Nastaveni staticke IP adresy

Moderátor: marecek29

petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od petersk »

Teoreticky môže byť všetko, na čom beží linux. :D :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
miked

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od miked »

@petersk:
...ale to neni len teoreticky... staci si najst, stahnut, rozchodit akykolvek open source a mas :) zkompilujes ho pre procesory MIPS, pre Enigmu2, doplnis potrebne kniznice a fungujes...

ked som mal asi 17 rokov, tak som si spravil router sam doma na kolene zo staruckej 386tky alebo co to bolo 486tka, uz neviem... fungovalo na proste na 80x80 procesoroch, malo to v sebe dve sietove karty (pripojenie dvoch pracovnych PC stanic) a modem 33.6kbps na dial-up internet... spustalo sa to z 1.44MB diskety a system mal tusim nejakych 16MB RAM... tak mi tu nevrav, ze nejaka o asi 20 generacii novsia architektura PC by toto nezvladala :D

v skorsiom prispevku som uz zmienoval, ze na MIPS/ARM procesoroch uz LINUXy funguju dlhe desiatky rokov... nemaju s tym problem... LINUX nieje ako Windows, ze potrebujes miliony bajtov kodu a k tomu miliony bajtov pre grafiku - je tam nutnost aspon minimalneho potrebneho nejakeho grafickeho HW, bez ktoreho je system Windows doslova v prdeli - Linux taky nieje, spustis ho bez pritomneho grafickeho HW resp. bez vystupu na zobrazovacie zariadenie (monitor a graficka karta)

otazne je, ze naco by to komu bolo... funkcia "routrobranosmerovaca" je k nicomu... NAT-ovat nestaci a vlastne preco by aj... potom by to chcelo uz aj DHCP server, DNS server (cacheovanie), a ine sluzby (servery, deeeemonov)... vlastne na poziadavok povodneho dotazu by uplne postacovala sluzba DHCP serveru (pridelovanie IP adries) a nastavit na tomto boxe s linuxom (enigmou2) radsej pevnu IP adresu (nech je to trebars 192.168.1.1) a kienti v PC sieti si ho lahko najdu, dostanu pridelenu nejaku IP a len v pripade potreby moze sluzit konkretna Enigma2 (box) aj ako smerovac, NATovac, atd. pre pristup do/z inej pocitacovej siete teda do/z internetu
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

marecek29 píše:Jednoducha otazka byla,jakej je rozdil mezi nastavenim kdyz je v LAN router nebo switch.Mohl si
1- Napsat nastaveni pro switch a pro router
2- Podivat se na obrazek a zjistit ze v routeru je switch uz pritomnej a zadne rozdil tam nebude
3- Obvinit me z prekrucovani a pritom pouzivat "pomyslelnom,v podstate,nebolo myslené doslova! To dá logiku!"

Jakej von je teda rozdil mezi branou a routerem ?
:)
A aký je rozdiel medzi egoistom a provokatérom? Hmm?
A to si ešte aj v "zelenom šate" ako nick?! Na tvojom mieste by som trochu viac rešpektoval aj ostatných!
Inak jasne som napísal, že s touto témou končím - svoj názor som už napísal! A ak niečomu nerozumieš, tak sa obráť na iné inštancie!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
matov
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: 10.listopad 2007 - 14:49
satelitni prijimac: VU+UNO4K
Bydliště: Na doloch

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od matov »

mmiriboy píše:
marecek29 píše:Jednoducha otazka byla,jakej je rozdil mezi nastavenim kdyz je v LAN router nebo switch.Mohl si
1- Napsat nastaveni pro switch a pro router
2- Podivat se na obrazek a zjistit ze v routeru je switch uz pritomnej a zadne rozdil tam nebude
3- Obvinit me z prekrucovani a pritom pouzivat "pomyslelnom,v podstate,nebolo myslené doslova! To dá logiku!"

Jakej von je teda rozdil mezi branou a routerem ?
:)
A aký je rozdiel medzi egoistom a provokatérom? Hmm?
A to si ešte aj v "zelenom šate" ako nick?! Na tvojom mieste by som trochu viac rešpektoval aj ostatných!
Inak jasne som napísal, že s touto témou končím - svoj názor som už napísal! A ak niečomu nerozumieš, tak sa obráť na iné inštancie!
:poklona:
mmiriboy: Nie prvý krát Ti tu bolo právom naloženo.
Pri tejto príležitosti Ti len pripomeniem, čo som Ti tu už raz v dobrom poradil.
Menej je niekedy viac, v tvojom prípade to platí dvojnásobne. Pekný predlžený víkend.
VU+UNO 4K
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

matov píše: mmiriboy: Nie prvý krát Ti tu bolo právom naloženo.
Pri tejto príležitosti Ti len pripomeniem, čo som Ti tu už raz v dobrom poradil.
Menej je niekedy viac, v tvojom prípade to platí dvojnásobne. Pekný predlžený víkend.
:D :D :D
Aspoň nesnívaj a nakladaj si radšej na svojom vlastnom piesočku a do svojej plechovičky - aj tak sa mi zdá, že zrejme vôbec nevieš o čom je tu reč! :)
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
skjimmy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 06.březen 2014 - 14:37

Re: RE: Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od skjimmy »

marecek29 píše:
petersk píše:Len pripomienka, stb nebude nikdy router, ani sa to nedá tak nastaviť. Môže byť tzv. "server" alebo wifi prístupový bod. Ale router nikdy.
Teoreticky proc ne ? Je tam linux jako v routerech . ( linux stb )
Teoreticky síce ano, ale chyba 2. sietovka. Jedine pridat dalsiu cez USB.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“