Antik - satelitná platforma

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1, Farell

Odpovědět
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od efendy55 »

ani mne momentálne na 11595 nič nefunguje....... včera to ešte išlo . :x
Všetko 4K
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od MarekMM »

Dávno pradávno ....

Animal Planet HD
Eutelsat 16°E
10887/H/30000

DTX
Eutelsat 16°E
10887/H/30000

Discovery Science HD
Eutelsat 16°E
10887/H/30000

Travel Channel HD
Eutelsat 16°E
10845/H/30000

:good: :good: :good: :good:
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 23.říjen 2021 - 21:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
mireceq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.únor 2008 - 1:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od mireceq »

Myslím, že 11595/V bola len zástupná kapacita pre programy skupiny Discovery počas výpadku na 10887/H.
Každopádbe, ak použijú rovnaké parametre kódovania pre pripravovaný Ruský, Maďarský či Darwin balík, bude to znova problém naladiť na niektorých zabudovaných DVB-S2 tuneroch s CA modulom.

Podľa aktuálnej AntikSAT FastScan tabuľky z dnešného rána, je na 11595/V už len Ultra 4K Extreme.

Viz. https://antiksat.sk/sk/ako-naladit#set-up
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od MarekMM »

Áno tak ako píšeš bola to iba dočastné...

On to vôbec, ale vôbec nie je problém.
Treba sa správne rozhodovať pri kúpe TV ...
Lebo je kopa TV prístrojov čo sú skôr za trest a nie pre radosť, či pre oddych.
Televízny prijímač má byť užívateľsky prívetivý.
Má mať jednoduchú možnosť pri satelitnom vysielaní,
ručné ladenie, ručné dopĺňanie transpondérov, atď...
Možnosť uložiť si programy podľa seba, to by malo byť povinné pre výrobcu.
Že soft. podpora občas skončí skôr ako záruka to je priam trestuhodné. :cry:
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
mireceq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.únor 2008 - 1:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od mireceq »

Toto u mňa nie je problém, všetky popísané TV podporujú exporty pre Chansort.

Viz. https://github.com/PredatH0r/ChanSort/b ... /readme.md
gama
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.červenec 2006 - 13:54
satelitni prijimac: DM 500,AZbox Elite,IPbox

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od gama »

mireceq píše:Myslím, že 11595/V bola len zástupná kapacita pre programy skupiny Discovery počas výpadku na 10887/H.
Každopádbe, ak použijú rovnaké parametre kódovania pre pripravovaný Ruský, Maďarský či Darwin balík, bude to znova problém naladiť na niektorých zabudovaných DVB-S2 tuneroch s CA modulom.

Podľa aktuálnej AntikSAT FastScan tabuľky z dnešného rána, je na 11595/V už len Ultra 4K Extreme.

Viz. https://antiksat.sk/sk/ako-naladit#set-up

Antik chystá Ruský, Maďarský a Darwin balík aj cez satelit?
Vu+ DUO2,Zgemma
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od MarekMM »

mireceq píše:Toto u mňa nie je problém, všetky popísané TV podporujú exporty pre Chansort.

Viz. https://github.com/PredatH0r/ChanSort/b ... /readme.md
Nič v zlom, ale to na čo ja myslím, to o čom ja píšem, je o inom.

Nie jeden z najlacnejších satelitných prijímačov, za zhruba 33,-- Eur je užívateľsky prívetivejší,
ako televízne prijímače čo umožňujú satelitný príjem a ich nákupná cena je aj nad tisíc euro. :oops: :cry:
Nákupná cena väčšiny televíznych prijímačov je dostatočná aj na to, aby tam bolo všetko dokončené...
a nie aby si potreboval :!: :!: :!: soft. bez certifikátu :!: :!: :!: aby si si zoradil televízne programy. :poklona:
Hlavná vec že je na skoro všetkých diaľkových ovládačoch stále viac farebných tlačítok,
kadejakých TV služieb, ktoré sú pre stojedenásť zo sto užívateľov úplne nepotrebné.
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od gchevalier »

mireceq píše:Zdravím,

Rád by som prispel k témé a popísal "patálie", ktoré ma stretli počas migrácie satelitného systému od freeSATu k AntikSATu, v závere roka 2020.
...
M.
problém vidím vo filozofii setupu, low-midend TV so vstavaným SAT tunerom + CI slotom je núdzové riešenie ktoré sa nikdy nemôže vyrovnať settop boxu ktorý je optimalizovaný a dobre podporovaný, resp. linux.sat prijímač + karta, podporovať settop box je oveľa jednoduchšie ako firmware TV, popisované problémy sa nachádzajú na strane TV, a pravdepodobnosť ich riešenia je otázna, to isté sa týka kvality obrazu,
mireceq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.únor 2008 - 1:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od mireceq »

Filozofia setupu je postavená na tom že som potreboval jednoduché riešenie pre starších ľudí v dome, jeden DO, prehľadné EPG a pod.
Set top box je sice jednoduché riešenie ale nahradzovať referenčný model LED 4K TV s podporou HbbTV znova set top boxom, riešiť nefunčnú podporu CEC, sa mi nepozdáva, resp. nedáva ani zmysel z ekonomického hľadiska. V mojom prípade sa jedná o referenčné modely Panasonic TV jak pre rok 2018 tak pre 2019 v oboch pripadoch s dual tuner a 2X CI slot. S FreeSAT ani Skylinkom som taketo problemy nemal. V oboch TV je SW ani nie pol roka stary. Navyse netusim preco spominas kvalitu obrazu ak je raz obraz 576i pri mizernom datovom toku tak z neho nevykuzliš nič a STB na tom nič nezmení. Mi nevrav ze tie Filmboxy od Antiku vyzeraju dobre podľa teba. Veď je to tragédia v roku 2021. Navyse ani Filmbox Premium ktory je udavany ako HD, HD urcite nie je, jeho rozlisenie je sotva 720p.
Josif
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 17.březen 2017 - 9:57

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Josif »

V prosech Antiku asi hovori cena, peniaze su predsa az na prvom mieste:
Vsetko co potrebujes - 11,90 eur/mes v akcii 1+1 na 2 roky je 5,95 eur mesacne.

V tom mas 2x 4K kanal, 5x program pre dospelych, 6x detsky kanal, 7 sportovych, 3 x discovery v HD (ak sa ti spektrum v SD nepaci), animal, AXN, AMC, Travel, Love Nature, Filmboxy ... atd. Len pre porovnanie si pozri akciovy balik plustelky za 4,99 mesacne, alebo co dostanes v Skylinku za 5,80

Nepises na akej uhlopriecke to pozeras, ked mas mazanice.

A ked sa bavime o ekonomickych nezmysloch, kupovat 3x CA modul Conax u providera, ktory v oficialnom FAQ udava pouzitie lubovolneho boxu s UNI citackou, to sa mi tiez nejavi ako optimalne. Tak ale takto si sa rozhodol, a teraz uz jedine riesit na spravnom mieste - ci uz Antikom alebo vyrobcom televizorov.
mireceq
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.únor 2008 - 1:46

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od mireceq »

Cena nebol rozhodujúci parameter, k Antiku mám blízko zaujala ma použitá technológia.
Uhlopriečky TV su 55" a 75". Takže SD kanály su fakt za trest.

U "ľubovoľných" boxov je problém, že ak má mať podporu 4K, HbbTV, HDR/HLG, a 2xCI tak sa pohybujeme na úrovní 350-400EUR.
AntikSAT ma svoj CA modul s operatorskym profilom, takže ladenie je otázka 3 sekund ako s FastScanom, podporuje dual-decrypt takže funguje aj PIP prip. nahrávanie z roznych kanálov a pod. AntikSAT samotny podporuje HbbTV, takže prístup do archívu nie je problém. Žiaden box s tymito funciami nestoji cca 30EUR ako CA modul. A to všetko z jedného DO, s použivateľským rozhraním ktoré zvládne aj starší človek bez obavy, že uviazne v hierarchii nejakého Menu.

Antik sa mi už ozval, že o probléme s pomerom strán u SD HEVC na 11094/V vedia. Uvidíme či to vyriešia skor oni alebo Panasonic s ďalšou aktualizáciou. Všetky doležité kanály bežia zvyšok sa dorieši časom.

Vďaka za podnety.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od jopo33 »

moje udaje s profindera combo parabola fte 80

1055v sila77,3dbuv c/n 9,5db
1324v sila85dbuv c/n 14,5db
2605h sila76,5dbuv c/n 8,5db
V minulosti som skušal aj parabolu ukrajinsku ktora ostala po digi asi 85cm a u nej som dosiahol na frekvencii 1055v c/n 10,8 až 11db Tieto udaje niesu smerodatne lebo každy finder ich može ukazovať trochu inač nejedna sa o profi merač.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od MarekMM »

Ahoj, ahoj, dobrý večer a dobrá správa ... :wink: :good:

Zopár zmien je aj na satelite JOJ Šport vo vysokom rozlíšení /HD MPEG-4/
družica Eutelsat 16A; poloha 16.0°E.
Vysielanie je dostupné na frekvencii frekvencia 11471 GHz; poloha V; SR 30000; FEC 5/6; DVB-S2/8PSK;
a od začiatku je kódované systémom Conax - CAID: 0B00

PS: klik a kuk sem
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od MarekMM »

Z dôvodu skvalitňovania služby AntikSAT,
dochádza k zmene parametrov ladenia obľúbenej
dokumentárnej TV stanice National Geographic Wild HD.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nové parametre

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Družica Eutelsat 16A - poloha 16°E

Frekvencia: 11 471 Mhz
Polarizácia: Vertikálna
Symbol Rate: 30 000
ID stanice: 649
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od MarekMM »

Antik ponúka v decembri štyri platené programy bezplatne.

Počas celého decembra 2021 umožnuje Antik všetkým uživateľom svojich TV služieb
sledovať štyri staníce z vyšších programových balíkov aj keď ich nemajú vo svojom predplatenom balíku.
Sú to tieto programy AMC HD, JimJam, Disney Channel a National Geographic HD.

PS: Funguje to aj v aplikácii Atik TV GO,
platformách Android TV a Apple TV a tiež v appkách pre TV LG a TV Samsung.

zdroj internet
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
dzup
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.říjen 2008 - 15:25
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od dzup »

Ako je so streamovanim v enigma 2 boxe z AntikSAT? Vyzera to, ze vdaka novemu kodeku H.265 HEVC je problem so streamom. Na android zariadeniach (Dream Player, Dreamdroid), ale aj napr. VLC vo windows - nefunguje hardware decoding (tmava obrazovka - ide iba zvuk) a po prepnuti na software decoding je obraz deformovany.
VU+ UNO 4K SE / OpenATV - 0.8W+13E+16E+19.2E+23.5E
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od skyjet »

Problém je interlaced režim u hevc. Žiaľ nič čo je založené na ffmpeg knižnici ho nepodporuje (z bežných prehrávačov je to prakticky všetko). Bug report bol založený už pred 6 rokmi, no nikto s tým doteraz nič nespravil. Vraj je to nejaká neštandardná vec čo by sa vôbec nemala používať ale realita je iná.
Núdzovo sa to dá pozerať keď si napr. vo VLC ručné prepneš pomer strán na 16/9. No obraz sa kvôli tomu nesprávne interpretovanému prekladaniu "trasie".
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od mmiriboy »

No neviem, teraz som skúšal stream z môjho VU+ Duo 4k, konkrétne program Discovery Science HD z Antiksatu na mobil od Samsungu cez VLC player a obraz som mal normálne roztiahnutý, plynulý - bez sekania atď... Jednoducho povedané, pozerateľné!
:)
Na Windowse to skúsim neskôr...
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
dzup
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.říjen 2008 - 15:25
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od dzup »

Skús napríklad STV1 HD.
VU+ UNO 4K SE / OpenATV - 0.8W+13E+16E+19.2E+23.5E
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Antik - satelitná platforma

Příspěvek od Kasr »

Teraz som skúšal cez mx player a pri zapnutom aj vypnutom deinterlacingu som si nevšimol artefakty predkladania. Ale momentálne neboli žiadne rýchlejšie scény, ale aj tak by som si mal všimnúť
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „Antik Sat, Antik IPTV“