Formuler f4 turbo Infobar

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Mikysedlistee
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 14.duben 2015 - 19:54

Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od Mikysedlistee »

Ahoj když sem se učil s formulerem f4 co a jak nastavit, oscam atd tak sem na pár videích zahlídl že v druhým infobaru se při přepnutí programů ukazují informace např o TP, EMC, providerovi atd. Prošel sem několikrát celý menu ale nikde sem nenašel jak to zapnout, druhá otázka je že v tom infobaru je počasí ale já tam mám furt 0°C a taky sem nepřišel na to jak to počasí aktualizovat, image mám openatv 6.2
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od VTronik »

O počasí v OATV se tu již několikráte psalo. Musíš mít aktualizovaný plugin pro počasí, aby do něho šel zadat APIKEY. Počasí si nastavíš pomocí tohoto pluginu (MyMetrix Lite), je tam přímo volba pro nastavení počasí.
Zde je k tomu diskuze jak na to... http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=27&t=73457
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Mikysedlistee píše:Ahoj když sem se učil s formulerem f4 co a jak nastavit, oscam atd tak sem na pár videích zahlídl že v druhým infobaru se při přepnutí programů ukazují informace např o TP, EMC, providerovi atd. Prošel sem několikrát celý menu ale nikde sem nenašel jak to zapnout, druhá otázka je že v tom infobaru je počasí ale já tam mám furt 0°C a taky sem nepřišel na to jak to počasí aktualizovat, image mám openatv 6.2
K prvemu dotazu:

Musis aktivovat rozsirenie Infobar-u pre MetrixHD SKIN s pomocou konfiguratoru pre tento SKIN. Konfigurator najdes v plugin-MENU (zelene tlacidlo na DO) pod nazvom "MyMetrixLite". Je to vlastne plugin, urceny pre rychlu konfiguraciu MetrixHD SKIN-u. Takze otvor MyMetrixLite a prejdi na:
"Dalsie nastavenia" > "InfoPanel ------" | "Zobrazit rozsirene informacie"
Tam mozes povolit niektore dodatocne informacie (CAID, PID, ...). Potom pri zobrazenom Infobar (tlacidlo OK pocas sledovania vysielania) sa ti bude ukazovat v hornej casti obrazovky tenky pruzok a v nom budu tieto rozsirene informacie. Neviem ci to bude presne to, co prave hladas, pretoze uz som videl hocijake rozsirenia tohto typu pre vselijake SKINy a trochu sa od seba odlisovali.

Alebo zacni pouzivat uplne iny SKIN, ktory ma taketo zobrazenia uz v sebe a netreba ich nastavovat, vyladovat, stahovat z internetu, a pod. . S tym ti uz ale naporadim. Ja pouzivam uz len MetrixHD skin a tie ostatne su mi tak trochu ukradnute.

Ak si trosku zbehlejsi v oblasti PC tak si mozes spravit doplnok/rozsirenie SKINu (tzv. "skin part") pre MetrixHD skin v OpenATV image aj sam. Chce to vsak trosku praxe, skusania a das to aj sam :). Tu su priklady hotovych "skin parts" - https://www.opena.tv/skins/21609-metrix ... npart.html Tieto "skin parts" su dobre na to,ze po aktualizovani SKINu sa ti nevymazu tvoje upravy, ktore si si vlozil priamo do kodu originalneho SKIN. Tieto "skin parts" funguju ako nahradenie povodneho kodu SKIN-u (takze po aktualizacii SKINu ak by sa prepisal jeho kod, tvoje upravy budu znova aplikovane skrz tieto "skin parts").

Co sa tyka druhej otazky ohladne pocasia v OpenATV:

Od zaciatku januara 2019 je bohuzial zmena v poskytovani sluzieb Yahoo free pocasia, ktore sa pouziva aj v OpenATV. Takze team OpenATV nateraz hlada nejaku inu alternativu, novy zdroj spolahliveho free poskytovatela online pocasia alebo sposob pouzitia novej politiky Yahoo :-). Az to borci daju dokopy, tak budu musiet vyladit svoj kod, vsetky pluginy so zavislostou na vstavanom pocasi a napokon aj v OpenATV vstavany SKIN. Takze zostava nam jedine pockat a az to bude, iba zaktualizovat OpenATV image. Nejake info najdes napr. tu:
https://www.opena.tv/english-section/44 ... post382877
https://github.com/openatv/MetrixHD/issues/355

Samozrejme este by tu bola moznost stiahnut a pouzit alternativny plugin s pocasim... no ten nemusi "pasovat" do MetrixHD SKIN - nie iba po dizajnovej stranke, ale nemusi byt kompatibilny s funkciami, zobrazenim a pravdepodobne sa nebude dat vobec implementovat do skinu.
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Zabudol som este nieco zmienit. Od 11.januara 2019 sa objavila dalsia konfiguracna polozka APIKEY v plugine MyMetrixLite, t.j. v konfiguratore MetrixHD skinu. Tak ako pise kolega v prispevku vyssie, ze uz sa to riesilo aj na ab-forum, aj na openatv forum. Podmienkou je samozrejme online zaktualizovanie tvojho OpenATV 6.2.

https://github.com/openatv/MetrixHD/com ... 2152bb41f5

Potom na https://openweathermap.org/find?q= vyhladas svoje mesto. Po najdeni mesta odpises APIKEY kod z odkazu URL na toto mesto ktory najdes na tejto webstranke (staci posunut kurzor mysi nad odkaz nazvu najdeneho mesta a opisat kod na konci URL odkazu zo statusoveho riadka web.browseru) a vlozis tento kod do konfiguracie pocasia:
plugin MyMetrixLite > Nastavenie pocasie > APIKEY

Pocasie sa aktualizuje kazdych 30min. podla minimalne nastavitelneho intervalu. Mozno bude treba pockat nejaky dlhsi cas na prvu aktualizaciu pocasia.

Mne to zial bohu nejak nefunguje... neviem preco :).
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od VTronik »

Protože to co si opsal z URL řádku není APIKEY, ale ID města.
Defaultní APIKEY je již obsažen v aktualizovaném pluginu. Můžeš si vygenerovat svůj vlastní při registraci na stránkách openweathermap. Je to zdarma.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Takze nemam vobec menit APIKEY a ponechat ten default, ktory je tam dany uz po aktualizacii resp. instalacii ?

Pretoze inac potom aj tu na tomto ab-forum ako aj na diskusnom foru OpenATV su vsetky api-kody nespravne. Ja som myslel, ze APIKEY je ten ciselny kod po najdeni mesta, na ktory ukazuje direct-link po vyhladani konkretneho mesta na uvedenej webstranke :-(. Napriklad pre BA su najdene az dva odkazy... uvadzam priklad na prvy najdeny kod (odkaz na webstranke):

EDIT:
Opraveny info-text v screenshote. Nejedna sa o dohladanie tzv. "APIKEY", ale o dohladanie "ID".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) AwayFromKeyboard dne 24.leden 2019 - 20:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od VTronik »

Bratislava, APIKEY:
2ca216d579d296c79c2657fadc83bc8a

ID:
3060972
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Diky moc, uz to asi funguje ako ma.

Zresetoval som nastavenie pocasia v MyMetrixLite (zltym tlacidlom na DO), ulozil som defaultne nastavenie, pre istotu zrestartoval aj GUI. Potom som nastavil nove ID - pouzil som 6 miestny kod ziskany podla mojho screenshotu uvedeneho vyssie a po restartovani uz to vyzera ze funguje.

V prvom radej som robil chybu ja, pretoze som ignoroval ID v konfiguracii pocasia a ziskany kod som vkladal vzdy do APIKEY a nie do ID :). Myslel som si, ze kedze sa jedna o docasne riesenie, tak ze ID bude nateraz ignorovane. Ale nie je to tak a ID sa praveze pouziva. Rozdiel je v tom, ze uz to nieje ID - Yahoo, ale ID - OpenWeather. Taktiez ma zmiatla diskusia na ab-forum (odkaz vyssie ktory zmienujes) v ktorej sa dost casto spomina potreba APIKEY. Ale ja som do APIKEY nezasahoval. Zmenil som len ID.

Nevies mi povedat aj co predstavuje APIKEY kluc ? Je to kluc pre registrovanu aplikaciu, ktora smie vyuzivat free sluzbu OpenWeather servera ? Takze v pripade OpenATV je to jeden a ten isty kod ? Alebo je kluc vygenerovany pre kazdy set top box po prvom pripojeni osobitne ? Ja tam mam vzdy rovnaky APIKEY - aj pri resetovani nastavenia pocasia + zrebootovani, ale aj po zmene ID na moje mesto + zrebootovani. Vzdy je tam to iste APIKEY.
Naposledy upravil(a) AwayFromKeyboard dne 24.leden 2019 - 20:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od VTronik »

Popis použití APIKEY pro různé účely najdeš dost podrobně na webu openweathermap. Jsou tam i příklady použití.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Diky, no zas tak velmi ma to nezaujima :). Ja len ci ty nahodou nevies povedat nech nehladam. Ja si na pocasi vobec nepotrpim. Niekedy davno som ho dokonca zobrazenie pocasia umyselne vypinal, nech nezavadzia na obrazovke.

Ak by sa mi chcelo, ale bohuzial nechce pretoze som lenivy clovek :), tak by som siel trosku prestudovat kod na github server openatv/enigma alebo openatv/metrixhd, ze z coho a ako a kde vlastne je vygenerovany ten APIKEY pre pocasie MetrixHD skin-u.

Nastavil som zrovna pocasie aj na druhom boxe a je tam rovnaky APIKEY po zresetovani konfiguracie pocasia. Mozno je to kluc pre OpenATV image... a prihlasenie k sluzbe s tymto rovnakym klucom znamena, ze sa jedna o OpenATV free ucet :). Ale tak to je jedno. Diky.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od georg11 »

já myslím že miked to vyřeší
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Mikysedlistee
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 14.duben 2015 - 19:54

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od Mikysedlistee »

Tak počasí se mi taky podařilo zprovoznit a infobar vyladit k obrazu svému taky,nechce se mi zakládat nové téma tak se zeptám tady: Jakou verzi oscamu používáte? Když zapnu box ze standby tak se programi dekodují ihned ale když box restartuju tak trvá cca půl minuty než naskočí program takže asi neběží oscam to je normální? V boxu mám v uni čtečce ice irdeto skylink+mám v oscamu nastaven klient od ruských soudruhů,nemůže se to nějak mlátit? Za další box mám na internet připojen přes wifi ale nějak si nerozumí s domácí sítí připojí se a za pár vteřin se od routeru odpojí a už se nepřipojí,když v mobilu nebo tabletu zapnu hotspot a připojim box tak není problém,nějak nechápu proč se mi ale odpojuje od domácího routeru,ikdyž tohle se tady asi nevyřeší. Pak bych ještě poprosil o nějaký odkaz kde stahnu picony skylink. díky
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od peter54 »

Ked zapnes box, spusti sa oscam a inicializuje sa karta a ak mas waitforcards=1, tak sa caka na ukoncenie initu karty a to chvíľu trva, az potom sa pripaja k ruskym sudruhom.
Mlátiť sa to moze. preferlocalcards=1 zaisti uprednostnovanie domacej karty.
Ochotu používať vlastnú kartu sa da zvýšiť aj pomocou napriklad lb_weight = 1000.
Pokus - omyl, streamboard a tu na fore sekcia oscam pomoze nájsť spravne nastavenie.
Na verzii oscamu velmi nezalezi. Novsia je lepsia, ale ice karta pojde bez problemov s každou veziou oscamu z feedu.

Picony maju svoju sekciu, http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=417.
Router vyhod a daj nieco nove.

Prijimac v standby berie asi 4 watty, tak jeho úplné vypínanie ma zmysel snad len pri odchode na dovolenku.
Kontakt v profile cez www.
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

georg11 píše:já myslím že miked to vyřeší
Ten uz je rok v Amerike. Ale pokojne sa postav do zastupu schyzofrenikov.
peter54 píše:Router vyhod a daj nieco nove.

Prijimac v standby berie asi 4 watty, tak jeho úplné vypínanie ma zmysel snad len pri odchode na dovolenku.
So vsetkym co si napisal sa da suhlasit, ale s tymito dvoma nazormi nesuhlasim.

Este ani nevies aky presne ma chlapik wifi router a uz mu ho kazes vyhodit ? Ak je to nejaky lepsi chipset a wifi router stoji v obchodoch aktualne aspon 80 EUR alebo viac, tak preco by ho mal hned vyhadzovat ? Co takto pokusit sa ho vyladit ? Treba len chciet... netreba byt lenivy ako ja :). Takze teraz zalezi na tom, aky je to router a potom trochu pozistovat, ci je tato chyba vobec vo wifi routri a nie napriklad v nejakom ovladaci pre wifi klienta v boxe, ktory moze byt vypnuty pri nulovej aktivite z dovodu uspory energie co sa v pripade tabletu mozno ani nestane, kedze tam moze prebiehat wifi komunikacia aj nonstop - zase zalezi na konkretnom tablete, co za hovadiny tam su nainstalovane. Teraz kvoli jednemu nastaveniu, kvoil pokusu o preflashovanie firmwaru za novsi alebo kvoli tomu, ze je mozno vadny len wifi klient, bude chlapik zahadzovat router ? Dufam, ze to bol len pokus o vtip. Ja by som zacal napriklad tym updatovanim firmwaru. Samozrejme zalezi vela od toho, o aky router sa jedna.

Nie kazdy linuxovy box zere v standby 4W. Moze to byt 5W, 8W, 10W alebo viac a niektore naopak zeru len 1W. Nechcem byt perfekcionista, vsetci pochopili, ze si tym chcel povedat len to, ze ak chlapik vypina set top box z dovodu uspory elektrickej energie tak ze to je zbytocnost.

A co ak vobec svoj box nevypina ? Co ak jednoducho len laboruje a casto rebootuje set top box ? Dokonca aj rychly restart cisto len samotnej Enigmy (nie celeho set top boxu) znamena znovuspustenie Oscam-u, cize zasa tu vznika problem s cakanim na init karty alebo mozno aj na prijatie prvych EMMs - trapne IRDETO ako vsetci vieme potrebuje EMM zapisy. Ja som tu uz niekde pisal, ze ja osobne na ukor tych zopar kanalov co bezia od Skylinku vyhradne len cez IRDETO a nie aj v CW, ze nebudem viac pouzivat IRDETO, ale radsej stary CW rezim a mam po vseeeetkych problemoch (ktorych je vzdy vela).
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od peter54 »

Router vyhod je rada, ktora sa da naplnit otestovanim ineho routra a ako pises, aj nahratim noveho alebo alternativneho fw.
Pri restarte enigmy sa oscam nerestartuje.
F4 turbo ma spotrebu v standby 4,0W - odmerane, tak za tym si stojim. Ako pises, 1W navyse alebo menej na tom vela nemeni.
Co sa wifi tyka, ja by som zapojil prijimac na kabel, wifi berie uplne zbytocne 1 w a oproti kablu je menej spolahlive. O koruny tu neide, hlavne zbytocne teplo.
Kontakt v profile cez www.
Mikysedlistee
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 14.duben 2015 - 19:54

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od Mikysedlistee »

Na ten router co se nechce formuler připojit je připojeno několik zařízení (notebook, telefony, tablet) a když ke mě někdo dojde a chce heslo na wifi tak se vždycky připojili na poprvý a nikdy problém nebyl, router sem zkoušel dát do továrka změnil ssid dal bez zabezpečení, měnil sem kanály a box ho vidí připojí se na něj ale po pár vteřinách se odpojí, když box restartuju tak se připojí ale opět to spadne a tak pořád do kolečka, přitom v hotspotu ať dám jakékoliv heslo a ssid tak se box připojí okamžitě a spojení je stabilní, no je to záhada proč si s tím routerem nerozumí. Mám v plánu časem box připojit přes LAN ale to musím nejdřív pořešit jestli jít s kabelem přes 3 metrové zdi (starý barák) a nebo pořídím powerline.
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Formuler f4 turbo Infobar

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Odber prudu v standby len cca tych 4W ma len Formuler F3 a F4. Napriklad Formuler F1 ma vyssiu spotrebu. Este ak mas napriklad schovany box za TV a ak vypnes v konfigu OpenATV displej pre standby rezim - u novych OpenATV 6.2 a 6.3 sa mi to nepodarilo, ale u stareho 6.1 som nemal problem celkom vypnut displej (ze ja blbec som sa dal na OpenATV a nie na OpenPLi), tak po vypnuti displeja klesne este o nieco malo odber (1W ?).

Co sa tyka vypadavania WiFi tak pravdepodobne bude problem v pripojenom externom WiFi USB. Ak som pochopil spravne, tak vlastnis Formuler F4 a ten v sebe nema vstavany aj WiFi modul. Takze... riesit by trebalo ten tvoj WiFi USB, cize napriklad preinstalovat ovladac alebo pouzit nejaky iny ovladac, zmenit konfig wifi siete v tvojom boxe, atd.).
Odpovědět

Zpět na „Formuler“