F4Turbo - kam nahrát pořad (na HDD nebo na SDA1) ?

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
simeo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 10.březen 2008 - 20:39

F4Turbo - kam nahrát pořad (na HDD nebo na SDA1) ?

Příspěvek od simeo »

Za posledních několik dní jsem musel vytáhnout napájení a znovu zapnout přijímač, protože přestal reagovat na povely DO. Byla černá obrazovka a TV hlásí: žádný signál. Poté, co přijímač po zapnutí nastartuje, tak mám problém, že pevný disk vidí jako SDA1, ale nahrávky chce pořídit do HDD. Předtím pomohlo přesunutí přenosného disku do té druhé USB zdířky, ale dneska to nepomohlo. Nechce se mi u každého nastavovaného časovače překlikávat z HDD/movie na SDA1/movie. Chtěl bych, aby si přijímač pamatoval, kam chci nahrávat, ale v nastavení přijímače jsem nic nenašel. Očekával jsem tu volbu v Nastavení - Nastavení nahrávání. Přijímám jen DVB-T2. Mám System OE: OE-Alliance 3.4, distro: factory, firmware: 1611.0, driver date: 20161024, Verze jádra: 4.7.6, Enigma: 2016-10-21. S Linuxem neumím. Předtím jsem měl AB IPBox 350 Prime. Díky za radu.

Doplňuji: Mám ještě jeden F4Turbo (s ním problém nemám) a ten má Version: 6.3, Kernel 4.10.6, Drivers: 2019-05-30 a v MENU má volbu MENU - Nastavení - "Nahrávání a TimeShift". Ten první přijímač s frimware z roku 2016 tu volbu nemá.

Když jsem kupoval ten druhý přijímač, tak mi prodejce řekl, že je tam novější tuner a pro něj už prý nainstaloval správný FW a proto nemám (zatím) měnit FW, abych to nepokazil. Ale nyní budu muset asi nacpat novější FW do toho prvního přijímače.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: F4Turbo - kam nahrát pořad (na HDD nebo na SDA1) ?

Příspěvek od chocholousek »

No, kdyz jak rikas ze neumis s linuxem tak ti moje rada bude na prd ale co uz treba se prekonas. Musis si disk pripojit "by UUID" a nikoliv "by dev". Takze v telnetu spust treba blkid a podivej se na UUID pro disk a pak najdi soubor fstab v /etc a misto /dev/sda1 prepis na UUID=xxxxx nahrad UUID. No a to je vse...

bude to vypadat v fstab takto nejak

Kód: Vybrat vše

UUID=xxxxxxxxx-xxxx-xxxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxxx /media/hdd               ext4    auto            0       1
p.s. pokud neni v fstab nic s /media/hdd tak to dopln, hlavne to nemej jak v fstab tak i v enigme pomoci nejakeho plaginu pripojen.
Odpovědět

Zpět na „Formuler“