Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1, Farell

Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od efendy55 »

JJ..... oba to samozrejme zvládnu ......ale nesmieš prepínať HEVC-265 na antiku na tom gigablue. :D
to gigablue má lepší procesor ako VU+Solo4K ,ale ako som písal VU+ to už opravilo.
takže kým gigablue na tom nepopracuje tak mu nepomôže ani svätená voda .
ak má na d.o. tlačítko HDMI -IN tak ho treba stlačiť ked sa stratí obraz a potom späť a na pár prepnutí to pomôže.... :ROFL: ale problém to nerieši, akurát nie je potrebný tvrdý reštart bazmeku. :ROFL:
Všetko 4K
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od Okraj1 »

Takže nový stav, čím dlhšie beží tým viac to blbne. Po cca 2och hod. chodu už nejdú ani nahraté záznamy h265. H 264 záznamy fungujú. Teda aby som bol presný záznam sa spustí ok ale pri pretáčaní zmizne obraz a už aj zvuk a celý systém zamrzne. pomôže až úplnný reštart. Ale pokiaľ neprepnem ide ok. Asi pôjde na reklamáciu, má iba rok. Uvidím ako uspejem u predajcu.
Robí to na aj po preflashovaní image (čisté bez plugins) skúšal som 3 rôzne.
zatiaľ díky všetkým.
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od Okraj1 »

Ano, tiež si myslím že je problém v kodekoch zatiaľ ešte neviem ako to budem riešiť. Nepozeral som aký cpu má "mmriboy" na GigaBlue Trio 4k ale ak má arm tak asi to bude na reklamáciu.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od mmiriboy »

Info z Ellano.sk ohľadom GigaBlue UHD Trio 4k:
GigaBlue vložil do nového modelu už osvedčený chipset Hisilicon 3798MV200. Na ňom pulzuje štvorjadrový procesor ARM Cortex A53.

"Okraj1"
Takže ešte raz, aby som mal v tom jasno, akýže to máš presne typ modelu stb od GigaBlue?
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od efendy55 »

Okraj1 píše:Takže nový stav, čím dlhšie beží tým viac to blbne. Po cca 2och hod. chodu už nejdú ani nahraté záznamy h265. H 264 záznamy fungujú. Teda aby som bol presný záznam sa spustí ok ale pri pretáčaní zmizne obraz a už aj zvuk a celý systém zamrzne. pomôže až úplnný reštart. Ale pokiaľ neprepnem ide ok. Asi pôjde na reklamáciu, má iba rok. Uvidím ako uspejem u predajcu.
Robí to na aj po preflashovaní image (čisté bez plugins) skúšal som 3 rôzne.
zatiaľ díky všetkým.
ach bože..... borci nič v zlom ,ale to čo vám tu píšem asi nečítate vôbec.... :D
v tom Gigablue ti nepomôže nič ...... okrem opravy driverov u gigablue-de a kludne skúšaj dalej všetky image .....ja som ich skúšal asi 14 a trt s toho ani po nedávnej aktualizácii ......tak isto to platí aj pre HBBTV na nova a prima a neporovnávajte už gigablue s Hisilicon procesorom kde to funguje.
nič nové si neobjavil........ [-o< takto to funguje od samého začiatku a či ti pomôže reklamacia u predajcu po roku k tomu sa vyjadrovať nebudem.
keby si čítal pozorne tak by si prišiel na to ako s toho vyklučkovať bez reštartu bazmeku..... :poklona:
takže píšte na openatv ,dovozcovi aj gigablue.de.
Všetko 4K
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od Okraj1 »

Áno "efendy55" čítal som aj tvoje príspevky pozorne a máš pravdu nepomôže ani svätená voda kým to výrobca neopraví. "mmiriboy" ten prijímač je "GigaBlue X34K". "HDMI IN" k tomuto sat. diaľkové neobsahuje. Rozhodol som sa teda tak, že nemôžem čakať na opravu od výrobcu nakoľko druhá polovička takéto veci akosi nechápe, takže kúpim "Vu duo 4k" a bude po problémoch. U gigablue počkám na update kodekov a potom sa ho pokúsim predať - vôbec to nie je šuntové zariadenie. Po update kodekov to bude dobrá voľba o tom som presvedčený. Díky všetkým za rady ako aj vaše skúsenosti.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od mmiriboy »

:)
Tak tento model "GigaBlue X3 4K" akosi ušiel mojej pozornosti, doteraz som nevedel, že aj takýto typ existuje. Nuž, človek sa učí každý deň!
:)
Prajem ti, nech ti to vyjde "Okraj1'!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Okraj1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 27.březen 2016 - 23:48

Re: Antik-po prechode na H265 problém s prepínaním kanálov

Příspěvek od Okraj1 »

OK, a ešte raz dík za ochotu pomôcť
Odpovědět

Zpět na „Antik Sat, Antik IPTV“