Skylink ICE karta

Moderátoři: EnoSat, Steiner, toprun, Farell

Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od minestra »

V létě jsem s úspěchem prošel to samé. ;-)
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od 9000peter »

Steiner pri všetkej úcte k tebe. Neviem koľko má zmienovany operátor uzivetalov ale je ich dosť s modulmi a ready krabicami. Toto fórum má zhruba 81000 regnutych užívateľov z toho možno 400 je tak boja schopných čo to tu pravidelne navštevujú. Veľa ľudí pristúpi na hru operátora a budú držať hubu a krok tak neviem ako chceš alebo chceme vyhrať tu vojnu z tým málom čo tu je. Ale bodaj by si mal pravdu pridam sa a budem bojovať.
K tomu freesatu čo im to pomôže keď už je kúpený utekajú z firmy vo firme...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od Steiner »

S tým FreeSatom som sa to snažil naznačiť takto:
"Toto aktuálne riešenie je momentálne funkčné /vzhľadom na aktuálnu situáciu/, ale doba je dnes taká."
"doba je dnes taká" znamenalo že je taká že dnes ľudia neriešia takéto veci dlhodobo, včera mi šiel Skylink, dneska pôjde FreeSat, čo bude zajtra sa uvidí. Tak som to myslel.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od dlhe_pole »

Steiner píše:Ak nás takýchto bude ale 60% tak vyhráme aj vojnu, nie len bitku. Všetko má svoje hranice, aj Amerika s Mexikom. :)
drzim palce
@feri, ak mám 10 zákazníkov a 6 mi po prepnutí odíde /bez prepnutia zostane 10/, tak by som musel byť fakt s dobrým obuškom jebnutý aby som to robil bez ohľadu na plány. Plány sú jedna vec a peniaze druhá, čo je viac? :D
a glisnik si povie ... ak som mal minuly rok na predplatnom x stotisic evri a terazky mam ledva 50 tis evri bol by som jebnuty keby som neprepol vsetky karty.. toto je matematika a nie ta tvoja :D
Všetci ktorých v okolí poznám tak po prepnutí ICE/znefunkčnení prechádzajú na FreeSat, čo k tomu ešte dodať. Toto aktuálne riešenie je momentálne funkčné /vzhľadom na aktuálnu situáciu/, ale doba je dnes taká.
nech len idu .. terazky aj tam uz moze skylink prepnut na uniblock .. doteraz sa bal freesatu jak cert kriza ze zapnutim uniblocku oni to nechaju tak .. ted je to jedna firma
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od gchevalier »

jedna firma ale dvoje VOP (obchodne modely), free-sat ti aj dneska da kartu kde je zarucena funkcnost v uni, co u sly1ink uz neplati nejaky ten rok, dva..
owen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 17.prosinec 2017 - 14:07

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od owen »

Aky zapis na karte je v oscame (entitlements) urcuje uniblock tiers, ked tak do pm.
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od alben »

Ziaden
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od alben »

gchevalier píše:jedna firma ale dvoje VOP (obchodne modely), free-sat ti aj dneska da kartu kde je zarucena funkcnost v uni, co u sly1ink uz neplati nejaky ten rok, dva..
a co im brani zmenit VOP? Nic.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od feri »

Steiner píše:Ak nás takýchto bude ale 60% tak vyhráme aj vojnu, nie len bitku. Všetko má svoje hranice, aj Amerika s Mexikom. :)
@feri, ak mám 10 zákazníkov a 6 mi po prepnutí odíde /bez prepnutia zostane 10/, tak by som musel byť fakt s dobrým obuškom jebnutý aby som to robil bez ohľadu na plány. Plány sú jedna vec a peniaze druhá, čo je viac? :D
Všetci ktorých v okolí poznám tak po prepnutí ICE/znefunkčnení prechádzajú na FreeSat, čo k tomu ešte dodať. Toto aktuálne riešenie je momentálne funkčné /vzhľadom na aktuálnu situáciu/, ale doba je dnes taká.
V r 2012 sa kopec ludi vyhrazalo utekom k freesatu, v pripade ak sa vypne ecm stream urceny pre karty 0d03 a vidis skylink ho koncom roka 2012 vypol.. M7 group to nijak neohrozilo a tych par ludi co uslo k freesatu, nahradilo kopec takych co mali moscnute karty a skylink od nich predtym nemal ani cent.
No a zas sme pri tom, ze ani tych par ludi co k freesatu uslo, z dlhodobeho hladiska neziskalo nic, kedze 0d02 bolo neskor vypnute tiez :)
Osobne si teda myslim, ze pri tvojej kalkulacii treba zohladnit aj tieto fakty a tak aj pocet utekajucich 6 z 10 je nerealny. Ostanme ale pri stale prehnanom pocte 1 z 10
.. mam teda 10 zakaznikov a preco teda nespravit krok, ktorym ziskam dalsich 4 bacov z Ocovej, ktori si stiahli nejaky nakonfigurovany oscam, hovno tomu rozumeju, hlavne ze sharuju s dalsimi 5 susedmi a s dalsim bacom z Detvy :) Mozno teda 1 zakaznik z 10 po mojom kroku ujde, ale ziskam 4 novych 10-1+4=13
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 678
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od furko »

Všetko sa dá riešiť s rozumom.
Karta next! Modul CI!
A zas neplakajte že je to drahé aj autá,alkohol a dievčence sú drahé a furt do nich vrážame € a neplačeme po fórach :cry:

P.S. Kto chce za zariadi ako to jemu vyhovuje a ak má nejaké € naviac tak .............
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od Steiner »

dlhe_pole, feri, asi máte pravdu, len som mal včera slabú chvíľku :D
owen píše:Aky zapis na karte je v oscame (entitlements) urcuje uniblock tiers, ked tak do pm.
žiadny entitlement to nie je
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od marecek29 »

feri píše:Mozno teda 1 zakaznik z 10 po mojom kroku ujde, ale ziskam 4 novych 10-1+4=13
To bych moc neveril. Kdyz Digi vyradilo emu tak Skylink nestihal dodavat karty.Az skylink vyradi uni tak se bude radovat zase nekdo jinej.Doba je dal a sat prijem na ustupu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od feri »

marecek29 píše:
feri píše:Mozno teda 1 zakaznik z 10 po mojom kroku ujde, ale ziskam 4 novych 10-1+4=13
To bych moc neveril. Kdyz Digi vyradilo emu tak Skylink nestihal dodavat karty.Az skylink vyradi uni tak se bude radovat zase nekdo jinej.Doba je dal a sat prijem na ustupu.
Vsak pisem, zo 4 bacov z Ocovej, z ich 5 susedov a z 1 bacu z Detvy ziskam len 4 bacov z Ocovej... dvaja susedia prejdu k telekomu, jeden sused k orange, dalsi dvaja susedia sa rozhodnu strajkovat, testnu dvb T, no a ten jeden baca z Detvy pojde do iptv, ma sice len slabu mikrovlnku, ale necha sa na to nahovorit, kedze ani sam nevie o co ide a vopred netusi, ze mu to bude pravidelne kazdy den sekat a padat :)
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od emge »

marecek29 píše:To bych moc neveril. Kdyz Digi vyradilo emu tak Skylink nestihal dodavat karty.Az skylink vyradi uni tak se bude radovat zase nekdo jinej.Doba je dal a sat prijem na ustupu.
Mám na to rovnaký názor. Keď už zákazník bude musieť znovu investovať do výmeny satelitného prijímača..., tak si rovno môže kúpiť prijímač s podporou HEVC a prejsť k AntikSatu. A k základným programom HEVC znovu nepotrebuje. Kvalitná 80 cm parabola postačuje.
Možnosti sú, zákazník potrebuje len nejaký "impulz", aby sa rozhýbal.
Osobne si myslím, že základnú ponuku nechá Skylink v CW ešte dlhú dobu. Strata zákazníkov by mohla viesť aj k otázke exkluzivity využívania prístupu k verejnoprávnym TV hradenom verejnoprávnymi TV.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od feri »

emge píše:
marecek29 píše:To bych moc neveril. Kdyz Digi vyradilo emu tak Skylink nestihal dodavat karty.Az skylink vyradi uni tak se bude radovat zase nekdo jinej.Doba je dal a sat prijem na ustupu.
Mám na to rovnaký názor. Keď už zákazník bude musieť znovu investovať do výmeny satelitného prijímača..., tak si rovno môže kúpiť prijímač s podporou HEVC a prejsť k AntikSatu. A k základným programom HEVC znovu nepotrebuje. Kvalitná 80 cm parabola postačuje.
Možnosti sú, zákazník potrebuje len nejaký "impulz", aby sa rozhýbal.
Osobne si myslím, že základnú ponuku nechá Skylink v CW ešte dlhú dobu. Strata zákazníkov by mohla viesť aj k otázke exkluzivity využívania prístupu k verejnoprávnym TV hradenom verejnoprávnymi TV.
Nuz neviem ci sa niekomu bude chciet pretacat parabolu z 23,5e alebo z 0,8w na 16e, ked v mnohych pripadoch bude stacit dokupit cam modul za 30€.
V pripade 0,8w je uz potom lepsia alternativa digi prip. magiosat od telekomu.
Naviac buducnost platforiem z 16e orangesat a antiksat je velmi nejasna a ak tieto platformy nespravia nieco prevratne, resp. budu pokracovat tak ako doteraz, nas maly sk cz trh ich neuzivi a skoncia ako flix 
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od emge »

feri píše:Nuz neviem ci sa niekomu bude chciet pretacat parabolu z 23,5e alebo z 0,8w na 16e, ked v mnohych pripadoch bude stacit dokupit cam modul za 30€.
V pripade 0,8w je uz potom lepsia alternativa digi prip. magiosat od telekomu.
Naviac buducnost platforiem z 16e orangesat a antiksat je velmi nejasna a ak tieto platformy nespravia nieco prevratne, resp. budu pokracovat tak ako doteraz, nas maly sk cz trh ich neuzivi a skoncia ako flix 
Nie každému bude stačiť dokúpiť modul, veľa prijímačov s UNI čítačkami je bez CI slotu. A aj tam, kde to stačí, môže byť investícia do CAM (plus servisný poplatok a trend zvyšovania cien) tým "impulzom" na zmenu.
Ak nebráni poloha a terén, tak pretočenie paraboly je ten najmenší problém.

Hlavnou činnosťou Antiku je internetové pripojenie a hlavnou činnosťou Orange sú mobilné hlasové služby. Pre obidvoch je televízia len doplnkovou službou, ktorú potrebujú k tomu, aby vedeli konkurovať Telekomu, UPC... Nie sú závislí na zisku z tejto služby, pre nich je to činnosť, ktorá im zvyšuje zisk v hlavnej oblasti činnosti. Antik poskytuje základ pre svojich zákazníkov z internetových služieb dokonca bezplatne.
To je rozdiel oproti Flixu, či FreeSatu. A aj Skylinku.

A ešte by som pripomenul UPC s optikou a najnovšie O2 cez LTE.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od feri »

Ano, presne tak, su to len doplnkove druhotriedne sluzby.. vid signal na tp s orangesport 2, 3, kde je nutna parabola min 90
Naviac Orange, aj Antik su spolocnosti, ktorym ide o zisk a ak budu ich sat sluzby dlhodobo stratove, nebudu do sveta platit tp, prava za vysielanie tv, sportovych prenosov atd. Vsak aj flix prehodnotil svoje posobenie na trhu a nie je prvy ani posledny :)
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od MarekMM »

emge píše:
marecek29 píše:To bych moc neveril. Kdyz Digi vyradilo emu tak Skylink nestihal dodavat karty.Az skylink vyradi uni tak se bude radovat zase nekdo jinej.Doba je dal a sat prijem na ustupu.
Mám na to rovnaký názor. Keď už zákazník bude musieť znovu investovať do výmeny satelitného prijímača..., tak si rovno môže kúpiť prijímač s podporou HEVC a prejsť k AntikSatu. A k základným programom HEVC znovu nepotrebuje. Kvalitná 80 cm parabola postačuje.
Možnosti sú, zákazník potrebuje len nejaký "impulz", aby sa rozhýbal.
Osobne si myslím, že základnú ponuku nechá Skylink v CW ešte dlhú dobu. Strata zákazníkov by mohla viesť aj k otázke exkluzivity využívania prístupu k verejnoprávnym TV hradenom verejnoprávnymi TV.
Poväčšine tu splietate nepravdy a polopravdy ... to je tak ako s tým Dežkom, ktorý sa išiel sťažovať na jedného suseda
na miestne MNV ... pardon na obecný úrad ale to je jedno len pán_sú starosta už majú KDH knižku... :cry:
Nuž a čože sa to sťažoval náš Dežko a nad čím plačú miestny malý Dežkovia?
Ten sviňúch si opravil plot a už mu nemôžu sliepočky utekať na slobodu a veď tak sa to má sliepočka má byť slobodná. :ROFL:
Ba aj na bráničke zámku vymenil sviňúch jeden ... :unknown: :D
Nuž len tak mimochodom, správne bolo povedané ak chceš pozerať televízne programy od Antiku
nepotrebuješ novú satelitnú kisénku stačí trebárs starý AB Cryptobox 500HD, pozeráš temer všetko a v HD ...
základné programy a čosi naviac sú naladené tu ... a možností je haba kuk ... 8) :good:

Antik TV všetko čo u mňa frčí na AB Cryptoboxoch 5xxHD :good:
ABCryptobox5xxHD_AntikTV.zip
(12.31 KiB) Staženo 78 x
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 678
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od furko »

Ak ma dotyčný CRB 6xx alebo 7xx a kartu s caid 0624 tak nepotrebuje nič dokupovať ani k nikomu prechádzať. Aby som nerobil reklamu sú aj iné prijímače kde nieje potreba okrem softu nič robiť.
Kto chce si všetko nájde nebudem to tu rozpisovať a silno pochybujem že niekto bude niečo rušiť len preto lebo sa niečo zdvihlo. Holt ľudia si už začínajú zvykať že nie všetko je zadarmo alebo lacnejšie od suseda.

p.s a žvásty ako niekto potrebuje v dnešnej dobe "archívov, úložísk a pod." nahrávať viac programov naraz si nechajte pre ......... každý kto najviac kričí ako ho niekto obmedzuje aj najviac kradne a ešte to aj poskytuje pre pol republiky a terazky sa bojí o kšeft.
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Skylink ICE karta

Příspěvek od emge »

Re: MarekMM
Si úplne mimo témy. Ja píšem o oficiálnom príjme v domácnosti. Legálnom a riadne zaplatenom.
Väčšina ľudí pri nakupovaní porovnáva ceny. Ak cena nejakého produktu stúpne, pozrie sa na alternatívny produkt. To je prirodzené správanie väčšiny ľudí.
Však nech Skylink zmení ICE a prejde na "vyššie zabezpečenie" aj na "bezplatnom" balíku. Potom uvidíme, ako na tom získal.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Odpovědět

Zpět na „Skylink, Antena+“