novačik ariva 4k

Moderátor: marecek29

krko10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.květen 2016 - 14:59

novačik ariva 4k

Příspěvek od krko10 »

zdravím dnes som si kúpil novu arivu 4k som s toho úplný laik keď dám fast scan skylink tak mi aj tak vyhľadá a uloží programy rozhádzane používal som pred tým ab crypto 650 hd a na nom úplne super hneť uložilo stv1 stv2 a ďalej prosím poraďte ako to nastaviť aby mi to aj tu tak našlo díky za odpovede
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od rosta69 »

No čus jedno ti řeknu jasně já mněl také před Arivou 4k combo Cryptobox 650HD a to byl super stroj tady ten krám toje hrůza.No já fastcanem neladil takže ani nevím jak to naladí ladil ručně po TP a setřídil dál. ovládačem roboty do cipa samozřejmně.A na co hraješ na kartu skylink jen se ptám jestlis to rozchodil kukáš jo.
krko10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.květen 2016 - 14:59

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od krko10 »

už som ho predal to je fakt hrôza fast scan vôbec nefungoval naladil som skylink išiel ale hd programy boli v horšej kvalite ako na cryptoboxe preto ma to veľmi sklamalo
krko10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.květen 2016 - 14:59

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od krko10 »

prosím poraďte mi aký stb si mam kúpiť na ktorom v pohode funguje skylink fast scan cz,sk a klient nevypadáva
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od rosta69 »

Já bysi koupil tenhle tedá AB CryptoBox 700HD už ho znáš jeto to samé cos mněl,vyznáš se vněm. http://www.parabola.cz/clanky/6084/ab-c ... avou-cenu/
krko10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.květen 2016 - 14:59

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od krko10 »

ano ale cryptobox 700hd je hd ale ja hladam 4k stb jednoduche a dobre aby tam fungoval fast scan skylink cz,sk tak ako ma
Ftelf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.červenec 2016 - 21:37

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od Ftelf »

Toho by se mělo tesat do kamene. Ariva 4k je extrémně neodladěná, pokud chcete Android, kupte si tablet, ale na media centrum je 100% lepsi libreelec a snad jediny stroj, ktery ma rozumne pouziti v Androidu je Wetek. Arivu 4k pouze pro masochisty. Neveril jsem a pul roku delal jako ostatni polakum testera. Cryptobox 65x je super pro duchodce, nic neumi, nic se tam neda zkazit, FW z ledna 2017 cca 2x zrychluje prepinani programu. Pokud silhate po Arive, kupte si z ciny K1 Plus Combo za 1500Kc a nainstalujte LibreElec. Aktualne nejnovejsi 8.0.0c na Kryptonu je vice nez pouzitelny, S2 funguje bez problemu, prehravani 23,976fps taktez plynule. Ma to stejny CPU jako ariva s rozdilem, ze to ma podporu. Ariva 4k bude mit mozna tak v roce 2018 pouzitelny FW.
Naposledy upravil(a) Ftelf dne 02.březen 2017 - 15:58, celkem upraveno 1 x.
ujec pavel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 11.červenec 2012 - 19:29

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od ujec pavel »

Prosim ta ma k1 combo sachtu na modul alebo uni citacku?
Ftelf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.červenec 2016 - 21:37

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od Ftelf »

@ujec pavel
Nema, mozna jde pripojit nejake na USB. Taktez bych do K1 nedoporucil jit nikomu, kdo si tuto informaci nedokaze najit sam. Ja pouze srovnaval fakta, ze ve srovnani s Arivou je to odladeny a pouzitelny pristroj. Chybek, ktere ale nezkusenym zamotaji hlavu ma ale spoustu. Proto pokud nevite do ceho jdete, kupte neco co vam s klidnym svedomim doporuci prodejce.
ujec pavel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 11.červenec 2012 - 19:29

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od ujec pavel »

Som dost stary aby som daval na predajcu,pozeral som vickrat tiento box, len ta sachta tam chyba.dakujem ti
Ftelf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.červenec 2016 - 21:37

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od Ftelf »

@ujec
dne 3.6.2017 @afl fixnul bug s HW demuxerem, diky kteremu K1 plus spatne scanoval. Od tohoto dne je LibreElec naprosto bezproblemove. Pokud potrebujete pripojit kartu, tak staci levna USB ctecka a nahodit OSCAM https://www.amazon.fr/Lindy-42768-Lecte ... B003SW1IL2 . Timto uprimnou soustrast vsem co si poridili arivu 4k a nestihli ten krap prodat.
tomek6680
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 30.červenec 2012 - 16:45

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od tomek6680 »

@Ftelf

Ariva-4K-20170228-v05.01.2196

version: 05.01.2196

- Subtitle issue
- HDMI passthrough mode loses sync between video and audio
- Very long faforites (channels) switch
- HDMI - RGB bug problem
- Remove the weather station
- Update the KODI 17.0
- Fix the google play problem
- Teletext problem
- Add the online restore fuction
- Diseqc 1.1 - 2,3,4 input bug
http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1537
Pro publico bono
Uživatelský avatar
Mirectec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.září 2007 - 13:27
satelitni prijimac: Opticum 4100TSCXE Plus
Bydliště: PV
Kontaktovat uživatele:

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od Mirectec »

Ten novej fw ale stále není žádná výhra. Stále často některé programy nenaběhnou a je nutné restartovat CAM.
EDIT: Navíc přidali vychytavku, ve formě levého okraje obrazovky na pravém okraji :-D
EDIT2: Přijímač ma taky skvělou vlastnost, že vlastně neustále bufferuje a přehrává se zpožděním, které postupně narůstá, po přepnutí programu je to oproti ariva200 na stejno, zhruba po půl hodině je ariva 4k opožděná zhruba o 5 vteřin! Dívat se na sportovní utkání je tak paráda, gól uvidíte o dost později než ostatní :ROFL:
dejvis121
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 08.září 2009 - 20:54

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od dejvis121 »

Ariva 4K totálně schit schrot. Už jen jaké měli problémy s jeho uvedením na trh. Chtěli ho představit minulý rok na jaře na veletrhu CeBit 2016 a kvůli jeho problémům s uvedením do provozu zastavili i výrobu ostatních přijímačů Ferguson, aby prostě na veletrhu se 4K přijímačem oslnili. Kdo to trochu jen sledoval, tak touto dobou minulý rok nebylo skoro možné satelitní přijímač řady Ariva 2xx i 1xx sehnat. A tím navazuji na předešlé články. Ariva 4K je tu rok a jak je na tom odladění firmware? To nechci ani komentovat. V dnešní pokročilé IT době by se takový přijímač neměl ani dostat na trh. Myslím, že firma tímto ukazuje jasný směr, kam tento přijímač zařadit. I když jen taková perlička na závěr. Kdo zná vůz Tesla, ví, že i on má problémy s firmware. Tento vůz je defakto prošpikován softwarem. No a s jeho spolehlivostí už má v Americe takovou samolepku kvality, že si koupíte Teslu a garážujete ji v autorizované opravně :D
Uživatelský avatar
andre
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 06.září 2007 - 1:13
satelitni prijimac: ariva 4k

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od andre »

Tak, musím reagovat, koupil jsem si Arivu 4K na testování a pokud jste užívatelé kteří předpokládájí že zapojí přijímač, projedou fast scan a vše funguje hned bez problémů-úprav tak to od tohoto přijímače nečekejte, nicméně na nastavení Arivy není nic extrémě složitého, má spousty nevyužitelných funkcí a nastavení ale co se týče sat. příjmu jsem zatím spokojen včetně nastavení USALS, cccam, třídění programů atd., obrazová kvalita dle mého soudu je dobrá - UHD sleduji na FULL-HD TV 95cm takže nedokážu posoudit opravdovou kvalitu zobrazovacího čipu v přijímači ale i na fullhd TV je obraz luxusní - jede plynule, neseká se. Prosím nesrovnávejte tento příjímač s přijímači typu VU+ atd... přece jen se bavíme o pořizovací ceně něco kolem 2800Kč, testoval jsem v přijímači jak HDD tak USB úložiště a vše zatím funguje bez problému - (přehrávání hudby, filmy, atd...), musím zmínit občasné zamrzání oscam při přepínání programů - doufám že to bude řešit další aktualizace SW.
Toto je pouze můj názor začátečníka, není třeba nijak reagovat na tento příspěvek je zde spousty uživatelů kteří tomu rozumí mnohem více než já a tak mě mrzí že se zde tento přijímač neustále haní.
Pravdou zůstává že je tento přijímač takový polotovar, jsem hračička a když něco funguje hned bez problémů tak mě to nebaví :-) :thankyou:
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od kacer74 »

Ta masinka ma sve mouchy ,ale potrebuji neco co zvlada zvuk dts-HD a prehravani z FTP ,sateli na share ,setting z enigmy2 .
Takze neni moc volby ....mam dokonce dve a funguji.
Nastavit ,rozchodit a obcas resetnout nemam problem .
Beznemu uzivateli bych to nedal ......
Mam tu jednoho polaka co v tom ma jejich kartu a ten si dokonce chvali ?!
horejsovi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 13.leden 2012 - 15:16
satelitni prijimac: Ariva 202E

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od horejsovi »

Má Ariva 4k(combo)HbbTv?
Nebo nějaká možnost dohrát ?
Asi v červnu mají být na trhu Ariva 4k Smart Combo s CI slotem (odpověď od Fergusona)
ale odpověď na HbbTv jsem nedostal.
kapis1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 15.březen 2009 - 16:52

Ferguson Ariva 4K combo

Příspěvek od kapis1 »

prosim vas chalani nevie niekto jak sa prihlasim na voyo sk, učet mam zaplateny v mobile sa vpohode prihlasim ale v Arive nikde nevydim kde sa prihlasuje
vonbraunt1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 25.květen 2014 - 13:15

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od vonbraunt1 »

prosím o radu dostala se mi do ruk Ariva 4 k a nikde sem nenašel nastaveni delky a šířky pro Usals
mám Arivu 203 ta šlape dobře s natáčením.
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: novačik ariva 4k

Příspěvek od frenk67 »

vonbraunt1 píše:prosím o radu dostala se mi do ruk Ariva 4 k a nikde sem nenašel nastaveni delky a šířky pro Usals
mám Arivu 203 ta šlape dobře s natáčením.
Výhod to :P :P :P
VU+Solo 4K/PLI6.2
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“