e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 25.Září 2017 - 6:33

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 73 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 26.Červenec 2015 - 20:45 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: rôzne šunty
Místo/Bydliště: Trnava-malý Rím
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 9 krát
Väčšie somariny som nečítal,kam na to chodíš,miešať terestriál zo sat.príjmom.Než sem pastneš nejakú podobnú somarinu,prečítaj si najprv o čom to je,OK?Nech sa darí.

PříspěvekOdeslal: 26.Červenec 2015 - 22:33 

to si zase ty? radsej sa na to vykasli a na mna uz vobec nereaguj. take nic neriesiace rady tu dokaze rozdavat kazdy flamer...
o rozdiele medze satelitom a terestrialom ma zmysel hovorit od tunera dalej k antenam. potom vramci TV pracuje satelitny tuner a ja potrebujem zistit ci IRDETO CAM modul dokaze precitat skylink kartu a co treba spravit aby ju precital.preto sa pytam ci ma niekto skusenost s uz naprogramovanym modulom plustelky skusenost ze co treba spravit aby ked sa don vlozi skylink karta aby karta odkodovala skylink programy.

PříspěvekOdeslal: 27.Červenec 2015 - 8:05 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 57 krát
Poděkováno: 117 krát
Pytas sa na to iste uz v druhom vlakne pricom ti bolo odpovedane,Skylink ti v module od Plustelky nepojde kedze na to pravdepodobne nie je ani hardverovo prisposobeny a keby si hladal tak aj na toto a vsetko ostatne by si tu nasiel odpoved.

PříspěvekOdeslal: 08.Září 2015 - 8:41 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 28 krát
Poděkováno: 108 krát
Do Voľnej telky na satelite pribudnú stanice Markízy.
Satelitná platforma pridá do ponuky stanice komerčného lídra. Pôjde o kanály Markíza, Doma a Dajto. Pravdepodobne budú dostupné bez poplatku.
„Tak ako sú diváci zvyknutí pri TV príjme cez anténu, tak už aj na satelite rozšíri Plustelka ponuku Voľnej telky o ďalšie programy. Už v najbližších dňoch,“ uviedol marketingový manažér Towercomu Michal Šuran.
Pôjde o SD verzie programov, HD varianty zatiaľ neprídu. Spomínané stanice by mali byť dostupné bezplatne po registrácii prístupovej karty Voľná telka. Obdobne už firma ponúka stanice ČT1 a ČT2 pri príjme cez DVB-T.
Čo v službe aktuálne nájdete:
Bezplatná satelitná služba aktuálne obsahuje programy Jednotka, Dvojka, TV JOJ, Plus a Wau. Jednotka a Dvojka je dostupná aj v HD.
Na satelite Astra 3B sú aj nekódované kanály TA3, ČT24, Relax Pohoda, Óčko, Noe TV, Šlágr TV, tv8, Rebel, TV Regina, regionalnitelevize.cz a TV Lux. Ide o rovnakú satelitnú pozíciu, z ktorej šíri služby aj Skylink.
Cena karty Voľná telka je 19,90 eura. Do služby by mali pribudnúť aj ďalšie stanice – nie je isté, či do bezplatného variantu alebo do platenej Plustelky.

zdroj: zive.sk

PříspěvekOdeslal: 08.Září 2015 - 11:22 
Veterán fóra
Veterán fóra

satelitni prijimac: Dreambox 7080,TBS 5925
Poděkoval: 5 krát
Poděkováno: 36 krát
Bezplatná ponuka Voľnej telky na satelite sa rozširuje o programy ČT1 a ČT2 v štandardnom rozlíšení
Satelitná platforma Voľná telka, ktorú prevádzkuje spoločnosť Towercom, sa dnes oficiálne rozšírila o televízne programy Českej televízie ČT1 a ČT2. Oba sú dostupné zo satelitu Astra 3B (23,5°E) v štandardnom rozlíšení a bez mesačných poplatkov. Počas našich testov, už v čase písania tejto správy, programy fungovali na všetkých aktívnych zariadeniach Voľnej telky/Plustelky.
Voľná telka prináša na slovenský televízny trh nové riešenie – univerzálny a flexibilný príjem TV staníc nielen prostredníctvom bežnej antény (DVB-T), ale tiež cez satelit.
„Našim cieľom je poskytovať televíznu zábavu s jedným prístupovým zariadením, jednoducho tak, aby sa divák nemusel starať o spôsob pripojenia,“ hovorí v súvislosti s rozšírením programovej ponuky Michal Šuran, marketingový manažér Towehome, spoločnosti prevádzkujúcej platformu Plustelka.
Programy ČT1 a ČT2 rozširujú Voľnú telku o ponuku Plustelky, sú dostupné z frekvencie 12 363 MHz. Pre ich príjem je potrebný satelitný HD prijímač, vzhľadom k tomu, že vysielajú z DVB-S2 transpondéra a v kompresnom formáte SD/MPEG-4.
Aktuálna ponuka programov Voľnej telky a Plustelky cez satelit:
Satelitná platforma Voľná telka umožňuje zákazníkom prijímať, bez mesačných poplatkov, prostredníctvom družice ASTRA 3B (23,5°E) sedem kódovaných televíznych programov v štandardnom rozlíšení Jednotka, Dvojka, ČT1, ČT2, TV JOJ, JOJ Plus, Wau, a dva vo vysokom rozlíšení Jednotka HD a Dvojka HD, ako aj množstvo ďalších nekódovaných programov, ktoré sú šírené na satelite Astra 3B (23,5°). Zo slovenských a českých môžem spomenúť TA3, TV Lux, Šlágr TV, ČT24, Óčko, TV 8, TV NOE, regionálnitelevize.cz, Relax Pohoda, Rebel či TV Regina.
Ponuku platformy by mali v krátkom čase rozšíriť aj programy Skupiny Markíza (Markíza, Doma a Dajto). Do dnešného dňa však stále nedošlo k dohode s vysielateľom. „S vysielateľom programov Markíza Group intenzívne rokujeme a predpokladáme, že v krátkom čase doplníme ponuku Plustelky na satelite aj o tieto TV stanice,“ uviedol Šuran.
Technické parametre pre príjem ČT1 a ČT2 (SD/MPEG-4):
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno (Irdeto)
Provider: Towercom

zdroj: satelitnatv.sk

Parabola:150cm 76,5E-34,5W,90cm Fe 28,2E+23,5E+19,2E+13,0E
Obrázek

PříspěvekOdeslal: 11.Září 2015 - 13:56 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 16 krát
Poděkováno: 110 krát
Voľná telka - je ozaj zadarmo ?

Zkusme cosi o pouzvani karty Volna Telka.

Karta stoji 19,90 € . V súčasnosti mozno kartu aktivovat cez sms . Aktivaciu cez sms je potrebne vykonat v pracovnych dnoch do 16:00 hod. inak sa karta nerozbehne .
Programy :
Nasiel som na nete aj cosi taketo :
Příloha:
volna telka.JPG
volna telka.JPG [ 12.21 KiB | Zobrazeno 1311 x ]

Dnes , 11.09.2015 toto ale neplati !!! Je to zavádzajúce . V súcasnosti niesu programy Markiza dostupné pre beznych uzivatelov.
Programy CT1 SD a CT2 SD su tiez len pri splneni dalsej podmienky. Po aktivacii sa z TP 12363 sice tieto programy spustia , ale ich dalsí chod je podmieneny registraciou na webe PlusTelka ! Vsimnite si rozdiel - sluzba cez satelit sa vola Volna Telka, sluzba cez DVB-T sa vola Plus Telka. V podstate koli dvom ceskym programom (CT1 a CT2) sa zaviazeme pouzivat sluzbu Plus Telka, alebo ked aj nepouzivat aspon sa riadit podmienkami prijmu Plus Telka. A v podmienkach je to jednoduche - striktne dany bezpodmienecny suhlas s podmienkami prijmu Plus Telka.
Pripadne zasielanie faktur je nutne odsuhlasit elektronicky , pokial zvolite zasielanie postou, suhlasite s vyhotovenim opisu elektronickej faktury - za 5.- € mesacne . :)
Aj ine uskalie je skryte v registracii . Registracia koli dvom programom prebehne len po zadani emailu - na ktory bude zasielana faktura. Ak zvolite zasielanie postou -opat sa dostanete na cenník,kde je 5.- € mesacne za opis elektronickej faktury.
Takze pri pripadnom hromadnom nasadzovani Volnej Telky je potrebne zvazit, ci 82 rocna babka má e-mail a vobec chce programy CT1 a CT2.
Tieto 2 programy su totiz gratis , ale ! musi sa registrovat karta a aj faktura so sumou 0,00€ je faktura !
Pytate sa ,kto by posielal faktury s 0,00€ ? Nik normalny , ale moda je dnes na fakturach mat vyznacene vsetko - aj 0,00 € polozka je uctovna polozka. Ak pocas registracie vyznacite zasielanie faktur postou, poziadate vlastne o opis faktury v cene 5,00€ mesacne !
Pri službe Skylink , nepomerne vacsej programovej ponuke a baliku digital je to 2,00€ mesacne cez Sipo .
Co si budeme nahovarat - Towercom uz pozname aj jeho sluzby "navzdy zadarmo" .

PříspěvekOdeslal: 11.Září 2015 - 14:06 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: xtrend10000,8500,gigablue,solo
Místo/Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .
Poděkoval: 30 krát
Poděkováno: 53 krát
presne tak :good: tiež si platím 2-eura mesačne cez sipo a dalej to už neriešim . všetkých čo poznám čo frčia na tom skylinku ,alebo čo to je za zázrak tak som im tiež odporučil si kartičku takto platiť a čuduj sa svete všetci sú spokojný :Yahoo!: a tie 2-eura mesačne ani nepocítia a pozerajú si veselo dalej . :smoke: poznáme to : ked vtáčka lapala pekne mu spievala ..........................

hehe aj tak to skončí ako pyramidova hra ,ked skončí predaj kartičiek ,šup šup zavedieme nejaký poplatok . ved to poznáme ............ :o :cry: máme to už doma . :ROFL:

PříspěvekOdeslal: 15.Říjen 2015 - 19:28 
Veterán fóra
Veterán fóra

satelitni prijimac: Dreambox 7080,TBS 5925
Poděkoval: 5 krát
Poděkováno: 36 krát
Towercom rozšiřuje svoji platformu o Markíza HD

Společnost Towerhome prostřednictvím společnosti Towercom chystá rozšíření programové nabídky své satelitní platformy Volná telka/Plustelka o první komerční kanál ve vysokém rozlišení - Markíza HD.
Test stanice Markíza HD se objevil v DVB-S2 multiplexu firmy Towercom, spolu s HD programy České televize (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD) a Barrandov (Barrandov HD, Barrandov Plus HD, Kino Barrandov HD) a SD programy ČT1 a ČT2.
Kanál Markíza HD je opatřen systémem podmíněného přístupu Irdeto (CAID 0668 a 069A). Tento signál je určen pouze pro karty operátora Towercom/Towerhome. Pro zákazníky platformy Skylink je určena jiná modulace programu Markíza HD vysílaná na jiné frekvenci.
technické parametry - Markíza HD:
• Astra 3B (23,5°E), freq. 12,363 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Zdroj: parabola.cz

Markíza HD na 23,5E 12363 V 29500 3/4 pre Voľnú telku:

Přílohy:
towerhome.jpg
towerhome.jpg [ 13.31 KiB | Zobrazeno 1201 x ]

Parabola:150cm 76,5E-34,5W,90cm Fe 28,2E+23,5E+19,2E+13,0E
Obrázek

PříspěvekOdeslal: 20.Říjen 2015 - 15:23 
Moderátor
Moderátor

Programy TV Markíza vstupují do satelitní Plustelky. Jsou za poplatek

Programová nabídka Plustelky na satelitu se rozšiřuje o další stanice. Od úterý 20.10. jsou v nabídce této platformy programy Markíza Group. Dostupné jsou ale v placeném balíčku za nízký poplatek.
Satelitní Volná telka se v létě rozšířila o dva programy České televize - konkrétně ČT1 a ČT2. Nyní společnost Towerhome, a.s. programovou nabídku na satelitu skompletizuje a zařazuje stanice v SD rozlišení TV Markíza, TV Doma a Dajto a také program Markíza HD.
"Divákom prinášame do ich domácností televíznu zábavu v podobe najobľúbenejších TV staníc a snažíme sa nájsť najvýhodnejšie riešenie. Sme radi, že môžeme ponuku rozšíriť aj o televízne stanice Markíza Group, musíme však akceptovať rozhodnutie vysielateľa a zaradiť stanice Markíza do plateného balíčka," uvedl k novému rozšíření programové nabídky Michal Šuran, marketingový manažer Towerhome, a.s., která provozuje platformu Plustelka.
Stanice Markíza HD a SD, TV Doma a TV Dajto budou dostupné divákům Plustelky ze satelitu za poplatek 3,99 eur ročně (tj. v přepočtu 0,33 eur měsíčně). Zcela bez poplatků jsou uvedené stanice v SD rozlišení dostupné v terestrické platformě Voľné telky. "Veríme, že ročný poplatok nie je pre slovenské domácnosti veľkou príťažou, mesačne je to pár centov. Lacnejšiu ponuku na slovenskom trhu nenájdete," dodává Michal Šuran.
V současné době tvoří programovou nabídku Voľné telky na satelitu následující stanice: Jednotka / Jednotka HD, Dvojka / Dvojka HD, TV JOJ, PLUS, WAU, TA3, TV Lux, TV8, Šlágr TV, Óčko TV a ČT24. Programový balíček Plustelka rozšiřuje nabídku o bezplatně poskytované stanice ČT1 a ČT2 a nejnovější placený balíček s programy Markíza HD / Markíza SD, TV Doma a TV Dajto za poplatek 3,99 eur ročně.
I po zpoplatnění nového programového balíčku bude Voľná telka se nadále snažit nabízet televizní programy do slovenských domácností zcela zdarma. Bezplatný přístup je ale možný jen v případě, že vysílatelé se rozhodnou nabízet svůj program i pro volně dostupné platformy.
"Pre sledovanie Voľnej telky a Plustelky cez satelit odporúčame televízor alebo externý satelitný prijímač DVB-S2 s CI+ slotom alebo certifikovanou Irdeto čítačkou a schopný spracovať MPEG4 s HE-AAC zvukovou normou," doplňuje Michal Šuran.

technické parametry - Markíza (SD), TV Dajto, TV Doma:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,836 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 5/6
norma: DVB-S
modulace: QPSK

technické parametry - Markíza HD:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,363 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

zdroj: parabola.cz

-------------------------------------------------------------------------------------------
revis napsal:
Nasiel som na nete aj cosi taketo :
Obrázek
Dnes , 11.09.2015 toto ale neplati !!!

... A už to platí. :)

PříspěvekOdeslal: 20.Říjen 2015 - 16:57 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 76 krát
jul 2015
Obrázek

oktober 2015
Obrázek

Coolstream Zee2 , Dr.HD F16 , Dreambox 900UHD/7020HD/500HD/7020S/500S , Nokia 9600S , dBox C , TBS-5925 , TBS-5880 , TBS-5220

PříspěvekOdeslal: 22.Říjen 2015 - 8:20 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 16 krát
Poděkováno: 110 krát
Volna telka uz ma cennik. Slogan "Zadarmo" dominuje na uvodnej web stranke, nic-menej je uz pre extra balik zverejnena cena.
Příloha:
volan telka.PNG
volan telka.PNG [ 116.24 KiB | Zobrazeno 918 x ]

Zial, zatial nieje ani len naznakom opisany sposob platby - ostatne- tie extra programy zo satelitu zatial na novej karte idu , aj bez platby.
Towerhome musi byt firma jedneho zamestnanca . Dlho trva kym cosi zamluvnia a nasledne zas dlho trva , kym cosi na webe zmenia.
Ludia co uz maju karty Volna telka a nahodou sa im markiza a jej odpad rozbehli, si budu mysliet,ze to je tiez zadarmo . Prekvapeny budu, ked jedneho dna budu mat tmu .

PříspěvekOdeslal: 17.Listopad 2015 - 14:25 
Moderátor
Moderátor

dlhe_pole napsal:
... a na zaver nech "nezerem" :D tu su data do oscam.tiers
#PlusTelka / RTVS
0668:0001|Plustelka mini
0668:0002|Plustelka štandard
0668:0006|RTVS sat
0668:0007|Volna telka sat
0668:7FFE|SPECIAL_SERVICE
0668:7FFD|SPECIAL_SERVICE
0668:FFD8|SPECIAL_SERVICE

0668:0008| ?
0668:000B| ?

PříspěvekOdeslal: 17.Listopad 2015 - 14:33 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Vu4k; DM820; Šrotbox5000
ze si to ty ... :)

Příloha:
tiers.jpg

PříspěvekOdeslal: 17.Listopad 2015 - 23:07 
Moderátor
Moderátor

dik, neboj, nikomu to nedám :D
len som nepochopil to mazanie provid, šak to máme rovnaké či né?

PříspěvekOdeslal: 17.Listopad 2015 - 23:14 
ee,
co karta to ine SN a z toho aj iny provider. :smoke:
Tak preto zamazane. Kto vie a chce moze sa dopracovat k SN 8)

PříspěvekOdeslal: 17.Listopad 2015 - 23:46 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Vu4k; DM820; Šrotbox5000
alfsvk napsal:
ee,
co karta to ine SN a z toho aj iny provider. :smoke:
Tak preto zamazane. Kto vie a chce moze sa dopracovat k SN 8)

tak tak, kamarade o5 mas pravdu :)

@ Steiner

box zije.. kokoos, ale mi dal zabrat.. uz tam prosim nikdy nervy ten polsky pasqil menom PKT, teda minimalne ten ich "stobohovy" multibootloader :)

PříspěvekOdeslal: 18.Listopad 2015 - 10:16 
Moderátor
Moderátor

ok, už rozumiem.

dlhe_pole napsal:
box zije.. kokoos, ale mi dal zabrat.. uz tam prosim nikdy nervy ten polsky pasqil menom PKT, teda minimalne ten ich "stobohovy" multibootloader :)

Uf, iba som skúšal H5 z USB upravený Jirkom, žiadny iný loader ani nič iné, prisahám, ať se propadnu do západního německa jestli kecám velebnosti.
Nerozumiem prečo to urobil, čo sa vlastne stalo. :(

PříspěvekOdeslal: 13.Únor 2016 - 14:23 

zdravim,

chcem sa poradit mam starsi satelitny prijmac Ferguson fx-6600, kupil som Plustelku a stale mi to hlasi kodovany program ..., kartu som skusal vlozit aj do prijmaca Ineosu a funguje bez problemov, do Fergusona som vlozil aj skyling a funguje tiez bez problemov
viete mi poradit v com by mohol byt problem ....

Fergusona s plustelkou som ladil automaticky na Astre 23.5 naslo programi aj radio stanice ale ako pisem stv a pod programi kodovane okrem TA3 a CT24

dakujem

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2016 - 8:29 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 4 krát
Skylinkovú kartu máš asi ICE. Plustelková bude IRDETO. V tom bude problém FX6600 asi v irdete nepôjde.

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2016 - 20:35 

Skylinkova karta je Irdeto a po zalozeni funguje

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 73 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00