Antik - satelitná platforma

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1, Farell

Odpovědět
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od STomko »

Niekde sa tu pisalo ze antik ma zmluvu na Discovery do 2025. Osobne by som sa nejak neviazal na programovu ponuku. A uz ked, tak podnikol take investicie, aby v pripade, ak to skonci na Antiku, nemal si zbytocny "srot" ktory je nepouzitelny na ine. O kartu ani tak neide, ta stoji par supov.
Tiborik, nemas ziaden prijimac? Ak nie, vedz ze ten Antik bude dobry na Antik. Zas stoji "len" 50e, keby si siel do nejakeho cryptoboxu, zaplatis viac (okolo 70-80e?). Ostatok je rovnaky (parabola, LNB,...). Ladil som podla CT24.
Este si pozri, ktore kanaly z ponuky antiku su na DVB-S a ktore len v IPTV, aby ta pripradne neprekvapilo ze nieco, co chces, je na IPTV.
Tiborik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 02.červen 2011 - 20:03

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Tiborik »

STomko: vdaka za potrebne rady. Doteraz mam OPTIBOX ANACONDA HD,no ten zvlada len kodek h.264,takze by mi dost z tych Antiku neslo. Vsak aj o to ide,ze niektore stanice v Antiku idu len cez IPTV,preto oni odporucaju svoje prijmace. Zena si dost zvykla na tie dokumentarne stanice,najma tie /podla mna/ blbosti na TLC,takze preto spekulujem nad Antikom. Cenovo su prijatelnejsi,ako napr. Orange,alebo Magio ci Lepsia tv cez IPTV.
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od STomko »

Tak si kup ich box (podla mna zas 50e nie je az taka palka) a kartu, pripadne len iptv ak mas dostatocny internet. Ja som presiel zo skylinku, tiez kvoli TLC (manzelka) a Eurosportom (ja). Platim o dost menej, za mna spokojnost.
Nemam ich box, ale mam na android TV ich internetovu telku, obcas to pouzijem, skoda ze nemaju archiv v style "pretocit" ale musim si najst konkretny program (napr. Televizne noviny) a tam si zvolit nejaku starsiu relaciu. Ale ten archiv nejak neriesim.
liplip
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 26.listopad 2020 - 9:06
satelitni prijimac: DM800,Vu SOLO,Vu DUO,rb pii 3

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od liplip »

Tiborik píše:Prioritne mi ide o dokumenty z portofoliaskupiny Discovery. Kedze teraz na Freesate koncili,hladam moznosti. Zistil som,ze Antik tie stanice ma v ponuke,len je otazka,ze dokedy... Co si myslite o tom prijmaci zn. Antik ? Oplati sa ist touto cestou? Mam obycajnu parabolu 85,alebo 90 cm,nie som si teraz uplne isty. Podla ktoreho kanala,resp. transpondera by som mal co najlepsie nastavit prijem na Antik ?
Parabula staci 80ka ale treba mat riadne upevneny aj drziak pretoze ked fuka tak aby moc nelietal tanier...... predsa len 16ka neni ani z daleka az tak silna ako 23ka
DM800,Vu SOLO,Vu DUO,rb pii 3

.................poradím az budem vediet :)
Josif
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 17.březen 2017 - 9:57

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Josif »

Ak ma ten optibox univerzalnu citacku tak ti staci na skusku kupit napriklad v Nay Antiksat kartu za 1,5 eur a mozes testovat. Pozries pocas promo karty tie SD kanaly a potom sa lahsie rozhodnes, co dalej. Ci je to za tie prachy ok, ci si kupis ich hybrid box a ci staci existujuca parabola alebo mas vypadky. Za promo nic neplatis.
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od baranček »

liplip píše:
Tiborik píše:Prioritne mi ide o dokumenty z portofoliaskupiny Discovery. Kedze teraz na Freesate koncili,hladam moznosti. Zistil som,ze Antik tie stanice ma v ponuke,len je otazka,ze dokedy... Co si myslite o tom prijmaci zn. Antik ? Oplati sa ist touto cestou? Mam obycajnu parabolu 85,alebo 90 cm,nie som si teraz uplne isty. Podla ktoreho kanala,resp. transpondera by som mal co najlepsie nastavit prijem na Antik ?
Parabula staci 80ka ale treba mat riadne upevneny aj drziak pretoze ked fuka tak aby moc nelietal tanier...... predsa len 16ka neni ani z daleka az tak silna ako 23ka
Parabola 80 určite napr. pre TP 11055 V 27500 TP 12606 H 30000 nestačí,pri aktuálnom počasí to je na hranici príjmu.Ja mám 105 ku a aktuálne teraz sila signálu iba 7,5 dB :(
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Tiborik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 02.červen 2011 - 20:03

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Tiborik »

STomko: TLC ide aj cez tu apku na Android Tv ? Lebo ja som si zakupil na 3 mesiace Antik IPTV,no v tom baliku TLC nieje,tak som myslel,ze TLC maju cez satelit. Inak,na tom ich webe to tak vselijako,nejednoznacne popisane. :unknown:

Josif: vdaka za typ,asi to skusim s tym promo,ale aj moj satelit,OPTIBOX ANACONDA HD,neprehra kodek h.265,tak mi viac kanalov nepojde.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od efendy55 »

jo ide to aj v TCL-TV cez tú apku.....akurát že si to tam nevieš poukladať podla seba . ako v každej apke .
Všetko 4K
Tiborik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 02.červen 2011 - 20:03

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Tiborik »

efendy55: bohuzial,cez apku TLC v ponuke nie je. Aj ja som sa takto sekol,myslel som,ze je. Kukni: https://antiktv.sk/sk/ Ja mam zakupeny ten velky balik na pouzitie v SR.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od efendy55 »

jak že nie je v google play ???? však som ju inštaloval do TV a ide to. :good: máš android tv ?
Všetko 4K
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od STomko »

TLC v appke je. Treba rozlisovat - ine je Antik TV a ine je Antik Sat (myslim co sa tyka ponuky). Appka sa vola AntikTV ale v ponuke mam TLC (kopiruje co mam na sat karte zaplatene)
Přílohy
Screenshot_20210103-171713.jpg
liplip
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 26.listopad 2020 - 9:06
satelitni prijimac: DM800,Vu SOLO,Vu DUO,rb pii 3

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od liplip »

baranček píše:
liplip píše:
Tiborik píše:Prioritne mi ide o dokumenty z portofoliaskupiny Discovery. Kedze teraz na Freesate koncili,hladam moznosti. Zistil som,ze Antik tie stanice ma v ponuke,len je otazka,ze dokedy... Co si myslite o tom prijmaci zn. Antik ? Oplati sa ist touto cestou? Mam obycajnu parabolu 85,alebo 90 cm,nie som si teraz uplne isty. Podla ktoreho kanala,resp. transpondera by som mal co najlepsie nastavit prijem na Antik ?
Parabula staci 80ka ale treba mat riadne upevneny aj drziak pretoze ked fuka tak aby moc nelietal tanier...... predsa len 16ka neni ani z daleka az tak silna ako 23ka
Parabola 80 určite napr. pre TP 11055 V 27500 TP 12606 H 30000 nestačí,pri aktuálnom počasí to je na hranici príjmu.Ja mám 105 ku a aktuálne teraz sila signálu iba 7,5 dB :(
tak tak treba mat aj strpenie to naladit jedna sa ozaj o "dotahovanie matic...."
DM800,Vu SOLO,Vu DUO,rb pii 3

.................poradím az budem vediet :)
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Spencer »

baranček píše:
liplip píše:
Tiborik píše:Prioritne mi ide o dokumenty z portofoliaskupiny Discovery. Kedze teraz na Freesate koncili,hladam moznosti. Zistil som,ze Antik tie stanice ma v ponuke,len je otazka,ze dokedy... Co si myslite o tom prijmaci zn. Antik ? Oplati sa ist touto cestou? Mam obycajnu parabolu 85,alebo 90 cm,nie som si teraz uplne isty. Podla ktoreho kanala,resp. transpondera by som mal co najlepsie nastavit prijem na Antik ?
Parabula staci 80ka ale treba mat riadne upevneny aj drziak pretoze ked fuka tak aby moc nelietal tanier...... predsa len 16ka neni ani z daleka az tak silna ako 23ka
Parabola 80 určite napr. pre TP 11055 V 27500 TP 12606 H 30000 nestačí,pri aktuálnom počasí to je na hranici príjmu.Ja mám 105 ku a aktuálne teraz sila signálu iba 7,5 dB :(
Baranček, ono to zavisi od viacerých faktorov. Ja som dnes mal čas na testy paraboly. Konvertor nejaký no name (kupený v Lidl za 1,80Eur vo vypredaji)
Parabola No name 80 x 75cm TP 11055 - 9,2dB , TP12606 - 8,3dB , TP 11324 - 13,1 dB
Parabola Fuba 85 (85 x 85cm) TP 11055 - 9,7dB , TP 12606 - 8,8dB , TP11324 - 13,5 dB
Udaje odcitané z Openbox S3 mini. Myslím si, že toto nie je na hranici príjmu. Skušané v okolí Ružomberka.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od efendy55 »

terazky mi to ukazuje nejako takto . :D
Přílohy
Antik.jpg
Všetko 4K
Tiborik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 02.červen 2011 - 20:03

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Tiborik »

efendy55: mam na mysli stanicu TLC, ze nie je v apke ANTIK TV.

STomko: prave toto ma uplne doplietlo,kupil som si velky balik na ANTIK TV, tam bez uctu na ANTIK SAT stanica TLC nie je.
Uživatelský avatar
Stosun
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 21.červen 2011 - 17:21
satelitni prijimac: Vu+Uno 4k
Kontaktovat uživatele:

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Stosun »

efendy55 píše:terazky mi to ukazuje nejako takto . :D
Zkus ještě 12606 H 30000 3/4 ten je ještě slabší.

Jinak ta 11055 na 85 gibertini asi takhle 12606 pod tím. Ale samo sebou jsou to jen bargrafy v boxu.
Přílohy
11055
11055
12606
12606
Naposledy upravil(a) Stosun dne 03.leden 2021 - 18:48, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Spencer »

efendy55 píše:terazky mi to ukazuje nejako takto . :D
Aka velkost paraboly ? V každom prípade TP 11055 QPSK 4/5 má C/N lock 4,7dB a TP 15606 QPSK 3/4 ma C/N lock 4,0dB. Cize pri 8,3 dB je rezerva pre prijem dostatocna.
Je mi divné, že vela užívatelov tvrdí, že 80cm parabola na 16E je málo. Asi sa treba s parabolou viac pohrať.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Spencer »

Stosun píše:
efendy55 píše:terazky mi to ukazuje nejako takto . :D
Zkus ještě 12606 H 30000 3/4 ten je ještě slabší.
Ano, ale je to DVB-S2,QPSK,3/4, čiže hranicný príjem je o 0,7dB nižší oproti DVB-S2,QPSK,4/5dB
Naposledy upravil(a) Spencer dne 03.leden 2021 - 18:47, celkem upraveno 1 x.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od efendy55 »

však ti tu písali borci že prečítaj si pozorne ich ponuku ,lebo sa to mierne líši antik-iptv a antiksat.... hlavne v tých dokumentoch . a tuším že aj ja som to tu niekde písal... #-o TLC v ich ponuke v tom balíku cez iptv čo píšeš asi nie je . ale v antiksat už áno . treba volať antik . ak si dobre pamätám tak sa to dá cez ten kupon voyacher alebo čo to je za zázrak . ale bacha treba zase iný email . tiež som si stým užil svoje .... ja som to riešil po telefone s technikom . tiež to nepochopím túto ich stratégiu rozdiel programov v antiksat a antikiptv .
Všetko 4K
mireceq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.únor 2008 - 1:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od mireceq »

Zdravím,

Rád by som prispel k témé a popísal "patálie", ktoré ma stretli počas migrácie satelitného systému od freeSATu k AntikSATu, v závere roka 2020.

Setup:
3x CA Modul Conax Smit
3x karta AntikSAT (Všetko, čo potrebuješ)
2x TV Panasonic (modelový rok 2018,2019)
1x TV Philips

Všetky zariadenia s podporou DVB-S/S2, HEVC a AAC audio, preto som sa rozhodol použit CA moduly namiesto STB.
Pri inštalácii som narazil na tieto 3 problémy:

1) Kanál Nova International z transpondéru 11094/V, sa mi v kombinácii TV SAT Tuner + CA Modul, nepodarilo rozbehnúť ani na jednom z TV zvuk beží, ale obraz sa javí ako kodovaný kanál.

2) Transpondér 11094/V - SD HEVC kanály, na oboch TV Panasonic je problém so správným pomerom strán, v metadatach signálu je uvedený pomer 4:3 a tak je tunerom signál detekovaný v zlom pomere strán s ktorým nespravím nič, rovnaký problém riešil Antik na svojich DVB-S Nano boxoch ale na podporu pre CAM inštalácie sa vykašlali, takže kanály sa zobrazujú ako výrez obrazu - nepoužitelné (Film+, Spektrum, NatGEO, ...).

3) Na TV Prijímači Panasonic (modelový rok 2018) som nebol schopný z nového trasnpondéru 11595/V dekódovať ani jeden v novo-aktivovaných programov (Animal Planet HD, …), kanál naladený správne ale CA modul sa nechytil, čo sa dekódovania týka.

Ako riešenie vidím počkať na SW aktualizaciu TV, ktorá nemusí vobec prísť, alebo sa dočasne vrátiť k použitiu Set Top Boxu, čomu sa chcem maximálne vyhnúť.

Pár postrehov na záver:
Ad1: Tie Filmbox kanály nestoja za nič v tragickej SD kvalite.
Ad2: Situáciu som podrobne technicky popísal aj na AntikSAT podporu zatiaľ bez odpovede.
Ad3: Asi najvačší zmysel mi dáva AntikSAT v kombinácii Základ + HBO Filmový balík, všetky ostatné "mazanice" nestojá za to, dívať sa na Spektrum alebo NatGEO v SD kvalite na 4K TV je strata času.

Ak by mal niekto nejakú podobnú skúsenosť alebo podnet na vyriešenie, rád sa podelím o detailné tech. info, prip pripojím zopár screennov či setting programov.

M.
Naposledy upravil(a) mireceq dne 18.leden 2021 - 12:38, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Antik Sat, Antik IPTV“