Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Moderátor: marecek29

Odpovědět
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od rosta69 »

Robur na co Diseq 1,2 když mám Usals jelikož nemám pravděpodobně supes navrtanou konzoly tak mi krajní pozice 85E utíkaj tak si je doladím právě ručně diseq 1,2 což ted nemohu.Ano seřadit programi v Chanel manager je trošku neštastné ale nemáš pravdu že jde posouvat jen o jedno políčko zmačkni modré tlačitko Multiple Select a mužes přesunovat i více programu které si zadáš a o kolik míst chceš.Mám spíše jiný problém kyž naistaluji oscam CAM_v2.0.9.29180 a pak se chci vrátit ke staršímu CAM_v2.0.6.29180 takk to vypisuje Aplikaci nejde naistalovat sice to neni podstatný problém zatím teda až vyjde novější CAM tak bude hard reset.
Robur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 30.listopad 2007 - 16:53

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Robur »

rosta69 píše:Robur na co Diseq 1,2 když mám Usals jelikož nemám pravděpodobně supes navrtanou konzoly tak mi krajní pozice 85E utíkaj tak si je doladím právě ručně diseq 1,2 což ted nemohu.
Ha, tak to je omyl !
Nejen krajní, ale kterékoliv družice si i v USALS přece snadno doladíš v Menu v Seznamu satelitů, kde si pro každý jednotlivý satelit můžeš nastavit jeho polohu zcela libovolně dle potřeby atd...
ramoon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 28.říjen 2011 - 23:20
satelitni prijimac: Vu + Uno 4K SE
Bydliště: Rovinka

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od ramoon »

rosta69 To som skusal ale vobec ma nenapadlo potom stalcit zeleny (Move) V Arive 203 to funguje inak. Ten nahlad programu ale chyba co je fakt pruser. Inac v navode na stranke vyrobcu ako aktulaizovat software som zazrel ze OSCAM sa da nainstalovat po restarte ked sa voli jazyk. Pred tym ako si vyberies jazyk je potrebne stlacit na ovladaci tlacitko MENU pri ktorom je napisane web. Malo by sa zobrazit prehladavanie disku a vybrat oscam. Mne osobne to pri novom softe neslo ale navod asi platil pre starsiu verziu softu a oscamu. Treba skusit.
Uživatelský avatar
BluPix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 18.prosinec 2008 - 11:09

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od BluPix »

Funguje někomu timeshift na 4k? Dnes jsem to donesl domů, aktualizoval na 20160901, dal do toho disk, vše tak nějak funguje, jen timeshift, respektivě dekodování v timeshiftu ne. Jakmile stopnu obraz tak přestanou chodit dotazy. Takže se mohu vrátit kamkoliv do minulosti, ale jakmile se dostanu na čas zastavení obrazu tak to přestane dekódovat a hrát. Zkoušel jsem ten jejich mcas i mcas darkside.
vincibb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 14.leden 2013 - 19:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od vincibb »

Ahojte,

funguje vam fast scan pripadne import z enigma2? Ja s tym mam neuveritelny problem. Skusal som fast scan na skylink a naslo mi dokopy cca 300kanalov a su uplne prehadzane. Nasledne som skusal aj import z enigma2 ale potom som uz nemal ziadne programy.
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od rosta69 »

Fastcan Skylink mi funguje oka na Combu,ale když jsem dal setting z Enigmi 2 skylink který ztáhl z netu tak jsem tam nemněl žádné programi jen skupiny HD,Sport, Filmi atd bez programů.
vincibb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 14.leden 2013 - 19:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od vincibb »

Mal si ich po fast scane aj dobre zoradene? Ja mam tiez combo verziu a najde to hadam vsetko na skylinku ale okrem toho aj iny balast s tym, ze tam je skylink uplne rozhadzany. Ak ano mohol by si uploadnut backup? BTW ak by mal niekto zaujem otvorit ich backup tak mozete napriklad cez Sqlite database browser. Je to SQLite 3 format.

No ten setting z E2 je zatial tragedia, cely stastny som tam chcel nahrat stiahnuty z netu ale takisto som mal iba prazdne kategorie.
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od rosta69 »

Jak naskenoval fascanem Skylink byli programi seřazené začalo Čt1 i tak so to pak seřadil podle svích představ.
vincibb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 14.leden 2013 - 19:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od vincibb »

Sadol som si dnes k tomu konecne poriadne a podarilo sa mi identifikovat a momentalne aj obist problem pri importe enigma2. Vydoloval som z masiny zdrojaky DTV aplikacie a maju tam chybu pri parsovani namespace transpodera, ktory presahuje maximalnu hodnotu Integer-u v jave. Snazil som sa teda vymazat vacsinu, ktora sposobovala problemy a prikladam fungujuci enigma2 setting so skylinkom z 05.09.2016(Este to nieje final).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Keri
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2016 - 20:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Keri »

ramoon píše:Uz ju testujem aj ja. V softe ktory tam bol od vyroby sa mi pri vlezeni do menu HDMI cec zmenil jazyk na cinstinu a vratit to spat bol velky problem. Nahral som tam novsi software v01.01.1275 a oscam CAM_v2.0.9.29180. Upozornujem ze novy oscam je na porte 8888 takze treba zadat v PC IP XXX.XXX.X.XXX:8888. Pripojeny ho mam na rusky server a funguje spolahlivo. Ariva ma zatial nedotiahnute menu. Chyba full preklad. Pri pouzivani motora obcas pri prepinani vyhodi Dish Moving co trocha zdrzuje a predpokladam ze to najblizie odstrania. Najvatsi pruser je v Channel manager sa nezobrazuje nahlad programu ktory si zvolim cize filtrovat nezname kanaly ktore nepoznam a neviem ci su kodovane nieje mozne. Taktiez v tomto menu nieje mozne posuvat program na poziciu ktoru chcem ale musim stlacat zelene tlacitko Move UP ktory posunie zvoleny kanal len o jednu poziciu. Cize zoradenie programov je takmer nemozne a toto menu je nepouzitelne. Pri ladeni v menu instalacia som dal ladit Fast Scan a v menu Provider som zvolil Skylink ale satelit si naladil len ASTRU 23,5 aj napriek tomu ze som mal zasktnutu astru 19,2 tu som potom musel doladit rucne.
Čau,
přecházím z Arivy 203 na combo 4K a snažím se rozchodit share (rozuměj připojit se, ne vytvořit vlastní), u 203 to bylo relativně jednoduché, ale tady je to tak jiné, že si nevím rady jak share vůbec rozchodit, dělá se to přes oscam ? A popř. kde tam? Je potřeba z google obchodu stahovat nějakou dodatečnou aplikaci?
Díky za odpověď
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Keri

Příspěvek od rosta69 »

Ztáhni si z ulož to tenhle Cam budeš zadávat sháre jak v Arivě 203 tady odkaz https://uloz.to/!6GfBbzFV5/mcas-2016072 ... idedvb-zip
Robur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 30.listopad 2007 - 16:53

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Robur »

Už je i novější, mcas-20160901-v2.0.9.29180-darksidedvb.apk, viz chomikuj.pl
cotynato
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 23.srpen 2016 - 13:49
satelitni prijimac: Octagon SF4008

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od cotynato »

Čím se liší Darkside verze od normální?
Keri
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2016 - 20:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Keri »

Tak jsem to z ulozto stáhl a dal v arivě aktualizovat, ale kde najdu to nastavení, přímo v arivě přes menu, nebo když se připojím přes IP adresu do oscam?
Popř. kde to tam je?
Děkuju za pomoc
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od rosta69 »

Rozklikneš Oscam v příjímači a tam jsou okénka na vyplňvání na sharing jak v Arivě 203.
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Čím se liší Darkside verze od normální?

Příspěvek od rosta69 »

Líší se v tom že v Darkside zadáváš sharing v sat.přístrojí a v normálním IP adresa + :22684 u Oscam mcas-20160901-v2.0.9.29180 IP adresa + :8888
Keri
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2016 - 20:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Keri »

i po aktualizaci z ulozto mi tam hlásí verzi 20160901, a nikde sem v přijímači neviděl oscam, jenom ikonu CAM, kde se dostanu na kartu (kterou tam nemám) a tam žádné nastavení jako v arivě 203 není,chci se připojit k share k jinému serveru bez karty,u ariva 203 jsem byl taky připojený bez karty)
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od rosta69 »

Ano myslím rozkliknout ikonku CAM a tam jsou okénka to už bys mněl znát, naistaloval si nový Cam správně.Applnstaller otevřít vybrat správny CAM zatrhnout VŠE a instalovat.
Keri
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2016 - 20:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Keri »

rosta69 píše:Ano myslím rozkliknout ikonku CAM a tam jsou okénka to už bys mněl znát, naistaloval si nový Cam správně.Applnstaller otevřít vybrat správny CAM zatrhnout VŠE a instalovat.
Právě když otevřu CAM tak se mi tam otevře jenom nastavení frekvence a nic jiného tam není :-(
Není možné že je potřeba tam mít satelitní kartu, aby mi to otevřelo víc možností?
Zkoušel sem se přes IP dostat i do oscamu, ale když jsem to ještě nedělal, tak aby se v tom čert vyznal:-(
Keri
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2016 - 20:22

Re: Koupě Ferguson Ariva 4K Combo HEVC

Příspěvek od Keri »

Tak už se mi to povešdlo vyřešit, hodil jsem to znovu do továrního nastavení a nainstaloval tu starší (výše uvedenou) verzi cam z ulozto a objevilo se mi nastavení jako v arivě 203, ale vyskytl se další problém, sekání obrazu u HD programů z ASTRY 3 a nesedící zvuk, nekde na netu už si na to někdo stěžoval, ale nikde nepsali řešení...
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“