Antik - satelitná platforma

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1, Farell

Odpovědět
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od vensan »

Rozmyslal som nad tym preco ten Antik tak lezi v zaludku istemu tipkovi z ktoreho vyjadreni tu na fore som vydedukoval ze robi zmluvy asi aj pripadne montaze pre FRE*SAT a spolieha sa ze sa mu biznis rozbehne po avizovanom prechode Skylinku do mpeg4 z celou zakladnou ponukou kedy bude stacit zakaznikom ponuknut kartu a pretocit parabolu bez nakupu noveho prijimaca.
Tak mu dalsia potencialna konkurencia ktora to tiez takto dokaze obhospodarit nevonia.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od dlhe_pole »

vensan píše:Rozmyslal som nad tym preco ten Antik tak lezi v zaludku istemu tipkovi z ktoreho vyjadreni tu na fore som vydedukoval ze robi zmluvy asi aj pripadne montaze pre FRE*SAT a spolieha sa ze sa mu biznis rozbehne po avizovanom prechode Skylinku do mpeg4 z celou zakladnou ponukou kedy bude stacit zakaznikom ponuknut kartu a pretocit parabolu bez nakupu noveho prijimaca.
Tak mu dalsia potencialna konkurencia ktora to tiez takto dokaze obhospodarit nevonia.
no ak toho typka myslis mna, tak mas zastarale informacie. ten web satcentrumu je uz dlho neaktualny, ale k teme...
Hovorim Ti ze z toho antiku nic nebude a preco ?

... no pretoze unikla informacia na akom chipsete maju boxy, to jest na podelanom ARM s operacnym systemom android na ktorom nic poriadne nechodi .. popalil sa na tom abkom, a tak isto madar - teratzky len kazdy pred kazdeho nahanaju cinana aby im to fixol a vydal uz nieco poriadne.. preto aj to skoro polrocne zdrzanie antiku so spustenim..

neviem si to zivo predstavit, arm-ko s najnovsim conax chipset parovanim, leda ze by kaslali na vsetko multimedialne, dali cerep so zakladnymi funkciami a s ci+ rozhranim a do toho conax modul a parovanu kartu


osobne mi je to lajtr fuk ci tu nejaky antik, alebo skylink alebo nieco ine bude.. soba kedy sa dalo zit z predaja a montazi sat je davno prec. dnes je biznis o niecom inom, aspom teda tu na strede.. mozna na zaostalom vychode to vidis inak a ukrajinsky slovaci v uzgorode naplnia 100 000 covu luftovu predstavu :D
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od revis »

Ta sluzba je uz realne spustena, alebo robia zas este len prieskum ?
Uživatelský avatar
jano73
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 16.březen 2013 - 12:11
Bydliště: pod strechou

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od jano73 »

Hľadám niekoho, kto mi opraví starú poruchanú kosacku
a zavezie jedno dlhe pole hnojom.
Kto do mňa kameňom, ja do neho balvanom.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od dlhe_pole »

revis píše:Ta sluzba je uz realne spustena, alebo robia zas este len prieskum ?
neni nic spustene, udajne sa to odklada az na 1 kvartal 2015 prave koli problemom s android prijimacmi .. jedine co sa da najst je na chorvatoch Auto moto sport HD s ceskym zvukom, ale to si myslim ze preberaju cely stream z 23 E, takze asik preto
mikip22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.říjen 2010 - 8:34
satelitni prijimac: Amiko SHD-8360

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od mikip22 »

Jediná zaujímavosť na celej ponuke je STB. Dosť by ma zaujímalo čo je zač. Bol by to asi prvý reálne dostupný STB z podporou 4K, H265 a HDMI 2.0 na trhu.
HDMI 1.4 síce vie tiež 4K, ale len pri 30fps. No a teliek z HDMI 2.0 je tiež jak šafranu.
kosacka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 26.září 2012 - 13:41

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od kosacka »

No možná si to pár babiček nechá namontovat od ňákýho zapálenýho montéra s krevní skupinou antik :-D a vymáchanou tlachárnou.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od dlhe_pole »

mikip22 píše:Jediná zaujímavosť na celej ponuke je STB. Dosť by ma zaujímalo čo je zač. Bol by to asi prvý reálne dostupný STB z podporou 4K, H265 a HDMI 2.0 na trhu.
HDMI 1.4 síce vie tiež 4K, ale len pri 30fps. No a teliek z HDMI 2.0 je tiež jak šafranu.
ved ti pisem ze je to shit beziaci na arm. cize ma to v sebe android, na ktorom momentalne nefunguje nic poriadne..

a co ze ket to zvlada h265, to chces pozeraz tie 2 promo programy na astre a hotbirde ?
blacker91
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 351
Registrován: 08.prosinec 2008 - 12:02
satelitni prijimac: Dreambox 920
Bydliště: Vysočina

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od blacker91 »

dlhe_pole koukam ze Jedna pani povidala :) Pobezi to na linuxu zdroj http://www.satelitnatv.sk/2014/11/antik ... drobnosti/
Dreamsky DSR-7500 a Dreamsky DSR-7000
Dreamsky NXP 256
mikip22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.říjen 2010 - 8:34
satelitni prijimac: Amiko SHD-8360

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od mikip22 »

Bral som to ako zaujímavosť. Taká malá firma a chce dodávať STB z funkciami, ktoré nemajú ani najlepšie STB na trhu.
H265 nie je najväčší problém, dostať 4K do TV je ďalší. Jedine že by po vzore iných poskytovateľov označovali HD za 4K a vysielali to ako 1080p. (Bežne sa SD označuje ako HD)
Len na okraj, tých promo programov je tuším 8 + 2 v H264 (len pre zaujímavosť) a Antik chce spustiť tiež ďalšie 4K promo. Nie že by som chcel sledovať, len ma zaujíma, ako to chcú dosiahnuť, keďže to nie je najlačnejší spas.
mmc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 18.květen 2013 - 6:58

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od mmc »

mikip22 píše:Jediná zaujímavosť na celej ponuke je STB. Dosť by ma zaujímalo čo je zač. Bol by to asi prvý reálne dostupný STB z podporou 4K, H265 a HDMI 2.0 na trhu.
HDMI 1.4 síce vie tiež 4K, ale len pri 30fps. No a teliek z HDMI 2.0 je tiež jak šafranu.
Antik a STB to je neverending story ... vždy pár(sto) kusov s neodladeným sw a hups na ďalší typ, áno vždy majú niečo navrch (ako teraz 4k a H.265) ale vždy je to také polofunkčné a kusov je tiež poriedko ... nobol by som dopredu príliš nadšený
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od dlhe_pole »

blacker91 píše:dlhe_pole koukam ze Jedna pani povidala :) Pobezi to na linuxu zdroj http://www.satelitnatv.sk/2014/11/antik ... drobnosti/
never vsetkemu co sa pise.. ten linux je tam ako marketingovy tah !! a ked si si dobre vsimol tak priebezne aktualizuju spravicky podla nalad a prispevkov na fore. Prvy den si tam nemal ani to ze to bude conax
Satmaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 06.leden 2007 - 13:31
Bydliště: Burkina Faso

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od Satmaster »

mikip22 píše:...Jedine že by po vzore iných poskytovateľov označovali HD za 4K a vysielali to ako 1080p. (Bežne sa SD označuje ako HD)...
To mas odkial? :D ..maximalne to mozno tak oznacuje nejaky tvoj kablovkar z Hornej Dolnej
Obrázek
Uživatelský avatar
mydlic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 25.květen 2009 - 13:32

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od mydlic »

Nějak tomu nerozumím,
platforma, která chce zaujmout tím, že nikoho nezaujme...
Chce expandovat do česka a maďarska, to mě poser, promo UHD, úžasné.
Kdo jede ze satelitu, vyjde mu to v základu šul-nul, v placené už ztrácí, no a pokud nějaký hybrid, tož to fuckt nevím, poněvadž to se může na celý orbit vysrat a prostě užívat IPTV.
Asi to bude nějaká sonda vytočenosti abonentů současných šmejdů, nemůžu si pomoct :D
DM 500 HD, DM 500 S, a další skylinkready
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od dlhe_pole »

mydlic píše:Nějak tomu nerozumím,
platforma, která chce zaujmout tím, že nikoho nezaujme...
Chce expandovat do česka a maďarska, to mě poser, promo UHD, úžasné.
Kdo jede ze satelitu, vyjde mu to v základu šul-nul, v placené už ztrácí, no a pokud nějaký hybrid, tož to fuckt nevím, poněvadž to se může na celý orbit vysrat a prostě užívat IPTV.
Asi to bude nějaká sonda vytočenosti abonentů současných šmejdů, nemůžu si pomoct :D
a najbohovejsie na tom je to ze zvolili conax, zrejme na radu trula ze presova a pritom conax uz minimalne pol roka neexistuje ako taky, pretoze ho kupil kudelski, vid strohe info tu:
http://www.parabola.cz/zpravicky/21662/ ... ci-conaxu/

pripadne originaly:

http://www.broadbandtvnews.com/2014/03/ ... r-chf200m/

http://www.telenor.com/media/press-rele ... 5-billion/

takze som zvedavy kto im ako novej platforme vyrobi karticky, kua to ako keby dnes niekto pribehol do irdeta ze chce spustit platformu kodovanu v cryptoworkse .. :D

chlapi fakt to vypada na tunel !! marketingove prepranie spinavych penazi za ucasti par tlieskajucich a hikajucich oslikov prevazne z vychodu krajiny odkial pochadza aj tento internetovy poskytovatel.. a ked nieco pustia bude to fiasko od zaciatku a zakape to do roka a do dna od spustenia.. nemaju cim oslnit, ceske programy im nedovolia sirit a bez cz zakladnych v basicu tie premiove nemaju vyznam
mikip22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.říjen 2010 - 8:34
satelitni prijimac: Amiko SHD-8360

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od mikip22 »

Satmaster píše:
mikip22 píše:...Jedine že by po vzore iných poskytovateľov označovali HD za 4K a vysielali to ako 1080p. (Bežne sa SD označuje ako HD)...
To mas odkial? :D ..maximalne to mozno tak oznacuje nejaky tvoj kablovkar z Hornej Dolnej
Narážal som na to, že si každý označuje logom HD pomaly čokoľvek. Tak prečo by nemohli rovnako postupovať aj pri 4K.
Upscaling alebo malý dátový tok u niektorých, akože HD programov sa nedá nevšimnúť.
sbf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 18.leden 2012 - 20:24
satelitni prijimac: hdbox 9105+, openbox s1
Bydliště: TN

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od sbf »

S tymi ceskymi programami v zaklade, len ci to nebude pripad ako u ostatnych kodovatelov. Napr. v skylink uz roky nazvyvaju cechov akoze "testovaci rezim", freesat sa pamatam ze pred nejakym casom napr. freesat v ponukach neuvadzal ceske stanice hoci ich spristupnoval v zaklade.

Tiez by ma zaujimalo co za archiv RTVS ten antik ponuka. Vraj je to ich vlastny, moj prvotny dojem bol skor ze len vybavili ten ich prijimac hbbtv pluginom.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od tras »

Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
lubomir63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 128
Registrován: 28.květen 2009 - 15:36
satelitni prijimac: AB crypto 800 +750 +650HD
Bydliště: Z.M.

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od lubomir63 »

ja už len čakám na zlatý klinec od Antiku : predregistračné SMS za 5 euri
Obrázek
Abcryptoboxy
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Antik chystá satelitní platformu.

Příspěvek od pele1 »

Asi prvé testy na 16E 10928 H 30000 3/5 DVB-S2 8PSK
1_0_19_457_526C_16E_A00000_0_0_0.jpg
1_0_19_457_526C_16E_A00000_0_0_0 (1).jpg
1_0_19_457_526C_16E_A00000_0_0_0 (1).jpg (24.74 KiB) Zobrazeno 908 x
Odpovědět

Zpět na „Antik Sat, Antik IPTV“