Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
merli
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.červenec 2019 - 10:57

Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od merli »

Dobry den, presiel som kvoli ruseniu kanalov od SkyLinku na Digi sk, zobral som jeden ten ich STB a jeden CA modul, lebo mam Sat aj v karavane a pride mi jednoduchsie vyrvat modul s kartou ako furt premontovavat prijimac :-). A prave ten CA Modul je problem. Mal som predtym vo Formuleri 4 so Skylinkom OpenATV 6.2, ale s Digi CA modulom nehra, ziadny obraz, nedekoduje, CA modul vytuhne na 90% na nejakej hlaske ze Overujem alebo nieco take, tak isto sa sprava OpenATV 6.3, ta ista hlaska, nehra. Inak CA modul mi nesiel mi ani v Sony Android TV telke (ale v starsej Samsung plazme isiel). Ale vyskusal som OpenPLI 6.2 aj 7.1 a tam ten modul napodiv ide "takmer" bez problemov, az... az na detsky zamok. Problem je ten, ze PIN na pecko a ine programy ktore su nevhodne pre deti, pyta iba raz! Po prepnuti na iny kanal nahodi uz iba ciernu obrazovku, PIN si uz znovu nevypyta. So Sat technikou zatial iba zacinam, takze sa v tom velmi neoriantujem. Ale z googlenia po forach som vycital, ze pomoct by mohol plugin ciplushelper s autopin pluginom, lenze "opkg list" take moduly v repozitaroch nema ... Takze prosim vas zdatnejsich o radu, predpokladam ze nie som jediny co narazil na tento problem... 1) Preco nechodi Digi modul v OpenATV (6.2 a 6.3) a ako to fixnut (mozno prehliadam nejake nastavenie), preco ale v OpenPLI chodi bez problemov (je az taky rozdiel medzi OpenATV a OpenPLI aby v jednom prijimaci v roznych Enigmach jeden modul chodil a nechodil?). 2) Preco mi modul nebezi v novej (2018 model) Sony TV. 3) Ako spojazdnit aby detsky zamok CA Modulu v OpenPLI fungoval tak ako ma, t.j. bud PIN neytal, alebo pytal pri kazdom prepnuti? 4) Eventualne aky Enigma prijimac kupit aby som s tym nemal problemy?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od efendy55 »

naištaluj do openatv to čo píšeš a pôjde ti to v rámci možností aj v tomto image . v openpli ti to ide preto že je to už súčasť image a v openatv to nikdy nebolo a ani nebude ,ale s tým pluginom to pôjde . a čo sa týka Cam-u od Digi s tým pin pre utrpenie to je taká lotéria v bazmekoch ... :D v jednom to ide bez nejakých nastavení a v druhom to ide, nejde a problém s PIN atd....ale ked sa pohráš s nastavením tak možno na to kápneš na správnu kombináciu . niekedy menej nastavení v Cam od Digi znamená viac ..... :good: momentálne to mám takto .
aj ked som nastavil Pin na trvalo tak napr:Dorcel,Dusk a XXX ide len po tovar.nastavení Cam-u pri prvom prepnutí a pri dalších ma to má tiež na háku ,ale najlepšie mi to ide vo VU+Solo4K a Octagon-4008 tam môžem prepínať utrpenia kolko chcem .... :smoke: ale napr.v Gigablue4K, Zgemma, tam k tým utrpeniam sa dostať je už naozaj problém okrem SuperOne ,tam nie je pin potrebný , je zaujímavé že stým nie je vraj problém u českej DIGI tam vraj pin nie je ,aspon čo som sa dočítal na nete . :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
merli
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.červenec 2019 - 10:57

Re: Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od merli »

Dik za info, takze to ci PIN opakovane ide alebo nie, je zalezitost STB bazmeku??? Nainstaloval som do openpli autopin plugin stadialto https://www.oozoon-board.de/wcf/index.p ... 9-all-ipk/, ale nepomohlo to akurat sa zada prvy krat sam a netreba ho klikat... Co som ale nasiel ze funguje celkom obstojne je reset CI modulu... Da sa nastavit na nejake dlhe podrzanie farebneho tlacidla, aby mi vbehol priamo do menu-> nastaveni->softcam-ci-> common interface ? Tam by som dal reset a potom na ine tlacidlo preskakal exitmi az na zaciatok? Ak by to takto islo, tak by prehodit kanal nebola az taka otrava, ze resetovat prijimac ...
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od pele1 »

pin funguje spoľahlivo na DM s OE 2,5 musí ale isť CI+ mode
merli
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.červenec 2019 - 10:57

Re: Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od merli »

Update: Takze sa mi Digi CAM podarilo rozbehat, vdaka efendyho rade aj pod OpenATV 6.3 pomocou ciplushelpera z tadialto: https://www.linuxsat-support.com/cms/at ... l-ipk-zip/ , netusim preco takuto zakladnu vec nedavaju priamo dnu a ak uz nie dnu tak by to mohli pichnut aspon do repozitory aby sa to dalo instalnut priamo cez opkg a nie lovit pakaz po celom internete! (popritom sa registrovat na piatich forach a zadotovat ich cez paypal nejakymi evrami :-) ). Sice teraz uz obraz a zvuk ide, avsak PIN do peciek mi tentokrat vobec nepyta, nastastie naklikanie automatickeho pinu do CAM-u funguje, ale klasicky len prvy krat. Bohuzial OpenATV je o dooost pomalejsi pri resete CAM-u takze pre moj workaround nepouzitelny (reset trva okolo 10 a viac sekund, zatialco v OpenPLI sekundy). Tak tam islo naspat OpoenPLI 7.1, presne to, co som mal na zaciatku a na dlhe podrzanie cerveneho mam nastavenie menu pre CI modul. Takze cele to funguje tak, ze sa prepnem do nejakeho pecka co ja viem Dorcel, to pojde, lebo prvy krat, a ked chcem prepnut napr. na Dusk tak podrzim cervene, potom OK na reset modulu, a nakoniec Exit, chvilu (par sekund) pockam na reset CAM-u a mozem prepnut na Dusk. Myslim ze je toto najbezbolestnejsi workaroud, co som nasiel, ako na prepinanie zaPINovanych kanalov na Formuleri. Ak niekto pride na nieco lepsie, budem len rad. Pisem to tu preto obsiahlejsie, aby som usetrli cas a nervy niekomu inemu. Inak ten AutoPIN plugin robi takmer to iste ako nastavenie automatickeho PIN na CAM, takze to netreba. Takze zaver: Je to na 99% problem niekde v HW SAT boxu a neda sa fixnut cez SW. VU+Solo4K vyzera dobre, ale neviem ci sa mi chce dat za box 3a pol kila. :-) Skor uz potom ten Octagon za 2 kila.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od 9000peter »

Len k tomu ci+helperu ten sa dá na tri kliki stiahnuť priamo z feedu pluginov v ATV a nemusíš hľadať pol dňa po nete....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
merli
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.červenec 2019 - 10:57

Re: Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od merli »

skusal som: opkg update, opgk list | grep ciplus a nic som nenasiel, mozno som bol len slepy...
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: Formuler 4 (nie turbo) a Digi CA modul

Příspěvek od pele1 »

stačilo cez DO stiahnuť pluginy CI+helper je v system pluigins
Odpovědět

Zpět na „Formuler“