoléhal, pokud nevlastníš parabolu 180cm ...:D
http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/28e2/
"Uvedené průměry paraboly jsou pouze orientační pro příjem ve středních Čechách. V jiných částech ČR a na Slovensku mohou být u některých satelitů či transpondérů výrazně odlišné podmínky pro příjem." :D
globalist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.červen 2010 - 20:57

Re: Upgrade monobloku, nejde Astra 19.2E

Příspěvek od globalist »

Tak toto to vysvetluje a vec je tym uzavreta (parabolu mam klasicku malu (90cm?). Diky moc. :)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.srpen 2021 - 22:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Odpovědět

Zpět na „LNB konvertory“