Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1, Farell

Odpovědět
syrokrem1234
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 26.listopad 2015 - 5:41

Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od syrokrem1234 »

Čo je výhodnejšie pri AntikSat:
Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony a IPTV cez apku?
Dik
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od Kasr »

Niejaky box s enigmou2.
A cez archív czsk budeš pozerať aj programy cez internet.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
lucius991
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 10.srpen 2014 - 17:23

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od lucius991 »

ako cez internet? netreba na ich archiv ich box? v inom boxe kde je napr enigma mi ich archiv nepojde nie?
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od emge »

Tu neexistuje jednoznačná odpoveď, každému vyhovuje niečo iné.
Budeš prijímať programy len z tejto jedenej družice? Aký význam má pre Teba nahrávanie programov?
Máj Tvoj TV fast-scan pre Antiksat? Ak nie, vieš si editovať transpondéry a naladiť programy sám?

Väčšina TV má katastrofálne možnosti pre úpravu zoznamu programov a ich usporiadanie. Sony ale býva v tomto smere dobré. Takže ak chceš prijímať len Antiksat a obmedzené možnosti nahrávania v TV Ti postačujú, tak CAM je dobrá voľba. Aj obraz budeš mať možno o niečo lepší, ako cez Nano. Archív a IPTV programy budeš mať prístupné cez aplikáciu.

Nano Ti prinesie väčší komfort v ovládaní. Zoznam programov si ľahko zaktualizuješ, vieš si ich aj zoradiť podľa seba (ďalšia aktualizácia Ti to môže rozhodiť). Máš rýchly a pohodlný prístup k archívu cez voľbu EPG. Možnosti nahrávania sú podobne obmedzené, ako v TV. Síce dá sa, ale počas nahrávania si nič nepozrieš.

Pre náročnejšie použitie by bol najvhodnejší samostatný "univerzálny" satelitný prijímač pre DVB-S a nahrávanie, a aplikácia v TV pre archív a IPTV programy. Rozhodne 4K, ktorý má kvalitný upscaling obrazu v nižšom rozlíšení (pre 4K TV). Výhodou je Linux, ktorý je spoľahlivý pre nahrávanie a počas nahrávania si vieš prehrávať akúkoľvek nahrávku.
Mne na E2 vadí absencia funkčného menu pre editáciu zoznamu programov. Editácia v PC bez živého náhľadu je nepraktická. Na trhu sú pomerne lacné prijímače s "uzavretým" Linuxom (Denys) pod značkou Octagon a uClan.
V takomto prijímači si vieš počas nahrávania prehrávať inú nahrávku, alebo sledovať "živé" vysielanie cez ITPV aplikáciu v TV. To má svoje výhody.

Ja osobne mám aj motorček a prioritou je pre mňa spoľahlivé nahrávanie a možnosť počas nahrávania sledovať inú nahrávku. Filmy sledujem vždy iba zo záznamu. Nedávno som si kúpil uClan Ustym 4K COMBO OTT a pre Antiksat cez DVB-S je táto kategória prijímačov veľmi dobrá. Kvalita obrazu je výborná, nahrávanie spoľahlivé, zvláda prehrávanie množstva rôznych formátov, má OSCAM...

Takže k Tvojim dvom som Ti pridal ešte tretiu možnosť :roll:
Rozhodnúť sa musíš sám, každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody. Len Ty poznáš svoje nároky a priority.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od Duce »

ja by som určite zobral box antik nano, využiješ služby antiku plnohodnotnejšie, ci slot má v tomto prípade menšie možnosti ako ich hybridný box
syrokrem1234
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 26.listopad 2015 - 5:41

Re: RE: Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od syrokrem1234 »

emge píše:Takže k Tvojim dvom som Ti pridal ešte tretiu možnosť :roll:
Rozhodnúť sa musíš sám, každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody. Len Ty poznáš svoje nároky a priority.
Ďakujem za rady. Našiel som tam svoje priority. Zatiaľ plná spokojnosť CAM Conax Neotion Dual Decrypt rovno v satelitnom tunery Sony Tv. Antik funguje ako má. Obraz slušný a na ich IPTV televíziu používam ich apku. Niekedy dohľadnej dobe si skúsim zaobstarať niektorý z Uclan-ustym. Horšie je, že stredná trieda okolo 80€, aj tvoj uClan USTYM 4K COMBO OTT alebo uclan-ustym-4k-s2-ott, sú u Ellano.sk a vôbec celkovo kvôli čipovej kríze vypredané! Rád by som zostal u podpory Ellano.sk. Bohužiaľ majú len Uclany okolo 50 a potom nad 100€ Pro-čka. Možno už iná alternatíva tejto značky ani nebude ale mohlo by prísť ešte niečo aj s CI slotom a bolo by to dokonalé !
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 05.únor 2022 - 11:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
stevocz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 25.květen 2009 - 20:08
Bydliště: KE

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od stevocz »

aky lacny box by ste odporucili na antik na chalupu kde nie je ani mobilny signal a nie to este internet.

neviem ci by bol lepsi ich nano 3 alebo nieco ine univerzalne. Momentalne tam je skylink na amiku impulse ale uz pomaly dochadzaju programy :D

antik boxom by to bolo uz len na antik predpokladam ze ine sa tam nadalit asi neda. Pri univerzalnom je vyhoda ze by sa dalo pripadne prest aj na ineho neskor
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od tomko »

naco chces internetový prijmac ked tam nemas ani mobilny signal. tu jedine antiksat a mozes pouzit akykolvek prijimac
Uživatelský avatar
stevocz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 25.květen 2009 - 20:08
Bydliště: KE

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od stevocz »

ja som nikde nanapisal ze chcem internetovy prijimac. Len islo mi o to ze ci riesit antik box cize s ich to pojde dobre alebo poriesit nejaky univerzalny co by pripadne vedel naladit ineho operatora ak by sa neskor znovu zmenil. A kedze to je len na chate na obcasne pozeranie tak mi tam netreba drahy box.
A prave neviem aky lacny by bol vhodny iny aby vydrzal dlhsie a nie ze o rok zase niekto nieco zmeni a bude treba pomaly kupovat novy box. Ale zatial to komplikuje asi len Skylink
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od tomko »

tak som ta zle pochopil, ono ti tam pojde akýkolvek prijmac s univezálnou čítačkou (najlepšie linux), mne to funguje suber, aj na raspeberry mam kartu a obhospodarje vsetky prijmace. Mám zákaznikov čo isli podla ceny a abcryptoboxy so softom podporou Antik bezproblemov. Takze ak ide o cenu-nebal by som sa AB cryptobox (s 800kou nemam skusenosti ale 7kove mám)
syrokrem1234
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 26.listopad 2015 - 5:41

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od syrokrem1234 »

Kolega testuje toto a zatiaľ spokojnosť
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 17.únor 2022 - 16:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od emge »

Nano prijímače od Antiku sú hybridné (sat + internet) Cez internet si načítavajú zoznam programov a aj EPG. Ak internet nemáš, Nano Ti neodporúčam. Mal by si "polofunkčný" prijímač.

Na chalupu je rozumnou voľbou AB Crytobox 700HD.
Octagon/uClan sú tiež dobré prijímače. Majú výhodu, ak si zvykneš programy nahrávať. Ako Linuxové prijímače dokážu nahrávať a pritom prehrávať už nahraný program. Nemajú však fast-scan, takže programy si musíš naladiť "ručne".
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od 9000peter »

Tomu AB Crytobox 700HD by som sa veľkým oblúkom vyhol.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od emge »

Z akého dôvodu?
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od mmiriboy »

emge píše:...Nemajú však fast-scan, takže programy si musíš naladiť "ručne".
Ale majú aj fastscan! Pri AB Cryptoboxoch má každý nový fw aj fastscan a pri linux stb z E2 to závisí od image, ktorý máš nainštalovaný v zariadení!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od emge »

Re: mmiriboy
Prečítaj si to poriadne. Reč bola o prijímačoch Octagon/uClan, tie fast-scan na Antiksat nemajú.

AB Cryptoboxy majú fast-scan veľmi dobre vyriešený (preto som ten prijímač odporúčal). Programy z tabuľky fast-scan triedia podľa družíc a nie je problém pridať aj ďalších operátorov.
Následne je možné aj programy stiahnuté cez fast-scan ľahko editovať a zoradiť podľa seba, a to priamo v prehľadnom editačnom menu aj so živým náhľadom pomocou DO. Čo sa zasa o E2 povedať nedá.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od mmiriboy »

"emge"

Nuž keď vravíš, tak môže byť a hádať sa nebudem.
:)
Inak pre zaujímavosť, u mňa osobne fastscan pre Antiksat je akurát tak k ničomu, aj keď som užívateľom Antiksat karty. Totižto ja osobne využívam svoj vlastný zoznam programov, ktorý je mixom Skylink, Antik, Freesat,Towercom a ďalších operátorov.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Antik Nano 3S alebo CI Conax do sat tuneru na Android tv Sony

Příspěvek od emge »

Re: mmiriboy
Ja fast-scan tiež nepoužívam. Lenže nie každý si vie naladiť programy ručne. Ak poznáš Antiksat, tak vieš, že niektoré programy si tam naladíš viackrát, ale len jeden z nich "ide" (po odchode Orangesat je to už lepšie).

Poradie programov vo fast-scan je len pre nenáročných "dôchodcov". Len málokomu vyhovuje. Preto je dôležité, aby sa programy dali v satelitnom prijímači ľahko editovať.

V AB Cryptoboxe si môžeš stiahnuť fast-scan tabuľky všetkých operátorov, ktorých si spomínal, súčasne. To nie každý prijímač dokáže. Programy Ti roztriedi podľa družíc a môžeš si k nim "ručne" doladiť ďalšie. Po zmene si vieš cez fast-scan doplniť len nové programy operátora bez toho, aby Ti to "rozhodilo" celý zoznam. Nové programy Ti pridá na koniec zoznamu príslušnej družice.
Takéto možnosti mnohým "uľahčia život". Aj ja sám to využijem, keď mám niekomu inému niečo doladiť.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Odpovědět

Zpět na „Antik Sat, Antik IPTV“