AntikTV Nano 3

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1, Farell

Odpovědět
robuso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.září 2010 - 15:13
satelitni prijimac: Opticum 4060CX PLUS

AntikTV Nano 3

Příspěvek od robuso »

Ahojte, mám tento box pripojený k LG TV, na boxe mám zapnuté CEC. Keď box zapnem, TV sa zapne, keď box vypnem, TV sa nevypne. Pri vypínaní boxu mi vpravo dole vypíše TV sa nevypne a je to podtrhnuté červeným pásikom. Na TV mám samozrejme funkciu tiež zapnutú. Kúpil som nový kábel HDMI pre istotu 2.1 s CEC. Nepomohlo. Neviete niekto poradiť? Skúšal som kábel prehadzovať na všetky porty TV, ale tiež nepomohlo.

Vďaka
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od skyjet »

Neviem aký LG televízor máš, no mnohé z nich jednoducho standby príkaz cez HDMI-CEC nepodporujú. Takže problém nie je v tom antik boxe ale v televízore samotnom. Pre raspberryPi a kodi dokonca kôli tomu existuje plugin na githube, ktorý LG televízor vypína nejakým príkazom cez ethernet (osobne som ho neskúšal).
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od logan »

robuso píše:Ahojte, mám tento box pripojený k LG TV
Mám Nano 3G a LG55oledc9 a zapnutie i vypnutie funguje. Fakt to bude v TV, že ti to nefunguje.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 11.únor 2021 - 20:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od tras »

Nie je jedno v ktorom HDMI máš kábel pripojený. LG pre túto funkciu má HDMI vstup označení tromi písmenami. Nespomeniem si na presné označenie, jedno z písmen je A. Rovnako by to malo byť aj v Samsungu. Netvrdím že je to aj na starších modeloch ale ja to mám, LG 7xxx z roku 2020.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od VTronik »

To si podle mne pleteš s ARC (Audio Return Channel), což je zpětný zvukový kanál a tento HDMI-vstup slouží pro propojení s receiverem. Pokud chceš propojem z receiveru posílat obraz z jiných připojených přístrojů do TV, funguje tento vstup standardně jako ostatní, pokud ale chceš používat přímo tuner v TV k reprodukci, potřebuješ poslat zvuk do receiveru stejným HDMI kabelem ve zpětném směru.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od tras »

Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
robuso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.září 2010 - 15:13
satelitni prijimac: Opticum 4060CX PLUS

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od robuso »

No, niekde som našiel, že je treba spraviť továrenský reset, spravil som to, nepomohlo. Inak mám LG 47LB670V. Nakoniec som našiel niekde, že na LG televízoroch sa dajú zresetovať HDMI porty stlačením talčidla MUTE na diaľkovom trikrát za sebou, vybrať v ponuke Obnova AV. Nepomohlo ani to. Jediná zmena bola zlepšenie obrazu, ale to môže byť iba subjektívny pocit. Asi som už paranoidný. Mám podozrenie, že je niečo s tými portami. Asi pôjdem do inej telky.
Ale aj tak dík za typy.
Uživatelský avatar
milino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 09.listopad 2007 - 15:12
satelitni prijimac: gigablue ue 4k,Formuler1
Bydliště: topoľčany

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od milino »

Páni, ktorý máte tento box. Zaujímalo by ma, či je u neho možnosť vlastného ukladania iptv kanálov?
GigaBlue UHD UE 4K,DM 800HD Se ,Formuler F1,IP Box 91HD,+nejaký sat.šrot.Paraboly dve,LNB 8ks
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: AntikTV Nano 3

Příspěvek od efendy55 »

v ich bazmekoch je takáto možnosť.... :good: ale tuším že nám odpálili youtube....podla návodu kde by sa to malo nachádzať tam už nič nevidím alebo máme namiesto youtube kariera v antiku.... [-o<
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „Antik Sat, Antik IPTV“