e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 24.Červen 2018 - 18:28

Všechny časy jsou v UTC+02:00
Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 761 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 129 30 31 32 3339 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 24.Prosinec 2016 - 23:44 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
V 2017 pridáme nové HD stanice. O cenách sa rozhodujeme
Operátor prezradil plány na rok 2017. Prinášame vám druhú časť špeciálneho projektu.
Aj tento rok si redakcia Živé.sk pripravila pre svojich čitateľov sériu rozhovorov s najväčšími telekomunikačnými poskytovateľmi na Slovensku.
Už štvrtý ročník rozhovorov budeme zverejňovať počas celých sviatkov. Čitatelia sa tak môžu tešiť na exkluzívny obsah aj počas tohto obdobia.
Za spoločnosť M7 Group, ktorá u nás prevádzkuje Skylink, sme sa porozprávali s Jaromírom Glisníkom.
Aký bol rok 2016?
Rok 2016 bol pre slovenský televízny trh prelomový. Avizovaný odchod Markízy z DVB-T posilnil všetky platené televízne platformy. Tento trend je zjavný najmä v posledných týždňoch roka 2016 a pretrvá iste aj v prvých dvoch mesiacoch roku 2017.
Jedná sa o revolučnú zmenu, zasiahla však relatívne malý počet českých domácností. V roku 2016 tiež skončila na Skylinku distribúcia najsledovanejších programov v MPEG-2/SD. Tým sa zavŕšil 8 rokov trvajúci proces, ktorý bol pre nás veľmi finančne náročný.
Aké nové funkcie a novinky ste za posledný rok spustili? Koľko staníc ste do rastra pridali a aké ďalšie novinky ste svojím zákazníkom ponúkli? Čo sa vám už nepodarilo zrealizovať?
Skylink spustil novú službu Skylink Live TV, ktorá prináša možnosť sledovať vybrané programy Skylinku na tabletoch či mobilných telefónoch. Na trh sme tiež uviedli dvojtunerové hybridné satelitné prijímače Samsung Evo-S, ktoré poskytujú funkcie bežné pri IPTV platformách (prehrávanie programu zo záznamu, videotéku a ďalšie.).
Ponuku Skylinku rozšírili nové programy, napríklad esportsTV HD, televízna stanica zameraná na najrýchlejšie rastúce športové odvetvie – elektronický šport.
Čo chystáte na rok 2017?
Pripravujeme významné rozšírenie programovej ponuky a funkcií služby Skylink TV a tiež niekoľko programových noviniek. O zmenách cien zatiaľ rozhodnuté nebolo.
Aký pomer zákazníkov už využíva mobilnú TV? Aké plánujete novinky a zmeny na tomto poli? Chystáte pridávať nové stanice?
Mobilnú TV na slovenskom využíva len malé percento zákazníkov. Porastie však iste s rozšírením programovej ponuky a funkcií Skylink Live TV a iných podobných služieb a rovnako s rozvojom internetového pripojenia.
Markíza odchádza z pozemnej formy distribúcie. Zároveň chce od operátorov oveľa viac peňazí za šírenie. Čo si o tom myslíte? Dohodli ste sa už s televíziou? Aké následky to môže mať pre televízny trh na Slovensku?
Markíza sa rozhodla prejsť na model bežný vo väčšine krajín Európy a financovať svoju prevádzku nielen z reklamy, ale aj z poplatkov vybraných operátorov od zákazníkov. Napríklad v Maďarsku tento model funguje už mnoho rokov.
Je úplne samozrejmé, že sa za kvalitné televízne programy platí. Je naivné sa domnievať, že je niečo zadarmo. Domnievam sa, že tento krok Markízy bude mať pozitívny vplyv na slovenský televízny trh.
Plánujete rozširovať počet HD staníc aj v budúcom roku? Koľko HD staníc ste pridali počas roku 2016?
V roku 2016 rozšírilo ponuku Skylinku pre Slovensko 12 HD programov, teraz ich je už 56. V budúcom roku určite ďalšie HD programy pribudnú. Skylink tým zvýšil svoj tradičný náskok v kvalite vysielania pred konkurenciou.
Chystáte sa pridať viac HD staníc aj do základného balíka? Tlačíte na ďalších vysielateľov, aby ponúkli HD verzie svojich kanálov?
Mnoho pridaných HD staníc patrí do balíčka Digital a je pravdepodobné, že tento trend bude pokračovať. HD distribúcia je veľmi nákladná, preto má zmysel iba pri staniciach s vysokou sledovanosťou. Ešte dlho bude trvať stav, keď sa málo sledované programy vysielajú len v štandardnej kvalite.
Plánujete počas roku 2017 vyraďovať SD stanice a ponechať iba ich HD verzie?
Stav, keď sa vedľa HD verzie šíri cez satelit takisto SD verzia televíznej stanice, bol nutný počas prechodu z MPEG-2 na MPEG-4, ktorý Skylink v roku 2016 dokončil. Naďalej to už nie je potrebné. Skylink už duálnu distribúciu SD a HD ukončil a k rovnakému kroku určite skôr alebo neskôr pristúpia aj vysielatelia, ktorí poskytujú svoje televízne stanice na našej orbitálnej pozícii 23,5°E v MPEG-2/SD.

zdroj: zive.sk


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 28.Prosinec 2016 - 19:04 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
Vypnutí 11,836 GHz podle plánu - 31.12.2016
Všechny programy vysílané v multiplexu společnosti Towercom na satelitu Astra 3B (23,5°E) na kmitočtu 11,836 GHz pravděpodobně skončí s koncem tohoto roku - tedy o půlnoci z 31.12.2016 na 1.1.2017.
"Dle našich dosavadních informací dojde k vypnutí transpondéru přesně na konci roku," uvedl na dotaz webu Parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink vlastní.
"Co si vysílatelé objednali, to dostanou. Nevypadá to, že by někdo bral ohled na diváky. Je to absurdní, avšak mimo naši kontrolu," dodává.
Vypnutí se tedy dotkne všech zákazníků Skylinku a rovněž uživatelů karet RTVS a Plustelka, kteří sledují vysílání na starém kmitočtu a doposud si nepřeladili na HD verzi programů, v horším případě si nevyměnili ani starší přijímač za novější.
Faktem je, že v případě vypnutí multiplexu 11,836 GHz o půlnoci na Nový rok nikdo nevyřeší problémy s nedostupností programů. Zákaznická linka bude na Nový rok mimo provoz. O změnu termínu vypnutí (tj. posunutí o několik dní) musejí projevit zájem zákazníci, kteří kapacitu využívají a rovněž i provozovatel multiplexu.
Ukončení provozu multiplexu na 11,836 GHz s koncem roku bude mít dopad na všechny zákazníky, kteří využívají kapacitu v tomto multiplexu, zejména na skupinu Markíza, jež ve stejný termín ukončí i pozemní distribuci v DVB-T. Řada diváků Markízy může být na Nový rok bez své oblíbené stanice.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 01.Leden 2017 - 10:04 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Na Skylinku skončila většina programů v MPEG-2/SD

Na česko-slovenské satelitní platformě Skylink došlo s příchodem Nového roku k výrazným změnám - skončila většina českých a slovenských programů ve formátu MPEG-2/SD. Všechny vypnuté programy ve starém formátu je možné sledovat v MPEG-4 v technicky dokonalejším přenosu - v HD rozlišení.
Změna se dotkla těch diváků, kteří vysílání ve starém formátu doposud sledovali. Programy je možné sledovat i nadále ale na jiných frekvencích. Diváci se staršími přijímači musí vyměnit svůj set top box za novější, který podporuje MPEG-4, HD a DVB-S2.
K 1.1.2017 byla v souladu s dřívějším oznámením ukončila společnost Towercom MPEG-2/SD distribuci českých programů TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Plus, Barrandov Muzika/Barrandov Family i slovenských stanic Jednotka (STV1), Dvojka (STV2), TV Markíza, JOJ PLUS, WAU, TA3 a TV8 (TV Osem). Na většině vypnutých programů se buď vysílají barevné pruhy nebo textová informace o ukončení SD distribuce. Vysílání televize JOJ v MPEG-2/SD je zatím ještě dostupné. Objevilo se na původní pozici kanálu WAU. Diváci tak mají k dispozici jediný slovenský program v MPEG-2/SD a tedy dostupný na starších přijímačích.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 01.Leden 2017 - 11:53 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Vysílání Barrandov Family bylo na satelitu Astra 3B zhruba v jednu hodinu ráno ukončeno

Kanál Barrandov Muzika po svém přeformátování na Barrandov Family krátce představil i divákům satelitní platformy Skylink. Vysílání Barrandov Family bylo na satelitu Astra 3B zhruba v jednu hodinu ráno ukončeno. Proč Barrandov Family nepokračuje v satelitní distribuci? "Změna je způsobena přechodem satelitních operátorů na normu DVBS-2 a HD vysílání," uvedl provozovatel skupiny Barrandov k ukončení satelitního šíření programu Barrandov Muzika. Nicméně stanice mohla pokračovat v distribuci v MPEG-4/SD nebo MPEG-4/HD, podobně jako ostatní programy Barrandov HD, Barrandov Plus HD a Kino Barrandov HD. Díky ukončení satelitní distribuce čtvrtého programu Barrandova bude dostupnost nové stanice velmi omezena. Na žádné DTH platformě se Barrandov Family nevysílá.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 01.Leden 2017 - 12:32 
Offline
Moderátor
Moderátor

Registrován: 06.Listopad 2007 - 21:45
Příspěvky: 831
Místo/Bydliště: Ubuntu 12.04
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 13 krát
Na frekvencii 12168 V 27500 vysiela TV JOJ v SD rozliseni, v streame su vsetky CAID, teda SKYLINK ako aj PLUSTELKA.

_________________
Na otazky pouzivajte forum a nie SS !!!

AMIKO VIPER COMBO, IPBOX9000, ABIpbox Prismcube Ruby, Multibeam 85, 23,5E-19,2E-13E-1W, SG-2100


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 01.Leden 2017 - 18:25 
Offline
Registrovaný
Registrovaný

Registrován: 22.Březen 2006 - 19:20
Příspěvky: 6
Ukončenie vysielania programu Hustler HD

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group informuje o ukončení vysielania erotického programu Hustler HD.

31. 12. 2016 bolo ukončené vysielanie erotického programu Hustler HD. Program Hustler (SD verzia tohto programu) zostáva aj naďalej súčasťou programovej ponuky Skylinku – zákazníci ho môžu prijímať v rámci doplnkového balíčku Exxtreme alebo Základného balíčka Komplet.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 01.Leden 2017 - 21:25 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Nova 2, Nova Action a Nova Gold již od 4.2.2017
V den 23. narozenin se programy televizní skupiny NOVA představí s novou grafikou a logy a některé i s novými názvy. Hlavní změnu čekají tři menší tématické programy TELKA, TV Smíchov a TV Fanda, které budou rebrandovány.
Kanál TELKA bude od 4.2.2016 vysílat pod názvem Nova Gold, stanice TV Smíchov se přejmenuje na NOVA 2 a program TV Fanda se bude nově jmenovat Nova Action.
Součástí změny TV Smíchov při přejmenování na NOVA 2 bude rozšíření programového obsahu. Nově bude stanice cílit na širší cílovou skupinu. Doposud se TV Smíchov zaměřuje na zábavní a komediální seriály a sitcomy.
Po těchto změnách budou všechny televizní programy skupiny NOVA vysílat pod jednou značkou - NOVA.
Televizní skupinu NOVA tvoří hlavní stanice TV Nova, filmový a seriálový program Nova Cinema, TV Fanda (Nova Action), TELKA (Nova Gold), TV Smíchov (NOVA 2) a placené programy Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Značku Nova používá i online videotéka Nova Plus.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 02.Leden 2017 - 17:35 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
Konec původního TP s Huster TV a Brazzers TV Europe

Změna se dotkla i zákazníků Skylinku, kteří z pozice 19,2°E mohou sledovat placené erotické programy Hustler TV a Brazzers TV Europe v klasickém SD rozlišení. Pro další sledování těchto stanic je nutné provést nové vyhledávání se zadáním nových parametrů.
nové technické parametry:
satelit: Astra 1L (19,2°E)
kmitočet: 12,515 GHz
polarizace: horizontální¨
SR: 22000
FEC: 5/6
norma: DVB-S
modulace: QPSK
Multiplex aktuálně obsahuje programy Vivid TV Europe (včetně virtuální pozice Vivid CZ pro český a slovenský trh), Brazzers TV Europe (včetně virtuální pozice Brazzers TV CZ pro potřeby českého a slovenského trhu) a dále stanice Hustler TV, Eurosport 2 Germany, Planet, kabel eins classics, AXN Deutschland, Sportdigital HD, AB3 a test CSC, dále rozhlasové stanice Nostalgie, VRT Radio 1, VRT Radio 2, Radio Lebensquelle a Radio Frendes-Dienst. Rádiové programy vyjma Nostalgie a AB3 vysílají FTA. Všechny televizní stanice vyjma CSC TEST a kabel eins classics se vysílají v MPEG-4/H.264.
Satelitní multiplex na kmitočtu 12,515 GHz pracuje stále v normě DVB-S. V budoucnu bude překlopen do DVB-S2/8PSK, čímž se zvýší celková kapacita tohoto multiplexu. Nově získaná kapacita bude využita pro rozšíření programové nabídky.
M7 Group se rozhodla zoptimalizovat svoji satelitní kapacitu na satelitech Astra. Na pozici 19,2°E přesunula některé programy z původní frekvence 12,722 GHz na novou 12,515 GHz. Belgické programy nově poskytuje ze satelitního systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E, kde se vysílaly i dříve. M7 Group rovněž objednala novou satelitní kapacitu pro potřeby českého a slovenského trhu na družici Astra 3B a umístila na ji HD stanice České televize a programové služby Českého rozhlasu.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 03.Leden 2017 - 16:08 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Prima PLUS startuje 23.1.2017. Bude na Skylinku i v sítích ST

Skupina Prima spouští nový kanál Prima PLUS, jehož vysílání je směřováno na území Slovenska. Stanice bude od svého spuštění v nabídkách satelitní platformy Skylink, v kabelové síti UPC SK a v sítích společnosti Slovak Telekom (ST).
Program Prima PLUS bude převážně sestaven z vlastní tvorby televize Prima a poběží od 23. ledna. Obchodním zastupitelstvím Primy PLUS bude JOJ Group. Novou stanici si bude moct naladit většina slovenských domácností s placenými televizními službami.
Kde bude možné naladit Prima PLUS
- satelit (Skylink)
- sítě společnosti SLovak Telekom (Magio)
- kabelová síť UPC BROADBAND SLOVAKIA
„Jsme velmi rádi, že jsme se na distribuci kanálu Prima PLUS na Slovensku dohodli s významnými operátory, jako je M7 Group, UPC BROADBAND SLOVAKIA, Slovak Telekom a řada dalších, díky čemuž Primu PLUS může sledovat 1,4 mil. slovenských domácností s placenou televizní službou,“ říká Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Podle vysílacího schématu bude program Prima PLUS složen především z pořadů vlastní tvorby televize Prima, ať již jde o oblíbené seriály, zpravodajské pořady, zábavné show, kulinární či hobby pořady. „Program je poskládán z našich osvědčených pořadů, jako jsou například seriály Ohnivý kuře, Přístav, Cesty Domů, Rodinná pouta či Vinaři. Pro diváky máme přichystaný také nový detektivní seriál TEMNÝ KRAJ v hlavní roli s Lukášem Vaculíkem,“ dodává Marek Singer.
Skupina Prima provozuje v České republice vysílání pěti volně šířených televizních stanic a nově i kanál s posunutým programem Prima +1 pro zákazníky Skylinku. Hlavní stanicí je plnoformátová TV Prima pro celou rodinu, na mladší muže se orientuje stanice Prima COOL, třetí je Prima LOVE zaměřená na oblíbené seriály a televizní zábavu. V portfoliu skupiny nechybí ani dokumentární kanál Prima ZOOM. Nejmladší přírůstkem do televizní rodiny je stanice Prima MAX, která je zaměřena na filmovou zábavu. Skupina Prima má široké portfolio webů (např. iPrima.cz, Prima COOL, Prima PLAY, Prima STYLE, Prima ŽENY, Prima FRESH). Průměrný měsíční zásah stanic skupiny Prima je více než 91 % dospělé populace ČR, společně s online portfoliem je pak zásah ještě vyšší, díky čemuž je skupina Prima jednou z nejsilnějších mediálních společností v České republice.

zdroj:parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 05.Leden 2017 - 18:59 
Offline
Veterán fóra
Veterán fóra
Avatar uživatele

Registrován: 12.Březen 2010 - 19:10
Příspěvky: 1016
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus
Poděkoval: 6 krát
Poděkováno: 2 krát
Towercom vypnul DVB-S multiplex na 11,836 GHz
Společnost Towercom dnes ukončila provoz svého DVB-S multiplexu na satelitu Astra 3B (23,5°E). Šlo o kapacitu, která do konce loňského roku sloužila pro distribuci některých slovenských a českých stanic v klasickém SD rozlišení.
V multiplexu byly do posledního dne roku 2016 šířeny programy Jednotka, Dvojka, TV Markíza, TV JOJ, JOJ PLUS, TV8, TA3 a TV Barrandov a Kino Barrandov. Vedle těchto programů zde byly i rozhlasové služby Rádio Lumen, Radio 7, Antena Rock, Jemné melodie (S/V/Z) a Rádio Rocková republika.
Všechny programy byly dostupné pro zákazníky česko-slovenské satelitní platformy Skylink, programy Jednotka a Dvojka i pro uživatele RTVS karet a zákazníky Plustelka. Podobně i programy JOJ a JOJ PLUS.

zdroj: parabola.cz

_________________
Pišťok


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 06.Leden 2017 - 20:59 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
Chystáme inovace, další programy. Možná přijde i Ultra HD

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 07.Leden 2017 - 14:24 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
Skylink má 600 tisíc zákazníků s pay-tv. Meziročně o 15% více
Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink překonal na podzim loňského roku hranici 600 tisíc zákazníků s placenými balíčky, což je meziroční nárůst o 15 procent.
"Na podzim jsme překonali hranici 600 tisíc předplatitelů placených balíčků. Meziročně narostl počet zákazníků s placenou nabídkou o 15%," říká webu Parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group.
"Zatímco v minulosti si většina nových zákazníků vystačila s balíčkem Digital, v roce 2016 již většina nově příchozích upřednostnila placené balíčky," dodává Jaromír Glisník.
Během roku 2016 bylo zaktivováno 60 tisíc nových přístupových karet Skylink, což je o 20 procent více než v roce 2015.
Celkem je v provozu 2 miliony karet Skylink.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 08.Leden 2017 - 22:35 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
Prima PLUS HD na Skylinku zřejmě již v úterý
Zhruba za 2 týdny zahájí vysílání na slovenském televizním trhu nový kanál české komerční televizní skupiny Prima. Nová stanice se bude jmenovat Prima PLUS a od počátku bude dostupná mimo jiné pro zákazníky platformy Skylink na Slovensku.
"Pravděpodobně v noci z pondělí na úterý spustíme testovací vysílání - promo smyčku," uvedl webu Parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group k termínu spuštění vysílání Prima PLUS na kapacitě Skylinku.
Stanice Prima PLUS bude na Skylinku dostupná v HD. "Program bude v HD na frekvenci 12.344 MHz," dodává.
Prima PLUS HD přinese divákům na Slovensku výběr z pořadů vlastní tvorby TV Prima na kterou má provozovatel práva pro šíření mimo území České republiky.
V relativně krátké době to bude druhá programová novinka Primy pro diváky Skylinku. Před měsícem odstartovala Prima +1 HD, program televize Prima s hodinovým časovým posunem v HD rozlišení.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 10.Leden 2017 - 11:41 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Ochutnávka AXN, Sport1 a JOJ Cinema nyní jen v HD, Prima Plus s promo

Placené programy Sport1 a JOJ Cinema jsou pro zákazníky satelitní platformy Skylink nyní dostupné jen ve vysokém rozlišení. Stačí v přijímači vyhledat JOJ Cinema HD a Sport 1 HD. Startuje zkušební vysílání Prima PLUS. Ochutnávka nyní poskytuje program AXN.
Operátor platformy Skylink dnes ukončil distribuci sportovního programu Sport 1 a filmového JOJ Cinema v klasickém SD rozlišení (MPEG-4/SD). Klienti provozovatele mohou oba programy sledovat i nadále. Nyní už jen v technicky dokonalejším přenosu - v HD rozlišení. Pro příjem HD verze JOJ Cinema a Sport1 je nutné provést nové vyhledávání se zadáním níže uvedených parametrů.
Multiplex s HD programy zatím pracuje v DVB-S. Během prvního kvartálu tohoto roku bude mux překlopen do DVB-S2, čímž se rozšíří celková kapacita multiplexu a umožní zařadit další programy.
technické parametry:
satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,070 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK
JOJ Cinema HD
service ID: 13145
video PID: 3910 (MPEG-4/HD)
audio PIDy: 3920 (česky, MPEG), 3921 (původní, MPEG)
CA systémy: Irdeto (CAID 0D96, 0624), Viaccess Orca (CAID 0500/051910)
Sport 1 HD
service ID: 13131
video PID: 2710 (MPEG-4/HD)
audio PIDy: 2720 (česky, MPEG), 2721 (slovensky, MPEG)
CA systémy: Irdeto (CAID 0D96, 0624), Viaccess Orca (CAID 0500/051910)
Změna proběhla i na programové pozici "Skylink Ochutnavka". Po filmovém programu AMC Channel se na této pozici nyní vysílá seriálový program AXN.
Demo kanál Skylink Ochutnávka je dostupný na všech aktivních kartách Skylink (postačí mít aktivní balíček DIGITAL). Všem zákazníkům operátor nabízí možnost sledování některého placeného program z jeho programové nabídky. Cílem "ochutnávkového" kanálu je oslovit širší skupinu zákazníků Skylinku a představit jim placené programy, které poskytuje.
technické parametry:
satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,344 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
Skylink Ochutnavka (aktuálně AXN)
service ID: 9011
video PID: 2110 (MPEG-4/SD)
audio PIDy: 2120 (česky, MPEG), 2121 (původní, MPEG)
CA systémy: Irdeto (CAID 0D96, 0624), Viaccess Orca (CAID 0500/051910)
Dnes bylo zároveň spuštěno zkušební vyslání nového programu skupiny Prima s názvem Prima PLUS. Program je určen výhradně pro slovenské televizní diváky a v rámci Skylinku je program dostupný v nejnižším balíčku DIGITAL. Pravidelné vysílání bude spuštěno v pondělí 23.1.2017.
Podle vysílacího schématu bude program Prima PLUS složen především z pořadů vlastní tvorby televize Prima, ať již jde o oblíbené seriály, zpravodajské pořady, zábavné show, kulinární či hobby pořady.
technické parametry:
satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,344 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
Prima PLUS HD
service ID: 8009
video PID: 1910 (MPEG-4/HD)
audio PIDy: 1920 (česky, MPEG)
CA systémy: Irdeto (CAID 0D96, 0624), Viaccess Orca (CAID 0500/051910)

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 12.Leden 2017 - 21:56 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
Dajto HD s teletextem, Prima PLUS HD s AC3
Skylink dnes rozšířil nabídku doplňkových služeb pro své diváky. Televizní stanice Dajto HD je nově poskytována s teletextovými titulky. Diváci této stanice mohou nyní pohodlně listovat v teletextu televizní skupiny Markíza bez toho aniž by přepínali na hlavní kanál Markíza HD.
Druhá novinka Skylinku se týká rovněž programu pro slovenský trh. Nový český kanál Prima PLUS HD, který na Slovensku zahájí oficiální provoz 23.1.2017, je již dostupný s volitelnou zvukovou stopou ve formátu Dolby Digital (AC3).
Programy Dajto HD a Prima PLUS HD jsou součástí nejnižší nabídky DIGITAL operátora platformy Skylink.
technické parametry - Dajto HD:
• Astra 3B (23,5°E), freq. 11,876 GHz, pol. H, SR 29900, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
technické parametry - Prima PLUS HD:
• Astra 3B (23,5°E), freq. 12,344 GHz, pol. H, SR 29900, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 19.Leden 2017 - 12:06 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Teletext nově i u stanice Doma HD

Další HD program z nabídky satelitní platformy Skylink je dostupný s teletextovými stránkami. Provozovatel této DTH služby zapojil teletext ke slovenské komerční televizi Doma HD.
Doma HD je tak dalším kanálem slovenské televizní skupiny Markíza, který je klientům Skylinku dostupný s teletextem. V minulých dnech začala vysílat s teletextem i sesterská stanice Dajto HD.
Skupina Markíza má na Skylinku všechny své HD programy opatřené teletextem. Vedle zmíněných programů Doma HD a Dajto HD je teletext šířen i u hlavní stanice Markíza HD.
technické parametry - Doma HD:
• Astra 3B (23,5°E), freq. 12,109 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 22.Leden 2017 - 10:51 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Film+ HD mimo naše plány

V závěru loňského roku se v magazínu platformy Skylink objevily informace o chystaných programech Sport1 HD a Film+ HD. Zatímco první se stal součástí nabídky Skylinku, druhá stanice se zatím v nabídce operátora neobjevila.
Sportovní fanoušci se dočkali HD verze Sport1, filmoví fanoušci místo uvedené stanice Film+ HD jiného programu - JOJ Cinema HD.
Bude Film+ HD zařazen do nabídky Skylinku?
"Film+ HD je aktuálně mimo naše plány," uvedl na dotaz webu Parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje. "Snad v budoucnu," dodává.
Skylink má ještě další volnou kapacitu pro zařazení dalších stanic v HD, případně SD rozlišení. Nová kapacita vznikne po překlopení posledního DVB-S multiplexu M7 Group na 23,5°E do DVB-S2. Jedná se o kapacitu na kmitočtu 12,070 GHz, pol. H.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 23.Leden 2017 - 15:15 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Prima PLUS startuje na Slovensku. Kde ji naladíme?
Česká komerční televize Prima spouští na Slovensku svoji stanici s názvem Prima PLUS. Stanice je od svého spuštění dostupná v nabídkách 10 operátorů, což znamená, že vysílání může sledovat až 1,5 milionu slovenských domácností s placenými tv službami.
Stanice Prima PLUS zahájila vysílání dnes 23.1.2016 ve 13 hodin a 10 minut. Novou stanici je možné si naladit u 10 operátorů, díky čemuž je pokryto 1,5 mil. domácností s placenými televizními službami. Diváci se mohou těšit na oblíbené primácké seriály, jako je Ohnivý kuře, V.I.P. vraždy či Přístav, ale i nový detektivní seriál Temný kraj.
Stanice Prima PLUS HD je od svého uvedení na trh dostupná pro všechny zákazníky platformy Skylink na Slovensku. Program je součástí nenižšího balíčku DIGITAL, který je dostupný na všech aktivních kartách Skylink s aktivním slovenským regionem.
technické parametry - Prima PLUS HD pro Skylink:
satelit: Astra 3B (23,5°E)
frekvence: 12,344 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
Prima PLUS HD
service ID: 8009
video PID: 1910 (MPEG-4/HD)
audio PIDy: 1920 (MPEG), 1921 (AC3)
CA systémy: Irdeto (D096, 0624) a Viaccess Orca (0500/051910)

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 24.Leden 2017 - 14:04 
Offline
Znalec fóra
Znalec fóra
Avatar uživatele

Registrován: 22.Srpen 2011 - 20:49
Příspěvky: 593
satelitni prijimac: Amiko 8260+
Místo/Bydliště: Trenčín
Poděkováno: 15 krát
Prima HD a Prima +1 HD skončily na slovenských kartách
Operátor česko-slovenské satelitní platformy Skylink provedl změnu v poskytování českých programů Prima HD a její časově posunuté verze Prima +1 HD. Nově jsou tyto dva programy k dispozici jen zákazníkům s kartou Skylink zaregistrovanou na české území.
Doposud byly oba zmíněné programy poskytovány bez geoblokace - tedy na všech aktivních kartách Skylink v České republice a na Slovensku.
Po spuštění nového programu Prima PLUS HD, který Prima spustila speciálně pro slovenský trh, došlo k úpravě v oprávnění - zatímco novinka Prima PLUS HD je dostupná jen na slovenských kartách Skylink, původní stanice Prima HD a Prima +1 HD mohou nově sledovat jen zákazníci s českou registrací.
Ostatních programů pod značkou Prima se geoblokace zatím netýká. Diváci na Slovensku tak mohou se Skylinkem nadále sledovat i stanice Prima COOL HD, Prima MAX HD, Prima ZOOM HD a Prima LOVE. Rovněž je dostupný i program Prima COMEDY Central.
Podobné schéma v geoblokaci použil Skylink i u programů skupiny JOJ po startu JOJ Family v Česku. Diváci Skylinku v Česku nemohou sledovat stanice JOJ HD a JOJ +1 HD. Místo těchto dvou stanic mají k dispozici JOJ Family HD, která je speciálně určena pro český trh. Tuto stanici ale naopak nemohou sledovat zákazníci na Slovensku.
Skylink používá regionalizaci také i u stanic skupiny Nova a Markíza. Stanice Nova International funguje jen na slovenských kartách, zatímco pořady Markíza International mohou sledovat klienti Skylinku je na českých kartách.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Novinky v Skylinku
PříspěvekOdeslal: 24.Leden 2017 - 17:34 
Offline
Pokročilý
Pokročilý
Avatar uživatele

Registrován: 30.Červenec 2009 - 16:34
Příspěvky: 160
satelitni prijimac: ARIVA 202 e
Místo/Bydliště: RVA
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 1 krát
Skylink zvyšuje servisní poplatek a mění podmínky nastavení regionu
Operátor satelitní platformy Skylink k 1.3.2017 mění ceník poskytovaných služeb. Dojde ke zdražení servisního poplatku a tří programových balíčků. Vedle navýšení cen dochází také ke změně podmínek nastavení regionu na dekódovacích kartách Skylink.
Nový ceník
Dne 1. březn vstoupí v platnost nový ceník služeb Skylink. Dojde ke zdražení tzv. servisního poplatku a předplatného tří doplňkových placených balíčků. Cena ostatních balíčků Smart,Flexi 7, Multi, Kombi, HD Plus, Multi HD a Komplet se nemění.
"Změna Ceníku odráží postupný přesun nákladů souvisejících se satelitním přenosem televizních programů z vysílatelů na naši společnost. To ve spojení se stále širší programovou nabídkou a přechodem na HD kvalitu vysílání výrazně ovlivňuje naše hospodaření. Skylink zůstává i nadále satelitní službou s nejpříznivějším poměrem ceny a kvality," vysvětluje operátor platformy Skylink.
Tabulka č. 2 - nové ceny za služby Skylinku od 1.3.2017 pro Slovensko
Při pohledu do tabulek s novým ceníkem Skylinku je zřejmé, že došlo k výraznému nárůstu ceny servisního poplatku na Slovensku. Měsíční částka v přepočtu se již dostala na hranici 100,- Kč (zvýšení ceny ze 2,60 eur/m na 3,69 eur/m). V Česku došlo k nepatrnému zvýšení servisního poplatku. Měsíčně klienti přes SIPO či Inkaso zaplatí jen 79 Kč (doposud 70 Kč).
Dekódovacích karet, na kterých je Servisní poplatek nebo některý z programových balíčků uhrazen na období delší, než do 1. 3. 2017, se nová výše Servisního poplatku týká až od prvního dne následujícího po již předplaceném období.
U dekódovacích karet, pro které je Servisní poplatek hrazen prostřednictvím pravidelné platby SIPO nebo Inkaso z účtu, se Servisní poplatek splatný v měsíci únoru vztahuje již na služby satelitní televize Skylink v měsíci březnu.
Datum splatnosti Servisního poplatku pro každou dekódovací kartu Skylink lze ověřit na http://www.skylink.cz (Ověření služeb na kartě). Servisní poplatek nemusí hradit předplatitelé placených balíčků Skylink – je zahrnut v jejich ceně.
Zákazníci, kteří se změnou Ceníku nesouhlasí, mají právo postupovat v souladu s čl. 8.4. Všeobecných obchodních podmínek Skylink a bez jakýchkoliv sankcí smlouvu písemně vypovědět.

Nastavení regionu dekódovacích karet Skylink
V souvislosti s požadavky vysílatelů a v souladu s platnými Všeobecnými obchodními podmínkami dochází k úpravě nastavení pravidel pro dekódovací karty v závislosti na místě instalace. Pro místo instalace Česká republika je nově platný výhradně ceník v českých korunách a Všeobecné obchodní podmínky pro Českou republiku, pro místo instalace Slovenská republika je platný výhradně ceník v Euro a Všeobecné obchodní podmínky pro Slovenskou republiku. Změnu nastavení místa instalace je možno provést pouze na základě písemné žádosti (kontaktní formulář na http://www.skylink.cz). Pro dekódovací karty se službou Druhá karta, které jsou určeny pro užívání v jedné domácnosti s hlavní kartou, je místo instalace vždy shodné s místem instalace hlavní karty. Podrobné podmínky najdete na http://www.skylink.cz.
Nastavení regionu dekódovacích karet Skylink
V souvislosti s požadavky vysílatelů a v souladu s platnými Všeobecnými obchodními podmínkami dochází k úpravě nastavení pravidel pro dekódovací karty v závislosti na místě instalace. Pro místo instalace Česká republika je nově platný výhradně ceník v českých korunách a Všeobecné obchodní podmínky pro Českou republiku, pro místo instalace Slovenská republika je platný výhradně ceník v Euro a Všeobecné obchodní podmínky pro Slovenskou republiku. Změnu nastavení místa instalace je možno provést pouze na základě písemné žádosti (kontaktní formulář na www.skylink.cz). Pro dekódovací karty se službou Druhá karta, které jsou určeny pro užívání v jedné domácnosti s hlavní kartou, je místo instalace vždy shodné s místem instalace hlavní karty. Podrobné podmínky najdete na www.skylink.cz.

zdroj: parabola.cz


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za poslední:  Seřadit podle  
Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 761 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 129 30 31 32 3339 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete posílat nová témata
Nemůžete odpovídat v tématech
Nemůžete upravovat vlastní příspěvky
Nemůžete mazat vlastní příspěvky
Nemůžete posílat přílohy

Najít:
Přejít na:  
ellano.sk