Naladění DVB-T2 Mostecko

Diskuse kolem DVB-T2 (pozemní vysílání v DVB-T2, HEVC 265, 4K)

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
vojtalojza
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 12.září 2012 - 19:59

Naladění DVB-T2 Mostecko

Příspěvek od vojtalojza »

Dobrý večer
toto se mi ještě nestalo. K ladění používám Satlink WS-6975 DVB-T/T2/C h.265 pozemní měřící přístroj. Nasměroval jsem s tím již několik antén vždy se stabilním signálem. Vždy postupuji tak, že měřák připojím k anténě koaxiálním kabelem délka cca 5m
nasměruji anténu na nejlepší signál (u nás kanály 21.31.33 a 38) zafixuju a připojím koax který vede k setoboxu či televizi.
Bohužel dnes se mi stalo, že na výstupu u setoboxu z účastnické zásuvky naladí stb pouze 31 kanál. Když zapojím měřák do účastnické zásuvky nenajde mi nic :o . Od antény vede pouze jeden koax napřímo do zásuvky délka cca 7 metrů. Koncovka do antény F a zapojení do zásuvky je dobře provedené. Když odpojím zásuvku a našroubuji F konektor a napřímo napojím do měřáku najde mi všechny kanály v kvalitě jako u u antény. Připojím takto napřímo i stb a opět mi nic nenaladí. Vypadá to jako by měřák ukazoval jinou hodnotu než stb přijímá. Za cca 15 let co ladím satelity a antény jsem se s tím ještě nesetkal. Uvítám jakýkoliv nápad či radu.
lumca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 20.červenec 2007 - 7:34

Re: Naladění DVB-T2 Mostecko

Příspěvek od lumca »

Letmo mě napadá, zkontroluj koaxiál, případně ho vyměň. Zřejmě nějaká chyba v koaxu, ale bez pořádného měření na místě, těžko radit.
vojtalojza
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 12.září 2012 - 19:59

Re: Naladění DVB-T2 Mostecko

Příspěvek od vojtalojza »

Napadlo mě, jestli je každá zásuvka průchozí pro DC 5V, protože zesilovač je v anténě a pokud by nebyla zásuvka průchozí pro DC, tím pádem nemůže stb zesilovač nenapájet? :(
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Naladění DVB-T2 Mostecko

Příspěvek od w.o.l.f. »

o zesilovači jsi nic nepsal, aspoň v příspěvku nic takového nevidím,
nebudu teď polemizovat o tom, zda je zesilovač v daném případě nutný, protože zde nejsou žádné informace nebo screeny, které by měly patřičnou vypovídající hodnotu no a každá zásuvka, samozřejmě, průchozí automaticky není
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Naladění DVB-T2 Mostecko

Příspěvek od VTronik »

vojtalojza píše:Dobrý večer
toto se mi ještě nestalo. K ladění používám Satlink WS-6975 DVB-T/T2/C h.265 pozemní měřící přístroj. Nasměroval jsem s tím již několik antén vždy se stabilním signálem. Vždy postupuji tak, že měřák připojím k anténě koaxiálním kabelem délka cca 5m
nasměruji anténu na nejlepší signál (u nás kanály 21.31.33 a 38) zafixuju a připojím koax který vede k setoboxu či televizi.
Bohužel dnes se mi stalo, že na výstupu u setoboxu z účastnické zásuvky naladí stb pouze 31 kanál. Když zapojím měřák do účastnické zásuvky nenajde mi nic :o . Od antény vede pouze jeden koax napřímo do zásuvky délka cca 7 metrů. Koncovka do antény F a zapojení do zásuvky je dobře provedené. Když odpojím zásuvku a našroubuji F konektor a napřímo napojím do měřáku najde mi všechny kanály v kvalitě jako u u antény. Připojím takto napřímo i stb a opět mi nic nenaladí. Vypadá to jako by měřák ukazoval jinou hodnotu než stb přijímá. Za cca 15 let co ladím satelity a antény jsem se s tím ještě nesetkal. Uvítám jakýkoliv nápad či radu.
Pokud píšeš, že jsi již instalací dělal více, tak přeci musíš vědět, zda je v anténě zesilovač a tudíž je potřeba anténu napájet. Když to ladíš satlinkem, tak máš navoleno napájení antény?
Pokud anténa zesilovač nemá, potom se kloním k příspěvku od lumča, že je někde po trase poškozený koax nebo používáš zoufale nekvalitní koax. Předpokládám samozřejmě, že koncovky F máš udělané správně a mají spolehlivý kontakt.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
vojtalojza
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 12.září 2012 - 19:59

Re: Naladění DVB-T2 Mostecko

Příspěvek od vojtalojza »

Omlouvám se, že jsem nenapsal že je to žralok se zabudovaným zesilovačem. Už letěl do koše klump jeden. Nandal jsem logaritmicko-periodickou a je klid. Děkuji za reakce.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Naladění DVB-T2 Mostecko

Příspěvek od w.o.l.f. »

:o
Omlouvám se, že jsem nenapsal že je to žralok se zabudovaným zesilovačem.
Už letěl do koše klump jeden.
No ještě že tak.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Odpovědět

Zpět na „DVB-T2, HEVC 265, 4K“